Skocz do zawartości

Polsat Sport News HD


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/powstaje-super-polsat-zastapi-polsat-sport-news

 

No to mamy załatwione. Dziękujemy, panie Dworak. Dziękujemy, panie Solorz. Myślę, że TVP Polonia i ATM Rozrywka będą miały godnego kandydata w walce o mięsny tron największego gniota telewizji naziemnej. Ciekawe co będzie następne. Usunięcie Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra z MUX 4 i zastąpienie ich Polsatem 2 i Polsatem Romans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że Polsat nie będzie długo zwlekał z zamianą kanałów. Zapewne dzień po wprowadzeniu Kiepskich i Trudnych Spraw oglądalność kanału wyraźnie skoczy.

 

Poza programami i transmisjami sportowymi, które zajmowały całą ramówkę Polsat Sport News, na antenie nowej stacji znajdą się też filmy i seriale

 

 

Warto przypomnieć że takie TV 4 też w swojej koncesji ma zapisane transmisje sportowe. Zapis ten jest spełniany poprzez pokazywanie w środku nocy retransmisji meczów piłki nożnej często sprzed wielu wielu miesięcy. Wątpliwa sprawa żeby w przypadku SP było inaczej.

 

Zresztą nie ma się co dziwić. Telewizji nie robi się dla widzów tylko dla reklamodawców. I to warto sobie zapamiętać. I tak dziwne że PSN tak długo utrzymał się w DVB-T.

Edytowane przez Madrass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilne zmiany w ramówce PSN :

06.04.

12:00 WTA Katowice - mecz I Rundy

ok. 14:00 WTA Katowice - Mecz II Rundy

ok.20.30 WTA Katowice - Mecz II Tundy

 

07.04.

13:30 WTA Katowice -Mecz II Rundy 

15:30 WTA Katowice -Mecz II Rundy

18:00 WTA Katowice - Mecz II Rundy

 

8.04

13.30 WTA Katowice- 1 mecz 1/4

15:30 WTA Katowice - 2 mecz 1/4 

18:00 WTA Katowice - 3 mecz 1/4

 

9.04 

18:00 WTA Katowice - 2 mecz półfinałowy

 

10.04

16:00 WTA Katowice - mecz finałowy

 

Co do decyzji KRRIT - no cóż , zdaje się,że to ostatnia przysługa KRRIT dla Solorza. Sama KRRIT raczej absolutorium nie uzyska. Niestety decyzja do przewidzenia. Oglądajmy póki jest. Aż chciało by się sparafrazować ważne słowa Ks. Twardowskiego, ale chyba jednak nie wypada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncesji można pozbawić,ale muszą być określone do tego przesłanki. Gdyby kanały te nie spełniały warunków udzielonej koncesji. Gdyby Polsat nie wystąpił o zmianę warunków koncesji,a zamiast sportu zaczął emitować seriale, filmy itd. to były by podstawy do odebrania koncesji. Jednak Polsat wystąpił o zgodę na zmianę i takową uzyskał. Więc nie ma podstaw do odebrania koncesji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać będzie to kolejny kanał nadający głównie powtórki programów Polsatu. Polsat takie produkcje jak "Świat według Kiepskich", "Malanowski i partnerzy" i pewnie inne ma już opracowane z napisami czy audio-deskrypcją. Szkoda,że KRRIT nie zwróciła uwagę,że będzie to kolejny program powielający treści z innych anten.  Tak jakby TV6 czy innego kanału przystosować do niepełnosprawnych, czyli nadawać to co już i tak nadają tylko z napisami. Bo sama idea szczytna, tylko mam wrażenie,że to jedynie pretekst dla Polsatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą z czegoś usunąć sport, żeby potem mieć czym wypełnić Polsat Sport 2 i 3 i zarobić na tych nowych kanałach. Stanie się to pewnie już w ciągu najbliższych 2 miesięcy, by pod przykrywką Euro LŚ i Wimbledonu powychwalać te nowe kanały :) 5 kanałów sportowych dla Polsatu to za dużo, ale 4 patrząc choćby na przyszły wypełniony po brzegi relacjami weekend jest w sam raz :D Jak już pisałem wcześniej na Super Polsacie zostaną pewnie relacje które muszą pokazywać na kanale otwartym i te, które Polsat dotychczas dublował z PS lub PSE. Myślę że o takim MotoGP na otwartym kanale chyba możemy zapomnieć, a może i usuną za darmo z Ipli, bo będzie już miejsce w TV...

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV6 miał być dostosowany do młodzieży z tego co pamiętam. Poza początkowym okresem kiedy emitowano zagraniczne wersje znanych w Polsce formatów kanał szybko przeistoczył się w kolejny kanał powtórkowy, ciężko było tam znaleźć pozycje dedykowane dla młodzieży. W końcu Polsat można powiedzieć formalnie załatwił tą sprawę wnioskując o zmianę zapisów koncesji dla tego kanału.

 

O ile dobrze pamiętam, to początkowo właśnie TV6 miało być przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Ale niestety... z dobrego kanału będzie syf. Bo skoro chcą dać 70% audycji dostosowanych, to sport będzie znacząco zmarginalizowany...

 

Tak ja pisze Bart18 zostaną jedynie transmisje, które muszą być pokazane. Może się coś trafi od święta.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Te nowe kanały Polsatu czyli Polsat Sport 2 i 3 będą w ogóle nadawane w HD? Mamy już Polsat Sport HD i Extra HD, więc jak chcą coś zrobci na plus to bezsensu byłyby nowe kanały sportowe bez HD. Inna sprawa, że i tak nie wiem po co to robią skoro praw nie licząc siatkówki to mają oni jak na lekarstwo.

Edytowane przez Cohade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV6 adresowane do młodzieży. Super Polsat dla niepełnosprawnych. A ATM Rozrywka to co, może "wyspecjalizowany muzyczny" (w końcu powtórki "Wstawaj gramy" są i spełniałyby 1/75 warunków koncesji xD) albo od razu "serialowo-rozrywkowy, którego 90% rocznej ramówki wypełnią audycje europejskie"? :D

 

Koncesje wydawane przez Krajową Radę Raka i Tyfusa to jedna wielka ściema. Każdy sobie może nadawać TV Powtórka pod taką przykrywką na jaką mu ekipa Dworaka pozwoli. Ba, nawet poprzez manipulację koncesjami i obostrzenia dla nadawców sami do tego zachęcają. Coraz mniej jest w naziemnej wartych oglądania kanałów. Po zarżnięciu (inaczej tego nie da się nazwać) PSN  zostaną - z "darmowych" - tylko 3, może 4 kanały trzymające jakiś poziom. Trochę słabo.

 

Inna sprawa, że Polsatowi zaczyna się już mocno przygrzewać w czachę z produkowaniem coraz to bardziej nonsensownych, słabych kanałów. Ja rozumiem: reklamy to, reklamy tamto, trzeba jakoś zarabiać itd. Ale naprawdę - czy musi istnieć aż pięć (licząc Super Polsat to sześć) powtórkowych gniotów? ATM Rozrywka nadaje to samo co Polsat 2. Polsat 2 to samo co Polsat Romans. Polsat Romans to samo co TV4. TV4 to co TV6. A jeszcze mają powstać kolejne wydumane sieczki: Polsat X (ta nazwa nie mówi naprawdę nic - czyli pewnie stare seriale), Polsat Docu (paradokumenty), Polsat Reality (paradokumenty). Najlepsze jest to, że wciąż znajdują się amatorzy ich "nowych" propozycji. Bo na tym jeszcze nie oglądałem Miodowych Lat. O, sprawdzę sobie czy odcinki Kiepskich są poukładane w kolejności czy jednak losowo. Chyba nie oglądałem tego odcinka Malanowskiego - a nawet jak jednak go znam, to obejrzę jeszcze raz.

 

A interes się kręci - w księstwie Liechtenstein, dokąd idą wasze (właściwie moje też) pieniądze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt do dziś o tym nie wspomniał. Jeden z komentatorów Polsatu Sport napisał na Twitterze jakiś dłuższy czas temu, że Polsat Sport News nie do końca by zniknął: https://twitter.com/seba_krystek/status/711909353176047616 ;)

 

Jeżeli tak by było, to już wiadomo po co im koncesje dla Polsatu Sport 2 i Polsat Sport 3. W DVB-T byśmy mieli Super Polsat /na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych również pewnie/, a w pay-tv wciąż Polsat Sport News w miejscu jednej z tych dwóch koncesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...