Skocz do zawartości

Puchar Azji 2011


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już jutro startuje 15 edycja Pucharu Azji, w Katarze.

Na inaugurację reprezentacja prowadzona przez Francuza Bruno Metsu podejmie reprezentację Uzbekistanu.

Turniej będzie rozgrywany na pięciu stadionach, tytułu broni reprezentacja Iraku, a wicemistrzem jest Arabia Saudyjska.

Oficjalna strona turnieju:http://www.the-afc.com/en/tournaments/men-a-youth/afc-asian-cup

Można także głosować Na zwycięzce turnieju: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=30&t=18192

Zapraszam do dyskusji na temat tych azjatyckich rozgrywek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa A - jak dla mnie Uzbekistan i Chiny. Katar i Kuwejt poza pieniędzmi nie mają jakichkolwiek dobrych zawodników. Chińczycy w dość krajowym składzie, jedynym graczem grającym poza granicami Chin na tym turnieju będzie Hao Junmin (Schalke).

Grupa B - Japonia i Arabia Saudyjska, bez dwóch zdań.

Grupa C - Australia i Korea Południowa. Obie drużyny wyrastają nad dwoma pozostałymi rywalami (Bahrajn i Indie). Jako zwycięzców grupy obstawiam Koreańczyków.

Grupa D - "grupa śmierci". Iran, Irak (obrońca tytułu) i Korea Północna moim zdaniem zawalczą o awans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widziales jakikolwiek mecz Kataru? Ja mialem przyjemnosc widziec kilka i zaespol ten gra naprawde dobrze, preferuja szybka pilke, maja naturalizowaanego Urugwajczyka i kilku zawodnikow ktory mieli epizody w silnych klubach (Jasser byl w ManUtd i Man City). Uzbekistan to zespol z podstarzalym juz Szackich`em, poza tym wszyscy mowia ze wbrew zapowiedziom Uzbecy nic nie pokaza na tych mistrzostwach. Poza tym Katar gra u siebie. Jak dla mnie z Grupy A i to z pierwszego miejsca wyjdzie Katar a z drugiego Chinczycy.

 

Z grupą B zgadzam sie z Toba, natommiast w grupie C moze sporo namieszac Bahrajn, zespol z zelazna obrona, a kazdemu sie ciezko gra z takimi ekipami. Indie to najslabszy zespol turnieju i beda chlopcami do bicia. Moim zdaniem Korea wyjdzie spokojnie a Australia zagra z Bahrajnem o awans (powtorka z barazy do MŚ pare lat temu - Australia ledwo wyeliminowala Bahrajn po 2 remisach).

 

Grupa D jest dla mnie jasna zdecydowanie Iran i Korea. Irak fuksiarsko wygral tamte mistrzostwa choc pilkarzy tez mial dobrych. Teraz jednak druzyna jest cieniem tamtej ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mecz turnieju już za nami. Uzbekistan pokonał reprezentację Kataru 2:0 po bramkach Ahmedowa i Jeparowa. Pierwszy gol padł po pięknym strzale z około 30 m (mogę się mylić), a drugi po ewidentnym błędzie obrony katarskiej. Boczny obrońca zagrał w poprzek boiska, a ten, do którego była adresowana piłka, nieco zaspał. Jutro mecz Kuwejtu z Chinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Korea wyjdzie spokojnie a Australia zagra z Bahrajnem o awans (powtorka z barazy do MŚ pare lat temu - Australia ledwo wyeliminowala Bahrajn po 2 remisach).

Coś Ci się pomieszało, bo Australia grała baraże w el.MŚ z Urugwajem i to dwukrotnie.

A ci, którzy wygrali dwumecz z Bahrainem to Trynidad i Tobago prowadzony jeszcze wtedy przez Leo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Kataru z Uzbekistanem pokazywał również kanał Qatar TV Z Hot Birda, transmisje na żywo z tego meczu przeprowadziły również Dubai Sports 3 i Abu Dhabi Sport 1. @Martinho19 może i zespół Kataru preferuje szybką piłkę, ale w meczu z Uzbekistanem tego nie pokazali, poruszali się po boisku bardzo wolno i ospale i praktycznie nie stworzyli okazji do zdobycia bramki i wynik 2:0 to najmniejszy wymiar kary dla Kataru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim spotkaniu grupy A Chiny pokonały Kuwejt 2:0 po bramkach Zhanga Linpenga i Denga Zhuoxianga. Pierwszą czerwoną kartkę w tym turnieju otrzymał Musaed Neda (Kuwejt). Ogólnie mecz był dosyć ostry. W II połowie zdecydowanie rozkręcili się Chińczycy, którzy mogli zdobyć nawet trzeciego gola. W tabeli tej grupy mamy dwóch liderów - reprezentacje Chin i Uzbekistanu. Jutro:

13:15 Japonia - Jordania

16:15 Arabia Saudyjska - Syria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym rozgrywki rozpoczęła grupa B. Japonia sensacyjnie zremisowała z Jordanią 1-1. Jordańczycy pokazali dobrą grę w defensywie, w ofensywie liczyli na kontry.

W I połowę bramkę "do szatni" dla Jordanii zdobył Hassan Abdel Fattah, natomiast w doliczonym czasie II połowy wyrównał Maya Yoshida. Dziś zostanie jeszcze rozegrany mecz Arabia Saudyjska - Syria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie Syria odniosła niesamowity sukces, pokonując Arabię Saudyjską 2:1. Bohaterem ekipy syryjskiej był zdecydowanie Abdulrazak Al Hussein, zdobywca dwóch bramek. Honorową bramkę dla Saudyjczyków strzelił Tasir Al-Jassim. W tabeli grupy B prowadzi Syria, przed Japonią, Jordanią i Arabią Saudyjską.

Jutro:

Australia - Indie

Korea Płd. - Bahrajn

 

PS.

Wszystkie te drużyny azjatyckie są cienkie jak barszcz. Świadczy o tym np. fakt, że jeszcze nigdy na mistrzostwach świata nie było więcej niż 4 drużyny z Azji.

:sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japonia - Jordania i wynik 1:1 to takze sensacja wg mnie. Japonczycy zlekcewazyli rywali i tak to wyszlo, choc w 95 minucie mogli Samuraje jeszcze wygrac. Slabo Honda i Kagawa a bez nich to nie to samo.

 

Co do Arabii to czy ja wiem czy to taka wielka niespodzianka... Saudyjczycy juz dluzszy czzas wielkiej pilki nie pokazuja, od czasu gdy kariere zakonczyl Al-Jabber to ten zespol stacza sie stopniowo. Syryjczycy to tak jak Jordania - nic do stracenia nie maja wiec takim zespolom gra sie latwiej. Jutro juz nie moze byc niespodzianek, Australia w*****li Indiom lanie, a i skosne wygraja z bedacym ostatnio w formie Ji Sungiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(przepraszam za posta pod postem)

W drugim meczu grupy C Korea Południowa pokonała Bahrajn 2:1. Obie bramki dla Koreańczyków zdobył Koo Ja-Cheol, a honorową bramkę z rzutu karnego strzelił

Faouzi Aaish. Czerwoną kartkę otrzymał Kwak Tae-Hwi. Liderem tabeli jest Australia. Na drugim miejscu znajduje się Korea Płd., a następnie Bahrajn i Indie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...