Skocz do zawartości

Dekoder ADB ITI 5800S


Rekomendowane odpowiedzi

ale antena jest taka sama nie zmienna od tylu lat, mam pod nia podpieta cyfre ktora byla ustawiana przez pracownika tejże firmy, do dzisiaj rano, podpieta do tej anteny byla tez TNK SD.. wszystkie inne programy chodzą tylko nie te 3, tzn disney xd i bbc hd czasem sie wlacza i chodza a czasem nie.. nie wiem, watpie by byla to wina anteny, gdyz z jej ustawieniami nigdy nie bylo problemu - ani na cyfrze ani na TNK SD..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz podłączony DiSEqC?

Jeżeli tak, to odłącz go i podłącz bezpośrednio do tunera tylko kabel z hotbirda. Jeżeli nie, to sprawdź:

1.podłączenie kabla przy dekoderze

2. podłączenie kabla przy konwerterze

3. Jeżeli powyższe pkt. nie pomogły ratuje lekka korekta ustawienia anteny -powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale antena jest taka sama nie zmienna od tylu lat, mam pod nia podpieta cyfre ktora byla ustawiana przez pracownika tejże firmy, do dzisiaj rano, podpieta do tej anteny byla tez TNK SD.. wszystkie inne programy chodzą tylko nie te 3, tzn disney xd i bbc hd czasem sie wlacza i chodza a czasem nie.. nie wiem, watpie by byla to wina anteny, gdyz z jej ustawieniami nigdy nie bylo problemu - ani na cyfrze ani na TNK SD..

Antena może nie zmieniana przez tyle lat, ale to nie oznacza, że mocniej wiejący wiatr nie mógł jej delikatnie zruszyć, a przy dzisiejszej pogodzie wychodzą te drobne różnice w ustawieniu anteny/konwertera.

Jak chcesz to sprawdź najpierw ustawienie konwertera w uchwycie poprzez delikatne przekręcenie go wokół własnej osi - jeśli to nic nie da, to do drobnej korekty idzie ustawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką opinię o tym dekoderze mają inni użytkownicy , ale ja żałuję już że go kupiłem , obraz i dzwięk owszem w porządku , ale przecież inne dekodery cyfrowe też mają dzwięk i obraz ok. Wielkim minusem jest brak opcji szukania programów , radio owszem może być, ale po podłączeniu do netu,[ Poprzednie moje dekodery wcale nie musiały być podłączone do netu , żeby odbierać programy radiowe] Po wybraniu listy ulubionych programów wg swojej kolejności , to te programy nie maja kolejnych numerów , ale numery z listy głównej i nie wiadomo czasami który jest pierwszy.

Niektóre opcje menu są wcale nie potrzebne, a te które były by potrzebne to ich brak. Miałem już wiele tunerów sat , ale ten jest najgorszy i nie polecam go .

Być może znawcy tematu i fachowcy w tym temacie skrytykują moją wypowiedż , no ale jest to moje skromne zdanie , zdanie amatora . --Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dekoderem miałem niezłe historie najpierw padło złącze ethernet po wymianie dekodera na nowy głowica była słabsza o około 11% i w dodatku przy połączeniu kablem hdmi ten dekoder z moim tv się kłócił w tv pojawiał się napis Poza zakresem brak obrazu jakby sam rozłączał po wymianie na ADB 2850 ST przedewszystkim brak tych usterek na niemieckich kanałach HD z astry nie szatkuje przy dynamicznych scenach wcale jak chcecie mieć sprzęt bezawaryjny polecam 2850 st :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po tygodniu użytkowania tego dekodera , stwierdzam stanowczo że jest to [beep] .Telewizja na kartę , sprzedaje marny produkt.

Musze się go pozbyć i nabyć lepszy produkt. Co to za dekoder bez opcji szukania programów? :cry: Szanowni forumowicze , nie kupujcie tego dekodera.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich kanałów chcesz szukać... wszystko masz już w pamięci dekodera, a zadbała o to "N' ;-)

Druga sprawa- te dekodery są już sporo czasu na rynku, i np ja doskonale wiedziałem, jakie ma on ograniczenia- przed jego zakupem.

Więcej wolności dają droższe dekodery. 5800S z kartą TnKHD jak na sprzęt HD i jakość obrazu jest bardzo tani (dostał drugie życie 8) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 31uisybz na przykład w tym dekoderze okienek Canal+ PL, Sky 3D HD , Canal+ HD fr , Canal+ Decale HD fr nie zobaczysz podobno jest jakiś soft dzięki któremu ten dekoder ma wszystko jak zwykły dekoder obsługujący nawet karty cyfry+ oczywiście użytkowanie takiego oprogramowania na własną odpowiedzialność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Czy wie ktoś może gdzie znajdę liste kanałów w tym nbox'ie ?

Chodzi mi o to co z tych kanałów w pakiecie home i pakiecie premium jest na danym kanale. (bez fta, jak z to tez może być)

Nie potrafię znaleźć tvp 1 ;/ wie ktoś na jakim kanale on jest?

 

Mam tnk HD w tym tunerze.

 

Kolejne pytanie to cyz jest mozliość wgrania softu z tych nowszych dekoderów turbo? Grafika ekranowa w tych nowszych jest piekna a w tym taka zwykła, niebieska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powtarzam z uporem Mań(a)ka ;-). ADB ITI 5800S służy do okrelonego celu- odbioru zestawu kanałów TnkHD. Nie jest dedykowany jakimś okienkom cyfry+ ani poszukiwaniom z innych niż 13E pozycji. Za tą cenę z 3 miesięczną ofertą , jakością obrazu (HD) i dźwięku (5.1 digital) plus radia internetowe to dobra cenowo oferta.

Ludzie, do rzeczy o które sie upominacie kupujcie po prostu inne dekodery. Są tego setki.

W ADB są zalety, o których piszę, są i wady, o których Wy piszecie. Wszystko w jednym za niewielkie pieniądze to tylko w erze.

P/s

 

andreas5, co znaczy: "Tylko stówka różnicy - tuner tv naziemny jest więcej wart" stówka....w porównaniu z tym twoim?? Akurat u mnie. gzie mieszkam, tuner dvb-t jest na razie nic nie wart. A bardzo sobie cenię wyświetlacz, pracujący w stabd-by jako zegar. De gustibus non discutandum, jak mawiali starożytni ;-)

 

TVP1= 130 pozycja.

Menu nie można wgrać z "czarnego". To też tylko w erze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dekoder ten to bardzo dobra propozycja dla użytkownika TNK HD który oczekuje poprawnego odbioru oferty. Jeżeli komuś nie zależy na PVR, DVB-T czy innych "bajerach" to w zupełności ten dekoderek wystarczy.

 

Jedynym mankamentem tego rozwiązania , jest lista kanałów ! TNK HD powinna wziąć się za ten temat, i wgrać do dekodera listę taką jaką ma 2850st. Trochę chore jest to że kupuje ktoś ofertę od CD w postaci TNK HD , a musi śmigać po liście kanałów n o szukać TVP na kanale 130 :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...