Skocz do zawartości

Pakiet Mini HD


Luxorrr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz umowę DRH6 z aktywnym obecnie pakietem Mini HD to po tych 6 miesiącach nie zmieniaj na Darmowy HD tylko nadal korzystaj z Mini HD. Zostanie tobie cena 9,90 zł miesiącznie, dopiero jakbyś zmienił na Darmowy HD a później znowu zadeklarował Mini HD to wtedy płacisz 16,90 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę to sprawdzić w umowie (a nie mam jej w tej chwili przed sobą), ale coś mi się kojarzy, że po okresie podstawowym cena tego pakietu wzrastała na 14,90 (czy jakoś tak), więc to chyba nie jest 9,90. Jak dzwoniłem parę miesięcy temu próbując przejść na KA52, konsultant twierdził, że takiej oferty dla mnie nie ma (ale to faktycznie było raptem po 2 m-cach DRH6, więc może było za wcześnie), ale proponował za to MiniHD na 18 m-cy za 9,90. To było w zeszłym roku, ciekawi mnie czy coś się zmieniło w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem to osobiście jeżeli nie zmienisz pakietu po tych 6 miesiącach nadal masz Mini HD w cenie 9,90 zł. Teraz to możemy zapomnieć o DRH6 i KA52....

Jak pisałem wcześniej, jeżeli zmienisz pakiet na Darmowy HD a później zechcesz wrócić do Mini HD to już niestety płacisz za niego 16,90 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem to osobiście jeżeli nie zmienisz pakietu po tych 6 miesiącach nadal masz Mini HD w cenie 9,90 zł. Teraz to możemy zapomnieć o DRH6 i KA52....

Jak pisałem wcześniej, jeżeli zmienisz pakiet na Darmowy HD a później zechcesz wrócić do Mini HD to już niestety płacisz za niego 16,90 zł.

No więc sprawdziłem moją umowę, a przede wszystkim tzw. PWU i niestety - jest tam taki zapis w punkcie 15:

W przypadku przekształcenia Umowy Abonenckiej wraz z końcem Okresu Podstawowego w Umowę zawartą na czas nieokreślony, Abonent będzie zobowiązany do wnoszenia Opłat Abonamentowych w wysokości określonej w PWU dla umów zawartych na czas nieokreślony.

A zatem - jako, że w PWU dla umowy na czas nieokreślony figuruje stawka 16,90 - to oznacza to automatyczną niemałą podwyżkę. Pytanie o najtańszą formę MiniHD zatem powraca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zgłaszasz chęci przejścia na Darmowy HD to i tak okres podstawowy wygasa, bo on jest jasno określony na poziomie 6 m-cy. A wtedy działa (a przynajmniej powinien) punkt 15. Może w Twoim przypadku jest jakaś luka w systemie? Ile podaje Ci ICOK do końca umowy?

W każdym razie jeśli ktoś może potwierdzić którąś z wersji - byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem scany, żeby było łatwiej. Wysłałem też zapytanie do ICOK.

 

6654909800_1421446715_thumb.jpg 7840737700_1421446718_thumb.jpg 2381735700_1421446720_thumb.jpg 1502181200_1421446723_thumb.jpg

 

Ja rozumiem to tak, że umowa przechodzi na czas nieokreślony ale jak nie dokonuję zmiany pakietu na Darmowy HD to nadal zachowuję możliwość opłacania pakietu Mini HD w cenie 9,90 zł miesięcznie.

 

ICOK mi podaje, że mam jeszcze czas trwania umowy wynoszący 4 miesiące.

 

Może kolega @swojadroga nam pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega @swojadroga nam pomoże :)

Mam nadzieję, bo ten punkt 15 dla mnie jest bardziej niż oczywisty. Nie zawiera on żadnych dodatkowych warunków odnośnie nie-przechodzenia na Darmowy HD, po prostu w umowie na czas nieokreślony jest 16,90. Ostatecznie zastanawiam się, czy jeszcze mają ofertę z zeszłego roku - 18 x 9,90 za ten pakiet - to by dawało jakąś gwarancję niezmienności ceny.

Ale może poczekajmy na @swojadroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety PWU do umów DRH6 i samej umowy, więc nie mam pełnej jego treści. Zastanawia mnie tylko zapis u @prezes22:

 

W przypadku przekształcenia Umowy Abonenckiej wraz z końcem Okresu Podstawowego w Umowę zawartą na czas nieokreślony, Abonent będzie zobowiązany do wnoszenia Opłat Abonamentowych w wysokości określonej w PWU dla umów zawartych na czas nieokreślony.

 

Przede wszystkim zwrot "W przypadku...", bo dla mnie to oznacza, że taką deklarację musi złożyć abonent, aby się umowa przekształciła na czas nieokreślony. Pewności nie mam, bo nie znam reszty zapisów PWU i umowy @prezes22.

Od kwietnia zeszłego roku nie ma zapisów w umowach o okresach dodatkowych umowy, a powyższy zapis sugeruje (mi) okres/y dodatkowe, czyli doświadczenie @Burito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinno być 16,90zł skoro masz umowę zawartą po 2 kwietnia 2014r., ponieważ w Twojej umowie już nie ma zapisów (przynajmniej nie powinno być) o 12-miesięcznym okresie dodatkowym, ale dla pewności zapytaj przez ICOK, bo tutaj chyba się nie dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się teraz zacząłem zastanawiać po przeczytaniu tego co napisaliście, że być może @Burito ma rację. Mój regulamin jest taki jak wkleił @Burito, różna jest tylko data, bo u niego PWU jest z 26.09.2014, u mnie z dn. 22.08.2014.

Istotne są moim zdaniem dwa zapisy:

1. Punkt 8 Szczegółowych PWU, który brzmi następująco: "Umowa Abonencka ulega po Okresie Podstawowym przedłużeniu na czas nieokreślony, o ile Abonent nie złoży na piśmie oświadczenia o woli rozwiązania umowy z końcem Okresu Podstawowego (...)"

2. Punkt 15 ogólnych PWU, który cytowałem powyżej, czyli: "W przypadku przekształcenia Umowy Abonenckiej wraz z końcem Okresu Podstawowego w Umowę zawartą na czas nieokreślony, Abonent będzie zobowiązany do wnoszenia Opłat Abonamentowych w wysokości określonej w PWU dla umów zawartych na czas nieokreślony."

A zatem pytanie, czy przedłużenie na czas nieokreślony (bo nie składam żadnych oświadczeń) jest tożsame z przekształceniem w Umowę zawartą na czas nieokreślony? Jeśli nie - to @Burito ma rację. Jeśli tak - to jest błąd w systemie ;)

Myślicie, że można do nich zadzwonić i zadać takie pytanie o stawkę i czy ta odpowiedź będzie wiążąca? Czy konsultant ma gdzieś napisane ile będzie system naliczać za 2 miechy, czy to będzie jego spekulacja, z której się wycofa?

A tak trochę offtop - @swojadroga - czy możliwe jest w takim przypadku (2 m-ce do końca DRH6) uzyskanie jakiejś dobrej ceny na Rodzinny HD, nawet jakby się to wiązało ze składaniem wypowiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burito: akurat ta Pani co Ci odpisywała na ICOK moim skromnym zdaniem nie ma zielonego pojęcia o PWU, Regulaminach itp. Więc jej odpowiedzi trzeba niestety traktować z dozą ostrożności. PWU to PWU i tego się trzymać. Jej wykładnię można spuścić w kiblu. Stronę wyżej przytoczyłem DOSŁOWNIE jakie bajki mi pisała. Ja im piszę, że po okresie podstawowym, aby mi włączyli DARMOWY HD a ona mi odpisuje bajki o rozwiązaniu umowy, trzymiesięcznym wypowiedzeniu itp.: viewtopic.php?f=7&t=16942&start=795#p1044616 Zero pojęcia ona ma. Na FB im to opisałem to otrzymałem info, że sprawę przekazują dalej i "bardzo Cię przepraszamy za tę sytuację, z pewnością nie powinna mieć miejsca".

 

Albo ja jestem ślepy, albo nawet ona Ci źle odpisywała. Na screenie nr 2 ona Ci odpisuje: "Uprzejmie informujemy, że wraz z końcem okresu podstawowego Umowa przekształci się w zawartą na okres dodatkowy 12 miesięcy z ceną abonamentu za pakiet Mini HD w wysokości 9,90 zł (punkt 7 w części B Umowy)". Mam przed nosem i DRH2 i DRH6 i ani jedna ani druga słowem nie mówią o jakimś określonym OKRESIE DODATKOWYM 12 miesięcy, o którym pisze ta kobitka. Kogo Solorz tam zatrudnia.

 

To samo masz na screenie nr 4. Ona Ci odpisuje o jakimś 3 miesięcznym okresie wypowiedzenia (czyli to co mi odpisała w linku powyżej), a przecież Ty nie wypowiadasz umowy tylko ją kontynuujesz po okresie podstawowym, czyli w czasie gdy ona po 6 miesiącach przeszła na czas nieokreślony bez względu czy dalej się ma Mini HD czy skoczyło się na Darmowy HD. Ta kobieta jest oderwana od rzeczywistości i ona nie ma zielonego pojęcia o umowach DRH2 i DRH6. Ani w jednej ani w drugiej umowa nigdy nie przedłużała się na czas dodatkowy 12 miesięcy. No Panowie, bez jaj. Dziwna sytuacja by była, że umowa jest na 6 miesięcy a przedłuża się sama na 12 miesięcy (nie piszemy tutaj o TKA52). Po 6 miesiącach przechodzi na czas nieokreślony i w DRH2 MINI HD jest po 9,90 PLN a w DRH6 poszli po rozum do głowy, że się za tanio sprzedają i skoczyli na 16,90.

 

A zatem pytanie, czy przedłużenie na czas nieokreślony (bo nie składam żadnych oświadczeń) jest tożsame z przekształceniem w Umowę zawartą na czas nieokreślony? Jeśli nie - to @Burito ma rację. Jeśli tak - to jest błąd w systemie ;)

Myślicie, że można do nich zadzwonić i zadać takie pytanie o stawkę i czy ta odpowiedź będzie wiążąca? Czy konsultant ma gdzieś napisane ile będzie system naliczać za 2 miechy, czy to będzie jego spekulacja, z której się wycofa?

 

Takie cuda to tylko chyba w CP by były, aby po okresie podstawowym umowa dalej była ... w okresie podstawowym. Ona się przekształca w umowę na czas nieokreślony i nie ma innej możliwości. Bajki odpisuje w ICOK nijaka Moniczka. W 7 miesiącu w DRH6 wskakuje 16,90 i nie ma zmiłuj, a w DRH2 jedzie się po 9,90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wiem o co chodzi, pisałem kiedyś z ICOK w tej sprawie, zobacz:

 

6331095600_1421447559_thumb.jpg 8568973300_1421447559_thumb.jpg 4113636200_1421447561_thumb.jpg 7762947100_1421447562_thumb.jpg

 

Jak obowiązywał "stary" regulamin to umowy się "rolowały" na okres dodatkowy 12 miesięczny, w tym przypadku jak masz 2 miesięczny okres wypowiedzenia umowy to [beep] blada....

 

@Krzychooo chyba jednak Pani z CP miała rację, załączam skany części B umowy i PWU dla tego DRH6, na który udzielała odpowiedzi. To była umowa z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia:

 

8149471600_1421483018_thumb.jpg 7950076500_1421483020_thumb.jpg 7732080300_1421483022_thumb.jpg 4532207500_1421483024_thumb.jpg

 

Część B umowy, pkt 7, ppkt i mówi o 12 miesięcznym okresie dodatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Bo Ty teraz załączyłeś PWU z dnia 10.02.2014. Ja natomiast mam dla:

- DRH6 PWU z dnia 01.08.2014

- DRH6 PWU z dnia 22.08.2014

- DRH2 PWU z dnia 09.08.2012

i tam nie ma takiego punktu jak u Ciebie punkt 7 i to jest ta różnica. To Twoje PWU faktycznie jakieś inne, widać że coś kombinowali. Kobieta i tak jest nieogarnięta, bo ja wniosłem o zmianę na DARMOWY HD w ramach posiadanej umowy DRH6 a ona mi odpisuje, że przyjęto wypowiedzenie, umowa zostanie rozwiązana itp. A to tylko zmiana w ramach umowy miała być. I teraz temat muszę drążyć z nimi bo umowę zakończą i będzie tak, że Darmowego HD nie włączą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...