Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem z miesiąc temu do Sagemcoma mój dysk usb 160 gb. Dzisiaj go odłączyłem, bo nagrania sobie zrzuciłem, więc nie jest mi już tam potrzebny. Podłączyłem go do kompa i w menedżerze jest, a w moim komputerze dysku nie widać. Ktoś wie co się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo osobiście nie podpinałem dysku do tunera, ale przypuszczam (dla Win 7),że przez panel sterowania->narzędzia administracyjne->zarządzanie dyskami. Jezeli tam nie będzie widoczny to trzeba będzie ściągnąć jakiś programik do formatowania partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienić soft?

 

W menu:

http://cyfraplus.pl/technologie/sprzet/oprogramowanie_dekoderow/aktualizacja_dekodera_sagemcom.html

 

albo w trybie standby naciśnij i trzymaj P+ i przycisk power, dek zacznie się uruchamiać a na wyświetlaczu po chwili pokaże się postęp aktualizacji

 

Jeżeli wymaga zmiany to sam się o to będzie upominał po włączeniu

 

Nie wszystkie egzemplarze tak mają, mój na przykład nie informuję o nowym sofcie, nawet nie mogę ręcznie zaktualizować przez menu, działa tylko wymuszanie aktualizacji.

 

jaki jest aktualny numerek softu ?

 

4.0.24/6.1/18_01_2012

053

 

^^ Taki?

 

Tak, ten jest najnowszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam napiszę też tu, wczoraj po prawie 2 miesiącach od przedłużenia umowy, wymieniłem starego Stronga na dekoder Sagemcom DSI87

 

i jak to zwykle u mnie bywa pojawiły się problemy z podłączenie nowego dekodera, po podlączeniu kabla HDMI, anteny do odpowiedniego wejścia i podłączeniu dekodera do sieci na dekoderze wyświetla mi się godzina (prawidłowa) i czerwona kropka : wg instrukcji wkładam kartę stykami do góry i włączam - pojawiają się dziwne znaczki następnie coś takiego (-- : --) (dwukropek miga jakby nadal odmierzał czas) i następnie znów wyświetla mi godzinę ale kropka świeci już na zielono co sugerowałoby że dekoder jest włączony (na ekranie TV nie mam nic) czy ktoś może wie co powinienem zrobić, czy karta którą miałem wcześniej w SD może nie działać czy problem leży gdzie indziej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta to na pewno nie problem, z tego co opisujesz to uruchamia sie prawidłowo, zajmuję mu to zwykle koło 30s, po uruchomieniu powinien wyświetlić numer kanału (np. P 1), jeżeli się tak nie dzieje to wymuś aktualizację ( w standby P+ i power aż zacznie wyświetlać procent postępu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest już dobrze, wcześniej miałem podpięty dekoder przez Euro i musiałem w opcjach Telewizora, wejść w : listę wejść i zmienić na HDMI, z tym, że teraz nie działa mi odtwarzacz DVD i muszę znów wchodzić w : opcję wejść i zmieniać na AV1, gdy chcę obejrzeć coś na DVD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam! Czy ktoś mógłby mi pomóc dobrać dysk do tego dekodera? Taki, który działałby na 100%. Moje wymagania to:

- Pojemność 500 GB

- Cena max. 300 zł (+/- 50zł)

- Dobra firma, żeby się nie popsuł po dwóch tygodniach :P

- Zasilanie zewnętrzne, chyba, że będzie akurat w tym wypadku nie potrzebne

- Niska masa, nie chcę dysku, który ważyłby 1kg i byłby wielki

 

Dziękuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W jaki sposób przywrócić dysk do mozliwości uzywania go znów na komputerze ? Bios widzi dysk, menadżer urządzeń także, ale nie mam możliwości sformatowania go.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

 

 

ok. poradzilem sobie. jak by ktos mial podobny problem- wystarczy uzyc programu EASEUS Partition Master 9.1.0 Home Edition wyczyscic dysk "wipe disc" i utworzyc pozniej partycje NTFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam do was Pytanie .

Ten odtwarzacz Multimediow . Jakie moge ogladać na nim formaty plików ? Da sie jakieś filmy , bajki ?

 

Z tego co wiem nie odtwarza nawet plików MP3 (WTF?) co z tym idzie oglądanie plików AVI (o ile jest możliwe) nie ma sensu, w końcu w większości filmów w tym formacie, jeśli mamy do czynienia z dźwiękiem stereo, to jest to właśnie mp3

 

Druga sprawa jest taka, że skoro stwierdzili, że odpalanie empetrójek jest zbędnym luksusem to na pewno możliwość odtwarzania napisów można włożyć między bajki "cyfra dba o klienta" i "cyfra ma dobrych speców od softów";)

 

Raczej możesz tam posłuchać muzyczki w WAV'ie przejrzeć jakieś jpg i chyba nic poza tym, ale zawsze możesz sprawdzić

 

Witam. W jaki sposób przywrócić dysk do mozliwości uzywania go znów na komputerze ? Bios widzi dysk, menadżer urządzeń także, ale nie mam możliwości sformatowania go.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

 

Musisz pobrać jakiś program do partycjonowania dysku: Partition manager, partition magic - któryś chyba był darmowy, albo bootowalną płytkę z programem gparted - linuksowy programik, banalnie prosty w obsłudze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam do was Pytanie .

Ten odtwarzacz Multimediow . Jakie moge ogladać na nim formaty plików ? Da sie jakieś filmy , bajki ?

Możesz oglądać filmy w AVI , ale dźwięk musisz mieć w AC3 . Oglądałem kilka filmów i muszę powiedzieć , że do jakości odbioru nie miałem żadnych zastrzeżeń , płynnie przewija w przód i w tył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy sagemcom, DSI83

Przód

474dcbd62329f032m.jpg

Tył:

ba4f53a1be35da18m.jpg

Pilot:

923f994b76f4ea22m.jpg

 

Jak widać kosmetyczne zmiany, wejście na kartę z boku, może być problem z dźwiękiem bo jest tylko jack.

Soft taki sam.

Zdjęcia kiepskie, przepraszam, lepsze wrzucę jutro, test również

Pilot nie ma funkcji prog, wchodzi się w nią przez Menu, działa tak samo wolno, włącza się tak samo długo.

Co do dźwięku to jest przejściówka jack 3*chinch:).

Dekoder jest minimalnie mniejszy i na górze ma wytłoczonego ładnego plusa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To jest taki sam dekoder jak DSI87 tylko w zmienionej obudowie :-) Jest wydawany na takich samych zasadach jak poprzedni, w systemie jest widziany tak samo czyli jako Sagemcom HD :D

 

W promocjach i wymianach sprzetu nie ma rozróżnienia między tymi dekoderami :-) Wydajemy je na takich samych zasadach jak poprzednią wersję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie czy ktoś miał problem z formatowaniem zewnętrznego dysku po ostatniej aktualizacji oprogramowania? Zaraz po udostępnieniu możliwości podpięcia dysku pod USB dekoder spokojnie sformatował moją Toshibe ALU2 250GB, teraz potrzebowałem ją do kompa żeby zainstalować na kilka dni linuksa. A teraz z nowym oprogramowaniem dekoder go nie formatuje:/ Ktoś ma pomysł? Próbowałem już wcześniejszego formatowania jako NTFS, FAT, exFAT, ext2 i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...