Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ten dekoder od wczoraj i jest to jakiś wielki żart. Dekoder zacina się przy korzystaniu z pilota od Sharp Aquos LCD i Klikatyzacji Sanyo. Obraz zatrzymuję się i pilot od dekodera przestaje reagować. Z tego co czytam w internecie nie jest to jednostkowy przypadek. Orientuję się ktoś czy mogę zwrócić ten złom i dostać zwrot kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot kasy jest raczej niemożliwy , ale wymiana na inny sprawny jest możliwa . Przed kupnem tego cuda mogłeś poczytać na forum o tym tunerze i jego możliwościach .

 

No jasne... a przed wyjściem na ulicę teoretycznie należy zgodzić się pisemnie na [beep]icie, bo w gazetach kiedyś napisali, że na ulicach dają po gębie

 

Wymiana NIE DA NIC :!: ... ponad miesiąc czasu ' bujałem' się (po wymianie 2 szt), a C+ początkowo problem określiła jako 'marginalny' i nie mający wpływu na możliwości normalnego oglądania TV... (że niby mogę sobie to 'cudo' ciągle restartować wyciągając wtyczkę z sieci, a tak właściwie to po :censored: chcę cokolwiek oglądać i jeszcze do tego mając w łapie pilota). Ten ZŁOM wiesza się (zbierając jakieś obce sygnały) nawet NIE BĘDĄC PODŁACZONY kablem do TV !!!

 

Witam

Mam ten dekoder od wczoraj i jest to jakiś wielki żart. Dekoder zacina się przy korzystaniu z pilota od Sharp Aquos LCD i Klikatyzacji Sanyo. Obraz zatrzymuję się i pilot od dekodera przestaje reagować. Z tego co czytam w internecie nie jest to jednostkowy przypadek. Orientuję się ktoś czy mogę zwrócić ten złom i dostać zwrot kasy?

 

Proponuję WYSŁAĆ WYPOWIEDZENIE UMOWY, uzasadniając je 'doskonałym' sprzętem (brak możliwości odbioru programów zgodnego z instrukcją obsługi) i czekać na efekty. U mnie nie pilot, tylko sam TV ... pewnie jeszcze pralka i spłuczka w toalecie... podobno zawieszją ten złom ;)

Walczę z tym tematem chyba od marca (czekam cierpliwie i NIE PŁACĘ), bo wymiana w APS oczywiście nic nie dała.

Teraz mam właśnie propozycję zwrotu kasy (odkupienia dekoderów 'po kosztach') i rozwiązania umowy...

A jeśli jednak nie będą chcieli rozwiązać umowy na tej podstawie... na wszelki wypadek wysłałem kolejne wypowiedzenie, powołując się na wyłączenie od 1.06 TVN W-wa (teoretycznie sprzęt jest moją własnością i mogę go wsadzić POD POCIĄG! gdzie jest jego miejsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak kilku zestresowanych frustratów, którzy wiecznie na coś muszą narzekać, a już w szczególności na sprzęt :) Takich to nic nie usatysfakcjonuje i wiecznie będą niezadowoleni.

Faktem jest, że dekoder nie jest doskonały ale bez przesady, podstawowe zadanie spełnia i telewizję oglądać pozwala. Śmiem pójść o krok dalej i powiedzieć, że to producent telewizora stworzył sprzęt niekompatybilny z innymi urządzeniami RTV skoro są one "zagłuszane" przez pilota. To absolutnie nie jest wina dekodera. To zupełnie tak, jakbyś winił samochód, że źle jeździ po dziurawych drogach.

Proponuję dać sobie na wstrzymanie, napić się melisy i się zrelaksować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko w takiej sytuacji w warunkach domowych określić czy to wina tv czy tunera czy jeszcze tam czegoś. Ja jestem zdania że ten tuner ma szanse stać się naprawdę dobrym urządzeniem do korzystania z podstawowych usług C+ - czyli oglądania tv. Tylko żeby ktoś chciał się zaangażować, przysiąść i poprawić te kilka błędów poprzez zmianę softu. Brak zacinania, przymulania, trzasków przy przełączaniu kanałów (nie występują na każdym tv) i będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przewaks

Mam w domu cztery telewizory ( nie śmiecie z marketów tylko markowe TV ) oraz dwa tunery Sagemcomy DSI87 i właśnie te dwa tunery obojętnie do jakiego TV byś nie podłączył , strzelają podczas zmiany kanałów , oprócz tego mam inne tunery sat. i one nie sprawiają absolutnie żadnych problemów . To nie jest wina TV tylko złego softu w tunerach Sagemcom . Kupując ten tuner płaciłem 100% jego wartości i ma on pracować na 100% , a nie na 60/80% , Cyfra+ sprzedając taki tuner zobowiązała się do komfortowego przekazu fonii i obrazu video na tym tunerze . Ja nie kupiłem w/w tunery , abym smażył na nich kotlety , kupiłem je od Cyfry+ do odbioru ich platformy i to Cyfra+ musi mi zapewnić spełnienie warunków umowy , którą ze mną podpisała .

Prześledź ten wątek od początku i zobaczysz na co ,, kilku zestresowanych frustratów ,, najczęściej narzeka , tu nie chodzi o wygląd czy kolor , lecz o jego podstawowe i zagwarantowane w umowie funkcje , które nie są do końca sprawne . Ja nie miałem jeden , dwa lub trzy tunery , ale miałem i mam ( jeszcze ) kilkanaście tunerów i wiem jakie podstawowe warunki powinien spełniać każdy tuner , więc nie pisz bzdur o piciu melisy i relaksowaniu .

Nie dolewaj oliwy do ognia , i a propo - poczytaj tej wątek od początku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam wrażenie, że układ odpowiadający za odczyt podczerwieni z pilota ma ustawiony za duży zakres i przez to głupieje. Nie wiem czy da radę to naprawić przez zmianę softu, czy konieczna była by ingerencja w oprogramowanie układu scalonego.

 

tak jak już napisałem, dekoder wysyła jakieś dodatkowe napięcie / za duże po kablu, dlatego są trzaski przy przełączaniu. No i tutaj tak samo rozbija się kwestia o oprogramowanie, ciężko mi powiedzieć, czy pomoże zmiana softu, czy koniecznie trzeba by było wymienić złącze.

 

Dobrze by było jakby jakiś elektronik rozebrał go na części i sprawdził czy złącza pracują poprawnie. Tak samo z czytnikiem podczerwieni, czy nie próbuje rozkodować sygnał z innych pilotów (głównie TV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam wrażenie, że układ odpowiadający za odczyt podczerwieni z pilota ma ustawiony za duży zakres i przez to głupieje... (ciach) ... Dobrze by było jakby jakiś elektronik rozebrał go na części ...(ciach)...

 

Wszystko fajnie... ale nie sądziłem, że podpisując umowę z Cyfrą, godzę się na otwarcie własnego i darmowego serwisu :>

 

Tak więc szukam sponsora na analizator widma 8) a poważnie

 

To chyba oni :?: powinni sprawdzić 'jakość' PRZED :!: wprowadzeniem tego badziewia na rynek i nabijaniem własnej kiesy (+ ludzi w butelkę).

Z moich obserwacji przypomnę, że zamknięcie DSI w metalowym pudełku, eliminuje część problemów, co może dowodzić kiepskiego, lub calkowitego braku ekranowania istotnych podzespołów (pewnie dlatego jest taki lekki i zgrabny). Nawet odłączenie dekodera od TV nie pomaga na jego 'wieszanie' w określonych okolicznościach... choć i tak oglądać sie wtedy nic nie da. Wniosek - to nie tylko soft zawiera jakieś drobne błedy... błędem jest cały ten 'dekoder' :>

 

Nie ma to jak kilku zestresowanych frustratów... (ciach)

... Śmiem pójść o krok dalej i powiedzieć, że to producent telewizora stworzył sprzęt ...(ciach)... jakbyś winił samochód, że źle jeździ po dziurawych drogach. Proponuję dać sobie na wstrzymanie, napić się melisy i się zrelaksować ;)

 

No jasne... najlepiej płacić abonament i biegać między gniazdkiem, dekoderem, a odbiornikiem TV, czekając jak techniczni z cyfry zechcą łaskawie cokolwiek zrobić z własnej inicjatywy.

Mam jeszcze 4 różne dekodery (Philips, Pace, Sagem, Ferguson) i tylko to przeklęte DSI ma ciągle jakieś problemy - a właściwie 1 ten sam = nie chce mu się prawidłowo pracować.

Gdyby to była kwestia jednego modelu TV - to OK... ale nie trzeba długo szukać na tym forum dowodów, że 'renomowane' marki TV, trzymające właściwe standardy i normy nie pasują do tego 'wynalazku'. Radzę napić się... czegokolwiek... i uzupełnić wiedzę, zanim zacznie się wypisywać GŁUPOTY. Jazda samochodem raczej nie poprawia umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, niezależnie od stanu drogi, samochodu i mocy trunku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirko1801, @Dr.Aqla - Panowie, ja się nie upieram absolutnie, że ten dekoder to wszystkomające cudo techniki. Na swoim przykładzie uważam tylko (możliwe, że nie słusznie), że to całkiem niezły podstawowy dekoder, który do najprostszych funkcji się nadaje. Możliwe, że moje podejście wynika z faktu, że ze swoim sprzętem nie mam problemów oprócz tych, o których już wcześniej w tym wątku wspominałem. Generalnie większość opisywanych tu problemów u mnie nie występuje. Raz chyba tylko zdażyło mi się ten dekoder zawiesić innym pilotem ale przyznam, że później sytuacji tej nie byłem w stanie odtworzyć. Dlatego właśnie wysnułem przypuszczenie, że może część użytkowników tego sprzętu jest zbyt wymagająca i oczekuje niewiadomo czego.

Porównanie do samochodu jest akurat moim zdaniem całkiem trafne bo zawsze na dziurawej drodze można się przyczepić do komfortu jazdy i innych właściwości auta. Ale ok, nie będę się na ten temat dalej rozwodził.

Generalnie nie wiem, albo mam takie szczęście i trafiłem na super dobrze wykonany odbiornik pozbawiony większości wad, albo jestem ślepy i głuchy bo ich nie zauważam (ale wówczas musiałbym być nie tylko ja ale jeszcze i 3 inne osoby, które użytkują ten sprzęt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JENEKA, jakim cudem mógł się zasilacz spalić? No chyba, że go przykryłeś i nie miał swobodnego przepływu powietrza wokół.

@slawek680, widać, że Clone+ uważający się za taki wspaniały splitter nie jest taki wspaniały bo nawet nie potrafią prostej aktualizacji zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawek680, widać, że Clone+ uważający się za taki wspaniały splitter nie jest taki wspaniały bo nawet nie potrafią prostej aktualizacji zrobić :)

 

Albo to tak ,, wspaniały ,, tuner ( Sagemcom ) , że nie podda się bez walki , ani nie ulegnie żadnej aktualizacji .

Ten tuner jest sam dla siebie i nie toleruje żadnej współpracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem Sagemcoma na nowego (zawieszał się) i dzisiaj nowy również się zawiesił poraz pierwszy - pomaga tylko wyłączenie wtyczki zasilania ;)

Z tym sprzętem to jednak loteria.

Jak już wcześniej wspominałem jednego Sagemcoma mamy i sprawuje się świetnie, a drugi niedawno kupiony nie nadawał się do użytku (zawieszanie, piski przy przełączaniu kanałów zwłaszcza HD). Niestety kolejna wymiana - czekam do poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...