Skocz do zawartości

Dekoder ADB ITI 5800S


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam i ostatnie pytanie :P

w tym zestawie nie ma kabla, którym będę chciał się podłączyć pod stary telewizor czyli kabla euro. Czy ma to być jakiś specjalny kabel ?

Jeżeli tak to proszę o pełną jego nazwę lub coś takiego :)

 

I ile taki kabel kosztuje :)

 

Aha i jeszcze jedno czy to wejście w tym dekoderze na scart to jest to stare tradycyjne wejście EURO, które było już dawno dawno temu w odtwarzaczach wideo i telewizorach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na działkę gdzie na razie jest stary telewizor kilkunastoletni i jakoś HD nie wchodzi w grę antena 60cm może być ?

 

Słuchajcie a gdybym tak dołożył 150 zł i kupił ten nowy dekoder ? i czasze 80cm ?

Czy ten HD2850ST zadziała mi z tym starym kilkudziesięcioletnim telewizorem przez euro ?

Czy jak kupie nowy telewizor to poczuje różnice miedzy dekoderem ADB 5800S i czaszą 60cm a HD2850ST i czaszą 80 cm ?

Waham się nad tymi dwoma zestawami [link wycięty] i [link wycięty]

Proszę o pomoc w wyborze bo wole kupić raz a porządnie i żeby było funkcjonalne przez dłuższy czas(biorąc pod uwage dzisiejszy postęp)

Lecz najważniejszą sprawa jest tutaj to, że zestaw ten lub ten musi działać na tym starym kineskopowym telewizorze 20 letnim :P Dopóki nie zakupie nowego tv

Dziękuje i prosze o opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jaki jest telewizor. Na TNK HD i tak kanały odbierane są z DVB-S2 i po prostu na antenie 60cm przy gorszej pogodzie szybciej stracisz sygnał. Różnicy w jakości obrazu nie ma żadnego między anteną 60cm, a 80cm, bo wielkość anteny nie wpływa na jakość odbioru tylko na jego stabilność.

 

Różnicy w jakości nie będzie też docelowo między ADB 5800S, a ADB 2850ST. Obydwa modele to dekodery HD i puszczą obraz w HD jak będzie taka potrzeba, a na razie - póki TV w HD nie masz - musisz mieć tylko przewód Euro/SCART i także obydwa dekodery będą działać.

 

Kluczowa jest sprawa anteny, bo po prostu przy małej czaszy będą zgrzyty z odbiorem i będziesz później narzekać, że rwie sygnał albo coś. Lepiej mieć 80cm i być zabezpieczonym (co nie znaczy, że przy bardzo złej pogodzie też sygnału nie zerwie - zerwie, ale wytrwa dłużej niż 60cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi :)

A słuchajcie jak wygląda sprawa z internetem w tej ence ?

Zastanawia mnie mianowicie czy na w miare nowym telewizorze powiedzmy 2 letnim LCD ktory akurat nie ma funkcji internetu te różne funkcje ktore są podane w dekoderze mianowicie allegro, youtube, nradio, tvn24.pl będą działały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poza tym:

 

1. Czy poprawili oprogramowanie? Ktoś pisał o dostępnej funkcji "turbo" - działa to?

2. Czy da się mieć na nim HOTBIRD13E i ASTRA19,2E?

3. Czy jest wyszukiwanie kanałów?

4. Czy są listy ulubionych?

5. Czy jest lista od TNK?

6. Czy da się coś nagrać na zewnętrzny dysk podłączony pod USB?

7. Czy opłaca się go kupić z kartą na 3 miesiące i wtyczką DVB-T pod USB za 250 PLN?

8. Gdzie go kupić oprócz sklepów internetowych i portalach aukcyjnych? Da się go kupić w punkcie "n"?

 

EDIT: Sorki za post pod postem... ale kliknęło mi się... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o biały nbox bez nagrywarki jeżeli tak to odpowiadam:

AD1.Mnej wiecej poprawili , nieznam funkcji turbo ale zrobili że nie trzeba zmieniać tylko przy res-ie a też przy menu

AD2.Tak od dawna przecież tyle że epg dla kanałów astry się pojawiło

AD3.Nie ma nadal trzeba narzekać na to bo sam niemożesz dodawać FTA , lub odkodowanych okienek jak canal+ i jego sportowy odpowiednik

AD4.Tak od dawna 4 listy można zrobić

AD5.Tak zrobili liste dla tnk przy ostatnim oproogramowaniu

AD6.Nie da się wejscie usb jest na tuner stick tzw.naziemny jeśli jeśteś w nce on kosztował 99zł ale ze sklepi nieczynny to jeszcze na allegro sprzedają za około 50zł

AD7.To zależy jeśli masz projektor lub inny sprzet który nieposiada HDMI to kupujesz biały nbox a jeśli masz full HD telewizor to kupujesz ten drugi tym że różnica jest że nie ma componetu wejscia na zielony czerwony i niebieski kolor

AD8.W sklepach produktami RTV i AGD wtym mediaexpert mediamarkt i być może neonet a w punktach powinno być jak są ulotki telewizji n na karte

Ale szczerze radze ci ,że kupuj n-ke i lub czekaj na promocje ja płace za wszystkie pakiety 48 to w sumie drugie tyle co pakiet domowy HD a 8zł droższy niż dodatkowy premium HD ,ale oferta wieksza i n-ka jest najtańsza lub była jak brałem umowe z grudnia zeszłego roku, jeśli wliczając wszystko jakby jeden kanał hd 5 lub 6zł kosztował wychodzi to na do przeszło 70zł + kanały podstawowe SD w sumie niemusisz kupować do tego nboxa tunera usb bo jak kupisz tv full HD to tuner bedzie lub jak oferruje n-ka telewizor gdzie ma w srodku ma satelite czyli tuner satelitarny lub naziemny i wejscie na nagrywanie przez usb.A co do nagrywania to ten główny z firmy technisat ma w srodku dysk twardy 80GB ale jest dodatkowo możliwość podłączenie dyska twardego przez usb.A tu masz wszystko

http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/instalacja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktywowałem swego białasa 5800 (z użyciem tv CRT) , zaświeciło po 5 minutach, ale... dekoder od razu sprzedałem - nowy właściciel podłaczył HDMI do LG-ka i tv nie czuje sygnału.

Muszę podjechać i poprawić. Czy to tylko kwestia przełączenia w menu (np. w zakładce Rozdzielczość) czy trzeba liczyć się z innymi problemami np. blokada, czy zły kabel.

Miałem ten dekoder króciutko i aktywacja była na kablu Euro.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic do rzeczy, na jakim kablu jest aktywacja.Gość może nie przestawił w menu rozdzielczości na 720p lub 1080i w dekoderze.Wadliwy kabel ewentualnie, kabel HDMI źle wetknięty.Może być jeszcze tak, że w LG trzeba poruszać kablem.Ja ma dwa wejścia HDMI w swoim tv i HDMI 2 czasem szwankuje jak ruszę kablem.Z wejściem HDMI 1 gdzie podłączony jest komp , nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady, tak sobie myślę, że po hdmi powinna iść także rozdzielczość SD (taka jak była ustawiona na starcie) i obraz jakiś na eldziku powinien być. Może to jednak coś ze złączami w tv. Gość tak się napalił, że nie zdążyłem podłączyć go u siebie przez hdmi. Kabel mu dałem sprawdzony.

martwi mnie też sprawa zabezpieczeń, jak aktywowałem 2850 też dziwaczyło z H..P costam... może też trzeba czekać aż LG "sparuje" się z dekoderewm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

i jeszcze prośba do użytkowników 5800S .

Tuner "chodzi" już miesiąc po aktywacji, ale użytkownik skarży się na zawieszanie. (nawet 2, 3 razy na wieczór).

Czasem ginie obraz, a fonia zostaje: czasem zawiecha i trzeba wyłaczyć z gniazdka.

Czy ten model tak ma (zdaje się, że najnowszy soft i lista TnK) czy raczej to objawy problemów technicznych dotyczacych dekodera (wysiada?) , a może coś z anteną?

Liczę na opinie. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam Serdecznie

Dzisiaj o godz 5:12 mój dekoder przyjął nowe oprogramowanie ładowało się około 15 min i nic wiele nie ma nowego. Doszła tylko nowa pozycja sprawdzania płatności .

Wszystkie pozycje które otwierały się powoli teraz wchodzą ok ,portal N zmienił trochę barwy jakby na ciemniejsze .Szanowni technicy tym razem się nie postarali

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...