Skocz do zawartości

Polsat Sport News HD


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można przerywać transmisję reklamami tylko w trakcie przerw do tego przeznaczonych, np. w piłce nożnej między połowami, w siatkówce między setami. Transmisje, które takich przerw nie posiadają można przerywać gdzie się chce o ile nie są to kluczowe momenty rywalizacji, np. kolarstwo, maratony, i wyścigi moto gp. To jest oficjalna wykładnia KRRiT w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba by postawić pytanie jak traktowany jest Sport Flash. Nie jest reklamą więc jeśli ramówka przewiduje taki Sport Flash to możliwe, że nie jest to niezgodne z przepisami. Kto w końcu zabroni pokazywać komuś tylko II połowę spotkania albo początek i koniec 1. połowy. Ale to już tylko moje domniemanie a nie wykładnia KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego niepokazywanie całego spotkania,a co innego przerywanie transmisji piłki nożnej w momencie kiedy nie ma przerwy w rywalizacji sportowej. Prawo tu jest jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwanie transmisji reklamami a inną pozycją z ramówki to dwie inne rzeczy. Nie byłbym więc taki pewny. Przerwa reklamowa to przerwa reklamowa. Natomiast Sport Flash jest realizowaniem ramówki, np.

 

13:45 Piłka nożna - Liga rosyjska: początek 1. połowy

14:00 Sport Flash

14:05 Piłka nożna - Liga rosyjska: ciąg dalszy 1. połowy

14:45 Piłka nożna - Liga rosyjska: początek 2. połowy

15:00 Sport Flash

15:05 Piłka nożna - Liga rosyjska: ciąg dalszy 2. połowy.

 

Pytanie zasadnicze: czy ułożenie w ten sposób ramówki jest karalne? Na pewno jest głupie ale moim zdaniem zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment. O czym mówimy?? Wyraźnie mówię o transmisjach sportowych,a nie o retransmisjach, które w Polsacie Sport News często są skrótami. Transmisji PSN nie przerywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o przerywaniu transmisji na żywo w trakcie jej trwania i bez wpisanego w program flesza. Oglądaliście nagranie wrzucone przeze mnie? Jest to zgodne z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie Moto GP nie jest jakąś długą transmisją, rywalizacją wielo godziną i można by pomiędzy poszczególnymi seriami nadawać tego Flesza bez straty dla nikogo. Nie widziałem tej wykładni, możliwe,że KRRITV pozwala na przerywanie transmisji jeśli nie ma przerwy ustawowej w rozgrywkach.. Nie wiem na jakie pismo powołuje się Jarek. Skoro TVP nie dostała kar czy Polsat przy kolarstwie.\

Moim zdaniem jeśli prawdą jest przerywanie transmisji meczu piłki nożnej to należy to zgłosić do KRRITV, bo to jest niezgodne na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, można by go dawać pomiędzy sesjami, jeszcze te sport flashe są prawie zawsze takie same.

 

..................

Mówią, że mało osób ogląda PSN, dzisiaj bardzo dużo osób pisało do komentatorów o MotoGP w PSN i odpowiadali na antenie(a ci co piszą to pewnie tylko mały odsetek oglądających, widać, że wiele osób ogląda te transmsje w PSN). Te wyniki ogladalności sa przekłamane. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że nie ma żadnych wyników oglądalności MotoGP. Ostatni raz widziałem jakieś kilka miesięcy temu i to było poniżej 100 tys., więc słabiutko. Z F1 też nic nowego nie wiadomo, były dobre rezultaty w pierwszej części sezonu, później nic się nie chwalili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie mówię o transmisjach sportowych,a nie o retransmisjach.

Ja też.

Nie wiem na jakie pismo powołuje się Jarek. Skoro TVP nie dostała kar czy Polsat przy kolarstwie.

Mówię o odpowiedziach na moje skargi do KRRiT na transmisje kolarstwa w TVP i Polsacie. Odpowiedzieli mi, że tam gdzie nie ma przerw w których można wyemitować reklamy (a tak jest w kolarstwie) a przerwa reklamowa nie jest w decydującej fazie rywalizacji to można przerywać taką transmisję reklamami.

Moim zdaniem jeśli prawdą jest przerywanie transmisji meczu piłki nożnej to należy to zgłosić do KRRITV, bo to jest niezgodne na pewno.

Przerywanie blokiem reklamowym to na pewno jest niezgodne, ale Flash nie jest blokiem reklamowym więc byłbym ostrożny. Trzeba napisać skargę do KRRiT, odpowiedź przyjdzie na pewno i wtedy będziemy wiedzieć. Sami tego nie rozstrzygniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że nie ma żadnych wyników oglądalności MotoGP. Ostatni raz widziałem jakieś kilka miesięcy temu i to było poniżej 100 tys., więc słabiutko. Z F1 też nic nowego nie wiadomo, były dobre rezultaty w pierwszej części sezonu, później nic się nie chwalili.

Poprosiłbyś użytkownika, który ma dostęp do takowych danych to będziesz miał :)

No widzisz Boogeyman przecież o tym piszę od kilku dni. To,że coś jest darmowe nie oznacza,że musi być dziadoskie i że trzeba na to potulnie patrzeć. Tu chodzi o elementarny szacunek dla widza, przecież zarabiają na fakcie reklam. To co ja teraz mam oglądać mecze na streamie, bo tam mi w środku nikt nie przerwie transmisji by nadać Flasha..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli @STARS.TV? Nie wiem czy on ma dostęp do wszystkich danych, być może to tajemnica Polsatu.

 

Pisałem, że też wkurza mnie zaśmiecanie ekranu i skracanie transmisji, tutaj się w pełni zgadzam, ale nie podobało mi się, że domagałeś się finału WTA w Sofii na żywo kosztem ważnego wyścigu z Polakiem i o to się czepiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Boogeymanie skończmy z tą Sofią w końcu?? Ten mały turniej nie jest wart takiej uwagi, zresztą miałem chyba ważniejszą wtedy relację :) Oczywiście,że mieliście rację, czasami człowiek ma gorsze dni.

Tak mam na myśli STARS TV. Zapytaj,ale wątpię by nie miał dostępu do tych danych, tylko poinformuj go jakie godziny cię interesują. Z racji tego,że to weekend to dane np. za jutro będzie miał w poniedziałek. Na Sportowych Faktach często w dziale żużlowym są zamieszczane dane o widowni transmisji sportowych. Ale się tam nie udzielam to gdzieś omijają mnie te newsy.

Na końcu dodam,że przecież Polsat sam z własnej woli dał kanał sportowy do DVB-T, więc jakiegoś mimo wszystko poziomu należy oczekiwać. Nie chcę na żywo ani topowych meczów, ani siatki ani nic innego,ale jak już pokazują coś Live to niech ma to ręce i nogi, podobnie jak retransmisję(niech jak kogoś to interesuje to niech da się to po prostu obejrzeć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się dyskusja wywiązała, nie mogę przejść obojętnie.

Nie uważam że wszystko ma być za darmo. Po prostu jestem już w tym wieku, że emocje związane ze sportem nie są dla mnie treścią życia, jak dla nastoletnich kibiców. Można powiedzieć że jestem niedzielnym kibicem, i wcale mnie to nie obraża. Parę lat temu wciągnąłem się trochę w f1 na fali związanej z Robertem i tak zostało. Jednak transmisja f1 zabiera bardzo dużo czasu którego nie mam. Czasem jest o dziwnych godzinach. Oglądałem więc często transmisje wcześniej nagraną - to dawało mi komfort pauzy w dowolnym momencie, przewijania reklam czy zrobienia sobie powtórki. Teraz tak się nie da - Polsat dodał paski, zmienia godziny w sposób nieprzewidywalny, robi chaotyczne skróty. To uniemożliwia mi oglądanie f1 w sposób jaki lubię. Mogę więc zapłacić (choć nadal nie jestem pewien czy mógłbym sobie nagrać tak jak z dvbt) lub zrezygnować z oglądania. Zrezygnowałem. Takie moje prawo do rezygnacji jak Polsatu do wprowadzenia opłat. Kto straci? Nikt bo i tak nie płaciłem. Paradoksalnie zyskam wolny czas. Nie liczę że moja decyzja coś zmieni, ale podejrzewam że takich jak ja jest więcej.

 

Sorry za offtop, ale wolę napisać.

 

Wiek nie ma nic tu nic wspólnego. Mój sąsiad który ma 61 lat, jest wielkim fanem F1 i nie ma ani nc+ ani CP, nie obraził się na F1 i mimo to ogląda, więc nie wmawiaj mi, że wiek ma wpływ na to czy jest się fanem F1. Mimo to pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...