Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Janio napisał:
 
 

Tu nie chodzi o to która telewizja lepsza. Bo sześć lat temu oglądałem  komercję i TVP, w zależności co mi się tam podobało. Dzisiaj jeśli mówimy o TVP to głównie o braku zaufania do tego nadawcy. Dzisiaj pod wodzą tego prezesa TVP zmieniła się w tubę propagandową rządu. Dzisiaj oglądając TVP trzeba bardzo uważać co, jak i o czym się tam mówi. Tam się nie edukuje tam się indoktrynuje.  Tam nie ma za grosz prawdy. Tam odbywa się pranie mózgów. Robi się wszystko żeby jak największa rzesza ich elektoratu była przyciągana przed telewizory. Filmy typu ''Krawczyk", "Zenek" "Wyklęci"  i inne podobne wiadomo co mają na celu. Cenzura nastała jak za minionych czasów. Nawet jak się ogląda TVP Historia, czy TVP Dokument trzeba uważać czy nie podszyte jest wszystko pod politykę i propagandę. Wiadomości  nie da się spokojnie oglądać. Dlatego na dziś wolę stację komercyjne chociaż wiele można im zarzucić. Mam nadzieję że się to niedługo zmieni.

Bez przesady. Informacje i publicystykę czerpię z internetu, bo żadna tv nie ma odpowiedniego poziomu. Natomiast reszta już jest do oglądania. Jeśli miałbym coś zarzucać TVP, to raczej, że przez pryzmat emitowanych filmów i seriali za mało widać, że rządzi w Polsce od kilku lat niby prawicowy rząd, a nie, że za dużo.

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na Samsungu z tizenem ma problem z odbiorem mux2 ?

Chodzi o to, że przełączając z muxu dvb-t (czyli mux-3) na mux dvb-t2 (mux-2) zawsze jest ekran brak sygnału i obraz wskakuje po około minucie.

Przełączając w obrębie kanałów od 4-11 czyli mux-2 wszystko jest ok, ale przełączając np. na TVP1 i z powrotem na Polsat czy TVN, znów ekran brak sygnału i obraz wskakuje po minucie. Jest to problematyczne.

Sygnał z anteny na mierniku OK, MER powyżej 32dB, BER 1.0-8, czyli kryształowo. Telewizor ma najnowszą wersję oprogramowania. Zresetowany, kanały wyszukane ponownie. Nic to nie zmienia, to kolejny 3 czy 4 telewizor Samsunga z tą usterką. Mało tego tizen muli na tym mux-ie 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesień na mundial wraca kanał 4K - Artykuł. Ale w artykule nie ma informacji czy na stałe, czy tylko na mundial.

Zapowiedzi były że na stałe.

Nadawca planował także uruchomić nowe kanały na jesień - Artykuł   Jak to wszystko pomieści w MUX testowym, skoro MUX3 zostaje w starym standardzie nie wiem.

Podejrzewam że przestaną być emitowane duble, czyli zapewne TVP kultura HD znów zostanie usunięta z MUX testowego, pytanie jaki ruch wykona nadawca w sprawie TVP Kobieta, który także jest powielony ale w jakości SD na MUX8.

 

Obawiam się o jakość kanału 4K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 17:49, WinExpert napisał:

Jaki masz tuner? może to nie wina anteny, tylko tuner ma słabą głowicę...

Mam telewizor zauważyłem tez ze mux 3 swieci zawsze w nocy oczywiście jakość 0 ale swieci 

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki że TVP wskoczyć na MUX6 a nadawcy z MUX8 tak jak piszesz na MUX5. Co ciekawe jest też szansa na nowy podmiot ale tylko jeden bo TVP ABC ma opuścić MUX1: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-naziemna-telewizja-cyfrowa-tvp-mux-1-mux-5-mux-6-mux-8-dab-multipleksy-uke-krrit

Edytowane przez Poland
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewne, mam nadzieję że tego nie dojdzie.

Chciałbym natomiast aby TV Republika znalazło się w MUX ogólnopolskim, czym większa konkurencja dla TVP Info tym lepiej. Może znajdą miejsce w MUX 5 w którym będzie jeszcze miejsce z kanałami z MUX 8.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zeusek napisał:

Natomiast MUX 5 na kanały z MUX 8 to dobry pomysł.

Mam inne zdanie. Owszem, dla tych którzy są poza zasięgiem mux-8 lub nie przystosowali swoich instalacji do jego odbioru tego mux-a, jest to korzystne rozwiązanie. Ale z drugiej strony, takie posuniecie zamyka drogę dla kilku nowych kanałów, które mogłyby stworzyć mux-5. Jeżeli TVP nie zwolni slotów w mux-1 i w mux-8, prawdopodobnie możemy spodziewać się co najwyżej 2 nowych kanałów w mux-8(5). Tym samym rozwój tv naziemnej (w sensie wzrostu ilości kanałów) zostanie niemal zablokowany, bo zamiast nowego mux-a, dostaniemy stary - przeniesiony z VHF. W sumie zamiast kilkunastu nowych kanałów na mux-5 i 6, dojdzie tylko kilka.

 

25 minut temu, Zeusek napisał:

Chciałbym natomiast aby TV Republika znalazło się w MUX ogólnopolskim, czym większa konkurencja dla TVP Info tym lepiej.

Nie sądzę, by TV Republika była jakąś konkurencją dla TVP Info. Tutaj do "kompletu" bardziej pasowałaby kanał ze stajni TVN. Ale, po pierwsze - TVN raczej nie kwapi się by nadawać kanał informacyjny w naziemnej, po drugie - w obecnej sytuacji i tak nie dostałby koncesji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, K63 napisał:

Mam inne zdanie. (...). Tym samym rozwój tv naziemnej (w sensie wzrostu ilości kanałów) zostanie niemal zablokowany, bo zamiast nowego mux-a, dostaniemy stary - przeniesiony z VHF. W sumie zamiast kilkunastu nowych kanałów na mux-5 i 6, dojdzie tylko kilka.

 

W tej sprawie w 100% zgadzam się z Tobą. To rozwiązanie pomaga osobom które nie mają odpowiednich anten, albo są w trudnym terenie do odbioru MUX, ale zamyka drogę na rozwój NTC.

2 minuty temu, Zeusek napisał:

NTC nie może się rozwijać bez końca. Tak samo jest z LTE, 3G idzie to likwidacji na rzecz LTE (4G).

To nie ma związku. 3G -> 4G to zmiana standardu, tak samo jak DVB-T na DVB-T2.
Przez rozwój ja rozumiem wchodzenie nowych podmiotów i nowe kanały. Jeśli MUX8 przejdzie na pasmo UHF, oznacza to koniec nowej ofery

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ja nie oczekuje nowych kanałów bo niczego nowego nie wnoszą. Obecne kanały i tak ktoś większy wykupi i trój monopol pozostaje.

Nowe kanały będą a MUX 8 i tak był marginalizowany ze względu na pasmo VHF.

Edytowane przez Zeusek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zeusek napisał:

 a MUX 8 i tak był marginalizowany ze względu na pasmo VHF.

To Twoja subiektywna opinia.

Przy przechodzeniu na HEVC, nagle wzrosła oglądalność MUX8, czyli jednak tak źle nie było.

 

Wielu z tych co narzeka na MUX8 w paśmie VHF będzie się i tak musiało z antenami na pasmo VHF przeprosić, gdyby chcieć odbierać wszystkie kanały DAB+. Zwykła antenka wysuwana z radia nie wszędzie zadziała.

6 minut temu, Zeusek napisał:

Osobiście ja nie oczekuje nowych kanałów bo niczego nowego nie wnoszą.

Ale byłaby większa szansa na rozwój 4K np. prawda?

A tak pasmo mamy zablokowane.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...