Skocz do zawartości

"Blind scan" dla kart opartych na układzie STV 090x


RYS1441757893
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dotyczy to głównie uzytkowników kart Prof, bo specjalnie pod tą markę został stworzony interfejs "blindscan", aczkolwiek kazda karta wyposazona w ten układ bedzie w jakims zakresie współpracować z interfejsem o którym poniżej...

To oprogramowanie stworzone przez niezaleznego od prof programistę-hoobystę. Jest skuteczne w działaniu, juz przetestowane . Podaję pełne info w jęz. angielskim z linkami do ściągnięcia - tekst prosty, nie wymagający tłumaczenia...

 

Today the author has released it as freeware. You can download and try it out here:

http://viaccessfree.biz/forum/showthread.php?t=32809

Blind scan support for:

Omicom S2 PCI rev.3 (all demod versions), Prof 7301, Prof 8000, TechnoTrend S2-1600

Links to software:

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... Ex-BDA.rar

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... BLScan.rar

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... zyScan.rar

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... eqLibs.rar

Unpack all files to the same folder, run Crazyscan.exe

A console Blindscan program - BLScan.exe can be run from the same folder, all settings for BLScan are in Blscan.ini file.

Source code for programmers here:

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... an-src.zip

 

Also, the author is looking for NA Windows programmers who would be interested in helping with support for the Prof 7500, he needs information on how to communicate properly with the Prof 7500 via I2C bus. Interested parties can PM me.

NOTE: When you post a problem with either CrazyScan or BLScan in this thread could you please include your streamreader.log file. It is helpful in solving problems.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, przegapiłem to - dzięki @RYS :D

 

Pierwsze testy na Win 7 x64 + Prof 7301 i muszę przyznać, że narzędzie wymiata, maluje wykresy konstelacji, wykresy, robi blindscan, zwraca szczegółowe parametry transpondera, łącznie z bajerami jak ACM/CCM czy roll-off, ale SR od 1000 ksps, poniżej nie schodzi i zwraca informacje tylko jeśli złapie lock (chyba logiczne). Dla transponderów włoskiego Mediaset nie łapie lock, ale maluje konstelację (i co ciekawe wygląda, że transponder 125 - 11,013H uznawany za nieaktywny - także jest używany teraz przez Mediaset). Mocarne narzędzie - jestem w ciężkim szoku :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest noc, to nie mogę za bardzo hałasować, więc pojechałem tylko mniej-więcej na 10°E ;) Z każdą sekundą ten soft mnie coraz bardziej pozytywnie zaskakuje :D

 

W praktyce są dwa narzędzia:

- CrazyScan: graficzne GUI, pozwala na sprawdzenie pasma, prezentując wyniki w formie graficznego wykresu dBm, a po kliknięciu na wykres na linię - nowe okno w którym po wybraniu Scan tuner próbuje się "wstroić" w sygnał, rysuje wykres konstelacji, a jeśli ma "lock" - wypisuje BARDZO szczegółowe parametry transpondera

- BLScan: program linii poleceń, sercem jest plik konfiguracyjny BLScan.ini. Pozwala na skanowanie przebiegami, zdefiniowane są dwa, ale dodałem kolejne dwa i program przeleciał 4 razy wybrane fragmenty pasma. Program robi blindscan, a jego wyniki eksportuje do gotowej listy transponderów w jednym z formatów: Technotrend, AltDVB, DVBDream, DVBViewer, SchiboPVR.

 

Skanowanie przebiegami to genialna sprawa, przykładowo dla 10°E mamy sytuację taką, że zakres 11,7 - 12,5 GHz na tej pozycji nie jest wykorzystywany, natomiast 10,7 - 10,95 - w nieznacznym stopniu. Co więc zrobiłem w BLscan.ini?

 

[scan0]
Pol=H
Start=10950
Stop=11700
Step=3
MinSR=1000

[scan1]
Start=10950
Stop=11700
Step=3
MinSR=1000
Pol=V

[scan2]
Start=12500
Stop=12750
Step=3
MinSR=1000
Pol=H

[scan3]
Start=12500
Stop=12750
Step=3
MinSR=1000
Pol=V

 

Opcje chyba mówią same za siebie - typowy plik INI

[scanX] (gdzie za X podstawiamy kolejny numer)

Start=częstotliwość początkowa

Stop=częstotliwość końcowa

Step=krok w MHz

MinSR=graniczne SR dla skanowania, nie musi być najniższe

Pol=polaryzacja

 

To znacznie skraca czas skanowania - po co karta ma jechać po 11,7-12,5 GHz jak tam na 10°E nic nie ma? Obok jest EuroBird 9A działający w tym zakresie - sami siebie zakłócać nie będą, ten fragment pasma można więc wykluczyć z czystym sumieniem.

 

Na 10°E z krokiem 3 MHz karta pominęła tylko:

- 11,126H (chyba nie działa, bo na 11,134H jest w tej chwili RealMadrid Show, przy tym SR nie zmieściłby się tak blisko 11,126H)

- 11,181H

- 11,184H

- 11,627V (możliwe, że wyłączone)

 

11,181H i 11,184H możliwe, że z mojej winy, jest zbyt późno, żebym pykał +/- 1/2 impulsy - sąsiedzi mnie by pozabijali ;) Faktycznie nie mam tam sygnału teraz, ale dziś wcześniej był - na 99,9% musiałbym tyknąć anteną, ale nie mogę teraz. W ciągu dnia będę się bawił dalej :D

 

Cała reszta została rozpoznana bezbłędnie, ale a'propos błędów autor ostrzega, że przy sygnale (wg autora)

 

Poniżej program w akcji dla 11,013H na 13E (widać, że nie jest wyłączony):

blindq.jpg

 

Jeszcze raz dzięki @RYS za wrzucenie tego no i oczywiście podziękowania dla autora @CrazyCat'a (jest już znany posiadaczom AltDVB - rozwija od pewnego okresu alternatywny interface BDA i to jako open source - projekt zapoczątkowany przez Polaka - @Diodato). W sumie nawet zabawne - Prof sam nie jest w stanie spełnić swoich zapowiedzi i nie opublikował własnego oprogramowania, to w końcu wyręczyli ich posiadacze ich produktów ;) I to w jakim stylu :D Ten soft to niszczyciel, zbieram szczękę z podłogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dziś niemal cały dzień tylko siedziałem i skanowałem :lol2:

 

Muszę wypluć słowa o SR do 1000 KS/s, bo na 7E BLScan zapisał transponder z SR 837 z danymi. Niestety w żaden sposób nie można go odebrać, bo ani AltDVB ani SmartDVB nie chcą się wstroić w ten sygnał - w sterownikach jest jakieś ograniczenie do SR 1000 KS/s i puszczenie po BDA wartości niższej powoduje, że karta nie przestraja się i zwraca kanały z ostatnio odebranej częstotliwości. Jednocześnie jednak blindscan nie wrzucił żadnego innego transpondera z SR poniżej 1000 KS/s.

 

zrzucik.jpg

 

Piszę do Prof'a w sprawie możliwości dodania obsługi SR poniżej 1000 KS/s :]

 

PS: Uwaga na wpis MinSR w pliku INI - z tego co widzę powoduje on odrzucanie przy zapisie transponderów z SR niższym niż tam podany - 837 do pliku INI mi nie zapisał ;)

Teraz kolejna aktualizacja: CrazyScan 1.0.0.527 - dodany typ ramki dla sygnałów DVB-S2 w oknie podglądu konstelacji i parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy minimalnym sr wpisanym jako 1000 bez problemu znalazł i zapisał 838.

Nie da sie wpisać min sr poniżej tysiąca, blind nie podejmuje wtedy akcji skanowania i sie wyłacza

Oto wyniki skanowania tego wycinka pasma:

[sATTYPE]

1=0070

2=EutelsatW3A

 

[DVB]

0=7

1=12519,V,6904,12,NBC_QPSK

2=12526,V,2899,78,QPSK

3=12593,H,838,12,QPSK

4=12625,V,1024,12,QPSK

5=12632,V,1084,34,QPSK

6=12695,H,5425,12,QPSK

7=12708,V,30000,23,NBC_QPSK

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja, z tego co widzę do pliku BLScan.ini doszły ustawienia USALS, w CrazyScan 1.0.0.530 nie wiem co się zmieniło, poprzednio miałem 1.0.0.528 z 17 kwietnia. Dalsze testy z SR poniżej 1000 KS/s dają mi taki wniosek, że mimo rodzynka w postaci 12,593H na 7E karta SR poniżej 1000 KS/s nie rusza, Blindscan nie wyszukał żadnego innego tego typu przekazu, mimo możliwości odbioru z tej samej anteny sygnałów na "stacjonarnym" tunerze, który sobie z tymi transmisjami radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wartości sr około 800 karty prof sobie radzą z zapisaniem prawidłowych danych transpordera i co ważne z ponownym odbiorem kanału (dotyczy to kanałów emitujących strumień audio bo takowe uzytkują sr poniżej 1000). Ponizej tej wartości oprogramowanie Szalonego Kota [beep]likuje sr z poprzednio skanowanej częstotlliwości zapisując nowa częstotliwość z sr z poprzednio zeskanowanej częstotliwości. Przykład praktyczny:

Hispasat 30W

11 500 V z sr 1489 zapisane prawidłowo jako 11 500 V sr 1489

11 503 V z sr 700 zapisane jako 11 503 V sr 1489

To standard w kartach prof i nasz kolega z Ukrainy ze swoim świetnym oprogramowaniem nic na to nie poradzi... Mało tego, inne bardzo dobre aplikacje jak transedit jeszcze gorzej sobie radzą - skanują w takim przypadku ponownie poprzednią częstotliwość nie "widząc" nowej....Klasyka błędnego kodu sterownika...

Do 700 skystar s2 robi bezbłędny zapis, niektóre starsze karty potrafia jeszcze nizej. Z moich prywatnych kontaktów wynika, że z niskimi sr nawet rzędu 300 radzi sobie najlepiej tbs 6925. O ile pamiętam Pan Orbitalny takową posiada i mógłby to praktycznie sprawdzić.

Generalnie sam spowodowałem duże zamieszanie z tym sr 838, bo wiele systemów odbiorczych z końcówkami prof nie jest w stanie mimo wszystko zapisać tych danych. Stabilność oscylatora konwertera i jeszcze parę innych parametrów systemu wpływa na zdolnośc zapisania niskich sr.

Tbs 6925 wartałoby sprawdzić w tym komtekście, mam zapisy ekranowe znanego łapacza przekazów z potwierdzeniem zapisu regularnego kanału z sr 330...

Spokojnych Świąt i samych sukcesów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, mam TBS6925, ale jak wspominałem w innym miejscu - mam jedną z pierwszych rewizji hardware, opartą o CX23885. Równo rok temu aktywnie współpracowałem z TBS w zakresie dopieszczania sterowników, ale ostatecznie po szeregu testów zamiast CX23885 wprowadzono NXP SAA7160 (CX23885 okazał się z tego co mi wiadomo za wolny przy 32APSK, ale to wiem na bazie informacji od NetUp - innego producenta kart DVB). Stanęło na tym, że do swojej wersji karty mam trzy wersje sterowników:

1) odbiera wszystko, ale jest profilowany pod pierwszy MIS w strumieniach z wieloma MIS, w efekcie rwie na wszystkich kanałach, sygnał pojawia się i znika

2) j/w, tylko pod drugi MIS

3) stabilna wersja, ale działa tylko dolne pasmo + chyba pierwszy MIS, bez opcji zmiany, bo wtedy jeszcze nie było ku temu gotowego narzędzia, bez paska siły sygnału (wskazuje zawsze 10%).

Oczywiście na późniejszych wersjach TBS6925, które już niektórzy DX-erzy mają - wszystko jest OK, mają już wersję na nowym hardware, ja jestem na etapie załatwiania tej nowej wersji, ale przy dobrych wiatrach będę ją mieć w połowie maja. Na obecnej wersji nic z SR poniżej 1000 KS/s nie odebrałem, ale najpewniej to wina sterowników - SR 330 to na 16E górne pasmo, czyli mogę wykorzystać tylko sterowniki 1 lub 2, na których znowu rwie sygnał.

 

Podkreślam jednak, że TBS6925, którą mam ja jest kompletnie inna niż egzemplarze TBS6925, które rozeszły się ostatnio po świecie, nowe TBS6925 działają świetnie (a moja też całkiem całkiem :] )

 

PS: Dodatkowo dodam, że na moim ulubionym AltDVB nie uda się zejść poniżej SR 500 - autor zablokował możliwość wprowadzenia niższej wartości. Zrzuty z tego co widziałem były robione na ProgDVB, ja planuję potestować na SmartDVB, ale dopiero jak dopadnę finalną wersję karty. Ponieważ odbiór jest na niej potwierdzony, to przypuszczalnie będzie to pierwsza karta DVB, która da radę zejść tak nisko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, finalna wersja 6925 jest juz do odbioru/zamówienia. Cena jest wysoka, ale zakladając wszystkie przydatne mozliwości z odbiorem 16/32, sr rzędu 300 i wyszukiwanie sprzetowe sygnalów może okazac sie warta swojej ceny. Ja nawet nie miałbym gdzie jej teraz upakować bo wszystkie sloty pci-e w dwóch komputerach zajęte Z przyjemnościa poczekam na testy od Pana Orbitalnego i jak bedzie potwierdzenie wysokiej klasy to zamówię od ręki kolejny szpargał, który wyląduje na strychu za jakis czas.... Taki juz nasz los... obsesja kart i nowych mozliwości bierze góre nad zdrowym rozsądkiem, ale lepsze to znacznie niz wydawanie na hazard, gorzałkę i panienki..

Powodzenia i czekamy na jak zwykle miarodajne i rzetelne testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe info co do Prof 7500 i SR 837:

 

Na 7E na 12,593H nie ma tam stacji radiowej (widziałem też zrzut), padłeś ofiarą tego, że karta cofnęła się na poprzednią częstotliwość przy próbie podania SR poniżej 1000 (zresztą kiedyś tak samo wpadłem ja i o ile pamiętam jeden z kolegów z SatClub ;) ), u Ciebie było to 12,695H, gdzie było Radio Class Editori. Ja uzyskuję ten sam efekt na 7301 - też niby wyszukuje się i odbiera, słyszę radio, ale... jeśli spróbuję przeszukać tą częstotliwość z SR 837/838, wcześniej startują przykładowo z transpondera DigiTürk, to mi znajduje tam całą paczkę DigiTürk, co jest oczywiście nieprawidłowe. Na sprzęcie, który prawidłowo odbiera tą częstotliwość (Golden Media 990) jest tam serwis z danymi, nie ma stacji radiowej. Ponieważ jednak narzędzie CrazyCat'a widzi tą częstotliwość poprawnie, to moim zdaniem jest nałożona jakaś blokada na sterownikach, która złośliwie cofa kartę na ostatni odebrany sygnał przy wstawieniu w parametrach SR poniżej 1000. Poniżej przykład:

 

Wyszukałem 12,695H (Radio Class Editori), następnie spróbowałem wyszukać 12,593H z SR 837 - udało się, też znalazło się Radio Class Editori

http://img291.imageshack.us/img291/9025 ... esult1.jpg

 

Przeskoczyłem na DigiTürk na 11,678H, oglądałem SkyTürk - działał, wyszukałem znowu 12,593H z SR 837 - zamiast Radio Class Editori znalazł całą paczkę DigiTürk, kanały działały - błędnie

http://img535.imageshack.us/img535/8263 ... esult2.jpg

 

Czyli SR 837 nie odbiera, znajduje błędnie kanały z ostatnio wstrojonej częstotliwości.

 

TBS6925 postaram się rzetelnie zbadać o ile uda się ją zdobyć, bo tu nie mam taryfy ulgowej na bazie tego, że pracuję w redakcji - muszę za kartę zapłacić tak jak wy, cenę taką jak każdy, z własnej kieszeni ;) Oszczędzam właśnie na jedzeniu :P Na starcie rozważałem jeszcze Omicom, bo zgodnie z tym co pisze CrazyCat - na Omicom jego narzędzie już działa, ale jak zobaczyłem cenę, tj. ponad 2x tyle co 6925, to jednak niestety nie dam rady finansowo tego pociągnąć :( Poza tym za mało wiadomo o Omicom z STV0900AAC i nie mam z nimi kontaktu, z TBS jest odwrotnie, co pewien okres się wymieniamy mailami, bardziej im ufam ;)

 

Prof9000: informację mam taką, że o ile się pojawi, to będzie to klon TBS6925, tak jak kiedyś Prof 7300 był klonem TBS 8920.

 

Dla postronnych - zrzuty o których rozmawiamy z TBS6925 z SR 330 z 16E są na 8 stronie w temacie http://rickcaylor.websitetoolbox.com/post?id=5183609

 

Do kart DVB wymienionych w tym temacie (16APSK i 32APSK): viewtopic.php?f=22&t=20371 na początku zaraz dodam jeszcze dwa modele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Konradzie !!!! to chociaż w swięta proszę popuscic pasa i nie oszczędzać na jedzeniu, nie bedzie pan mial sił na testy ! Może poprosić szefostwo na bazie swiątecznego nastroju o podwyżkę ? wiem... wyjątkowo głupia propozycja...

Z tym konkretnym sr sprawa jest bardziej skomplikowana niz wynika to z wszystkich dotychczasowych opisów... Jutro wieczorem po powrocie ze świat opiszę dokładnie co, która karta 7301/7500 z tym sr wyczynia i w czym jest haczyk...bo jest wskutek uzycia obydwu niezaleznie do skanowania i odbioru ...

Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie mam już pomysłów - u mnie efekt zawsze taki sam, tj. jeśli nawet wpiszę SR 999, czyli tylko o 1 mniej od 1000, to koniec, cofa mnie do ostatnio oglądanego transpondera. Całość na Win7 x64 Home Premium, Prof 7301 ze sterownikami 2.0.0.0, 7500 z 2.0.0.5, w AltDVB mam interface PTG Engine 2.3.1.0 (który dodatkowo na x64 przy zamykaniu AltDVB za każdym razem powoduje AppCrash, na x86 tego nie ma). Każda koncepcja przełamania tego impasu mile widziana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten soft działa tylko z 7301 czy może też być 8000? Bo z tego co wyczytałem to Prof 7500 na razie z nim nie działa?

A może któraś z kart od TBS jest zbudowana o odpowiednią parę modulator/demodulator i będzie działać z tym softem.

Myślałem, o jednej z tych kart do których producent dostarcza własny interface Blindscan:

TBS 6921/8921/Q-Box III i ostatnio dołączył model Q-Box CI który początkowo miał nie obsługiwać blinda ale można do niego pobrać taki dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CrazyCat zaczął się udzielać na forum TBS, więc zawsze jest na to szansa, chyba nawet na obsługę kart opartych na innym chipsecie niż STV 090x. W jego StreamReaderze, z którego korzysta CrazyScan, dodana została częściowa obsługa TBS - niestety, przy uruchomieniu programu od razu wyświetla się komunikat "RFScan not supported!". Sam program działa, można ustawić kartę i parametry, choć skanowanie jest wyłączone.

 

Firmowy TBS6921 BS Tool ma problemy z obsługą DiseqC. Nie udało mi się ustawić przeszukiwania drugiego LNB (używam konwertera twin monoblock), czyli pasma Astra na 19,2E. Niezależnie od wybranego Diseqc (od A do D) przeszukany zawsze zostaje tylko Hotbird. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam uwadze dwa posty (250 i 251): http://rickcaylor.websitetoolbox.com/po ... &trail=255

 

Użytkownik tempo dokonał bardzo ciekawego porównania czterech modeli kart DVB: Omicom S2 (wersja na STV0903BAC, czyli bez 16APSK/32APSK), TechnoTrend S2-3200 i Prof 7301/8000. Można z tego wyciągnąć ciekawe wnioski:

- STV0903BAC jest wbrew zapewnieniom gorszy do zastosowań BlindScan niż starszy STV0903BAB (AdvanceTune zapowiadało karty z nowszym chipem, w każdym razie i tak nadal ich nie ma), choć jak dodał później sam autor oprogramowania, tak naprawdę szybkość zależy od wielu czynników, nie koniecznie związanych nawet z samym urządzeniem

- TT S2-1600 pozwala na najszybszy BlindScan i jednocześnie na najszybsze malowanie wykresów RFScan w oprogramowaniu CrazyScan, ponieważ nie potrzebuje "Delay" (opóźnienia) przy odpytywaniu demodulatora o AGC, przypuszczalnie dzięki zastosowaniu głowic STV6110 (Prof z STB6100 potrzebują 10ms i mogę to potwierdzić, bo wystarczyło dać Delay=0 w StreamReader.ini i wykres był nieczytelny nawet dla HotBird-a).

- Omicom S2 (nie wersja Advanced, tylko ta powszechnie dostępna) mimo, że też nie potrzebuje "delay" (STV6110), to i tak ma najwolniejszy BlindScan, przypuszczalnie z powodu zastosowanego chipu BAC. Profy mają BAB, ale są wolniejsze od TT S2-1600 - może dla odmiany przez "delay"?

- wydaje się, że najlepszym połączeniem byłoby zestawienie STV6110 z STV0900AAB i mostek PCI/PCI-e od NXP (z uwagi na przepustowość), ale wygląda na to, że żaden z zapowiadanych produktów takiej konfiguracji mieć nie będzie (bo demod AAB został zastąpiony przez AAC).

 

Wszystkie niejasności pomoże rozwiązać CrazyScan, tylko dalsze testy mogą wyciągnąć jasne i klarowne wnioski.

 

Robi się ciekawie... STMicroelectronics mają teraz w ofercie trzecie wersje swoich chipów. Jeśli to pogorszenie szybkości BlindScanu jest także na nowych STV0900, to biednie, bo to one znajdą się w kolejnych produktach, ale tak naprawdę to zobaczymy. Ciekawie wypada za to TT S2-1600. Wprawdzie 16APSK i 32APSK nie ma, ale warto dodać, że tak są nadawane w zasadzie chyba tylko transmisje danych (no i BSkyB testuje dosyły na 22W, więcej na http://32apsk.org ). Póki co w czasach masowego wykorzystania DVB-S i DVB-S2/QPSK&8PSK w zasadzie TT S2-1600 okazuje się całkiem ciekawym i pewnym rozwiązaniem (co mnie zaskoczyło, bo z TT S2-3200 nie mam przyjemnych wspomnień związanych z DX :P Kiedyś porównywałem jego czułość na Astrze 2D i przegrał z i tak przeciętnym TwinHan-em AD-SP 400). Tu muszę dodać, że szybkość to jedno, ale ważna jest także czułość i co za tym idzie dokładność, bo równie dobrze karta może "przelecieć" szybko zakres i na koniec znaleźć mniej. Jednak jak patrzę na listy transponderów z 60°E dodane przez użytkownika tempo, to TT S2-1600 znalazł nawet dwa więcej (ale to mogły być feedy, których przy skanie Prof jeszcze/już nie było; ponieważ nie ja to robiłem, to tego nie wiem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kwestie czasu skanowania i w sumie nieistotne róznice przy interwałach tego rzędu są do pominięcia. Jest znacznie poważniejszy problem związany z demodulatorami w wesji 900AAC czyli tymi z obsługą 16/32. Szalony Kot od samego poczatku zwracał uwage na problemy tego układu z wyszukiwaniem niskich sr. W którymś z wczesniejszych wątków(zresztą chyba nawet na moje zapytanie) wspomina, ze nie udaje mu sie zeskanować sygnału z sr ponizej 1200-1300. Powtarza tę kwestię również w ostatniej wypowiedzi.

pozdr.

 

Oryginalna odpowiedż Kota

Quote:

Originally Posted by rys

 

You captured sr below 1000, this frequency has been used for feeds, what kind of transmission it is ?

Cannot check myself 60E at the moment, dish is pointed to the west

 

 

 

This some data transponder, transport stream with some unknow data encapsulation (not MPE, maybe some framerelay). I can lock this on TT S-1401, S2-3200 and Omicom S2 with STV0903BAB. But new Omicom S2 devices with STV903BAC, STV0900AAC can't lock transponders with SR < 1200-1300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dobrą wiadomość! Na moim TBS6925 (starszy, trochę inny hardware niż TBS6925, które trafią do sprzedaży, ale to dobrze rokuje) działają stacje z SR poniżej 1000 kS/s :D AltDVB radzi sobie nawet z SR 330, ale trzeba go oszukać, bo nie pozwala w edycji TP wpisać SR niższego od 500 kS/s, trzeba ręcznie w pliku INI taki transponder wpisać. Odbiór bezproblemowy, śmiga stabilnie i dość szybko łapie "lock". Największy zgrzyt mam z 23,5°E, gdzie niemieckie stacje są chyba zbyt blisko i nie bardzo chce się wyszukać paczka z SR=555 (477 działa), ale walczę :]

 

Szczególne podziękowania dla usera CrazyCat :D

 

sr330.th.jpg

 

EDIT: SR=555 z 23,5E też poległ, ale po pierwsze - wyszło, że mój starszy TBS6925 ma gorszą czułość niż Golden Media 990, który z tym samym przekazem radzi sobie dużo lepiej,a po drugie - AltDVB nie rozumie AAC, w efekcie o słuchaniu można zapomnieć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fali "szalonego" zainteresowania tematem (widzę, że na wszystkich forach jakiś taki ogólny marazm :P ) tylko wrzucam informację o nowej wersji CrazyScan, BLScan i StreamReader-Ex - ze wsparciem TBS6925 v1 (zrzut poniżej z 16APSK i 32APSK z 53E), z opcją limitowania MaxSR, co pozwala wykluczyć z wyników paczki z wyższym od zadanego SR (nie przyśpiesza skanowania, ale jak szukamy feedów z niższym SR, to nie ma sensu dłubać po MCPC) oraz z kilkoma innymi zmianami ;)

 

Przy TBS6925 zastrzegam, że to nie jest ta karta, która trafi do sprzedaży! Nowa TBS6925 jeszcze nie jest wspierana i piłeczka jest po stronie TBS. Ja zrobiłem co mogłem, tj. zgłosiłem swoją prośbę w tej sprawie, aby umożliwić dodanie wsparcia (także do pozostałych modeli TBS pozwalających na sprzętowe wsparcie BS, jako że ich własne oprogramowanie jest jeszcze na etapie rozwojowym).

 

16apsk53e.th.jpg53e32apsk.th.jpg

 

Wysłałem także zapytanie do Prof-a w sprawie modelu 7500 (przy okazji zgłaszając kilka drobnych błędów, które wynikły podczas ostrego użytkowania 7301 u mnie). Otrzymałem obietnicę, że dostanę odpowiedź od ekipy technicznej, ale póki co cisza.

 

Serdeczne podziękowania dla autora - CrazyCat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Autor udostępnił istotną aktualizację - od teraz oprócz mojej starej TBS 6925 v1 CrazyScan/BLScan wspierają są nowe TBS 6925 v2. To szalenie ważny krok, bo TBS 6925 za jakiś nieodległy czas trafią do sprzedaży, a karty te mają możliwość odbioru 16APSK/32APSK, ACM/VCM. Wraz z obecnością tak dobrego blindscanu możliwy będzie odbiór dużej ilości transmisji dotychczas skrzętnie ukrytych na orbicie :D

 

W nadchodzącym SAT Kurierze 6/2011 będzie można znaleźć tekst na temat blindscanu ogólnie i w nim jest też spory akapit o CrazyScan, mam nadzieję, że tym mniej zaawansowanym użytkownikom tekst się przyda. Magazyn powinien trafić do kiosków jeszcze w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mogę potwierdzić, że jako tako działa blindscan w programie BLScan 1.0.0.560 z uruchomionym StreamReaderEx w wersji 1.0.5.9-565 na karcie TBS 6921. Wyszukana zostaje część transponderów na Hotbird 13.0 E, ale są problemy z ustawieniem parametrów wyszukiwania na Astrze 19.2 E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto obserwować linki, bo autor nie zawsze się chwali, ale czasami aktualizuje narzędzia bez powiadamiania, lub robi to z opóźnieniem, wersja 574 była do pobrania wczoraj dla czujnych ;)

 

Dodatkowo Cjcr przygotował GUI dla narzędzia BLScan pod nazwą Easy BlindScan - póki co w wersji testowej. Tu temat na forum: http://rickcaylor.websitetoolbox.com/post?id=5347383 Tu strona domowa autora: http://cjcr-soft.com/software/easy-blindscan/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...