Skocz do zawartości

Dekoder ADB ITI 5800S


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłeś tani dekoder to się męcz, z takiego założenia wychodzi zarząd TNK, na dodatek brak jakiegokolwiek kontaktu e-mail z firmą. Warto przestrzec potencjalnych nowych nabywców tego dekodera, bo nie kupili tego dekodera, warto jednak dołożyć te 100zł i mieć tuner w 100% dostosowany do oferty TNK HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełnowartościowy to zbyt duże słowo. Po aktualizacji dorzucili raptem listę telewizji na kartę, ale wciąż nie można posortować sobie kanałów takimi numerami jakby się chciało ,czyli ten soft to tylko sprawę listy TNK załatwia. Dla mnie takie zmiany w oprogramowaniu,to niezbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nabyłem ten oto dekoder i mam do was nietypowe pytanie. W tej chwili nie mam dostępu do telewizora, ani do anteny satelitarnej. Mam przy sobie tylko zakupiony zestaw. Z ciekawości włączam dekoder do prądu żeby zobaczyć czy się w ogóle włączy,i tu mój cały problem, otóż po podłączeniu do prądu mruga tylko to cyfrowe wejście umiejscowione obok wejścia na kabel od zasilacza. Czy w takiej sytuacji, kiedy pierwszy raz podłączam dekoder do prądu, bez podłączonej anteny i telewizora, na wyświetlaczu z przodu coś się pojawia ? Czy jest on nieaktywny ? Wspomnę jeszcze że nie używałem do włączania pilota, bo robię to wszystko na świeżo, dekoder kupiony 3 godz. temu, a w piątek muszę z nim jechać do domu. Chciałem się was o to zapytać ( tych co go mają, lub coś wiedzą :) ) , bo nie wiem, czy lecieć go jutro oddawać na gwarancję, czy jest to normalne zachowanie sprzętu w tej sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej. Tuner MUSI być podłączony do anteny z HBirdem wtedy przebiegną procesy poprawnego włączenia i aktywacji.

Zdaje się , że trzeba też aktywować kartę (ja z tego względu nie dokończyłem uruchomienia ADB5800).

Jeśli tuner prosto ze sklepu: po podłączeniu tylko prądu- na wyświetlaczu miga napis TEST i z tyłu na czerwono podświetlone wyjście optyczne audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie miga napis test na panelu przednim, mruga tylko ta diodka z tyłu, przy wyjściu cyfrowym. Nie włączam go pilotem, tylko przyciskiem na panelu. Pierwsze podłączenie bez kontaktu z anteną. Ale popróbuję jeszcze. A jak nie to podlecę jeszcze d serwisu n na miejscu. Jeżeli macie jeszcze jakieś rady, to bardzo proszę i dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy da się zmienić RESOLUTION za pomocą pilota ? bez pstrykania przycisku na przednim panelu dekodera? Oczywiście mam na myśli pominięcie opcji zmiany resolution w menu dekodera jakie dodali przy ostatniej aktualizacji.

 

Chodzi mi o jakąś kombinację klawiszy pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I oto kolejne utrudnienie dla użytkowników tego dekodera TNK HD.

Na stronie www.polskatelewizjanakarte.pl pisze że od 01.06.2011 r. punkty sprzedaży TNK HD nie będą już przyjmować napraw serwisowych tylko trzeba WYSŁAĆ USZKODZONY DEKODER NA WŁASNY KOSZT!!! To kpina z klientów którzy muszą płacić za przesyke.

 

Oto link nt tą stronę: http://www.polskatelewizjanakarte.pl/serwis#ITI2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć cz ten Cyfrowy Tuner ADB 5800S będzie działał ze starym kilkunastoletnim telewizorem(lub nawet kilkudziesięcioletnim).

Chciałbym własnie ten dekoder ponieważ za kilka miesiecy wymieniam telewizor na działce na nowy ale do tego czasu chciałbym żeby telewizja na karte działała na tym starym.. a nie bede wymieniał dwa razy dekodera, chciałbym żeby nadawała się i do tego starego i do tego nowego (HD).

Czy możliwe jest żeby do starego telewizora podłączyć ten dekoder z kabla euro (scart) a przy nowym tv z hdmi ?

Dziękuje i prosze o szybką odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie działał.

 

Pomiedzy wymianami dekodera pod stary i nowy TV, trzeba jedynie zmienić rozdzielczość ekranu(przycisk RES), plus w opcjach przełączać proporcje ekranu 4:3 na 16:9 lub odwrotnie, aby zachować poprawne wyświetlanie obrazy bez ściskanie/ ucinania kadru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...