Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, kilka słów o tym dekoderze:

 

Jeśli chodzi o oprogramowanie/obsługę dekodera - wg mnie będzie wymagała chwili przyzwyczajenia, brakowało mi na początku intuicyjności w obsłudze. Jednak po pewnym czasie przestaje to przeszkadzać, a nawet docenia się niektóre rozwiązania.

 

Będzie można stworzyć swoją listę kanałów ulubionych/kilka list ulubionych. Działa to tak: do listy ulubionej można dodać każdy kanał z listy głównej CP, jak i z poza niej. Każda z list ulubionych jest oddzielną listą zaczynająca się od numeru 1. Po wyłączeniu i włączeniu dekodera, dekoder pamięta ostatnio włączoną listę (główną CP/którąś z ulubionych). Na listach ulubionych są 4 pozycje sztywne - 16, 21, 50, 74 - kanały dla Abonentów.

 

Dekoder posiada wyświetlacz podobny do tego z F300, można ustawić jego jasność w trybie pracy i standby, włączyć/wyłączyć wyświetlanie zegara.

 

Funkcja PVR nieaktywna.

 

Jeśli chodzi o zasilanie - kwestia ta jest rozwiązana w identyczny sposób jak w pozostałych dekoder CPT.

 

Jeśli chodzi o przeciętnej jakości kable Euro to problem został rozwiązany - nie ma kabla SCART w zestawie. Jest kabel HDMI.

 

Skany schematu panelu przedniego, tylnego i pilota:

5000panelprzedni.th.jpg5000paneltylny.th.jpg5000pilot.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie tandetny, a źle zaprojektowany układ klawiszy. Pilot jest nieco lepiej wykonany.Jeśli CP będzie sprzedawać ten tuner z pakietami nie HD to będzie bardzo popularny. Problem zasilaczy również został rozwiązany, aktualnie dostarczane praktycznie się nie psują.

Testowałem 5000 w warunkach zwykłych temperatur głównie na HD, ale ciekaw jestem jak sobie poradzi chłodzenie przy aktualnej aurze.

Obsługa dekodera jest dość wygodna ale czy wciskanie OK aby odczytać informacje o aktualnie oglądanym programie jest dobrym pomysłem?

Osobiście wolę jak OK powoduje wyświetlenie aktualnej listy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi podoba się rozwiązanie z listą ulubionych, mam nadzieję że w następnych aktualizacjach pozostałych dekoderów też to wprowadzą.

Lepsze rozwiązanie niż narzucenie list od numeru 200.

 

Moment, czy to znaczy, że CP wprowadziło dekoder w którym MOŻNA robić własne listy??? Myślałem że już żadna platforma tego nie zrobi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Menu naprawdę OK. Nawet przezroczyste. :) Najwyraźniej tak sobie na liście będziesz mógł ustawić (akurat taką samą numerację ja mam w innym dekoderze :) ). Jedyne niedogodności to 4 miejsca zajęte przez kanał Dla Abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dekoder HD to według mnie wyszło im okropnie. Nie oczekuję od nich wyglądu menu na wzór z n-ki, ale już lepsze zrobili do Familijnego. Przezroczystość pewnie można sobie ustawić, ale te kolory?! Niedługo obudowy dekoderów zaczną robić na żółto i pomarańczowo... :mrgreen: I na dodatek belka informacyjna zasłania pół ekranu. Mogli się bardziej postarać, tym bardziej, że niedługo w wielu APS-ach będzie to zapewne jedyny dekoder HD do Cyfrowego Polsatu. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeźroczystość jest do regulacji, i tak samo jak kolega wyżej uważam że z pomarańczem przegięli, można by wykorzystać ten kolor do wskazania np. aktywnego elementu menu a pozostałe w szarościach zrobić, ale oni walneli całe menu w odcieniach pomarańczy, tragedia!!! A poza tym po nacisnieciu przycisku EPG przez ponad minutę pokazuje się napis że ładuje dane i nic w tym czasie nie gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...