Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Jak na tym dekoderze odebrac Polskie Radio program 3. Normalnie program ndawany jest FTA na HB 10892MHz, ale po przeskanowaniu transpondera wyświetla jasną górę, TOK, i jeszcze kilka innych. Z koleji na nradio jest tylko PR 1. Dodam tylko że inne tunery odbierają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy macie problemy na tym dekoderze z odbiorem kanałów DVB-T? Czasem nie wyszukuje mi wszystkich kanałów a innym razem pisze, że brak sygnału, nie działa np. tylko jeden kanał, mimo że na drugim dekoderze (takim samym) jest wszystko OK. Robiłem powrót do ustawień fabrycznych lecz po paru godz. problem powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, zainteresowany jestem zakupem n na karte lecz nie zdecydowałem jeszcze jaki wybrac dekoder. Interesuje mnie OPTICUM ITI X8 HD NNK i ADB 2850ST TNK HD. na dekoder opticum nie narzekają ( nie licząc pilota ) a soft jest często aktualizowany/unowocześniany. Jestem ciekaw jak sprawa wygląda w 2850, występują w nim jakieś błędy/niedociągnięcia które utrudniają oglądanie tv?? Czy w tym dekoderze można stworzyć własną listę kanałów?? A najważniejsze to czy jest wart tych 299 zł ??

 

p.s.

w punkcie n można od razu zakupić antenę satelitarna 80 cm z konwerterem za około 80 zł - warto ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Jestem szczęśliwym(?)posiadaczem ADB 2850ST od początku TNK HD i mogę powiedzieć,że jest mały,ładny,sprawny,ma DVB-T,nPortal(od czasu do czasu działa),radio internetowe, funkcję PVR z dyskiem min.80GB(używam dysku 1tB z własnym zasilaniem - śmiga przepięknie)oraz bardzo fajnym oprogramowaniem do nagrywania.O własnej liście zapomnij,bo w N-ce numery przypisane są kanałom nieodwracalnie,więc tylko kolejność można zmienić.Na forum czytałem,że dekodery firmy ADB są dobre tylko N-ka z premedytacją i uporem blokuje część ich funkcji.Ponieważ mam dwie karty i cenię sobie wolność,wykorzystuję też inne swoje dekodery i wtedy tracę nRadio,nPortal oraz to fajne oprogramowanie do nagrywania,więc wybór jest trudny-ja wybrałem jedno i drugie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jestem zadowolony z dekodera :) planuję dokupić dysk aby cieszyć się PVR. I mam pytanie jaki dysk muszę kupić. Dysk 2.5 cala pójdzie na tym dekoderze czy musi to być 3.5 z zasilaniem ?? Dekoder współpracując z dyskami mającymi USB 3.0?

 

Z dyskami 2.5 cala nie ma problemu. Do swojego podłączałem już kilka takich na USB 2.0 i 3.0 i nie było z nimi problemów jak i z obsługą przez dekoder. Trzeba tylko pamiętać jak kolega wcześniej pisał, że dysk USB 3.0 i tak będzie funkcjonował jak na USB 2.0 i dysk nie może być mniejszy niż 80 GB.

 

Sam mam od prawie 2 lat podłączony stary dysk 120 GB SATA 5400 rpm (w tym momencie dysk ma 5 lat) wyciągnięty z laptopa do którego kupiłem najtańszą kieszeń na USB i nagrywa i odtwarza bez problemu i kanały SD i HD, tak samo jest z TimeShift.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Właśnie od kilku dni używam dekodera nboxa(biały hd dvbt) bo chyba tak się nazywa i mam pytanie do ludzi którzy go mają.

A więc układam sobie liste ulubionych i np TVP1 HD daje na pozycje nr 1, a gdy wciskam jedynke w pilocie wyskakuje TVN HD no i to tak niestety jest czy ja coś źle zrobiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

Od pewnego czasu po każdorazowym włączeniu tunera ADB 2850st TNK HD, pojawia mi się komunikat o otrzymaniu wiadomośści "Polska Gola".

Komunikat ten już miałem wcześniej w maju, ale po pewnym czasie sam znikł... i było OK, aż do teraz...

 

Obecnie, mimo wielokrotnych już i zawsze nieudanych prób odczytania go, by znikł.... niestety nie znika. Przełącza program na TVP1HD i nic... :sciana: Poradźcie co z tym zrobić, Bo już mnie to mówiąc lekko .... denerwuje. :censored:

Jest na to jakaś rada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przecież DiseqC możesz zamontować na antenie, nie musisz ciągnąć nowego kabla przez okno. Wystarczy kupić jakieś 1-2m kabla.

Taki układ jest bardziej elastyczny od monoblocka, możesz np. dołożyć w przyszłości quada tylko na Hotbirda albo awaria jednego konwertera nie powoduje, że musisz wymienić całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem!

 

Postępowałem zgodnie z instrukcją: viewtopic.php?f=103&t=17784. Gdy wciskam reset wyskakuje mi czerwone okienko a w nim: Cannot reset! 1 errors detected! I nic się dalej nie dzieje. Po wyłączeniu z gniazdka i ponownym włączeniu pokazuje się znowu okno zatytuowane Production screen. Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam podpisać umowę z N na ten dekoder i mam następujące pytanie. W instrukcji tego dekodera wyczytałem, że wyjścia HDMI i Euro są niezależne. Dekoder z telewizorem podłącze przez HDMI, natomiast widzę, że mogę mieć problem z podłączeniem go do kina domowego, ponieważ nie mam w nim wejścia optycznego tylko cinch bądź euro. Czy będę miał dźwięk w kinie jeśli podepnę je z dekoderem przez euro? Bo skoro HDMI i EURO działają jako osobne 2 wyjścia w tym dekoderze to widzę, że może być z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...