Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie poczytac na wasze narzekania! :brawo::brawo::brawo: Moj HD5000 chodzi swietnie,zawiesil sie tylko 2 razy i jestem z niego bardzo zadowolony.Co do nowego softu-lepiej niech poczekaja i zrobia go dobrze,zamiast wysylac do tunerow bubel w stylu poprzednich softow do Samsunga HD.Wierze w to ze w koncu naprawia te usterki jakie wystepuja na waszych odbiornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem problem z 2 takimi tunerami. Przycinają się kanały HD, szczególnie Filmbox HD i HBO HD. W jednym wypadku wymieniłem konwerter z nowego? twina no-name klienta na nowy Inverto twin, w drugim zostawiłem do sprawdzenia. Czy Ktoś może ma podobne problemy? Dwa różne talerze. jeden stary po wizji, drugi nowy Polsatowski z pojedynczym konwerterem w komplecie. Talerze oczywiście ustawione miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie. Raz po przłączeniu nie chce zaskoczyć. Raz w trakcie grania pokazuje się informacja"brak sygnału". Efekt taki, jakby źle ustawiona antena, ale antena ustawiona na max. na 100%. Sygnał nie jest zachwycający, ale przy tym poziomie sygnału, jaki pokazuje miernik powinno wszystko grać. Również tuner pokazuje siłę sygnału 100% a jakość ok. 70%. Dlatego się zastanawiam, czy to nie wina tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość w okolicy 100%? To się jeszcze nie zdarzyło.Zawsze jest w okolicach 70-75% niezależnie od tego jaką jakość pokazuje miernik.Nie da się już lepiej ustawić.Używam miernika http://www.maxpeak.tv/samlite.php Miernik pokazuje jakość w procentach. Jest to: V-70%, H-40% lub V Lo- 100%, V Hi- 100%, H Lo- 35%, H Hi-10%. Podejrzewam jakąś lipną partię talerzy z Polsatu, albo konwerterów. Cyfra na małej 60-tce przy jakości V-30/ H-30 już chodzi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość 100% na HD5000 nie jest możliwa, słabą ma głowicę, poza tym na Laminasie 120cm i konwerterze 0.1dB Humaxa wyciągnąłem 95% na mocnych Hotbirdach, sygnał oczywiście 100% także dojechanie 100% na czymkolwiek jest mało prawdopodobne

 

natomiast co do HD5000, ktoś wie kiedy jakaś aktualizacja? połowa klawiszy mi na pilocie nie działa, PVR brak, Ethernet brak, edycja listy ulubionych szkoda mówić i do tego te kilka Dla Abonentów powkladanych gdzie popadnie, ogólnie pilota po dwóch tygodniach użytkowania mam ochotę wyrzucić, cieszy mnie tylko zapis w instrukcji, pilot może się różnić, co znaczy że może kiedyś dadzą coś uczciwego to będzie można dokupić, ew. zniszczyć stary i wysłać im na gwarancji :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość w okolicy 100%? To się jeszcze nie zdarzyło.Zawsze jest w okolicach 70-75% niezależnie od tego jaką jakość pokazuje miernik.Nie da się już lepiej ustawić.Używam miernika http://www.maxpeak.tv/samlite.php Miernik pokazuje jakość w procentach. Jest to: V-70%, H-40% lub V Lo- 100%, V Hi- 100%, H Lo- 35%, H Hi-10%. Podejrzewam jakąś lipną partię talerzy z Polsatu, albo konwerterów. Cyfra na małej 60-tce przy jakości V-30/ H-30 już chodzi dobrze.

Prawdziwy miernik podaje BER a podany link jest błędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.awpol.pl/go/_info/?id=395 Cytat ze specyfikacji miernika:"Wartość numeryczna Pre i Post BER

Jakość wyświetlana w % (reverse BER) " Nie da się konkretnie przeliczyć % na BER. Tak jest ten miernik skonstruowany. Z doświadczenia powiem, że przy jakości V - 20%, H -20% większość tunerów chodzi już prawidłowo. Najlepszy sygnał jaki kiedyś mi się udało uzyskać z anteny Polsatu to: V-100%, H-100% a przy rozbiciu na pasma: V Lo-100%, V Hi-100%, H Lo-100%, H Hi-70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacje pomiędzy jakością a BER to indywidualne opracowanie programisty danego sprzętu.

Tylko BER przed korekcją w odbiorniku może jednoznacznie określić jakość sygnału z zestawu odbiorczego. To przykład "miernika", który umożliwia pomiar BER http://www.hollex.pl/urzadzenia-pomiaro ... nbox-sf-20

Mam nadzieje że wiesz co to BER i jakie wartości są prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, miernik taki jest, jaki jest. Konstruktor miał taki pomysł. Do tej pory się sprawdza. Pytanie dotyczy tunera HD5000. Ponieważ nikt nie miał podobnych problmów, uznaję, że to nie jego wina. Widocznie akurat tak mi się złożyło jednego dnia. Póki co nie ma telefonu z reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu pozbyłem się dziś tego badziewia HD 5000! w moim przypadku nie współpracuje on całkowicie z plazmą LG ! wymieniałem dekoder 2 razy - tv odwiedził tez serwis - okazało się to niepotrzebne ! w koncu zawiozłem tv i dekoder do autoryzowanego polsatu - niewierzyli aż sami się w końcu przekonali , że tylko ten model nie może się dogadac z tv . Wymieniłem na poczciwego samsunga i alleluja ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ANDPOL też miałem wtedy problemy ale to były problemy z uprawnieniami, zauważ że wtedy kończyła się promocja letnia a włączali darmowe w mini i familijnym

 

@badboy666 wiem coś o tym mam i 370G i HD5000 i pilot w HD5000 mnie pognębił, już wielokrotnie też wspominano o oprogramowaniu w którym połowa funkcji z pilota nie działa, HD5000 ma dość zaawansowane opcje HDMI, potrafi włączyć i wyłączyć telewizor, Samsung tego nie umie ale po aktualizacji oprogramowania poza minusem na pół Polski w postaci niszczenia misternie ułożonej listy kanałów kanałem dla abonentów działa świetnie

 

natomiast HD5000 to próba zrobienia czegoś co zadowoli wszystkich, na razie spalona :(

 

ale pozostało im tylko:

- więcej list ulubionych

- usunięcie z ulubionych kanałów "dla abonentów" co chwilę

- włączenie ethernet

- włączenie PVR

- zmiana pilota

- dołożenie DiSEqC 1.2

- zmiana sposobu przełączania kanałów i głośności (najlepiej będzie dać inny pilot)

- sterowanie telewizorem z pilota

- zmiana tonowania kolorów menu

- zmiana głowicy na czulszą

 

ufff trochę tego będzie ale jak już to zrobią to biorę dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze zmiany w oprogramowaniu 1.8.1.1:

• poprawiono stabilność dekodera,

• poprawka do problemu „Braku sygnału” (występującego np. przy przełączaniu kanałów)

 

Aktualizacji można dokonać na dwa sposoby:

• przechodząc do trybu Standy (po wyłączeniu dekodera za pomocą pilota na około 5 min),

• wybierając w Menu dekodera: Menu główne -> Ustawienia -> Aktualizacja oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Ostatnio dzwoniłem na infolinie polsatu bo miałem problemy z dekoderem,i zapytałem przy okazji kiedy będzie nowy soft który obsłuży nagrywanie i te wejscie pod internet.No i kolo ,,pocieszył,, mnie, bo powiedział że to będzie obsługiwane dopiero w dalekiej przyszłości i żeby narazie na to nie czekać :/ .No to ja gadam że brałem dekoder z myślą że to niedługo odblokują.A on jeszcze raz podkreślił że to dopiero W DALEKIEJ przyszłości.To chyba jeszcze sobie poczekamy... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...