Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

To są 4 linie wygaszania pionowego 16, 17, 18, 21 /329, 330, 331, 334/, na tych na których nadawany jest teletekst, teoretycznie nie powinno być ich widać na ekranie telewizora :D

 

Też je widzę na Sharpie LCD i Fergusonie 200 ale tylko jak włączę format obrazu "pixel na pixel" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz inny problem. Zaraz po aktualizacji nie sprawdzałem jak było, ale wczoraj oglądałem coś na C+ Sport, a chciałem nagrać z C+ Gol, tylko, że przez nagraniem audycji dekoder wyłączyłem. Teoretycznie więc bez problemu powinno się nagrać to, co zaplanowałem, a w rzeczywistości nagrało się z tego kanału na którym był dekoder przed wyłączeniem. Myślałem, że się pomyliłem. Ale zaplanowałem raz jeszcze coś z jakiegoś C+, a dekoder wyłączałem, gdy był na Polsacie 2 i znów nagrało się nie z C+, tylko z Polsatu2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 4 dni nie oglądałem Tv. Po powrocie z urlopu dekoder automatycznie podmienił sobie soft.

Po tym zabiegu obraz wydawał się jakby zamglony. Nie było ostrości. Już myślałem że to moje przewidzenie.

Zacząłem szperać w ustawieniach - jak się okazało zmieniona została rozdzielczość z 1080i na 576.

Po przestawieniu na wyższą rozdzielczość, znów cieszę oko ładnym obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie opłaca się kupować teraz niczego co związane jest z pamięcią przenośną po zalaniu trzech największych fabryk pamięci ceny poszły prawie o 100% w górę, koło września powinno wrócić do normy wszystko z cenami, więc moim zdaniem lepiej się wstrzymać z zakupem czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dekoder niestety zaczal mulić.

Tzn. ma tak zwane lagi. Zacinki obrazu czy jako to tam nazwać.

I co najsmieszniejsze nie na wszystkich kanalach. Np. na Canal+ Sport tak ma, a na BBC HD nie.

Na TVN HD tez czasem laguje a na NGC Wild HD nie.

Nie mam juz sily, na kompie dziala mi wszystko dobrze.

Sprzet jak w podpisie. Telewizor CRT, dekoder podlaczony przez SCART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się kupować pendrive 16 gb do nagrań,w HD to nieco ponad godzine nagrasz,polecam zainwestować w dysk zewnętrzny,za 200 zł kupisz duuuużo większą przestrzeń na nagrania.

dzieki za odpowiedz ale 200 to nie 50 zeta;) a ja nagrywam baaaardzo sporadycznie i albo pen albo wcale, mam dysk verbatima ale szoda mi go;) pytanie tylko czy na 16gb wejdzie 2 godzinny mecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dekoder niestety zaczal mulić.

Tzn. ma tak zwane lagi. Zacinki obrazu czy jako to tam nazwać.

I co najsmieszniejsze nie na wszystkich kanalach. Np. na Canal+ Sport tak ma, a na BBC HD nie.

Na TVN HD tez czasem laguje a na NGC Wild HD nie.

Nie mam juz sily, na kompie dziala mi wszystko dobrze.

Sprzet jak w podpisie. Telewizor CRT, dekoder podlaczony przez SCART.

Też to mam szczególnie na Canal + sport i gol oraz sportklubie ale co jest do rzeczy to mam Multirooma i jeden tv mam podłączony HDMI, tu jest wszystko ok a drugi podłączony przez SCART i tu występują problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej szukam już dwie godziny po watkach i mam dość :) wiec tu spytam jakie pendrivy działają do nagrywania a jakie nie?

znalazłem takie coś:

Twister 16GB Goodram Pendrive

używa ktoś?

 

Używam teoretycznie szybszego pendrive niż ten, o którego pytasz - Goodram Edge 16GB i sytuacja wygląda tak, że jest zbyt wolny do nagrań z C+ HD. Poprawnie nagrywa kanały SD - mieści się ok 3 godzin materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to mały problem w porównaniu z tymi które ten tuner posiada ale czy macie luźną klapkę od baterii w pilocie? Posiadam dwa tunery i w obu jest ten problem. Pomijając jakość pilota taki luz przy obsłudze jest denerwujący. Próbowałem coś podkładać ale wtedy klapka wystaje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma do tego tunera podpięty dysk Toshiba Stor.E Alu np. 640GB usb 2.0 ? U mnie przy włączonym dysku tuner bardzo często nie uruchamia się prawidłowo. Jeśli włączę dysk podczas odpalonego tunera jest ok ale widać jest problem przy rozruchu z podpiętym dyskiem średnio w 75% przypadków. Dysk ma zasilanie zewnętrzne i oprogramowanie do testu nie pokazuje z nim problemów. Wewnątrz obudowy Toshiby jest dysk SATA Western Digital WD6400AAVS-00G9B1. Często po nieudanym odpaleniu z dyskiem tuner nie reaguje na próbę uruchomienia z pilota i pomaga włączenie przyciskiem na tunerze. Ogólnie oprogramowanie jest jeszcze bardzo zawodne jak widać po głosach na forum. Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...