Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mnie Nickelodeon HD wskakuje po paru sekundach i nie ma na to reguły czasami już po 2 - 3 sekundach a czasem trzeba czekać trochę dłużej i wtedy wyskakuje ten komunikat brak karty.

Wczoraj dodatkowo miałem problem z Nick jr. działało parę sekund a potem ciemność i tak dalej ale podobno Technisat wie o tych problemach.

Dodam że mam wersję international ISIO i stary moduł CP.

 

PS. jak dłużej jest włączony Nickelodeon HD to także pojawia się u mnie komuikat brak karty czyli jest tak samo jak u innych użytkowników. Wynika z tego że jest problem z kanałami Nicka z 11471.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg informacji, które uzyskałem po przeczytaniu tego wątku okazuje się, że przeglądarka Opera wbudowana w ten odbiornik nie obsługuje technologii Microsoft Silverlight więc strony takie jak: vod.pl, vod.tvp.pl, tvnplayer.pl nie będą w tej przeglądarce prawidłowo działać. Czy dobrze zrozumiałem?

 

A czy przypadkiem w tym odbiorniku nie ma wbudowanych aplikacji (coś na kształt aplikacji w Androidzie, czy też w Samsungowym SmartTV), które umożliwiają korzystanie z tych serwisów:

  • TVN Player,
  • Ipla,
  • VOD.TVP.PL,
  • VoD Onet,
  • Iplex

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, wiem że z Technicorderem ISIO można się połączyć i nim zaządzać poprzez aplikację My Technisat na tabletach.

Ale czy jest możliwość zdalnego zarządzania poprzez przeglądarkę z PC ponieważ u mnie coś to nie działa, wpisuję ip jaki otrzymał mój odbiornik z dhcp i wyświetla że nie ma takiej strony.

Dodam że odbiornik jest na pewno widziany w sieci domowej ponieważ mogę ściągnąć na PC film za pomocą Mediaporta lub wysłać listę Techniportem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja w tej chwili używam na Technisacie ISIO (wersja 1TB international) modułu CP i ncam z kartą w conax z ofertą ncmix.

Kiedy poszczególne moduły pracują samodzielnie to nie ma większych problemów no może poza kanałami Nicka z 11470.

Małe schody zaczynają się gdy włożymy dwa moduły razem, - czasem podczas przełanczania z kanału na kanał zdarza się że moduł ncam zacznie dekodować jakiś program a po ułamku sekundy odbiornik stwierdza że moduły muszą być przeinicjowane na nowo i trwa ponowna autoryzacja ncam - po jakiś 10 sekundach dekodowanie rozpoczyna się na nowo i wtedy możemy już spokojnie oglądać dany program.

Nie zauważyłem aby ten proces wystąpił podczas oglądania danego kanału, inicjalizacja modułów zdarza się podczas przełanczania z kanału na kanał i jest to zawsze związane z programem z nc plus, w przypadku modułu cp i programów Cyfrowego Polsatu nie zauważyłem tego procederu. Dodam jeszcze że najłatwiej wywołać ten proces inicjalizacji modułów przełanczając z Discovery Historia na Canal + Film HD jak nie za pierwszym razem to z dużą dozą prawdopodobieństwa w następnych przełączeniach to wystąpi. Ale tylko wtedy kiedy są dwa moduły włożone.

Dodam że moduł CP to zwykłe CI bez plus.

Dobrze by było gdyby firma Technisat przyjrzała się temu problemowi i spróbowała go rozwiązać z nowymi aktualizacjami - ja po to kupowałem odbiornik z 2x CI+ aby można było korzystać z dwóch platform w jednym odbiorniku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

FYI: W chwili obecnej mam włozony CAM Polsatu (stary typ), moduł Aston do NC+, w czytniku karta CONAX z SMART HD+ - wszystko działa bez zgrzytów.Wersja tunera ISIO S niemiecka. NICK HD zaczął działać, ale gdy włączyłem sobie maksymalny pakiet w NC+, na samym Polsacie Cyfrowym było z tym jajo (zacinanie).

Szkoda tylko, że w sofcie znikła mi opcja deszyfracji offline,. która była przez moment aktywna, nie wiem, dlaczego Technisat zabił tę funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, chyba byłem ślepy. Jeśli deszyfrowanie offline jest wyłączone w ustawieniach ogólnych, to ta opcja deszyfracji w menu znika (oczywiście jest tylko widoczna w nagraniach "z kluczykiem").

Jakoś mi się to przestawiło przy okazji ostatnich aktualizacji.

Btw, wgrałem sobie teraz jaką publiczną betę:

https://www.technisat.com/de_DE/DigiCorder-ISIO-S/352-1637-2258/

Zuletzt geändert 17.10.2013

Beschreibung Release-Info:

Allgemeine Verbesserung sowie

- Online-Produktregistrierung

- Ausbau watchmi

- watchmi-Tutorial

Version 2.57.0.1-2572b (Beta-Status)

- watchmi-Tutorial

Działa OK, tj. nie widzę wielkiej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat :smile: . O ile pamiętam można nagrywać jeśli oba kanały są z tej samej częstotliwości, jeżeli posiadasz dwie karty, moduły lub posiadasz moduł dwu strumieniowy. Jeśli coś pomyliłem to proszę mnie poprawić :smile: . Osobiście używam modułu CP i Cyfry, więc nie mam z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jak u Was z jakością działania EPG ? U mnie ustawiony jest na codzienne pobieranie w nocy a i tak na na wielu kanałach a najgorzej na Polsat HD, Polsat Sport HD i Sport extra HD i na obydwu Eurosportach HD z reguły jest tylko kilka najbliższych pozycji programowych albo są dziury albo czasem nie ma nic. Co ciekawe przy pozostawieniu przez jakiś czas na jednym z w/w kanałów zaczyna po jakimś czasie pobierać. Co z tym pobieraniem w nocy ? Mam zainstalowane dwa moduły - CI Astona na nc+ i firmowy CI+ na CP. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Dicordera HD z 500 gb jedyne co to jakość obrazu była swietna, teraz to ten złom leży w szafie żadnego wsparcia ze strony producenta, po latach zabawy i wywalonych tysiącach wróciłem od sprzetu operatora tańsze, lepsze, obecnie mam topowy od NC Plus, nie bawie się już w wyszukiwanie kanałów, itp, po prostu uruchamiam sprzęt i działa to za co zapłaciłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...