Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

napisałem już to na forum emitela. tu powtórzę

 

Brak TVP HD mogę zrozumieć tylko jeśli do końca roku TVP uruchomi przynajmniej jedną istniejącą antenę w HD (TVP1 HD, TVP2 HD...) . Jest to też dla mnie równoważne z skasowaniem projektu TVP HD. No bo jakim prawem publiczny nadawca tworzy kanał "premium" (może nie kontentem, ale dystrybucją na to wskazuje) przeznaczony wyłącznie dla platform cyfrowych?

 

Rozumiem problem z licencjami na satelicie - brak FTA, ale absolutnie nie rozumiem braku TVP HD w MUX TVP. To jest skandal. Więc albo kasujemy projekt TVP HD i skupiamy się nad dostosowaniem pozostałych anten do HD, albo dajemy w tym MUXie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzedażą DIGIT - 3DT / Telmoru/ to raczej mój żart , jest naprawde bardzo mocna / od 35 lat montowałem już różne/ i świetnie, estetycznie wykonana / gratulacje dla Telmoru Gdańsk/ , przyda sie na odbiór Mux-2 ze Suchej G. / 12.2010/ , Tarnowa /lipiec 2010/ itp.

A TVP HD to oczywiście lipa,podobnie z TVP Sportem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitter: mux3 nie musi zmieniać kanału ani używać przejściówki na czas analogu, bo np. mux3 z Chwaszczyna po prostu nadaje od razu na docelowym kanale mimo że koliduje zasięgem z analogem iławy, ale za to po czasie zwiększy MOC (bez używania przejściówki itp.)

Gdańsk to nie cała Polska, w wielu rejonach zostanie wykorzystana częstotliwość przejściowa (nawet z ryzykiem kolizji z analogowym, dlatego ograniczone moce czy kierunkowość w nadawaniu). Widzę, że z nadajnika o którym mówisz będzie emisja kierunkowa (pewnie z wytłumieniem kierunku "kolizyjnego"), a później wraz ze wzrostem mocy ulegnie zmianie charakterystyka nadawania.

W niektórych miejscach bez "tymczasowego" nadawania w ogóle by nie ruszyło, bo częstotliwość jest zajęta przez emisję analogową.

 

emitel chyba coś przemyślał i nie dał nigdzie (?) takiej sytuacji że ten sam nadajnik ma równocześnie ten sam kanał w analogu i w mux3 bo to by była niedorzeczność, więc wystarczy im zabawa z mocami jak powyżej robią.

MUX3 przejmie częstotliwości po wyłączonych emisjach analogowych (oczywiście nie wszędzie). MUX3 Białystok - kanał przejściowy 38, a docelowy 22 (obecnie zajęty przez analogowe TVP2, wyłączenie w 2013r.).

dobra, ale co z TVP HD i TVP Sport które od początku w każdej wersji były przypisywane do mux3 ?! czemu ich nie ma w obecnej paczcie muxa 3 ?

 

Kasa misiu, kasa. ;) To jest chyba pierwsze wytłumaczenie które przychodzi wszystkim na myśl. Ja dodam inną ewentualność - trzymają miejsce na swoje ewentualne nowe projekty (TVP Parlament czy inne), które już na starcie będą miały jakąś szerszą sieć dystrybucji (a nie jak wcześniej np. z TVP Historia, nadal wiele osób narzeka, że nie ma dostępu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Parlament i inne potwory tylko miejsce osłami z obrad sejmu zajmą na muxie, bo żeby takie stwory stanowiły coś równorzędnego do TVP HD to nawet na Białorusi by TVP wyśmiali :D

 

w głównym nadajniku na pomorzu z GDN-Chwaszczyno nie stosują tymczasowych kanałów, pewnie tak jak mówisz wytłumią strumień sygnału kolizyjny z analogową iławą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś paranoja... :/ Wyłączyli nam MUX-1, dali nam 4 plansze testowe, od półtora miesiąca nawet nie łaska podpisać, i zacząć nadawać cyfrowo, ale to jak... Polska ma zapłon jak moja babcia. :x:x A co do MUXu-1 to już nie wspomnę miały być 4 kanały dodatkowo oprócz 1,2,INFO. I co?! Nic... Cisza jak w grobowcu. Analog wyłączają nie długo, wyłączą nam analog, a cyfrówki nie będzie dalej, czyli nie bd mieć TV. :lol2::lol2::lol2:

 

 

PS. Może ktoś wie? Kiedy będą w końcu nadawać po ludzku? :/ a nie włączają i wyłączają... co to zabawka? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby im naprawdę zależało to włączyliby TVN 7 jako test. Najwyraźniej nie ma woli przyśpieszania czegokolwiek.

Nie można, bo MUX ruszył na zasadach komercyjnych, więc nie można wydać "testowego pozwolenia" na nadawanie. Berezowski dobrze dziś prawił na panelu SAT Kraka. I też opowiadał czemu nie dano TVN24 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX ruszył na zasadach komercyjnych, więc nie można wydać "testowego pozwolenia" na nadawanie.

Nie znam się na kruczkach prawnych ale napisałem o TVN 7 w formie testu ze względu na wiele polskich stacji nadawanych bez koncesji na satelicie, które w oczekiwaniu na nią nadawały jako TEST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny nieobecności TVN24 wg Pana Berezowskiego:

Głównym źródłem dochodów TVN24 są opłaty pobierane od platform cyfrowych i kablówek. Jeśli TVN24 zostałby dodany do DVB-T, to po zakończeniu obowiązujących umów, platformy i kablówki zbuntowałby się i przestały płacić...

 

Takie same przyczyny podali w związku z TVP Sport i TVP HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie można jednocześnie zjeśc ciastko i mieć ciastko. Drugą przyczyną, niewymienioną, byłby odpływ abonentów z TnK. Podobnie jak wabikiem do zakupu platform nie byłyby już kanały "premium" TVP HD i Sport. W Polsce wszystko jest płatne, więc jak ktoś komuś nie zapłaci wszystko sie wali. Cały rynek medialny jest postawiony nie frontem tylko t... do widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź z TVP mailem:

 

Szanowny Panie!
Kanał TVP HD jest z założenia kanałem płatnym i nie jest finansowany z abonamentu RTV. Stąd reemisja kanału przez platformy i sieci kablowe w płatnych pakietach. 
Z poważaniem

 

I wszystko jasne! To jest POLSKA :read: chcesz oglądać to płacz i płać. :/

 

Szkoda że Czesi czy Słowacy mogą nadawać kanał sportowy , a w Polsce NIE :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...