Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę użytkowników dekodera o informacje: jeśli dekoder jest połączony z TV kablami HDMI i SCART to przy włączeniu dekodera i TV zawsze uruchamia się połączenie SCART,pomimo że wyłączenie nastąpiło przy połączeniu kablem HDMI. Czy jest możliwość ustawienia które uruchamiałoby połączenie przy włączeniu dekodera przez kabel HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji w żadnym tv i dekoderze. Sygnał sterujący wejściem dla złącza scart jest standardowy i podawany jest automatycznie po włączeniu dekodera.Tv zgodnie z tymi zaleceniami przełącza się na wejście scart. Możliwe jest wycięcie odpowiedniego połączenia w kablu scart.Bez sensu jest korzystać jednocześnie z dwóch połączeń HDMI i SCART.Scart wymaga podwójnego przetwarzania sygnału co ma bezpośredni wpływ na jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa u mnie również prawidłowo / przy maksymalnym nastawieniu głosu w kinie domowym samsung HT-THQ22 głos jest ledwie słyszalny/ wyjście audio połączone do kina domowego za pomocą gniazda RCA /białe i czerwone/.Ustawienia kina są prawidłowe. Na innym dekoderze /Echostar HD 7200/ działa prawidłowo.Jakie ustawienia należy dokonać aby połączenie było skuteczne? Może ktoś podpowie?

 

Do Orion: Połączenie SCART w tym dekoderze jest konieczne aby można było korzystać z telegazety. Niestety CP w tym urządzeniu nie przewidział sterownie telegazetą z poziomu pilota prze złącze HDMI. Jest oczywiste że innym przypadku korzystanie z dwóch kabli byłoby nonsensem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to, że przy takim podłączeniu powinieneś ustawić konfigurację audio w HD5000 na stereo.

http://picasaweb.google.com/11347446355 ... 9607957970

Ponadto jest możliwe, że połączenie scart z którego korzystasz obciąża dodatkowo analogowe wyjście audio RCA.

Żaden dekoder nie transmituje telegazety przez złącze HDMI. Istnieją modele z wbudowanym dekoderem telegazety ale wtedy po HDMI jest przesyłany tylko obraz video bez danych teletekstu.

Proces dekodowania telegazety odbywa się w odbiorniku sat.

W Twoim przypadku korzystasz z dekodera telegazety wbudowanego w tv, który odczytuje telegazetą z analogowego sygnału dostarczanego przez scart.Konstruktorzy HD5000 widocznie uznali, że ten sposób przekazu jest technologicznym reliktem, HD5000 sam w sobie nie obsługuje telegazety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Orion: Wszystkie Twoje sugestie sprawdziłem , objawy się nie zmieniły brak audio o odpowiedniej głośności na głośnikach kina domowego. Czyżby był uszkodzony dekoder? Napisałeś żeby oglądać telegazetę to musi być podłączony TV z dekoderem za pomocą kabla SCART.Oznacza to że muszą być podłączone dwa kable jednocześnie bo trudno sobie wyobrazić żeby włączyć telegazetę należy podłączać kabel SCART a po zakończeniu oglądania wyłączyć go.

PS: Dekoder Echostar HD 7200 ma funkcję która umożliwia oglądanie telegazety przez złącze HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany wymienic mojego echosia na ten dekoder. Ile może kosztowac wymiana? Czy decydując się na wymianę podpisują ze mną kolejną umowę? :)

Najlepiej będzie jak zadzwonisz na infolinię CP.Konsultant sprawdzi warunki wymiany w stosunku do twojej umowy.Jeśli masz dekoder Echostar HD to możesz spróbować wymienić w APS pod pretekstem problemów technicznych np. współpracy z tv po złączu hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Orion: Wszystkie Twoje sugestie sprawdziłem , objawy się nie zmieniły brak audio o odpowiedniej głośności na głośnikach kina domowego. Czyżby był uszkodzony dekoder? Napisałeś żeby oglądać telegazetę to musi być podłączony TV z dekoderem za pomocą kabla SCART.Oznacza to że muszą być podłączone dwa kable jednocześnie bo trudno sobie wyobrazić żeby włączyć telegazetę należy podłączać kabel SCART a po zakończeniu oglądania wyłączyć go.

Czy sprawdziłeś poziom głośności na wyjściu RCA po odłączeniu kabla SCART?

Pamiętaj, że na wyjściu audio 2x cinch poziom sygnału nie jest regulowany z pilota, jest stały.

Spróbuj ustawić wyjście scart w tryb Composite.

http://picasaweb.google.com/11347446355 ... 3196219106

HD5000 nie posiada wbudowanego dekodera telegazety stąd nie może przekazywać teletekstu przez HDMI.

Jeśli dane telegazety są umieszczone w sygnale scart to odbiornik tv wyposażony w opcje telegazety może je odbierać.Jeśli telegazeta jest dla ciebie priorytetem musisz zmienić dekoder na inny.

PS: Dekoder Echostar HD 7200 ma funkcję która umożliwia oglądanie telegazety przez złącze HDMI

Echostar 7200 ma wbudowany dekoder telegazety dlatego nie ma znaczenia przez jakie złącze jest podłączony do tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Orion - wielkie dzięki za info - pomogło. Przyciski działają i z tv jest tak jak było na wczesniejszym dekoderze. (pytanie, dlaczego na echostarze wszystko działało bez żadnej ingerencji w tv??)

Niestety problem obrazu nadal pozostał. Po mimo ustawień optymalnych na dekoderze, tak jak napisałeś, obraz jest fatalny.

Idę go wymienić na jakiś inny, bo nie po to zapłaciłem ponad tysiaka za abonament, żeby oglądać pikselo-paskolozę :/

hej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to tak:

właśnie oglądałem mecz naszej super reprezentacji. linie bramkowe zamiast być skośne proste, są skośne zygzakiem...dokładnie jakby mi ktoś porobił na tv pasy co 2 mm i przesunął je w dół...jak stara rozdzielczość na atari lub zx spectrum :) nie wierzę, ze to wina tv..idę z tym dekoderem do serwisu i niech mi podłączą echostara i ten i niech zobaczę różnicę i niech serwisant też to zobaczy...a jak nie to wywalę kasę na jakiegoś fergusona i już...a nóż widelec się uda i będzie lepszy obraz na SD...

pozdrawiam.

 

p.s. :)

echostar był podłączony na ustawieniach takich samych jak HD5000. a własnie HD5000 teraz mi się powiesił :) po raz drugi od soboty...chyba jakaż żyła wodna płynie pod moim mieszkaniem...cóż, kabel trza wyciągnąć z gniazdka - jedyne rozwiązanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie na Fergusona :) Ferguson zakończył dystrybucje dobrego sprzętu na modelu HF 8900.

Lepiej wymień na Samsunga H370G, tylko na egzemplarz z nowej serii, z wyłącznikiem z tyłu.

Z drugiej strony obraz z transmisji meczu był słabej jakości stąd oglądanie z bliska nie dawało przyjemności, pomijając jakość gry :]

Chyba raz jeszcze pobawię się HD 5000 skoro według ciebie są aż takie dziwne objawy na obrazie SD.

Na lcd 40" 100Hz w porównaniu z Topfildem 7710 PVR nie było aż takich różnic w obrazie SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orion, dzięki za wszystkie info i pomoc. ja już nic nie będę kombinował ani z dekoderem ani z tv. zobaczę co powiedzą w serwisie. a co będzie dalej zobaczymy. w sumie obraz jest, więc od biedy jak mi go nie wymienią, to trza będzie jakoś dać sobie z tym radę ;) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm , ale jeżeli pisałeś , ze na programach HD jest dobry odbiór, to jedno mi tylko przychodzi do głowy- za dobry telewizor masz, do tego przekaz tvp 2 dla cp jest dość niskiej jakości, na full hd lcd nawet z 100hz, będzie to tylko potęgowało. Z drugiej strony piszesz że na Echostarze było lepiej, może pożyczyć na chwilkę od jakiegoś dobrego sąsiada czy znajomego inny dekoder i sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Kolega pisał że poprzedni echostar dawał lepszy obrazod dekodera HD 5000 Ty piszesz, że samsung lepszy od echosia

-Zmienić rozdzielczość na 576p przy kanałach SD, powinno być lepiej

-Tak na tv crt, kanały Sd wygladają bardzo dobrze, dodam, że na tv plazmowych również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, za szybko ten sprzęt pochwaliłem. Wszystko jest OK prócz tego, że dalej się wiesza. Przed momentem zawiesił mi się już 3 raz w przeciągu niecałych 2 tygodni...

Widzę że to problem nie tylko mój, bo o zawieszaniu pisał też jmms.

Idę niedługo rezygnować z RelaxMix więc biorę dekoder i niech wymieniają. Eh...

 

Aha, u mnie na ten zwis dekodera pomaga tylko wylaczenie wtyczki z sieci. Cos czuje, ze dlugo dekoder nie pozyje, jak bede go ciagle z pradu odlaczal i wlaczal :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...