Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.08.2022 o 21:47, pietrek1 napisał:

Komunikaty TV to tylko gdyby u nas była wojna, pierdoły jak rzeki, burze i inne to idą SMSami, @pablo21 dobrze napisał.

SMS w sprawie Odry był wysyłany na obrębie okolic i też taki dostałem, systemy wszystkie działają OK.

Nie tylko podczas wojny - ostatnio w TVP3 Rzeszów dawali alert właśnie o możliwości przekroczenia stanu wody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dvbtowiec napisał:

To także oznacza włączenie odpowiedniej funkcji jak napisy. Kto tak ogląda na codzień telewizję? :)

Mało tego aby alert odebrać trzeba mieć włączony telewizor i na dodatek kanał TVP. 

Prawdopodobieństwo że ktokolwiek odbierze alert wynosi 5%. 

Alerty są regionalne, więc logicznie biorąc muszą być wyłącznie na kanałach regionalnych, a komercyjne stacje nie są zainteresowane alertami bo im się musi tylko excell i kolumna zysków zgadzać, więc zostają regionalne kanały TVP. Myślę, że kanały te mają dobrą oglądalność, która systematycznie rośnie, ludzie skaczą po kanałach więc to, że trafią na alert ma dużo większe prawdopodobieństwo niż twoje "wyliczenia" 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. @pietrek1 niektóre alerty RSO podawanie są na wszystkich antenach TVP dostępnych na MUX-3 (nie tylko tych regionalnych - TVP3) - pisał już o tym @Mateusz2006

2. @pasjonat można ustawić w tv i dekoderze żeby domyślnie napisy były włączone na (poszczególnych) kanałach

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartosz10 napisał:

2. @pasjonat można ustawić w tv i dekoderze żeby domyślnie napisy były włączone na (poszczególnych) kanałach

Taka funkcja nie istnieje w żadnym znanym mi odbiorniku. 

 

3 godziny temu, pietrek1 napisał:

Myślę, że kanały te mają dobrą oglądalność, która systematycznie rośnie, ludzie skaczą po kanałach więc to, że trafią na alert ma dużo większe prawdopodobieństwo niż twoje "wyliczenia" 5%.

Nie znam nikogo kto ma włączone napisy na stałe. A to jest warunek konieczny aby alert odebrać. Sama oglądalność nie nic wspólnego z faktem odbioru alertu. 

Włączenie napisów na stałe oznacza śmietnik na ekranie dla każdego programu które są nadawane z napisami choćby dla niedosłyszących. Zapewniam Cię że każdy to wyłączy i na stałe mieć nie będzie chciał. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, znikomy procent lub raczej promil ma włączone teletekst ma stałe. Oprócz RSO są wygodniejsze formy, komórki (alerty) a i w HbbTV są te komunikaty dostępne. Argument że osoby starsze nie mają komórek do mnie nie trafia... tak było  kilka lat temu ale nie teraz gdzie tylko telefonów stacjonarnych jest znikoma ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:
6 godzin temu, Bartosz10 napisał:

można ustawić w tv i dekoderze żeby domyślnie napisy były włączone na (poszczególnych) kanałach

Taka funkcja nie istnieje w żadnym znanym mi odbiorniku

W tunerach na linux enigma2 to standardowa opcja od kilkunastu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Taka funkcja nie istnieje w żadnym znanym mi odbiorniku. 

 

Nie znam nikogo kto ma włączone napisy na stałe. 

To coś mało sprzętu znasz bo na części dekoderów dvb-t2 można załączyć na stałe a nawet wybiórczo dla konkretnych kanałów np. na tunerach z enigma2.

 

Opcja załączenia na stałe jest bardzo potrzebna popularna  na co dzień zwłaszcza dla osób z wadami słuchu albo głuchych. 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ktosiu napisał:

 na tunerach z enigma2.

Ilu ma takie tunery? Jakieś jeszcze poza Enigma2, takie w ok. 100zł na wyposażeniu u zdecydowanej większości  którzy dokupili tuner do naziemnej? 

Nie chodzi o włączenie napisów na stałe, a o selektywne włączenie dla konkretnego kanału. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...