Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc, nie wiem jak wykasować z listy ogólnej niepotrzebne programy, deekoder ADB-2849ST. Próbowałem poprzez dodanie nowych, mając nadzieję że nadpiszą się, lecz byłem w błędzie... Obecnie na liście mam ponad 2500 programów i nie wiem jak je mam usunąć. Nowa aktualizacja NC+ nic mi w tym temacie nie pomogła...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się w ogóle edytować głównej listy kanałów, jest na sztywno przypisana.

Ta lista co jest sztywno przypisana niech jest, ale dlaczego nie da się usunąć kanałów które dodałem poprzez wyszukiwanie?

Numery kanałów powyżej 2000?

Jeszcze dziś rano miałem około 2000 próbowałem nadpisać i jest teraz 2500 :(

Nagrałem telefonem krótki filmik pokazujący ilość kanałów, nie wiem może jest jakaś rada aby zresetować to wszystko...

http://www.youtube.com/watch?v=v817MK_-0vE&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja "przeinstaluj dodatkowe kanały" w "dodatkowe kanały satelitarne" usuwa poprzednio zapisane od 2001 i wyszukuje nowe. Wszystko poniżej jest ustawione na stałe. Żeby nowych nie znalazł musisz poniżej podświetlić aktywny LNB i niebieskim guzikiem transpondery i znowu niebieski anuluj wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ja już mam zapisane od 2001 do 2500 i nie wiem jak usunąć? Uważam że taka czynność jak kasowanie niechcianych programów to podstawa każdego dekodera i nie rozumiem jak mogli tu ją przeoczyć, nawet nie widzę funkcji "powrót do ustawień fabrycznych" bo myślałem że może to by pomogło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca, bo jeśli odznaczone są wszystkie transpondery to nie ma możliwości kontynuacji, musi być zaznaczony chociaż jeden, np: zaznaczyłem 10719V wyszukało 2 programy i nadpisało jako 2001, 2002 pomyślałem ok znajdę taki gdzie nie wyszuka żadnego i tu zonk, jeśli nic nie znajdzie to lista nie zostanie zaktualizowana... ale ok, podaję się i jakoś to przeżyję. Dziękuję wszystkim którzy pomogli w moim problemie - trochę jestem faktem niemożności swobodnego wykasowania programów zawiedziony - za to daje duży minus dla tego dekodera. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy firmware od nc+ przyspieszył nieco zmianę kanałow. Niestety wprowadził też nowe ("firmowe") kolorki interfejsu i nowe piktogramy w menu, jedno i drugie moim zdaniem do kitu. Za to overscan w HD jest teraz wyłączony, dostajemy obraz "piksel na piksel". SD też jest skalowane bez obcinania marginesów. To plusy.

Jakość skalowania SD nie zmieniła się - nadal obraz jest nieco rozmazany i tylko kontrastowe krawędzie sztucznie wyostrzone. Jakość HD bez zastrzeżeń - bardzo dobra.

Pobór prądu oczywiście bez zmian, na poziomie 11-12 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ja już mam zapisane od 2001 do 2500 i nie wiem jak usunąć? Uważam że taka czynność jak kasowanie niechcianych programów to podstawa każdego dekodera i nie rozumiem jak mogli tu ją przeoczyć, nawet nie widzę funkcji "powrót do ustawień fabrycznych" bo myślałem że może to by pomogło...

Co do resetu do ustawień fabrycznych to przywraca je się w ten sposób:

Aby przywrócić ustawienia fabryczne, należy uruchomić dekoder

i zaczekać do momentu wyświetlenia ekranu konfiguracji połączenia sieciowego. Następnie, należy nacisnąć na pilocie

przycisk SETUP. Po wyświetleniu menu, należy bardzo szybko nacisnąć na pilocie następującą kombinację przycisków:

czerwony czerwony 73738

Daj znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym sygnał z tunera ADB 2850ST TNK HD udostępnić dla drugiego tv, coś na zasadzie multiroomu. Czy w tym temacie coś "drgnęło", czy nadal konieczny jest drugi tuner. Jakie rozwiązanie polecacie aby uniknąć dodatkowych kabli (odległość między pokojami ok. 10 m). Thx za pomoc ...

kszychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie, należy nacisnąć na pilocie

przycisk SETUP. Po wyświetleniu menu, należy bardzo szybko nacisnąć na pilocie następującą kombinację przycisków:

czerwony czerwony 73738

Daj znać czy pomogło.

Przemek kurde szacun dla Ciebie :brawo: Wiedziałem że musi być jakiś sposób i twój okazał się strzałem w dziesiątkę. Dekoder ładnie powrócił do ustawień fabrycznych, zaktualizował na nowo listę i o to chodziło :smile:

Jeszcze raz wielkie dzieki!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Jak jest z dostępem do nagrań znajdujących się na dysku zewnętrznym podłączonym do tego tunera?

Czy można je ewentualnie skopiować do komputera w celu dalszej archiwizacji, czy jest to niemożliwe?

Jakie dyski optymalnie proponujecie do tego tunera?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich i mam pytanie:czy ktoś z TNK HD na ADB 2850ST w pakiecie "kanały darmowe" ma dostęp do Polsatu SD i TV4? Posiadam dwie karty TNK HD i używam ich na wyżej wym. dekoderze oraz Arivie 200. Obie karty są niedoładowane i na Arivie mam dostęp do tych kanałów,a na ADB nie. Co się dzieje,karwasz twasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...