Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy od telewizora. Są takie które zrobią to automatycznie, ale też takie które nie mają tej funkcjonalności lub mają ją wyłączoną. Może być też tak, że telewizor poinformuje o znalezieniu nowych kanałaów i zapyta czy ma zaktualizować listę.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy telewizor w pokoju JVC chyba ma taką opcję, ponieważ co jakiś czas jest napisane "Wykryto nowe kanały TV". Dotyczy to MUX 8, który jest w słabszym zasięgu i raz się pojawia i raz znika. Prawdopodobnie kanały znikną na telewizorze LG z 2018 u mojej babci, więc będę musiał ją poinformować. Dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Michu_97 napisał:

Właśnie przyszedł mi SMS od Alertu RCB na temat zmiany standardu w kujawsko-pomorskim. Mam pytanie do tych co mieli zmianę już w marcu. Telewizor sam przeprogramuje kanały czy po północy mi znikną i będę musiał pilotem wyszukać kanały automatycznie?

Też dostałem sms przed chwilą.

Osobiście wyszukam kanały od nowa, obojętnie czy telewizor sam mi to zrobi czy nie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel Ostatnio pisali, że zmiana w maju będzie przełożona na czerwiec. Już się rozmyślili? :D @Widz naziemnej telewizjiPopieram w 100%. Poza tym Alert RCB dostaje każdy Polak, nawet ten co ma kablówkę i satelitę, a także Ci co nie mają telewizora/telewizji i informację oraz rozrywkę czerpią z internetu, gazet bądź innych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michu_97 nie wiem gdzie coś ktoś pisał. Na ich stronie nic się nie zmieniło w harmonogramie przełączeń. https://emitel.pl/refarming/harmonogram-przelaczen/

Nadajniki Mikstat i Chełmce mimo swojej obecności w woj. wielkopolskim zostaną przełączone w kolejnym etapie. BTW ciekawe dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pawel napisał:

Nadajniki Mikstat i Chełmce mimo swojej obecności w woj. wielkopolskim zostaną przełączone w kolejnym etapie. BTW ciekawe dlaczego.

Bo wiele osób z województwa łódzkiego korzysta z nadajnika w Kaliszu wszczególnosci z Ziemi Wieluńskiej czyli powiaty Wieruszowski,Wieluński i Sieradzki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem teraz TTV przez SAT i leciał komunikat o zmianie, mimo że sygnał satelitarny

A co do naziemnej - dzisiaj udało się na kabelku jednożyłowym odebrać MUX 1,3 i testowy TVP, niekiedy się ścinają ale nie tak bardzo. Chciałem posortować to wyeksportowałem na pendrive i uczyniłem sortowanie w ChanList, przy okazji wyrzuciłem kanały których nie ogladam, czyli np. TVP Info, Antenę HD czy Polo TV. No i co? Telewizor po tym jak zaimportowałem nową listę i złapał sygnał, po prostu sobie te kanały wyrzucone dograł, na szczęście na pozycjach powyżej 800... Można jakoś to autowgrywanie wyłączyć? w niektórych jest taka opcja, ale u siebie nie zauważyłem...

Telewizor LG 43LH510V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, K63 napisał:

Bo przełączenia odbywaja sie wg obszarów wykorzystania częstotliwości dla określonych mux-ów, a nie wg województw.

Kolejne dezinformacjie po co te mapki etapów  po co info ze stracimy sygnał jeśli nie kupimy dekodera a o ty. Ze są likwidowane nadajniki i trzeba wpakować kasę w anteny po 300zl to już zero info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

16 minut temu, WinExpert napisał:

Można jakoś to autowgrywanie wyłączyć? w niektórych jest taka opcja, ale u siebie nie zauważyłem...

 

A jaki problem ułożyć sobie listę kanałów ulubionych? Masz na niej tylko te kanały, które cię interesują.

Edytowane przez K63
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Arczi13 napisał:

Kolejne dezinformacjie po co te mapki etapów  po co info ze stracimy sygnał jeśli nie kupimy dekodera a o ty. Ze są likwidowane nadajniki i trzeba wpakować kasę w anteny po 300zl to już zero info

W Tele Tygodniu ostatnio była niezła reklama, i to na jedynce.

 

Czy jesteś gotowy na wyłączenie starego sygnału telewizji naziemnej?

Nie musisz wymieniać telewizora, dołącz do UPC

 

chyba to tak brzmiało. I dobrze! Przynajmniej w kablówce nie będzie ciągłych "zmian" naciągających na kasę. Wszystko robi operator za stałą kwotę, możesz dekoder często wymienić sobie w ramach abonamentu, tyle że nie jest Twoją własnością. Tymczasem "darmowa" telewizja z nadajników - ciągle zmiany standardów, modulacji, MUXy w VHF... W dodatku często w kablówce nadal nadają TV analogową i CRTka bez dekoderów podepniesz :)

Np. znajomy w MultiMedia Polska ma jeszcze telewizję analogową, a do tego podstawowe kanały z DVB-T są FTA. Czyli np. dostaniesz jeden dekoder, do jednego telewizora podpinasz, a do reszty rozgałęziasz sygnał kablówki i masz na nich w HD podstawowe kanały, a do tego radio i niekiedy okna :)

Ja głównie korzystam z Orange TV i też mam sprzęt wypożyczony, w każdej chwili mogę wymienić, a do tego oferta dużo bogatsza niż DVB-T i na HD w naziemnej nie muszę czekać, wymieniać ciągle anten i innych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WinExpert Zależy jak na to spojrzysz.

Standard zmienia sie raz na 10 lat minimum. Za abonament za kablówkę przez ten okres kupisz setki dekoderów i przynajmniej jeden telewizor. 

A telewizor raz na 10 lat warto zmienić, bo technologia idzie do przodu. 

Gdybym opłacał kablówkę sam bym się na kasę naciągał :)

A dzięki zaoszczędzonej kasie z abonamentu mam nowy telewizor. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WinExpert napisał:

tyle że w ciągu tych 10 lat mogą kolejny MUX na VHFie wymyśleć :)

A jaki z tym problem? Odbieram pasmo VHF i nie narzekam. 

To jakieś wydumane problemy :)

Jednorazowy niewielki koszt na dodatkową antenę i spokój na lata. 

Anten się nie zmienia wraz ze zmianą standardu. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...