Skocz do zawartości

"Blind scan" dla kart opartych na układzie STV 090x


RYS1441757893
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W EBS Pro w ostatniej wersji testowej po kliknięciu na wykres w nowym oknie pokazuje mi dane transpondera (bez konstelacji, to nie jest gotowe), ale program jest na razie mocno testowy, może u Ciebie coś nie zaskakuje jak trzeba?

 

Generic Stream jest mi trudno wytłumaczyć. Transport Stream to przesył strumienia w formie paczek po 188 bajtów, Generic - wedle życzenia nadawcy, może zawierać wiele TS. To się przydaje do przechwytywania danych, analizy, zastosowania zaawansowane. Ja w dotychczasowym użytkowaniu 6925 nie znalazłem praktycznego zastosowania dla GS (tak strumień można zapisać przez TBS Recorder). Wszystko co mi potrzeba mieści się w zakresie obracania klasycznym TS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita proszę o podanie wpisów w pliku do pobierania danych transponderów w SmartDVB.

Widziałem na jakiś forum opis jak poprawić wpis dotyczący SatFeeds.Info ale nie zrobiłem tego od razu i teraz nie mogę tego znaleźć.

Z miła chęcią zaktualizuję też inne źródła jak KingOfSat. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy chcesz w SmartDVB zaktualizować transpondery dla wybranego satelity? Z menu Kanały wybierasz "Wyszukaj wybranego satelitę". W nowym oknie klikasz na Sync ze strzałką (u góry okna) i masz do wyboru KingOfSat, JoshyFun (od kwietnia 2009 brak tam aktualizacji), NIT (ze strumienia) oraz SatFeeds.info (na bazie raportów z EBS). Wcześniej musisz mieć satelitę dodanego do listy w SmartDVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SmartDVB 0.2.1 Beta 5 już nie trzeba tego robić - ostatnia opcja w Sync, czyli SatFeeds.info to właśnie to i powinno działać bez edytowania. Samo edytowanie: jeśli masz Windows Vista lub Windows 7, to SmartDVB instaluje się w katalogu Program Files. Nie masz tam uprawnień do zapisu. Wystarczy skopiować plik na Pulpit, wyedytować i wkleić na stare miejsce już wyedytowany (Windows zapyta o pozwolenie). W każdym razie ostatni SmartDVB tego nie potrzebuje, a dodatkowo obawiam się, że sam link tam podany nie jest już poprawny (bo serwis jest pod domeną SatFeeds.info).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Mr. Orbita pomóż bo zaczynam się gubić :shock:

 

BLScan2 współpracuje "w parze" z CrazyScan2 i ma być w jednym folderze z resztą wymaganych plików

a BLScan współpracuje "w parze" z CrazyScan i ma być w jednym folderze z resztą wymaganych plików

czy wszystko może byś tak jak do tej pory "w jednym worku" - chyba nie za bardzo bo przecież każdy ma swoje ustawienia konfiguracyjne i foldery do zapisywania wyników? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być w jednym worku, aczkolwiek część programów może Ci się nie przydać ;) Główny zestaw to nadal CrazyScan + BLScan. CrazyScan2 jest pod DVB-T/C, nie nadaje się do satelity i do tego wymaga konkretnego hardware od TBS. BLScan2 to okrojona wersja BLScan, która nie gada z kartami bezpośrednio, tylko przez sterowniki. CrazyScan2 robi osobny plik .ini dla siebie, nie psuje ustawień głównego CrazyScan, a BLScan2 osobny plik ma w standardzie (może korzystać także ze skopiowanego BLScan.ini pod zmienioną nazwą na BLScan2.ini, bo de facto pliki są takie same, tylko BLScan2 z uwagi na ograniczenia część danych pomija). CrazyScan2 nie ma bezpośredniego związku z BLScan2, prędzej z AirScan ;) W każdym razie u siebie, żeby sobie nie mieszać, to mam tylko CrazyScan i BLScan. Pozostałe aplikacja nie mają u mnie zastosowania, więc aby sobie nie zaciemniać - nie wrzucałem ich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia @Mr. Orbita. Najważniejsze to umieć czytać ze zrozumieniem :lol2:

 

A jak już jesteśmy przy pomiarach sygnału i tych tematach to coś mi Omicom strasznie zaniża odczyty w CrazyScan względem Profa.

Podpięty do tego samego konwertera twin, kabel inny ale wykluczam aż taki wpływ tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam, kwestia przyzwyczajenia - wykres wydaje się mniej czytelny, bo różnice między max, a min ją "mniej wyraźne" niż w Prof7301, ale do przeżycia ;) U mnie dodatkowo zawsze robię wykresy dla krótkich dystansów, zwykle max po 250 MHz, więc łatwo mi się rozeznać. Nie wiem jak Ty, ale przy atakowaniu pełnego pasma faktycznie może to być faktycznie mniej czytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mr. Orbita czy jesteś w stanie sprawdzić czy działa u Ciebie blindscan w nowych aplikacjach EBS Pro (6.0.0.2) na karcie Prof 7500. [beep]ka ostatnią wersją jaka działa jest 5.0.1.3 na nowszych wersjach blindscan nie znajduje żadnych transponderów a z tego co widzę jest kilka nowych fajnych udoskonaleń :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzę taki mini-przewodnik w podpiętych i tam będę dawał informacje o nowych wersjach, a ten wątek sobie zostawimy do samej dyskusji, żeby nie zaśmiecać postami informacyjnymi, zaraz tam jeszcze w podpiętych poszerzę o resztę programów ;) Dziś chyba nie wszystko zdążę, ale na dniach będzie komplet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuchnet - jeśli problem jeszcze nie jest rozwiązany, to mam info:

 

1) Faktycznie EBS 6.0.0.2 po zainstalowaniu nie działa z Prof7500 (nic nie znajduje).

2) Rozwiązanie problemu - ściągnij TO (to najnowsza wersja biblioteki StreamReaderEx-BDA od crazycat'a), wypakuj i podmień StreamReader.dll i StreamReader.ini w katalogu do którego masz zainstalowany EasyBlindscanPro - po podmianie plików u mnie śmiga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...