Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszał anteną, coś przy converterze no i jak na razie 30 minut bez zaniku, odpukać oby było dobrze. Jeżeli nie to powiedział, że jeszcze można wymienić na lepszy ten converter, ponieważ on był w zestawie cyfry no i nie jest jakiś rewelacyjny. Stąd moje kolejne pytanie, w razie W jakby converter na lepszy wymieniać to może ktoś jakiś polecić ?

Inverto - świetne konwertery!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina anteny, sygnału itp. tylko wina NADAWCY. Niestety we wszystkich platformach satelitarnych jest taki obraz od kilku dni

Ciekawi mnie czy ktoś coś z tym próbuje robić. Na Cinemax HD problem występuje już od około tygodnia, może trzeba to gdzieś zgłosić zbiorowo? Bo pojedyncze przypadki mogą zostać określone jako "problem z anteną". Ja już poniosłem koszty, wezwałem gościa od anteny i wychodzi na to że niepotrzebnie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odbiornik odebrałem dwa dni temu, podłączyłem aktualizacja ok. Pierwsze oględziny na w miare ok.Wczoraj włączam nie reaguję na pilota :censored: wymiana baterii nie pomaga, odpalam przycieskiem z dekodera. Włączył się ale... nadal nie reaguję na pilota działa tylko wyciszenie, 1, lista i to nie zawsze. :censored: Restarty, odłączenie od sieci nie pomagają. :censored: Czy ktoś spotakał się z takim problemem? liczyłem na philipsa ale suprajs nie było... Może ktoś wie jak temu zadziałać bez odwiedzin punktu obsługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odbiornik odebrałem dwa dni temu, podłączyłem aktualizacja ok. Pierwsze oględziny na w miare ok.Wczoraj włączam nie reaguję na pilota :censored: wymiana baterii nie pomaga, odpalam przycieskiem z dekodera. Włączył się ale... nadal nie reaguję na pilota działa tylko wyciszenie, 1, lista i to nie zawsze. :censored: Restarty, odłączenie od sieci nie pomagają. :censored: Czy ktoś spotakał się z takim problemem? liczyłem na philipsa ale suprajs nie było... Może ktoś wie jak temu zadziałać bez odwiedzin punktu obsługi?

 

Chyba najłatwieszym sposobem sprawdzenia działania pilota, jest włączenie aparatu lub kamery w telefonie kom... i skierowanie diody na telefonik. Co prawda nie widać CO wysyła, ale +/- CZY COKOLWIEK wysyła :)

 

Ja bym się nie zastanawiał nad wymianą. Skoro i tak wciśnięto Ci na siłę inny niż wypatrzony, choć nadal reklamowany sprzęt (bo Philipsów ponoć nie ma np. w Łodzi od listopada), to niech wymieniają teraz ten złom dokąd się tylko da... Wczoraj wymieniłem 2 identyczne dekodery SAGEMCOM DSI87 na... 2 takie same, bo nie miały zamiaru działać prawidłowo z moim TV. Dziś sprawdzę wieczorkiem, jak pracują te 'nowe' i pewnie rozstanę się z Cyfrą zgodnie z par 15 umowy (bez płacenia kary) = natychmiast, a nie po 25 miesiącach, a sprzęt wątpliwej jakości (za to z gwarancją) znajdzie nowego właściciela (=nieszczęśnika) przez Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć tryb ECO w TV(chodzi o tą fukcję, dzięki której TV sam dostosowuje jasność obrazu/ekranu do jasności otoczenia).

 

 

Dzięki za odpowiedzi. Jak wrócę do domu pobawię się z tym trybem ECO. Chociaż nie pamiętam jej w menu (LCD- LG) ale mogłem nie zauważyć. Dodam też że telewizor zaczą wariować(gdy :censored: "tuner" jest włączony)- nie reaguję momentami na piolta(TV) lub przy podgłaszaniu puszczam guzik na pilocie a skala siły głosu na tv leci sprintem dalej to samo w drugą stronę. Moim zdaniem to trochę nie halo sprzedawać odbiornik który się gryzie z tv/ma niedopracowany soft. Czy jest możliwość zwrotu tego odbiornika i wymianę na philipsa po uprzednim telefonie do call center C+, omówienie całej sytuacji z prośbą o zamówienie go do danego punktu? Jeśli nie to idę APSu mówię jak jest i dają mi drugi taki sam od ręki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder sam się włącza

Mam ten dekoder od kilku dni i jak dotąd omijają mnie problemy z zanikiem dźwięku i inne "typowe" problemy ale zauważyłem inną dziwną przypadłość, która jak widzę po oględzinach całego wątku nie została tu jeszcze poruszona. Mianowicie dekoder jakiś czas po wyłączeniu sam się włącza. Problem zuważyłem dlatego, iż w trybie standby na wyświetlaczu jest godzina, natomiast przy uruchomionym dekoderze mam ustawione wyświetlanie numeru kanału (przestawiłem bo pierwotnie wyświetlała się także godzina) no więc jak przykładowo wieczorem przelączam dekoder na stanby pojawia się godzina, a rano wyświetla się już numer programu - tak jakby dekoder był włączony... (szczerze powiem że nie sprawdziłem jeszcze czy to tylko kwestia jakiegoś błędu wyświetlacza czy dekoder faktycznie jest uruchomiony). Dzieje się to tylko raz ale każdorazowo po wyłączeniu dekodera na standby po dłuższym oglądaniu tv i tak od początku kiedy go mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już błędów się ujawniło, mógłby wyjść nowy soft. Podczas dotychczasowej eksploatacji stwierdziłem że najbardziej mnie denerwują dwa problemy z tym dekoderem: trzaski podczas przełączania kanałów które nie zawsze się zdarzają i źle działająca funkcja pilot na niektórych kanałach (zamiast informacji o programie "wyszukiwanie informacji"). Jeżeli to naprawią będę z niego zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zakupiłem 2 dni temu na własność za 49 zł dekoder Sagemcom DSI87 HD w trakcie trwania umowy i od dłuższego czasu próbuję go uruchomić z marnym skutkiem. A mianowicie: po włączeniu pojawia się okno pierwsza instalacja (Ustawienia zaawansowane oraz rozpocznij wyszukiwanie) jakość sygnału dobra, siła sygnału 72%. Przy próbach wyszukania programów cały czas wywala mi komunikat że żadnych programów nie znaleziono! Przełączałem już kable jeśli chodzi o diseq a obecnie mam już podłączony bezpośrednio tylko Hot Bird do dekodera i dalej to samo - nic nie znajduje. Aktualnie posiadam Pace PVR 500 z cyfry+ i wszystko na tej samej instalacji chodzi ok. Czy ktoś też miał podobne problemy z rozruchem tego badziewa? Coś robię nie tak czy może dekoder jest trefny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...