Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jednemu uzytkownikowi przycina ale jest tak jak pisalem wyzej.

 

Lepszej jakosci niz na Toshibie czy Philipsie nie ma nigdzie a w dodatku Toshiby sa tanie. Jesli kupowac telewizor to tylko tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodza algorytmy gdzie Toshiba, Sharp i Philips sa najlepsi.

 

Problem wspomniany na hdtv.com.pl jest spowodowany wada osprzetu lub slabym sygnalem.

Ja smialo bralbym TL 838 ale nie 32 tylko 40 cali bo cena prawie taka sama.

 

Problem ten mają też Ci, którzy jakość sygnału mają bdb.

 

Bardzo doceniemiam Toshibę, bo dużo o niej czytałem, ale jeszcze jedna rzecz jest ważna: kolor... Toshiba jest czarna.

 

Żeby nie rozmywać: czy ktoś ma Samsung UE 32 D6510 lub Philips 32 PFL 7606K i może powiedzieć, czy z sagemcomem się tnie obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że wyczytałeś że się przycina i oddałeś toshibe. To wyczytałeś czy sprawdzałeś sam?

 

nigdzie nie napisałem, że oddałem Toshibę... nigdy jej nie miałem. Napisałem, że moje info pochodzi z hdtv...

 

"TL 838 w zadnych testach nie wykazywal tego typu problemow wiec bede sie upieral ze to nie jest wina telewizora."

 

Ale ja nie twierdzę, że to wina telewizora. Natomiast twierdzę, że u wielu osób taki problem jest w połączeniu z sagemcomem i nie chciałbym być taką kolejną osobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pf192o, nie musisz wykazywać cierpliwości jeśli Twój Sagemcom jest dzierżawiony a nie kupiony od C+. ;)

 

Jeśli dzierżawisz, to zażądaj wymiany na inny typ dekodera, np. na Philipsa, albo Pace, a jeśli to dekoder kupiony, to zażądaj zadośćuczynienia za opisane przez Ciebie niedogodności.

 

czy wymienią taki dekoder "od ręki" bez dopłaty? zakładając że nie chce żadnych bajerów typu nagrywarka

 

kolejne pytanie - czy jest sens wymieniać, być może ktoś ma informację że z innymi dekoderami Sharp będzie wspolpracowal poprzez HDMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was ponownie,

 

Mały update, przetestowałem dekoder na innym telewizorze i wszystko działa zarówno na kablu 'kupnym' jak i tym z cyfry. na kablu 'kupnym' telewizor wyświetla niebieski ekran, dekoder nie reaguje aż do momentu kiedy je rozłączę, albo wyłączę telewizor. Dziwne jest tylko to że Xbox śmiga aż miło z dźwiękiem i innymi

 

Ktoś wcześniej napisał o konflikcie urządzeń HD, może tu leży przyczyna...

 

A spróbuj przestawić w menu sagemcom'a w ustawieniach telewizora rozdzielczość z 1080i na 720p lub na odwrót;)

 

Dzisiaj właśnie zauważyłem że dla tej opcjijest 'HDMI wyłączone' i nie da się tego zmienić. Na innym kablu, jak pisałem wcześniej nawet nie wejdę do menu, żeby zobaczyć co tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacją softu, tuner ten "chodził" , umiarkowanie poprawnie, jak na tą klase sprzętu .

Po załadowaniu nowego oprogramowania, sytuacja z używaniem tego dekodera diametralnie się pogorszyła .

Wykazywał wiele "bolączek", omawianych na tym forum........sam również pytałem jak uzdrowić sytuację

Posłuchałem rady z działu technicznego Cyfry, by zrobić reset fabryczny, ale na kablu euro-scart.

Zrobiłem właśnie tak i wróciłem do kabla HDMI.........tunek sprawuje się, że hejjjjj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek21

Podpinasz tuner do tv kablem euro...

Wchodzisz w menu główne dekodera .

4. Ustawienia

1. Informacje

3. Ustawienia fabryczne......czyli wracasz do ustawień producenta, póżniej podpinasz HDMI i ustawiasz sobie po swojemu .

 

Jak pisałem wyżej, u mnie to zadziałało i w tej chwili nie ma żadnych problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...