Skocz do zawartości

VOD - oferta


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NIESPODZIANKA NIESPODZIANKA

 

Kolędy w telewizji "n"

Łukasz Szewczyk, 17 grudnia 2007, godz. 18:27

Platforma telewizji cyfrowej „n” przygotowała świąteczna niespodziankę dla abonentów korzystających z usługi wideo na życzenie (VOD).

 

W usłudze "n" pojawił się katalog kolęd w wersji karaoke – dostępny bezpłatnie. Jest to wybór najpiękniejszych polskich pastorałek, które w bożonarodzeniowym okresie rozbrzmiewają w wielu Polskich domach. Oprawę kolęd tworzą zimowe animacje graficzne w jakości High Definition

 

SERWIS:MEDIA2.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Się na stałe nie kupuje - jest to opłata za jeden film (na 48h). Wchodzisz w zakładkę Premiery w VoD, wybierasz dany film i klikasz w zakładkę Zamów film. Tam się wyświetla numer filmu. Dzwonisz na infolinię i wybierasz "zamówienie filmów w usłudze Premiery VoD". Tam podajesz swój nr umowy, hasło cyfrowe i numer filmu. Po jakimś krótkim czasie masz film odblokowany na recorderze.

Wkrótce ma być ebok i opcja zamawiania filmów przez Internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawianie takiego filmy to strasznie długa droga :? Najpierw trzeba patrzeć na VoD w dekoderze, później dzwonić, eee dziwne. Jakby nie można było poprostu ściągnąć tego filmu i za niego zapłacić, tylko jeszcze trzeba dzwonić.

Hubert: Cena filmu wynosi OD 11 zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przecież nic innego jak zdzieranie z ludzi pieniędzy ! Jeszcze dostępny tylko 48 h.Ile razy uda się go obejrzeć 2 lub 3 najwyżej (choć i tak wątpie).Przecież za 2 takie filmy można mieć 3 kanały HBO przez cały miesiąc.Jak dla mnie ten VOD to porażka i nigdy nie będą go miał w żadnej platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zamawianie prawdopodobnie będzie nie tylko przez www ale i z dekodera
  • Gdzie są tak tanie bilety do kina i czy mogą wejść dwie-trzy osoby na jeden bilet?
  • W "lepszych" wypożyczalniach i Videostradzie ceny ceny za nowosci też dochodzą do tego pułapu. Ja mam "gorszą" gdzie nowości są po 6, ale trzeba sobie "upolować" kopię, a co jak mnie najdzie chętka w piątkowy wieczór coś obejrzeć?
  • Nie każdy ma pod nosem wypożyczalnię i dojechac musi żeby wypożyczyć i oddać. Ja mam po drodze z pracy, ale z domu już daleko.
  • HBO to kanał premium, jakoś wypożyczalnie też egzystują chociaż istnieje Canal+ i HBO
  • Filmy nie będą się ściągać, bo to nie internet, żeby każdy dostawał co innego to trzeba by sporo pojemnosci satelitarnych na ten cel przeznaczyć. Jakoś jak na razie internet via satelita nie może się przebic na rynku, a wy byście chcieli mieć przesyłane indywidualnie gigabajty danych, nie chodzi tu wcale o kanał zwrotny tylko o przepustowość. Jaka by była wtedy cena filmu?
  • Lepsze są kolekcje n czy HBO Digital? Chyba tylko nScreen wart jest swojej ceny. PictureBOX to starsze produkcje chociaż w dobrej jakości a HBO Digital to nie dość że 16:9 nawet nie mają to mając nagrywarkę to i tak samemu można to sobie to z HBO zgrać, a płacić trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • [*]Zamawianie prawdopodobnie będzie nie tylko przez www ale i z dekodera

[*]Gdzie są tak tanie bilety do kina i czy mogą wejść dwie-trzy osoby na jeden bilet?

 

Nie wiem jak u Ciebie ,ale u mnie są bilety w kinie za ok.10zł.Prawda ,więcej osób nie wejdzie ,ale często są zniżki o kilka złotych jak kilka osób wejdzie.Wolę sobie taki film obejrzeć w kinie (z kimś) ,niż w domu.

 

[*]HBO to kanał premium, jakoś wypożyczalnie też egzystują chociaż istnieje Canal+ i HBO

 

Ale na razie jest za darmo HBO Digital i nie trzeba płacić co najmniej 11zł(!) za film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na razie jest za darmo HBO Digital i nie trzeba płacić co najmniej 11zł(!) za film

 

Prównywanie HBO Digital i Premier VOD jest niezbyt sensowne.

HBO Digital oferuje póki co wyłącznie to co było lub aktualnie jest pokazywanie w ofercie kanałów HBO

i to w prorównywalnej jakości (brak HD, 16/9, napisów, DD5.1, brak informacji o czasie dostępności pozycji itd.)

Każdy użytkownik rekordera n-ki lub c+ może sobie stworzyć tą usługę prawie w całości samodzielnie,

nagrywając po prostu wybrane pozycje HBO na dysk z aktualnej ramówki tej paczki.

Póki co HBO Digital to po prostu test i tyle.

 

W Premierach VOD są natomiast filmy premierowe - co najmniej parę miesięcy przed ich pojawieniem się w ofercie kanałów premium.

Czyli oferta biją HBO Digital na całej linii i do tego zawartosć premier VOD jest w nieporównywalnie lepszej jakości niż w HBO Digital.

Można oczywiście narzekać na cenę 11 zł. za film, ale wierz mi ze dla wielu osób nie jest to wcale cena zaporowa.

Szczególnie jeżeli nie mieszka się w bezpośrednim sąsiedztwie dobrej wypożyczalni DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu porównywać premier VOD z kanałem premium.

Vod jest konkurencją dla wypożyczalni DVD a nie dla kanału premium.

Dla tych którzy maja wypożyczalnie DVD obok domu premiery VOD pewnie są mało atrakcyjne.

 

Ale np. w moim przypadku premiery VOD mają sens.

Jest piątkowy lub sobotni wieczór i chcę zobaczyć jakiś nowy film, np. Spider man 3 w jakości HD lub Szklaną pułapkę 4

(na HBO tego w tej chwili nie zobaczę)

Musiałbym jechać dość daleko do wypożyczalni, nie mam pewności czy ten film będzie akurat dostępny,

a cena będzie najwyżej o parę złotych niższa - żaden majątek.

A później trzeba jeszcze pojechać i oddać film bo zapłaci się karę.

W Premierach Vod dzwonię i mam film prawie od razu bez żadnej fatygi i nie muszę pamiętać o jego oddawaniu.

Jak dodadzą niebawem zamawianie przez internet lub bezpośrednio z dekodera będzie jeszcze łatwiej.

 

Mam paczke HBO ale premiery VOD są jej atrakcyjnym uzupełnieniem z której czasami korzystam.

Tym bardziej że płacisz tutaj za konkretny film, a nie za narzuconą kolekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • [*]Zamawianie prawdopodobnie będzie nie tylko przez www ale i z dekodera

[*]Gdzie są tak tanie bilety do kina i czy mogą wejść dwie-trzy osoby na jeden bilet?

 

Nie wiem jak u Ciebie ,ale u mnie są bilety w kinie za ok.10zł.Prawda ,więcej osób nie wejdzie ,ale często są zniżki o kilka złotych jak kilka osób wejdzie.Wolę sobie taki film obejrzeć w kinie (z kimś) ,niż w domu.

 

[*]HBO to kanał premium, jakoś wypożyczalnie też egzystują chociaż istnieje Canal+ i HBO

 

Ale na razie jest za darmo HBO Digital i nie trzeba płacić co najmniej 11zł(!) za film

Ja na najlepsze filmy bujam się 80km do Multikina lub Heliosa, ale zarówno tam jak i na za[beep]iu gdzie mieszkam bilety są droższe. Na filmy przeciętne raczej do kina nie chodzę, szkoda kasy.

 

Co z tego że HBO Digital jest za darmo teraz, jak później będzie za 15 PLN. Trzeba mieć nadzieję że do tego czasu jakość poprawią, ale i tak mając PVR to samo sobie nagramy z kanałów HBO. Premiery VOD nie są konkurencją dla HBO tylko dla DVD. Koniec kropka.

 

Pragnę też zuważyć, że ludzie mają coraz więcej kasy i cena za wypożyczenie filmu będzie coraz mniej znacząca w domowym budżecie. Sądzę też, że małe wypożyczalnie z czasem podniosą ceny albo w ogóle zbankrutują. Ilość wypożyczeń przy konkurencji VOD w Videostradzie, n, Cyfrze i kablówkach pewnie nie będzie im rosła, a ceny usług z uwagi na presję płacową czynnika ludzkiego i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko nScreen wart jest swojej ceny.

Jest to dobra kolekcja, ale napewno nie warta 30 PLN. Już nie wspomne o tym, że po ok 2 miesiącach FL, czy AXN pokazuje większość seriali z nScreen.

10-15 PLN byłoby ceną adekwatną do zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena, fakt nie powala, jednak porównanie do AXN to raczej jest zabawne. nScren się rozkręca i mamy odcinki już tydzień po premierze w USA, zawsze 16:9 w fantastycznej jakości i bez reklam. W końu też dali napisy a nawet DD5.1 nieśmiało sie pokazuje. I pytanie ile warte jest w takim razie HBO Digital czy PictureBOX skoro nScreen 15? Teoretycznie to nawet jest bliskie tej ceny, ale jak się weźmie PB co już zmniejsza tę atrakcyjność. Mam wrażenie że tak naprawdę w kolekcjach płacimy frycowe za nowość. Może n dotuje w ten sposób recorder, ale Cyfra raczej nie bo albo za gotówke albo opłata za dzierżawę, więc dlaczego? Mniej filmów niż w kanale premium, więc koszty powinny być mniejsze za kolekcję. HBO Digital niby ma mniejsze ale to przecież okrojona kopia HBO i do tego dostępna tylko z HBO. Może to kwetia umów z nadawcami? Proponuje też zwrócić uwagę ile kosztował jeden odcinek Skazanego na śmierć w nVOD czy inne seriale do oglądania w internecie. Przy nich już nScreen tak źle cenowo nie wygląda. Jacyś menadżerowie to liczą i albo faktycznie jest to tyle warte, albo zarżną tą kurę znoszącą złote jajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie o VOD mówiąc to na tle kanału premium nie mają szans-2/3 mega premiery a kanał premium z wieloma premierami.

Szkoda,że N nie stworzyło kanału premium z serielami(N-Screan) i filmami,albo jak było kiedyś z VoD od N z np. 10 premierami(!) i serialem/i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...