Skocz do zawartości

Petycja do TVP w sprawie kodowania TVP SERIALE.


Oridok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę ten post ,ze względu na dyskryminację władz TVP .Odnośnie osób płacących abonament ,osoby płacące abonament .Zostały pozbawione dostępu do kanału ,który został wyprodukowany z publicznych naszych pieniędzy .Kanał nie zawiera treści które ograniczały by odbiór tylko na terytorium kraju ,więc kodowanie to naruszenie praw osób płacących abonament .To dzięki nam zostają wyprodukowane nowe seriale ,nie pozwólmy się oszukiwać .Proszę o opinie osób na temat kodowania TVP SERIALE ,które opłacają abonament .Może ktoś nas poprze i odkodują sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał ma zawierać treści, które wymagają ograniczenia emisji na terytorium Polski (m.in. Siostra Jackie od niedzieli). Ale faktem jest, że jest tego niewiele i w zasadzie można by stosować metodę jak na TVP Info - kodować tylko gdy jest taka konieczność. Sieć dystrybucji powinna być także szersza, bo póki co część (większość?) sieci kablowych go nie oferuje i nie wchodzi w skład oferty wszystkich satelitarnych platform cyfrowych (ale nie wiadomo, czy to wina samej TVP, czy może operatorzy po prostu nie są zainteresowani kanałem powtórkowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł w sprawie napisania petycji jest dobry, tylko czy on coś da TVP ma widzów w dalekim poważaniu i na pewno nie zrobi to wielkiego wrażenia na zarządzie TVP. Co do ograniczeń licencyjnych to podanie tego powodu jest dla Mnie śmieszne, przecież każdy nadawca może podać ten powód i zakodować każdy kanał jaki chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpisuje się pod tą petycją.

To zwykłe chciejstwo, typowa przywara polskiego obywatela.

 

Nie zgadzam się z Tobą. Ja to widzę tak:

 

Albo płacę abonament RTV i mam dostęp do tego za co płacę - czyli do wszystkich kanałów TVP. Problem niepłacenia można na przestrzeni lat szybko ukrócić - po przejściu na sygnał w pełni cyfrowy - zakodować wszystkie kanały TVP a opłacającym abonament wręczyć karty kodowe / moduły do TV lub odbiornika satelitarnego. Bardzo chętnie bym dopłacił jednorazowo np. 50zł za kartę czy 100zł za moduł, żeby TVP niebyła stratna. Myślę, że jednak większość tych niepłacących chciałaby mieć dostęp do kanałów TVP i opłaciłaby abonament. Na razie dużo osób nie płaci bo nikt tego nie egzekwuje a główne kanały TVP i tak są dostępne.

 

Albo TVP wyłącza wszystkie kanały oferując je w jakimś pakiecie np. za 25zł/miesięcznie i wtedy zobaczymy czy się utrzymają bez zmuszania swoich widzów do płacenia za te kanały. (rozwiązanie przeze mnie preferowane). Jak ktoś chce to niech płaci i ogląda. Nie to nie. Ja bym chętnie zapłacił, tak jak to robię w postaci uiszczania opłat za abonament RTV. Polską Telewizję i tak samo jak polskie przedsiębiorstwa, produkty i usługi należy wspierać. Jednak płacąc po 150zł za telewizję sat, plus prawie 200zł rocznie za TVP - nie mam możliwości oglądania tego za co płacę. Jeśli tak dalej będzie to rozważę wyrejestrowanie telewizora i przestanę płacić ten "abonament".

 

Według mnie absurdem jest zmuszanie kogoś do płacenia abonamentu RTV i dawanie mu w zamian niepełnej oferty. To tak, jakby ktoś zmusił Ciebie do płacenia za HBO (nazwijmy to "podatkiem od wspierania kinematografii", żeby nie było, że to jakiś abonament). Powiedzmy, że kosztowałoby to 30zł za 2 kanały HBO. Potem okazałoby się, że HBO Comedy wchodzące w skład pakietu emitowane jest nie z Hotbirda tylko z Turksata natomiast HBO HD byłoby kodowane i dostępne tylko w Cyfrze albo jakiejś innej platformie w pakiecie za minimum 60zł przy czym nawet zapłacenie za pełny pakiet nadal nie upoważniałoby do odbioru pełnej oferty. Przecież to jest chore!

 

Jak dla mnie TVP Seriale powinno być dostępne dla każdego mieszkańca Polski, ponieważ dostęp do Telewizji Polskiej za którą płaci abonament/podatek mu się zwyczajnie należy i tyle. I nie jest to żadne chciejstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpisuje się pod tą petycją.

To zwykłe chciejstwo, typowa przywara polskiego obywatela.

 

Nie zgadzam się z Tobą. Ja to widzę tak:

 

Albo płacę abonament RTV i mam dostęp do tego za co płacę - czyli do wszystkich kanałów TVP.

A jak powstał TVP HD, który dostępny był tylko na platformie N, zasilając tym samym kasę TVN, to też protestowałeś?

Abonament płacisz tylko na wybrane kanały TVP i tyle w tym temacie. Reszta kanałów jest płatna, bo wyobraź sobie że TVP chcę sobie dorobić. Wolno im.

A Twój pomysł płacenia za to co się ogląda jest dobrym pomysłem, ale przeczy on misji TVP.

Wszystkiego nie da się urynkowić. Przykład Poczty Polskiej jest moim ulubionym przykładem. Niby dlaczego poczta ma monopol na niektóre przesyłki, przecież mamy wolny rynek, ktoś może zapytać.

OK, można znieść monopol i wprowadzić wolny rynek i co dalej... ano znikają urzędy pocztowe na wsiach, bo przecież one są nie rentowne. Czy tego chcemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej to chyba nie tak. Teoretycznie serial lub film moze powstac za pieniądze z abonamentu a byc pokazywany w telewizji zakodowanej dla tego kto ten film chciałby obejrzec. Uwazam ze ktoś powinien miec wglad w umowy telewizji polskiej z platformami i wyjasnic ogółowi ten problem wyłącznej mozliwosci oglądania np TVP HD, Seriale i Sport w kodowanych platformach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie kodowania dla TVP Seriale , jeszcze bardziej pogarsza relacje polskiego odbiorcy z Monopolistą TVP.Podobnie było z TVP HD i Sportem , będzie dalej podobnie przy następnych nowych kanałaach TVP... Nie wiem ale dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest wpprowadzenie symbolicznego abonamentu / ... może 3 - 5 zł./ płaconego łącznie z energią elektr./czyli 1 x m-ąc/ , przy jednoczesnym ustawowym zobowiązaniem TVP do odkodowania wszystkiego co ma na polski rynek .... TVP jest bardzo [beep]a i kapitalistyczna , niestety , nie dba o polskiego widza który od dziesiątków lat płaci abonament. Czas z Tym skończyć .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sybic uważasz ze to chciejstwo ,ale porównaj sobie np;Polaka do Niemca .Tamten nie dość ze sporo zarabia to ma wszystkie kanały Publiczne za darmo ze satelity ,i masę komercyjnych .Też byłem w Anglii ,masa nie kodowanych programów .Telewizji Publicznej też ,co prawda spory abonament .No ale większe zarobki ,to nie prawda ze Polacy są [beep]i .Po prostu biedniejszego jest większa szansa oskubać ,bo bogatszy się nie da.I dlatego odstajemy od zachodniej europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oridok napisałeś, że tam płaci się spory abonament. Domyślam się, że wpływy z tego abonamentu są większe niż u nas. Z tego też powodu oferta kanałów publicznych jest większa, więc wszystko się zgadza. U nas wpływy mniejsze, oferta więc mniejsza.

Jedyne co można zrobić to nie kupować oferowanych produktów. Nie dać im zarobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sybic z jednym się zgadzam ,powiedzmy sobie .Polak jest trudnym abonentem jak w Niemczech ,parę milionów Polaków kupuje odbiorniki na programy FTA z satelity .Którzy się nie kwapią do kupna platformy ,co taki nadawca robi .Odkodowuje bo większe zyski z reklam.

A jeszcze jedno nie policzyłeś kosztów nadawczych u nas i u Anglików .A BBC ma ogromną renomę w świecie ,albo powinniśmy pójść w stronę Czechów lub Słowaków .Udostępnić karty za jednorazową opłatą ,i abonament np:razem z energią .

Troszku jest dziurawe prawo ,ale kodując TVP 1 i TVP2 .Działają na granicy prawa ,i dlatego Polacy nie chcą płacić za abonament ,bo po co uważają ze .Jeśli i tak muszą za kanały TVP płacić platformą ,to ich abonament nie obowiązuje .Bo platformy płacą TVP i koło jest zamknięte ,ja sam płacę abonament .Wiem ze przepłacam ,ale jestem uczciwy .

 

kauj1 a po co jak się przestawi talerz na 28,2 E Astra2 ,to jest co pooglądać (jak się zna Angielski),a czy tym nadawcą płacimy za abonament (wiem mikołaj ,a niektórzy już po kielichu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOX lub Discovery to stacje komercyjne, więc mogą je sobie wszystkie zakodować i nie muszą być ogólnodostępne.

 

Natomiast kanały TVP powinny być ogólnodostępne, ale tak nie jest, więc ta telewizja "publiczna" to jest parodia, skoro do części kanałów nie może mieć każdy dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco popieram autora wątku!

 

Telewizja publiczna to taka, która powinna nadawać dla obywateli kraju, a nie dla platform cyfrowych.

Jak dla mnie to nawet wszystkie kanały mogą być kodowane, pod warunkiem że sama opłata abonamentu powinna umożliwić mi odbiór wszystkich kanałów (np. poprzez kartę czy moduł CI).

 

Natomiast ograniczenia licencyjne/terytorialne czy jakkolwiek się to nazywa to jest śmiech na sali (to samo się tyczy także TVN Warszawa - tam się nawet nic w ramówce nie zmieniło).

Proszę spojrzeć na przykład kanału TVP Info, tak powinno być z całą resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mi i tak bez różnicy, czy te kanały są płatne, czy ich nie ma, więc wybieram pierwszą możliwość - likwidację. Nadawca publiczny to nadawca publiczny. Jeżeli nie umieją zachęcić ludzi do płacenia abonamentu to po co jeszcze tworzą kolejne kanały? TVP jest już praktycznie tylko teoretycznie publiczne, bo w praktyce to jest to nadawca komercyjny - w dużej części zarabia na reklamach, tworzy kodowane stacje tematyczne - komercyjne. Jeżeli TVP chce przekonać ludzi do płacenia abonamentu to musi pokazać im, że jest nadawcą publicznym. Ludzie nie chcę po prostu płacić za komercję i to podwójnie, dlatego niskie przychody z abonamentu to zasługa wyłącznie działań władz Telewizji Polskiej S.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i starczają na finansowanie TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia. Na TVP HD, TVP Seriale już nie.

Są więc dwie możliwości, albo TVP likwiduje TVP HD i TVP Seriale, albo pozostawia je jako płatne.

Co wybieracie?

 

TVP Seriale to przecież powtórki powtórek seriali emitowanych na pozostałych "bezpłatnych" kanałach TVP.

Dla mnie żądanie opłat za dodatkowe kanały TVP jest po prostu nieuczciwe i nietaktowne. To tak jakby ktoś Ciebie zmusił do zapłacenia za jakiś produkt, dał połowę a potem powiedział, że musisz zapłacić jeszcze 2x tyle za resztę.

 

Ja widzę inne 2 wyjścia: Albo TVP jest instytucją państwową i działa w oparciu o obowiązkowy podatek (tak jak teraz) oferując swoje produkty w "cenie". Albo staje się instytucją prywatną, wówczas likwidujemy podatek i wprowadzamy kodowany przekaz kanałów TVP w DVB-T oraz na satelicie (gdzie i tak prawie wszystko jest już zakodowane). Uczciwy układ - Ci co teraz płacą, zapłacili by i mieli by szerszy dostęp do oferty a reszta co nie płaci -> out. Przykład z pocztą w tym przypadku nie działa, bo sygnał z satelity dostępny jest wszędzie w Polsce i nie jest żadną filozofią go odebrać (poza założeniem anteny i jej wymianą raz na 10 lat).

 

Jeśli uwalniamy ludzi od płacenia podatku, to w ten oto fenomenalny sposób każdy zyskuje 20zł wolnych środków miesięcznie. Mogę śmiało założyć, że Ci który płacili do tej pory abonament - płaciliby go nadal (Ci co nie chcą i tak nie płacą i nic z tego nie mają - bo kanały TVP mogą oglądać). Część z tych co straciłaby do nich dostęp - prawdopodobnie wykupiłaby abonament a reszta olała by tego nadawcę i tyle.

 

Bez sensem jest wmuszać ludziom coś czego nie chcą oglądać i wmawiać im, że to jest jakaś misja. Brzmi to jak paranoja. Moim zdaniem każdy człowiek powinien sam zarządzać swoim majątkiem w jak najbardziej swobodny sposób. Przykład kodowania kanałów przez TVP nie jest tu odosobniony ale nie chcę tutaj zachaczać o politykę bo ktoś może mieć inny pogląd niż ja - np. sybic, co doskonale rozumiem :wink: Szanuję Twoje zdanie. Doskonale rozumiem co chciałeś powiedzieć ale mam swoje własne zdanie i tyle :D

 

P.S. TVP Historia? Nigdzie poza N gdzie sygnał jest oczywiście kodowany nie ma dostępu do tego kanału. Nie mam zamiaru zakładać zeza bo nie jest mi on potrzebny.

 

TVP jest już praktycznie tylko teoretycznie publiczne, bo w praktyce to jest to nadawca komercyjny

 

Popieram. Jak widać nie jestem sam ze swoją opinią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mi i tak bez różnicy, czy te kanały są płatne, czy ich nie ma, więc wybieram pierwszą możliwość - likwidację. Nadawca publiczny to nadawca publiczny. Jeżeli nie umieją zachęcić ludzi do płacenia abonamentu to po co jeszcze tworzą kolejne kanały?

Raczej powinieneś napisać, skoro nasz rząd nie potrafił się określić co dalej będzie z abonamentem, nie potrafi również, za pomocą odpowiednich ustaw czy rozporządzeń spowodować aby ów abonament płacili obligatoryjnie wszyscy (obecna sytuacja jest najgorsza z możliwych – abonament płacą głównie emeryci) to jest jak jest.

TVP nie jest od zachęcania. Jeśli abonament jest dobrowolną składką a teraz tak jest, to ci którzy z natury nie płacą za coś, co płatne nie jest, dalej płacić nie będą. Tu żadne zachęty ze strony TVP nie pomogą.

Kasy z abonamentu jest za mało i tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jeśli abonament jest dobrowolną składką a teraz tak jest, to ci którzy z natury nie płacą za coś, co płatne nie jest, dalej płacić nie będą. Tu żadne zachęty ze strony TVP nie pomogą.

Kasy z abonamentu jest za mało i tyle w tym temacie.

 

No nie do końca. Abonament jest obowiązkowy, chyba, że wyrejestrujesz TV ;)

 

Co do zachęt - skoro po dobroci się nie da, to można to załatwić inaczej (niekoniecznie poprzez zakodowanie sygnału). Są jeszcze inne narzędzia np.: odsetki, notatka w KRD oraz oczywiście komornik.

 

Kasy z abonamentu jest mało bo nikomu nie chce się ruszyć pupy i jej wziąć. Wystarczy się schylić i podnieść.

 

A skoro płacimy już abonament to dziwne jest, że niektóre kanały go obejmują a niektóre nie. To nieuczciwa konkurencja. Inne stacje jakoś radzą sobie bez pieniędzy z abonamentu i nie są kodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...