Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pretensji o to że Cyfra nie supportuje Fergusona tylko o to że zmiany powinny być podawane z wyprzedzeniem tak aby wszyscy producenci sprzętu mieli choć trochę czasu na reakcję. Natomiast Ferguson daje ciała tym że nie umie sobie poradzić od kilkunastu dni z błahym problemem (jakoś inni dali radę) i proponuje rozwiązanie co najwyżej wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdą reforme da sie przeprowadzic..tę w dziedzinie systemu kodowania rowniez..ale z glową i dla ludzi ..a nie obok nich..czasem wystarczy tylko chciec..to tak w sumie niewiele..a moze zbyt wiele...zwracam Wszystkim honor... jesli nazbyt pozwolilem sobie unisc wlasne emocje..:)

 

Nie mam pretensji o to że Cyfra nie supportuje Fergusona tylko o to że zmiany powinny być podawane z wyprzedzeniem tak aby wszyscy producenci sprzętu mieli choć trochę czasu na reakcję. Natomiast Ferguson daje ciała tym że nie umie sobie poradzić od kilkunastu dni z błahym problemem (jakoś inni dali radę) i proponuje rozwiązanie co najwyżej wątpliwe.

W 100% zgadzam sie z Twoją opinią...

 

Parę osób tutaj wypowiadających się ma chyba problemy z samym sobą. Korzystacie z nielicencjonowanego sprzętu i jesteście zdziwieni, że nie działa? Śmieszne są wypowiedzi, że "dogadali się" oraz że to wina Cyfry.

Już wcześniej zwracałem na to uwagę ale widać dalej co do niektórych nic nie dociera.

 

Przy okazji: plugin Poor Man's CAM działa, wystarczy wyłączyć auto ECM (ale później trzeba ręcznie wybrać system kodowania).

Tutaj nie chodzi o nas stan psychiczny..ktory takimi zachowaniami napewno zostal nieco nadszarpniety...ale o zwyklą ludzką przyzwoitosc..pozdrawiam z Wyrazami Szacunku..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podaje się takich informacji publicznie, bo producenci o których mówimy nie mają żadnej licencji na używanie systemu dostępu warunkowego używanego przez C+ a więc co za tym idzie może nawet dojść do sytuacji, że nie uda im się wykonać emulacji nowego CA :-( Takie informacje mają na bieżąco tylko firmy, które mają umowę na implementowanie systemu stosowanego przez C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, zawsze byłem przekonany żę Ferguson ma licencje na system kodowania seca od Cyfry+. Co prawda go nie mam, ale jesttem w trakcie zakupu jakiegoś tunerka FTA klasy HD combo i Fergusony brałem pod uwagę. Mam tuner SD Golden Interstar Xpeed (oryginalne oprogramowanie producenta z Seca) i ten nie odczuł zmian w sytemach kodowania C+, oraz oryginalny platformy.

To w takim razie, które tunery HD combo maja oryginalne softy z licencją od Cyfry+ na system kodowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson nigdy nie miał i nie ma :-(

 

Żadne :-( Tylko te produkowane na zlecenie C+ :-( Jak chcesz mieć pewność kupujesz moduł CAM, jak lubisz adrenaline i ryzyko to nie kupujesz i bawisz sie na własną odpowiedzialność ;-)

 

P.S. Odczuje jak zostanie tylko CAID1813 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba używać sprzętu licencjonowanego, polecanego przez operatora i problemu by nie było nawet przez chwilę.

 

Odnośnie Fergusona - modele, o których wspominacie, chyba nie są już produkowane i wspierane, także z aktualizacją może być różnie (może po prostu im się to nie opłaca albo nie mają możliwości szybkiej reakcji). Na niektórych "uniwersalnych" sprzętach problem nie wystąpił, także soft na nich od początku był dobrze przygotowany (o ile można tak to określić), a w innych już nie.

Jakie wyprzedzenie? To problem producenta, że nie ma licencji, że ma wadliwy sprzęt czy oprogramowanie na nim. Dlaczego operator ma się przejmować producentem bez licencji? Taki producent powinien teraz się czerwienić przed klientem, że przyczynił się do problemów, a klient może sobie na niego kląć. ;)

 

To jeszcze nie koniec. Co będzie jak zniknie "stary" system kodowania, a pozostanie "nowy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieni, to samo z modułami, jak Klient kupi oryginalny CAM to ma święty spokój na lata bo żadna zmiana go nie boli :-) W najgorszym wypadku będzie konieczna aktualizacja oprogramowania modułu z satelity :-) I obecna cena 49 zł też nie jest wygórowana, bo jak kosztował 180 zł to jeszcze można było zrozumieć lament 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem z tym zniknięciem? A co ze starymi Mediasatami i kilkoma innymi modelami? Raczej jest to sprzęt nieaktualizowalny, a wymiana mogłaby dotyczyć dość dużej ilości (nie wiem ile tego może być w obiegu, ale podejrzewam, że spokojnie powyżej 100 000). Prędzej wydaje mi się, że uderzą w stronę Digital+ - jakieś tunelowanie, czy coś w ten deseń. Chociaż mogę tylko zgadywać ;)

 

Co do systemów CA, to temat wraca jak bumerang: kiedyś o tym wspominałem - kupując licencję na system CA nie można jej łączyć z inną licencją - coś takiego jak czytnik wielosystemowy jest (z punktu widzenia właścicieli systemów CA) zawsze naruszeniem licencji. MCAS/UCAS nie mają racji bytu. Dodatkowo zakup licencji na każdy CA wydatnie podwyższyłby cenę odbiorników, bo później płaci się od wyprodukowanej sztuki. W Polsce nikt tego nie ściga, więc jest jak jest. Kto eksportuje do Niemiec (i ogólnie na zachód Europy) nie ryzykuje z czytnikami wielosystemowymi, bo tam już nie raz zapowiadano, że będą kontrole. Z MCAS jest tak, że dany producent nie jest partnerem Nagravision (Seca MediaGuard należy obecnie do Nagravision), czyli w efekcie nie dostanie informacji o poczynionych zmianach. Poprawki może robić, ale na bazie metody prób i błędów. Jedne produkty miały więcej szczęścia i po zmianach nic im się nie stało, inne miały mniej szczęścia i jakieś założenie w oprogramowaniu spowodowało, że się wywaliły po zmianach (większość Fergusonów działa, tylko 8800/8900 miały pecha). Ponieważ Ferguson zapewnia oficjalnie wsparcie oprogramowania MCAS, to teraz klienci ich cisną. Globo mogłoby się wykpić, bo przecież MCAS nie wspierają (aczkolwiek właściwie poza HD S1/TS 1, do których coś działającego można znaleźć reszcie nic się nie stało).

 

Oczywiście właściciele systemów CA mogliby zacząć ścigać ostrzej temat, ale... poniekąd sytuacja im pasuje, bo popularyzują swój CA, nie muszą zapewniać wsparcia technicznego, a do tego jakby co, to kiedyś ścigać zaczną i zdoją producentów z kasy na koniec jeszcze - dla nich świetny układ póki co ;) Pasuje więc właścicielom CA, sprzedawcom i klientom końcowym, a po tyłku na koniec dostanie producent :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do modułów CAM HD C+, to powinny byc jeszcze w ogólnodostepnej sprzedazy (nie tylko dla abonentów), w cenie nawet minimalnie wiekszej.

Z brakiem aktualizacji oprogramowania do starych Pioneerów od nr. 1330, to Cyfra musi cos zrobic poniewaz ja tez mam takowy w rezerwie kupiony od C+ ok 2 lata temu.

Skoro sprzedali - muszą zagwarantować współprace z kartą dostarczając aktualne oprogramowanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czytam ten wątek już od dłuższego czasu i chciałem się upewnić u was jako u specjalistów co do splitterów w cyfrze+. Planowałem kupić u nich pakiet optimum bez hd jakoś na święta i rozdzielić go sobie na 3 telewizory splitterem. Jednak zacząłem czytać o tej zmianei kodowanai i się troche przestraszyłem. Czy może być tak, że w w yniku tej zmiany splittery staną się bezużyteczne? Czy to samo będzie dotyczyło sharingu między tunerami np. opticum? Z góry dzięki za wszelkei odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krispl

System Conax i Seca (od C+) dekoder rozpoznaje bo ma go w sofcie, problem może byc z Nagravision CAID 1813, którego dekodery wogóle moga nierozpoznawać, poniewaz nie maja go w swoim oprogramowaniu. To że obecnie niektóre tunery nie maja problemu to jest wynikiem faktu że nie przeszkadza im inny dodatkowy sytem np. Nagra.

W niektórych fergusonach, ten dodany system zakócał prwidłowe odczytywanie Seca.

O szczegółach niech wypowiedzą sie fachowcy.

 

@serewencik

Kup sobie najlepiej pakiet z multiroomem, i nie bedziesz miał problemów -nawet dostaniesz mozliwość wynajmu/zakupu 2 dekoderów lub modu CAM

Do trzeciego pokoju bedziesz tylko przenosił karę multiroomu w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla serewencik - spliter Clone+ dobrze działa z Cyfrą+ i działał cały czas przed i po zmianie CAID. Używam go z Humax iCord z CA Aston v.2.23 i Ferguson Ariva HDcombo. Ten ostatni po poprawkach z Fergusona już działa poprawnie, o wiele lepiej niż moduł Cyfra+HD. Moduł Cyfry kupiłem za 49 zł nie mogąc się doczekać poprawek z Fergusona, które jednak w końcu nastąpiły i mogłem schować moduł Cyfry do szafy.

Tak przy okazji chciałbym zapytać innych użytkowników modułu Cyfry, czy też im działa bardzo wolno przełączanie kanałów i czy wystepuje problem braku dekodowania przy przełączeniu z kanału niekodowanego na kodowany. U mnie dopiero przełączenie na kolejny kanał kodowany powoduje pojawienie się obrazu. Potem można wrócić na ten poprzednio nie odbierany i już jest OK. Nie wiem czy mam reklamować moduł, czy taka jego uroda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, moduł (rezerwowy nowy dopiero kupiony) przełacza nieznacznie wolniej kanały niż czytnik karty tego sam tunera.

Odnośnie zaniku kodowania nic takiego nie zauwazyłem, przełączają sie normalnie. Wg mnie może to byc wina tunera nie tylko modułu, więc przed oddaniem do reklamacji sprawdz jeszcze w innym tunerku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla serewencik - spliter Clone+ dobrze działa z Cyfrą+ i działał cały czas przed i po zmianie CAID. Używam go z Humax iCord z CA Aston v.2.23 i Ferguson Ariva HDcombo. Ten ostatni po poprawkach z Fergusona już działa poprawnie, o wiele lepiej niż moduł Cyfra+HD. Moduł Cyfry kupiłem za 49 zł nie mogąc się doczekać poprawek z Fergusona, które jednak w końcu nastąpiły i mogłem schować moduł Cyfry do szafy.

Tak przy okazji chciałbym zapytać innych użytkowników modułu Cyfry, czy też im działa bardzo wolno przełączanie kanałów i czy wystepuje problem braku dekodowania przy przełączeniu z kanału niekodowanego na kodowany. U mnie dopiero przełączenie na kolejny kanał kodowany powoduje pojawienie się obrazu. Potem można wrócić na ten poprzednio nie odbierany i już jest OK. Nie wiem czy mam reklamować moduł, czy taka jego uroda.

 

Polecam wybrać TVP Info zalogować się na www.ica.cyfraplus.pl i reaktywację karty zrobić. Pomoga w 99%. Jeśli to nie da skutku to moduł do wymiany. Najlepiej przełącz na HBO HD w celu sprawdzenia działania modułu. Jeśli po 30 min nie zaniknie obraz to raczej moduł jest ok. To na szybko można sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba używać sprzętu licencjonowanego, polecanego przez operatora i problemu by nie było nawet przez chwilę.

 

Odnośnie Fergusona - modele, o których wspominacie, chyba nie są już produkowane i wspierane, także z aktualizacją może być różnie (może po prostu im się to nie opłaca albo nie mają możliwości szybkiej reakcji). Na niektórych "uniwersalnych" sprzętach problem nie wystąpił, także soft na nich od początku był dobrze przygotowany (o ile można tak to określić), a w innych już nie.

Jakie wyprzedzenie? To problem producenta, że nie ma licencji, że ma wadliwy sprzęt czy oprogramowanie na nim. Dlaczego operator ma się przejmować producentem bez licencji? Taki producent powinien teraz się czerwienić przed klientem, że przyczynił się do problemów, a klient może sobie na niego kląć. ;)

 

To jeszcze nie koniec. Co będzie jak zniknie "stary" system kodowania, a pozostanie "nowy"?

 

Skoro używanie innych tunerów np.fergusonów nie jest i nie było przez cyfrę zabronione to znaczy, zgodnie z prawem, jest/było dozwolone. Nie może być tak że pozwalają na uzywanie innych tunerów a później ludziom pokazują wała!!!!! Dlatego gadki że jest to tylko i wyłącznie problem producenta jest śmieszny! Operator powinien przejmować się takimi klientami bo oni płacą mu kupę kasy co miesiąc a robi ich się w ch....To cyfra powinni się czerwienić a nie inni producenci bo niby jak i kiedy mieli reagować skoro cyfra robi partyzantkę!!!!Nawet do dzisiaj nie ma żadnego oficjalnego info na stronie cyfry że coś się zmienia w zakresie kodowania więc niech cyfra dalej bawi się swoim ptaszkiem pod kołderką. Szanująca się firma powinna poinformować na stronie, że tego typu działania będą prowadzone i może to powodować pewne problemy z odbiorem, ale jak widać cyfra nigdy nie była i nie jest szanującą się firmą i zwyczajnie ma w d....ludzi byle tylko kasa się zgadzała a że można jeszcze wyciągnąć kasę za moduł to już w ogóle jest super!!!! No cóż już takim jesteśmy narodem że najlepiej podwinąć ogon pod siebie i dać z sobą robić wszystko a już broń boże nie mieć żadnych żądań - o nie PŁACĘ KUPĘ KASY CO MIESIĄC WIĘC MAM PRAWO ŻĄDAĆ ABY OTRZYMYWAĆ TOWAR PIERWSZEJ A NIE TRZECIEJ KLASY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, każdy kto będzie miał moduł Cyfry+ na swoim tunerze będzie musiał mieć dostęp do kanałów nawet jak zniknie stary system kodowania. Jeśli tego nie zapewnią, to będzie skandal. A co do tunerów innych firm, to niby nie pozwalają, a pozwalają. W umowie jest odpowiedni punkt na ten temat, w ramach którego opisano iż nie odpowiadają za problemy z dekodowaniem i działaniem kanałów Cyfry na nieuatoryzowanych sprzętach. Jednak oficjalnie zachęacli do kupowania samej karty by mieć nowych klientów. Cała rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na aktualizacje do fergusona hf 8900 mam nadzieje ze sie doczekam. Zamowilem w punkcie cyfry modul ale to nie daje mi pelnej satysfakcji gdyz gniazdo glowne bedzie nie wykorzystane, a tak byc moze kupilbym jeszcze modul ncam do posiadanego juz modulu polsatu i karty cyfry. Rok temu kupilem hf 8900 i nie spodziewalem sie ze beda takie komedie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...