Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli oficjalnie można ich określić jako głównego rywala City. Najdroższy obrońca i bramkarz w Liverpoolu. Kto by to przewidział? Oby Alisson okazał się tak świetnym bramkarzem jak niemal wszyscy twierdzą. Ciekawe czy jeszcze będą się starali o Fekira, bo Oxlade niestety wypadł na cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,gratis dorzuciłbym Pogbę.Zgodzisz się?

 

@arkon,że nie ma najlepszych na zgrupowaniu bo grali mundial...:)

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz Wojtuś był gorszy :P

Nie prawda.

 

De Gea statystycznie był najgorszym bramkarzem MŚ o 1966 roku. 

Nie rozumiem że nie wzieli Casilasa, 

Casillas na poprzednich MŚ grał porównywalnie słabo. Patrz: mecz z Holandią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałbym o Higuainie co nieco, ale zaraz ktoś wyskoczy, że jest gruby i zawodzi w najważniejszych momentach. Niech więc przemówią za nim statystyki:

Higuain jest gwarancją bramek i tego nie można negować. W sumie wydaje mi się, że nawet pasowałby do Chelsea. Problemem jest dla mnie jedynie fakt, że gość ma 31 lat a jego cena będzie wysoka. Wolałbym kogoś młodszego tylko... no właśnie, nie widzę nikogo na odpowiednim poziomie do wyjęcia na teraz. 

W ogóle, to dla mnie najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest postawienie na trio Morata, Bats, Giroud. Pierwszych dwóch zasługuje na jeszcze jedną szansę a Giroud to doświadczony na wyspach zmiennik. Nie wiem tylko jak to widzi Sarri.

 

Cieszy mnie też fakt, że temat Hazarda jakoś niespecjalnie się rozwija. Niby ciągle jakieś plotki go łączą, lecz coraz więcej dziennikarzy jest zdania, że tylko jeden z Belgów może opuścić klub w tym okienku. 

 

 

Czyli oficjalnie można ich określić jako głównego rywala City. Najdroższy obrońca i bramkarz w Liverpoolu. Kto by to przewidział? Oby Alisson okazał się tak świetnym bramkarzem jak niemal wszyscy twierdzą. Ciekawe czy jeszcze będą się starali o Fekira, bo Oxlade niestety wypadł na cały sezon.

Tylko jakby się tak nad tym zastanowić głębiej, czy aby na pewno głównym problemem Liverpoolu w lidze był bramkarz? Bo tak naprawdę Kariusowi dostało się mocno (i zasłużenie) za finał LM, który Liverpoolowi zawalił ale jakby spojrzeć nad tym, w jakich okolicznościach The Reds tracili punkty w lidze to nie jestem przekonany, że Alisson jest w stanie tutaj ich uratować. 

Niemniej postęp, jaki Liverpool zrobił w ostatnich latach może robić wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem na stronie Liverpoolu:

Celność długich podań (top5 lig w Europie)

1. Alphonse Areola - 146 - 57.5%
2. Wojciech Szczesny - 203 - 55.7%
3. Alisson - 495 - 55.4%
4. Pepe Reina - 419 - 54.2%
5. Ederson - 280 - 52.5%

98. Simon Mignolet - 233 - 35.2%
99. Jan Oblak - 612 - 35.1%
109. Loris Karius - 246 - 31.3%

Ilość strzałów na bramkę i % wpuszczonych z nich goli

1. Jan Oblak - 127 - 17.3%
2. David De Gea - 142 - 19.7%
3. Alisson - 135 - 20.7%
4. Marc-André ter Stegen - 126 - 22.2%

51. Loris Karius - 45 - 31.1%
106. Simon Mignolet - 59 - 40.7%

Do tego jak wyliczono dzięki jego obronom Roma miała ponad 10 punktów, co pozwoliło im zająć 3 miejsce, a nie 6. Podobno, bo nie mam czasu tego teraz zweryfikować został też MVP Serie A ostatniego sezonu przed najlepszymi strzelcami jak Icardi.

Było tego więcej, ale jak napisał @Umek dobry bramkarz to podstawa, nie tylko w Premier League, ale nawet w Legii(ile punktów uratował Malarz).

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich statystyk zawsze lepiej ostrożnie się odnosić, bo potem są takie kwiatki jak najgorszy bramkarz turnieju David de Gea  :lol2:

Niemniej Liverpool na ten moment ma naprawdę ciekawie zbudowaną ekipę, świetny bramkarz, solidna obrona, młoda i silna pomoc i zabójcze trio w ataku, no jeśli teraz znowu nic nie wygrają to już będzie można pisać o sporym rozczarowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich statystyk zawsze lepiej ostrożnie się odnosić, bo potem są takie kwiatki jak najgorszy bramkarz turnieju David de Gea  :lol2:

Niemniej Liverpool na ten moment ma naprawdę ciekawie zbudowaną ekipę, świetny bramkarz, solidna obrona, młoda i silna pomoc i zabójcze trio w ataku, no jeśli teraz znowu nic nie wygrają to już będzie można pisać o sporym rozczarowaniu. 

Teoretycznie Alisson powinien sobie poradzić w Premier League, bo mimo dość młodego wieku jak na bramkarza, ma już doświadczenie zarówno w reprezentacji jak i w LM. Mam nadzieję, że Lovren się ogarnie i nie będzie popełniał głupich błędów, bo to chyba najsłabsze ogniwo defensywy. Zresztą Liverpool już w zeszłym sezonie miał obronę gorszą tylko od klubów z Manchesteru i o jedną bramkę od Totków. Oby grali równiej, bo niestety mogą ograć MC, żeby za chwilę polec z jakimś słabiakiem. Ja liczę jeszcze na zakontraktowanie Fekira. Na mistrza czekają już ponad ćwierć wieku, więc trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden turniej mu się nie udał a ludzie już go określają jako nieudacznika zapominając,że ostatnie lata to najlepszy bramkarz na świecie..

 

Nikt go nie skreśla, tylko nazwiska nie grają, bo PL, to specyficzna liga i specyficzny styl gry. Wspomniany de Gea miał olbrzymie problemy w pierwszym sezonie, mimo że przyszedł z Madrytu jako bramkarska gwiazda. Olbrzymie do tego stopnia, że chodziły słuchy o wypożyczeniu bądź transferze definitywnym do innego klubu. Tylko upór Alexa i tytaniczna praca trenerów bramkarzy spowodowała, że obececnie jest jednym z najlepszych bramkarzy ligi. 

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...