Skocz do zawartości

nSport+


Waldek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie jak wyglada transmisja z Super Pucharu Francji w Libreville przez beIN Sport? Ja ogladalem i byla genialna - organizatorzy dobrali bardzo pasujace utwory (m.in. PSY - Gangnam Style), dzieki ponad 2,5 godzinnej relacji bez reklam stacja przeprowadzila duzo wywiadow, bylo dużo rzetelnych rozmow (a nie o du*ie Maryni jak to widzimy w polskich kanalach sportowych) , zobaczyc co sie dzieje na stadionie i posluchac wlasnie tych dobrze dobranych utworow. Wywiady byly od samego poczatku (z pilkarzami gdy czekali w tunelu przed wejsciem na stadion) az do konca (wywiad z Sirigu tuz przed dekoracja).

 

To jest profesjonalizm, podobnie transmisje sa czesto przeprowadzane przez Niemcow, Hiszpanow, Anglikow i pozostale dobrze rozwiniete kraje.

 

Zeby nie bylo OFFtopu - dzisiaj o 23:00 na nSport "Zapowiedź sezonu Premier League".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jest tak, że jeden mecz się kończy, a zaraz drugi zaczyna. Nie ma miejsca na studio.

 

Ludzie :!: Przy takiej polityce nC+ to nie bedzie zadnych studio, poza Gran Derbi i finalem LM. nC+ przy takiej ilości powinno mieć wiecej niż 1 (!) kanał "stricte" sportowy :!: Tylko na Canal+ Sport tak naprawde jest sport. Canal+ Family 1 i 2 to miejsce gdzie "od swieta" sa transmisje poza Ekstrklasa, a nSport to szkoda gadac - powtorki powtorek. To, ze bedzie kilka meczow na żywo teraz niczego nie zmienia ...

 

Wedlug mnie powinny byc co najmniej 4 kanaly sportowe od nC+, gdzie lecialyby ligi zagraniczne wraz z magazynami i studiami przed meczami, a na Family niech sobie puszczaja Ekstraklase.

 

Al Jazeera Sports - 10 kanałow SD, HD troche mniej, każdy kanał przeznaczony na transmisje innych rozgrywek, studia maja przed meczami bardzo czesto.

Można? Można 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby do każdego meczu robić studia. Studio przez największymi hitami wystarczy. 4 kanały sportowe, dobre sobie. Wtedy to dopiero byłyby powtórki powtórek.

 

 

No to jestem w szoku - czyli fuzja n i C+ dla tego kanału się opłaciła - brawo nSport! :brawo:

Przez to, że ekstraklasa zmieniła godziny rozgrywania meczów, a co za tym idzie zmieniła się ramówka C+Family, mecze które się nie zmieszczą na C+Sport są umieszczane na nSport, a nie tak jak kiedyś na C+Family 1/2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w rozwiniętych krajach studia przedmeczowe są normą. Bułgaria, Węgry, Rumunia i wiele kanałów z innych państw ma studia do meczów najlepszych lig, ale także np. do Eredivisie, czy Championship. Widać u nas widzowie są mało wymagający, więc c+ nie ma co się pchać w studia, skoro nie ma nimi zainteresowania. Studia przedmeczowe powinny być choćby po to, żeby później w czasie meczu komentatorzy nie zawracali gitary jakimiś pozaboiskowymi rzeczami typu transfery, co pisały gazety itp. Miejsce na takie informacje jest przed meczem, a na żywo powinien iść komentarz do wydarzeń na bosku. Choć o czym my mówimy, jak nawet nie ma porządnego podsumowania kolejek lig zagranicznych, tylko przetłumaczenie gotowych magazynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby do każdego meczu robić studia. Studio przez największymi hitami wystarczy. 4 kanały sportowe, dobre sobie. Wtedy to dopiero byłyby powtórki powtórek.

 

 

Zgadzam się z Tobą. Studio powinno wystarczyć na europejskie rozgrywki klubowe jak UEFA Champions League i UEFA Europa League (z uwagi na mniejszą ilość transmisji w porównaniu od tradycyjnych rozgrywek ligowych), na szlagierowe potyczki Barclays Premier League (np. derbowe starcie Man. City - Man. United czy największa angielska rywalizacja Man. United - Liverpool) oraz starcia El Clásico (nie wiedzieć czemu spotkania Barcelona - Real Madrid w Polsce są nazywane gran derbi) i to powinno wystarczyć. Najważniejszy i tak w sumie jest sam mecz.

 

Pomysł z studiem przed każdym meczem miał SportKlub, ale widocznie ekonomicznie to mu się nie opłacało. Jak chce się coś ciekawego dowiedzieć to w samej transmisji mogą komentatorzy coś powiedzieć w momencie gdy jest np. przerwa spowodowana kontuzją czy urazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie te osoby, ktore pisza tutaj, ze nie potrzeba zadnego studia potwierdzaja jakie wymagania ma polski kibic ... :censored:

Po co sie kanaly maja przemeczac - niech daja w ogole mecze bez komentarza, z dzwiekiem ze stadionu, bo komentarz tez niepotrzebny - w koncu

... Najważniejszy i tak w sumie jest sam mecz. ...
- Ja :censored:

 

Nie ma potrzeby do każdego meczu robić studia. Studio przez największymi hitami wystarczy. 4 kanały sportowe, dobre sobie. Wtedy to dopiero byłyby powtórki powtórek.

No to mnie rozwaliłeś :brawo: Ekstraklasa jest na Canal+ Family. Lecz co z reszta: Liga Mistrzów, Liga Europy, Ligue 1/Coupe de la Ligue, Primera Division, Premier League, NBA, Magazyny sportowe - gdzie Ty to chcesz pomiescic :?::!: Na jednym kanale :?::!:

 

Problem od czasu rebrandingu kanalow Canal+ jest do tej pory taki - NIE MA PRAKTYCZNIE ŻADNYCH POWTOREK wydarzen sportowych - bo powtorki leca tylko na Canal+ Sport nie da sie upchac wszystkiego godzinowo (na nSport nie ma raczej tego co leci na nSport). Ja np. żeby obejrzec powtorke jakiegos meczu albo magazynu czekam czasami 4-5 dni, albo w ogole im nie starcza czasu nie ma powtorki takowego wydarzenia.

 

Czyli rozumiem, ze wedlug takich ludzi jak Ty nC+ jest lepsze od AJS, bo nie puszcza "powtorek powtorek" :?:

 

Bez komentarza :brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Umkwatata

Ogarnij się chłopie bo bredzisz. Po co ci te studia przedmeczowe? Żeby przez 40 minut przed meczem gadali o głupotach jak ma to miejsce np. w SuperPiątku? Studio wystarczy zdecydowanie do LM, LE i hitowych ligowych meczy. Są to hitowe wydarzenia ( oprócz LE ), który ZASŁUGUJĄ na to. Zgadzam się z tobą, że Canal+ potrzebuje jeszcze jednego kanału sportowego. Teraz praktycznie jak nie obejrzysz meczu live, to już go raczej nie zobaczysz. Canal+Sport, Canal+Sport2 i nsport i każdy mecz się zmieści live, a i powtórkę w tygodniu można spokojnie zmieścić.

 

Z tym porównaniem do AJS czy beIN Sport to już na prawdę przesadziliście. Są to kanały, za którymi stoją największe koncerny telewizyjne świata. Oni mogą sobie wydać setki milionów dolarów na prawa sportowe w ciagu jednego sezonu i jeszcze tego nie odczują finansowo. Mogą sobie zrobić 15 kanałów sportowych w HD, transmitować jednoczesnie 15 meczy live i robić do nich studia 2h przed i 2h po meczu. Jak możecie porównywać te stacje do Canal+, który obraca każdą złotówkę i nie może wyłożyć na stół kasy nawet za Serie A.

 

Dla mnie wystarczy żeby dodali jeszcze jeden kanał sportowy, kupili Serie A i żeby wrócił Sport+Extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digi Sport, Sport 1 np. Węgierski, Nova Sport Bulgaria i można tak wymieniać jeszcze. To raczej nie są kanały sponsorowane z pieniędzy naftowych. Studio przed każdym meczem powinno być standardem. Mówicie, że brakuje czasu? Można zrobić początek dnia piłkarskiego od godziny dajmy na to 11 i omówić mecze, które będą bezpośrednio po sobie, oczywiście w przerwach powrót do studia. Najśmieszniejszy jest argument, że mecze ligowe z najlepszych! lig europejskich nie zasługują na studio :brawo: . Trudno coś na ten temat nawet napisać do kogoś, kto uważa, że mecze którejkolwiek drużyny z Premier League, LaLiga, Bundesligi nie zasługują na studia. Tu właśnie widać, że studia są potrzebne, żeby edukować polskiego kibica, że piłka to nie tylko Manchestery, Real i Barca. Inne drużyny grają też dobre mecze, a gole strzelają często dużo piękniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie te osoby, ktore pisza tutaj, ze nie potrzeba zadnego studia potwierdzaja jakie wymagania ma polski kibic ... :censored:

Po co sie kanaly maja przemeczac - niech daja w ogole mecze bez komentarza, z dzwiekiem ze stadionu, bo komentarz tez niepotrzebny - w koncu

 

Nie pisałem, że nie potrzeba ŻADNEGO studia tylko, że WEDŁUG MNIE nie jest to koniecznie w każdym przypadku. Jakby naprawdę dużo ludzi chciałoby wszędzie mieć studio przed i po meczu to nie mam nic przeciwko, bo nie jestem jakoś specjalnie przeciw (wyrażałem jedynie swoją opinię). I tak, wolałbym, żeby była też możliwość (nie przymus!) oglądania meczów z samym dźwiękiem stadionowym, bo wiesz... daruj sobie tekst z "wymaganiami", każdy człowiek jest inny, kwestia gustów etc. Jeśli próbujesz dyskredytować ludzi w sposób, że kto nie podziela Twojego poglądu jest jakiś... inny, to znaczy, że to nie nie najlepiej świadczy nie o mnie, ale o Tobie.

 

... Najważniejszy i tak w sumie jest sam mecz. ...

- Ja :censored:

Mam rozumieć "- Ja :censored: co za (tutaj dopisać jakiś epitet)"? Daj spokój. Zaprzeczysz, że to mecz nie jest najważniejszy? A no tak, ty tak wymagający, że Tobie nie przeszkadza, jak w studio mówią o jakimś mitycznym "gran derbi" podczas gdy w Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii dyskutują o "El Clásico".

 

A już tak bez głupot, to w przerwach między meczami człowiek woli się "odkleić" od tej kanapy by skoczyć do kuchni, łazienki, balkon czy po prostu wejść na chwilę przed komputerem (oczywiście można mieć włączony telewizor, żeby słuchać co tam rozmawiają, ale można też przez moment "odsapnąć" od samego futbolu). Z resztą z doświadczenia widzę, że jak jest jakiś ciekawszy mecz, kiedy to się spotyka ze znajomymi to w trakcie trwania studia lepiej po prostu samemu porozmawiać.

 

Z tego co pamiętam, w zeszłym sezonie nSport HD robił studia przed meczami ligi Włoskiej.

Tylko przed jednym meczem Serie A TIM w danej kolejce (na transmitowane dwa mecze w kolejce). Słyszałem, że polskim fanom Juventusu studio nie odpowiadało, by był tam jakiś Włoch, kibic Torino, który to czasami nabijał się z lokalnego rywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie irytuje, że C+ ma teraz tylko jeden kanał sportowy i mało jest tych pwotórek. Nie da się przecież obejrzeć w weekend wszystkich meczów ligi angielskiej, hiszpańskiej i francuskiej jakie puszczają, to by się chętnie obejrzało powtórke ale gdzie jak C+Family to jakieś same filmy... a na nSport sporo żużla powtarzają i w ogóle tylko te hity powtórki na C+Sport.. .brakuje mi powtórek baaardzO !! Ekstraklasy nie ogladam jak wystartowała już poważna piłka. Dodając jeszcze Bundeslige na Eurosport2 to nie da się w weekend ogarnąć by obejrzeć w dwa dni wszystkie te mecze więc potrzeba powtórek jak najwięcej, a ich nie ma :(

 

 

Poza tym też chciałbym studia przed większością meczów. Ale nie mówię o takich studiach a'la TVP!! Bo to żałosne jest...

Ale zawsze chetnie oglądam studia jak są ciekawi eksperci a na C+ takowi są jak Wieszczycki, Mielcarski przede wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku - ale dlaczego nie 4 kanaly sportowe albo wiecej? W czym to przeszkadza? Kanalow z filmami i serialami jest od groma (aż 5) a tam jeszcze wciskaja kit, ze leci premiera, tylko, ze ta "premiera" to jest na danym kanale, a nie w Canal+ ogolnie ... A sportowy jest 1? nSport nie licze, bo tam tylko zuzel i Ekstraklasa w kolko leca.

 

Polsat jest biedniejszy i ma 3 kanaly sportowe z czego 1 w DVB-T! Tak, wiem, ze ich prawa nie zachwycaja, ale co mi po tym, ze Canal+ to wszystko ma, jak naraz leca 3-4 mecze, a Ja obejrze na zywo tylko 1 (nie mam jeszcze maszyny do przenoszenia sie w czasie) a z pozostalych czasami sie nie da w ogole obejrzec, bo nie ma ich powtorek - to jest chore!

 

Sky Italia, Sky Deutschland, Sky UK, Digital+ maja co najmniej 3 "swoje" kanaly sportowe a ilość praw do transmisji jest podobna. Canalsat akurat ma taką samą sytuację jak nC+, lecz do nich wszedł na rynek beIN Sport, zabrali im prawie wszystkie prawa i jedynym kanalem sportowym jest tam teraz Sport+, gdzie nie ma prawie nic, wiec to zupelnie inna sytuacja od tej w Polsce, gdzie prawa zamiast byc skupione sa rozdrobnione.

 

Nawet sam beIN Sport ma 2 kanały i daje rade a zobaczcie ile tam jest praw. Owszem sa tez kanaly dodatkowe od 3 do 10 ale to tylko w Canalsat albo u innych operatorow Francuskich.

 

Przecież od niedawna nSport pełni funkcje C+Sport 2...

Tak, jasne - co najwyzej Canal+ Ekstraklasa :lol2: Tam oprócz polskiego żużla są tylko powtorki materialow zwiazanych z Ekstraklasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież od niedawna nSport pełni funkcje C+Sport 2...

Tak, jasne - co najwyzej Canal+ Ekstraklasa :lol2: Tam oprócz polskiego żużla są tylko powtorki materialow zwiazanych z Ekstraklasa.

Tak jest dlatego, że jeszcze nie wystartowały wszystkie ligi zagraniczne. Zobacz sobie program na stronie http://www.teleman.pl od 19 do 25 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...