Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ci co jeszcze nie mogą ściągnąć aktualizacji. To może niech spróbują wymusić aktualizację oprogramowania: należy odłączyć dekoder od prądu i przy ponownym podłączeniu trzeba wcisnąć i przytrzymać na przednim panelu przycisk P+. Powinno ruszyć. Kiedyś to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy wymusić aktualizacji przyciskiem P+ podczas włączania zasilania. To faktycznie spowoduje pobranie oprogramowania, ale niekoniecznie tego najnowszego.

 

Na satelicie są zawsze dwie wersje oprogramowania: dla tych co skorzystali wcześniej z serwisów internetowych i dla pozostałych. Jak raz spróbujesz skorzystać z serwisów internetowych, to dekoder pobierze aktualizację i od tej pory będzie się aktualizował softami dla dekoderów internetowych. Podczas pobierania aktualizacji nie jest niezbędne połączenie z internetem (aktualizacja jest na satelicie). Jest niezbędne podczas pierwszego wejścia do serwisów internetowych.

 

Kto chce zobaczyć nowy soft, musi podpiąć dekoder doi sieci i uruchomić aplikacje internetowe. Dekoder pobierze soft z grafiką nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań ws. Nowego oprogramowania

1. Muszę na DSI87 aktywować usługi intenetowe żeby pobrać soft czy mogę pobrać z satelity

2. Czy EPG i system się zawiesza

3. Czym się różni po za kosmetyką ten aktualny system

4. Ma ktoś pozza NC+ zdjęcia/filmy z wyglądem systemu

5. We wtorek 23.07 będę mógł pobrać do DSI87/DSI83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem bez neta na DSI83 i nie dało się. Podpiąłem net ze starego Liveboxa i ruszył dopiero jak wyłączyłem firewall. Teraz mam Sagemcom F@st 3764, który ruszył od razu na ustawieniach fabrycznych mimo wysokiego poziomu firewalla. Ma np. włączoną "usługę DHCP". Ze zmian podoba mi się białe tło dla opisów programów. Aplikacje internetowe są tylko 3 (?). Ale dobrze chodzi Tuba.fm z muzyką o dobrej jakości. Niestety dalej nie odtwarza MP3 i JPG chociaż w opisie są zdjęcia .jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, również próbowałem bez neta na DSI83 i nie było opcji. Jako, że nie posiadam kilkunastometrowego kabla ethernet, aby podpiąć do dekodera udało mi się wpaść wreszcie na pomysł żeby udostępnić net z laptopa. Wystarczy połączyć lapka z dekoderem i zmienić ustawienia połączenia sieci bezprzewodowej w zakładce udostępnianie na zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera. To chyba najprostsze rozwiązanie dla osób, które nie mają drugiego AP aby podłączyć net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się DSI83 nie wyłącza sam. Może nowy soft wczytał się z błędem. Spróbujcie z menu wybrać aktualizację programu chociaż nie wiem czy sam będzie chciał wczytać bo numer programu będzie ten sam. U mnie nawet po wyłączeniu pilotem na wyświetlaczu jest jakaś informacja tylko słabiej świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenie bardzo pozytywne. Szybko przelacza kanaly (duzo szybciej niz na starym sofcie)

Szczerze mówiąc nie zauważyłem jakiejś zmiany w tym względzie. Nadal uważam że trwa to za długo i przy szybszej zmianie "głupieje". Najszybciej kanał można wybrać bezpośrednio z listy (dsi87).

 

Przy okazji mam pytanie, czy ten dekoder daje możliwości dodawania własnych kanałów FTA (których nie ma na liście) poprzez przeskanowanie wybranej częstotliwości. Nie jestem w stanie teraz tego sprawdzić, bo nie mam chwilowo dostępu do dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...