Skocz do zawartości

VOD - oferta


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No, niestety chce się obejrzeć film w domku i szybko (w sensie zaraz po premierze), to 15zł trzeba wyłożyć. Nie ma lekko, chociaż podobnie uważam, że to strata kasy i lepiej poczekać na ten sam film w kanałach premium.

Seans zaraz po premierze... :lol: no prosze cie... sam nie wiesz co mówisz... Te filmy nazywasz zaraz po premierze... takie filmy powinny być dziś na VOD:

- Wild Hogs [Gang Dzikich Wieprzy]

- Die Hard 4.0 [szklana pułapka 4.0]

- Hills Have Eyes II [Wzgórza mają oczy 2]

- Home of the Brave [Odwaga i nadzieja]

- Premonition [Przeczucie]

- Grindhouse: Death Proof [Grindhouse vol. 1. Death Proof]

- Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer [Fantastyczna czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera]

- Ocean's Thirteen [Ocean's 13]

- Zodiac [Zodiak]

to są filmy... premiery... ale dodam że na dvd na rynku polskim... a co by było jak by filmy były tak jak zapewniał nas pan Sojka "prosto z kina..." :?: Czy ktoś nie kłamie w żywe oczy :?::?

VOD moze byc super - jakość za odpowiednią cene :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że nic nie będzie prosto z kina, to jest jasne. Wszystko w Polsce jest opóźnione, filmy na DVD wychodzą później niż np. w Ameryce.

 

Wracając do torrentów to jakość filmów jest beznadziejna, bo film mieści się na jeden płycie CD, a już widać, że te 700 mega to mało, film powienien zajmować więcej miesjca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
VOD musi być w Polsce konkurencyjny przede wszystkim wobec piractwa. Nowe filmy, szybko po premierze kinowej i max do 10zł. Inaczej czarno to widzę.

PS. PawelU1981 --> I nie propaguję torrentów :)

Plus powinna być możliwość wypalenia ściągniętego filmu - w końcu za niego płacę, nie?

 

Jeszcze mi napisz, że po wypaleniu polecisz na bazarek i go sprzedasz :lol:

 

 

@Koran - jak ktoś jest oszustem i złodziejem to cena VOD tego nie zmieni.

Święta racja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Uważam, że zmieni - piraci zarabiają na tym, że ceny płyt w Polsce nie są adekwatne do możliwości finansowych nabywców (porównajcie sobie wskaźnik cen płyt do zarobków na zachodzie europy, w USA i w Rosji/na Ukrainie - tylko u nas są płyty drogie i zarobki niskie)

2. Nie wiem dlaczego miałbym sprzedawać pirackie płyty - chciałbym natomiast położyć sobie na półce to co kupuję - rozumiem, że jak kupisz sobie nową kartę graficzną to w ramach solidarności z producentami wywalisz ją do kosza - gratuluję inteligencji

3. a) Nie napisałem, że ściągam filmy

B) To jest legalne - nie nazywaj złodziejami osób, które nie popełniają przestępstwa

c) Obrażacie ludzi - ręka w górę kto ma legalnego windowsa i wszystkie legalne gry - nie bądźcie hipokrytami

 

Edycja pitter: wycięte zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Chłopie mówimy tutaj o jakimś paradoksie, jak możesz porównywać kupowanie karty graficznej do ściągania torrentów. Tak się składa, że korzystam z legalnej kopii WinXP :wink: i gdy, w które gram mam legalne (kupowane na Allegro). Za to nie toletuję piractwa. Jak będziesz miał tuner z HDD to nagrywaj co chcesz, ale po co zaraz to wypalać na płytę?, skoro można sobie z dysku nagrania odtwarzać. Poza tym nikogo nie obrażamy, bo jak nazwać ludzi, którzy coś ściągają nielegalnie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kupowanie karty graficznej porównuję do kupowania filmów przez VOD - i jednego i drugiego nie lubię wyrzucać.

2. Nie muszę wypalać, ale chcę mieć taką możliwość - dowolnego przegrania na płytę lub na dysk komputera - kupuję, czyli płacę i chcę sobie z tym zrobić co mi się podoba (w ramach obowiązującego prawa).

3. Ile razy mam powtarzać? ŚCIĄGANIE FILMÓW Z TORRENTÓW, EMULI CZY INNYCH JEST W POLSCE LEGALNE. Nielegalne jest ich natomiast udostępnianie. Inną sprawą są moralne konotacje tej działalności.

4. Nie ma legalnych kopii WinXP, chyba że masz na półce oryginał - nie u przyjaciela, brata, wujka - nawet jeśli zgubiłeś oryginał to nie masz prawa używać jego kopii.

 

Edycja pitter: wycięte zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOD musi być w Polsce konkurencyjny przede wszystkim wobec piractwa. Nowe filmy, szybko po premierze kinowej i max do 10zł. Inaczej czarno to widzę.

PS. PawelU1981 --> I nie propaguję torrentów :)

Plus powinna być możliwość wypalenia ściągniętego filmu - w końcu za niego płacę, nie?

Przecież możesz wypalic na DVD przez SCART, no niestety kolego ale zgranie go w jakości znajdującej się na dysku nie będzie mozliwe, takiej rzeczy to nawet w Erze nie mają. Proszę o przykład gdzie można coś nagrać na DVD inaczej niż przez Scart.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ręka w górę kto ma legalnego windowsa i wszystkie legalne gry - nie bądźcie hipokrytami

 

Edycja pitter: wycięte zbędne cytowanie.

No to podnosze rękę, tyle że z gier mam tylko FarCry resztę ma mój syn, ale kupuje sobie z własnych oszczędności i prawdę powiedziawszy jest zadowolony bo nie ma z nimi takich problemów jak niektórzy mają z crackowanymi. Rozumie też, bo mu wytłumaczyłem, dlaczego nie wolno używać kradzionych. Szkoda tylko że ksiądz nie wypowie się na mszy na ten temat do narodu. Gry kupuje sobie średnio raz na kwartał za kilkadziesiąt złotych. Jakoś mnie to do ruiny nie doprowadza tym bardziej jak stać było na zakup PieCa. Konsole są tańsze ale gry niestety dużo droższe.

 

Cóż kazdy ma własne sumienie i mało mnie obchodzi cudze, ale mnie takie teksty denerwują, bo sugrerują że używając legalnego softu jestem jakimś dziwoloągiem, tym gorzej to świadczy o Polakach i katolikach.

 

PS, dzięki za wycięcie, bo miałem to zrbobić, tekst był jeszcze w opracowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
4. Nie ma legalnych kopii WinXP, chyba że masz na półce oryginał - nie u przyjaciela, brata, wujka - nawet jeśli zgubiłeś oryginał to nie masz prawa używać jego kopii.

 

Edycja pitter: wycięte zbędne cytowanie.

 

No właśnie mam na półce legalnego XP i Vistę :wink: Tak na marginesie to jest legalna kopia systemu, bo przecież Microsoft tworzy płyty CD czy DVD kopiując na nie system. Jeśli się mylę, to mnie popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A owszem Allahu, można mieć legalne, jak ty to nazywasz "kopie", ja do pracy kupuję MOLP i później sobie umieszczam pliki instalacyjne na serwerze RIS, bo licencja mi pozwala na remastering (wypalenie płytki) jaki i dystrybucję tego na komputery w sieci z dysku serwera w postaci gotowych obrazów lub samodzielnych plików intalacyjnych. Takie coś ma tę zaletę że mozna od razu wyposażyć Windowsa w niezbędne sterowniki a nawet programy. Oczywiście chodzi tu o kopie instalacyjne, bo sama liczba instalacji musi się już zgadzać z liczbą posiadnych licencji. Do celów dystrybucji nalezy zakupic jeden nośnik MOLP i posiadać licencję na każdy komputer, może to być OEM, BOX czy MOLP (MOLP jest tylko wersja upgrade) lub nowszy system w dozwolonej wersji (downgrade). Tak czy siak możemy sobie dodatkowych kopii instalacyjnych naprodukować sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Ale tak czy siak licencję trzeba posiadać... I nie obrażaj wyznawców Islamu. Koran i Allah to nie to samo.

Swoją drogą warto mieć możliwość wcześniejszego przetestowania gier. Można dzięki temu zaoszczędzić kupę kasy. Dema nie odzwierciedlają prawdziwej wartości gry niestety - wszystko jest kwestią uczciwości, a nie prawa. Dla mnie nie ma nic złego w tym, że sobie grę ściągniesz z netu, pograsz - jest ok to kupujesz. Nie piszcie tylko, że każdy by wtedy mówił, że gra była słaba - to kwestia sumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z postu kolegi zrozumiałem że nie jest wyznawcą tej religii, więc przepraszam publicznie wyznawców, a nie na PW. Nie wiem po co koledze ten nick, ale ja nie miałem zamiaru nikogo obrażać, myślałem że możemy utrzymać dyskusje w luźnym tonie. Ja siebie nie nazywam "pismo swiętę" czy biblia. A na PW już piszę, może kolega K. powie mi coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszać nie trzeba. Swoją drogą, wracając do tematu - na VOD powinny być przede wszystkim takie programy, których nie można dostać legalnie gdzie indziej. Co mi po jakimś "super" filmie, który w markiecie można dostać za 15zł (i położyć go sobie na półce ;) ). Ja na przykład lubię oglądać star trek (nie to żebym był jakimś trekowcem, ale to naprawdę fajny serial). W Polsce na DVD go nie uświadczysz, a jeżeli już to tylko po angielsku. Ok, znam ten język, ale jeśli za coś płacę to chcę to mieć po polsku. Dystrybutorzy mają Polaków w d..ie i się potem dziwią, że rozwija się piractwo i star trek można kupić nielegalnie. I tak jest ze wszystkim. Film wychodzi pół roku po premierze na DVD w USA i się zastanawiają dlaczego ludzie nie poczekali. W końcu jesteśmy globalną wioską - tylko dystrybutorzy jacyś tacy lokalni. Nie wiem czy to wynika z obostrzeń zabraniających wydawania płyt DVD w tym samym czasie co na zachodzie, ale jeśli tak to niech się potem nie dziwią, że ludzie wolą to mieć szybko, po premierze, z internetu. Zaraz mi napiszecie, że trzeba czekać, że wolicie legalnie, itd. Tylko przypomnijcie sobie ile kosztowały płyty CD i DVD przed rozpowszechnieniem internetu i p2p. Ile kosztowały gry? A tak okazało się, że można taniej i wszyscy są szczęśliwi. Można też szybciej. A jak będzie i tanio i szybko to sieć p2p upadnie czego Wam wszystkim i sobie życzę :D

 

PS. Wszystko ok, naprawdę. Ale wracajmy do tematu - VOD - bo robi się off topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star Treki lecą na Cinemax w tym tygodniu, zdaje się że trzy części. Oczywiście jakość obrazu tradycyjnie tragiczna na tym kanale. Już lepiej wyglądał wczoraj Terminator na TCM. Jednak musisz zrozumieć że VOD satelitarnego nie da się inaczej zrobić. Tylko kablówki i Neostrada jak na razie mogą zaoferować większy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, o nazwy się nie spieram. Chodziło o to że VOD N to zlepek kilku kolekcji i od początku takie było założenie, więc pojęcie "konkurować" jest trochę dziwne. No niby będą konkurować, bo każdy wybierze co mu pasuje, ale chyba o to ITI chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kanał zwrotny to można zrealizować przez internet ale jaka musiałaby być przepustowość transponderów SAT aby do każdego wysyłać co innego i to jeszcze w czasie rzeczywistym, jakoś internet satelitarny nie bardzo może się przebić na rynku a tu każdy film to gigabajty danych. W tej chwili do każdego dociera to samo rozsyłane w pętli, tak jak ty chcesz to musiałbyś tę przepustowość pomnożyć pewnie tysiące razy, aby każdy abonent platformy otrzymywał niezależnie inne dane. Utopia. Nierealne ani technicznie ani cenowo. Na Hotbirdzie to już nawet na nowe kanały nie ma miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedyna możliwość to wypuszczenie nowego satelity - tylko dla VOD. Przy dobrych wiatrach mogłoby się to opłacić. Ewentualnie podłączyć dekoder do internetu i stworzyć jakiś serwer, z którego za opłatą można by było ściągać filmy. Minus, że nie każdy ma szybkie łącze internetowe, ale to niedługo się zmieni. Wszystko do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha zanim to się zmieni to poczekamy jeszcze trochę. Nowy satelita mógłoby być tylko na innej pozycji oddalonej conajmniej o 4* od obecnej, bo jeśli tak by nie było to sygnały moglyby się zakłucać. Wg. mnie opłaca się wysylać jeszcze jednego satelity tylko dla VOD. Co do tego serwera to nie wiem czy wytrzymałby obciążenie jeśli ludzie by duzo ściągali, ale zanim byś ściągnął film, który przykładowo zajmuje około 5GB no to trochę by to trwało, nie wiem ile teraz trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybkie łącza DSL w przystępnej cenie to perspektywa jeszcze paru lat. Pewnie przyspieszy to fakt ze TPSA sama je intensywnie rozbudowuje pod swoją Videostradę a konkurencja cenami depcze jej po piętach. Nie należy zapominac że nawet teraz jeszcze nie wszędzie dociera nawet zwykła Neostrada 512, więc takie VOD nie byłoby dla każdego, ale mimo wszystko jestem za tym żeby kiedyś było jeżeli ktoś będzie miał taką możliwość.

 

A co do satelity to może ktoś lepiej zorientowany w technice SAT się wypowie czy chociaż dla jednego nadawcy starczyłoby miejsca na takie VOD :) Nawet gdyby, to byłoby chyba najdroższe VOD w histori. Telefonia satelitarna przy tym to byłby gadżet dla ubogich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...