Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

była burza, ale potem po burzy chodził normalnie dekoder.

Czasami po burzy sprzęt ulega częściowemu uszkodzeniu, które dla użytkownika nie musi być odczuwalne, czas załatwia resztę.

Radzę zainwestować przynajmniej w takie zabezpieczenie http://www.hollex.pl/akcesoria/zlaczki/ ... owe-signal plus dobra listwa antyprzepięciowa podłączona do gniazdka ze sprawnym kołkiem ochronnym/zerującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi w taki sposób, że chciałem włączyć ze stan stand-by i zgasł całkowicie.... moje pierwsze myśli były, ż to zasilacz, ale jak tylko odłączyłem go od dekodera to dioda na nim się zaświeciła.

 

To jest typowa awaria zasilacza jeszcze od czasów mini i d2! Po odłączeniu od dekodera dioda świeci, ale podłączysz to jakiegokolwiek (sprawnego) i p[beep]sa. Zasilacz do wymiany a nie dekoder :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi w taki sposób, że chciałem włączyć ze stan stand-by i zgasł całkowicie.... moje pierwsze myśli były, ż to zasilacz, ale jak tylko odłączyłem go od dekodera to dioda na nim się zaświeciła.

 

To jest typowa awaria zasilacza jeszcze od czasów mini i d2! Po odłączeniu od dekodera dioda świeci, ale podłączysz to jakiegokolwiek (sprawnego) i p[beep]sa. Zasilacz do wymiany a nie dekoder :)

 

 

sprawdzany był w ASP na innym zasilaczu ;] I zero oznak działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder "z zezem" i u mnie też bez poroblemu znalazł kanały z Astry. Dałem żeby wyszykał niekodowne i znalazł coś ok. 800 kanałów... jest wśród nich cała masa kodowanych, ale jak dawałem wyszukać wyszstkie (z kodowanymi) to znajdował ok. 1500 kanałów :/

Robi się przez to niezły śmietnik :? Na szczęście są listy ulubionych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nastepujacy problem z którym nie mogę się uporac :(

przy zmianie kanałów mam szumy które mnie drażnią !

dodam ,że podczas wyłaczania dzwieku na pilocie dekodera tv też szumi !

TV to plazma LG , podłaczone to jest kable hdmi - wymieniłem już kabel na drugi .

Przy podłaczeniu kablem euro z dzwiekiem jest wszystko ok ale obraz wiadomo - do kitu .

Nie mam już pomysła :(

czy spróbować jescze raz zmienić kabet hdmi ???

Czy ktoś ma jakieś pomysły jak się tego pozbyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder hd przy opcji Familijny+RelaxMix ---->Familijny nadal kosztuje 99 PLN i to sie nie zmienia. Natomiast ta opcja o ktorej wspominasz ze dekoder hd kosztuje 199 PLN jest to cena tego deka przy pakiecie Familijnym ----> MiniMax - wczesniej przy tym pakiecie dostepne byly tylko dekodery SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna znowu zawiecha ale tym razem perfidna.

 

Wchodzę dziś do pokoju i przechodząc koło Tv jak zawsze włączam do z palca tak samo dekoder. Potem układam sie zmeczony na łóżku i biorę pilota do ręki i co zawiecha od razu z rana.. szlag z tym sprzętem

szkoda że nie moge juz wypowiedzieć umowy i wziąć innego dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić na nowy zawsze możesz jak szwankuje, ale nie wiem czy warto tak od razu wymieniać. Proponuję Ci poczekać z 2-3 tyg.

Ja się poświeszyłem i wymieniłem 1-szy po tygodniu bo co trochę zgłaszał brak sygnału z satki, nawet jak wyświetlał kanały :)

Wymienili bez problemu, ale nowy też ma swoje odpały... na początku zawieszał się na cacy, tak że nawet zegarek na nim się zwieszał i nie reagował na nic, nawet na przyciski na obudowie... ale po 1-1,5 tyg. się chyba dotarł bo jakby mu przeszło, ale "ciiiii" nie ma co wywoływać wilka z lasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dwa razy zawiesił się u mnie dźwięk / tzn brak było dźwięku / na wszystkich kanałach . Żadne operacje pilotem i na dekoderze nie powodowały usunięcia zawieszenia się dźwięku . Tylko odłączenie dekodera od prądu przywracało normalny stan. Natomiast obraz na wszystkich kanałach był prawidłowy . Czy ktoś miał taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...