Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Tracę już cierpliwość. W BOKu pani nie potrafiła mi powiedzieć nic więcej poza przywróceniem ustawień domyślnych. Przywróciłem przez setup 03... Po sformatowaniu dysku zaczyna na niego reagować, ale zginęła możliwość wyszukiwania kanałów FTA. Nie mogę nawet ustawić sat. 28.5 Wpisane tylko hotbird i astra na stałe. Co z trzecim konwerterem? Co trzeba było zrobić żeby pojawiła się się opcja wyszukiwania kanałów FTA? Przedtem była :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nowa aktualizacja dodaje w menu Portal, dla dekoderów zmigrowanych do oferty abonamentowej zakładkę nBOK - mozliwośc aktywowania pakietów dodatkowych z poziomu dekodera. Zaktualizowano listę stacji internetowych i te, które im zgłaszałem ostatnio się pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

mam taki problem z dekoderem ADB 2850ST, że gubi mi non-stop uprawnienia. Jako, że telewizję oglądam wieczorami to na resztę dnia dekoder wyłączam z listwy i podłączam dopiero jak wracam do domu i siadam przed telewizorem. Mam wykupiony podstawowy pakiet w TNK HD i nie mogę od ręki oglądać np. TVN HD gdyż za każdym razem po włączeniu dekodera krzyczy mi, że nie ma uprawnień i wtedy przerzucam na inny kanał np. TVN1 HD i czekam 20-40 minut na uprawnienia.

 

Czy to jest normalne zachowanie dekodera, iż nie zapisuje on nigdzie uprawnień i traci je przy każdorazowym odłączeniu dekodera od prądu czy raczej jest coś nie tak z moim egzemplarzem dekodera?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również telewizje oglądam wieczorami to dekoder jest u mnie wyłączony, ale nie mam takich problemów jak Ty. Jak włączę dekoder to mogę oglądać jakie chce programy, włącznie z tymi płatnymi. Uprawnienia są dostępne dla nich chyba od razu bo nie zdarzyło mi się, abym musiał na nie czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również telewizje oglądam wieczorami to dekoder jest u mnie wyłączony, ale nie mam takich problemów jak Ty. Jak włączę dekoder to mogę oglądać jakie chce programy, włącznie z tymi płatnymi. Uprawnienia są dostępne dla nich chyba od razu bo nie zdarzyło mi się, abym musiał na nie czekać.

 

@abcde: Ale masz dekoder wyłączony w sensie w trybie standby (czuwania) czy całkowicie odłączony od prądu? Bo ja odłączam swój całkowicie od prądu.

 

@piotreczekna: Ok, dzięki za informację.

 

1. A macie może jakieś przypuszczenia czemu akurat w moim modelu dekodera tak jest (mam go od 1,5 roku, czyli kupiłem go jako nówkę w okolicy sierpnia 2011 roku)?

 

2. Czy można jakoś przyśpieszyć proces uzyskiwania uprawnień, bo czekanie 20-40 minut za każdym razem to tak nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko oglądam telewizję, ale kiedyś działało chyba normalnie, bo żona która ogląda TV więcej nie marudziła :)

 

Zacząłem dziś eksperymentować samemu z tym dekoderem. Więc tak, przywrócenie ustawień domyślnych nic nie daje.

 

Jeżeli uruchomiłem dekoder i TVN HD nie działa od ręki to mi pisze wtedy brak sygnału (czerwony ekran) pomimo, że pozostałe kanały nie kodowane działają bez problemu (nie mam podłączonej anteny do DVB-T). Tak jak pisałem po 20-40 minutach wszystkie kanały zaczynają chodzić jak trzeba.

 

Po wejściu w (SETUP>Diagnostyka>Informacja o systemie>Uruchom ponownie dekoder) powodowało, że po restarcie dekodera TVN HD chodziło od ręki (nie trzeba czekać).

 

Na antenie mam zainstalowanego zeza (HotBird + Astra) monoblock twin i zauważyłem, że dekoder gubi często sygnał z Astry. Pomimo siły rzędu 86-89%, jakość wynosi 0%. A jak sygnał jakimś cudem wraca to ma od razu 100% jakości. Podobne zachowanie wykazuje czasem sygnał z HotBird ale trochę rzadziej (takie same parametry siły i jakości jak w przypadku Astry). Najlepsze jest to, że antena w tym czasie nie jest w ogóle dotykana (wiatru który mógłby kołysać czaszę też nie ma).

 

To zanikanie sygnału łatwo zauważyć gdy wejdzie się do (SETUP>Instalacja>Antena>Konfiguracja) i zacznie się przeerzucać opcje Konfiguracji (DiSEqC, Tone Burst, Tryb jednokanałowy itd.) wtedy często przy 19,2E Astra zamiast OK, które jeszcze przed chwilą było pojawia się czerwony krzyżyk (brak sygnału). Wtedy 13.0E Hot Bird nadal pokazuje OK.

 

Ma ktoś pojęcie skąd to gubienie sygnału? Może powinienem jakieś inne transpondery niż domyślne poustawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...