Skocz do zawartości

Golden Media Uni-Box 9060/9080 2CR2CI HD PVR


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem GM w pewien poniedziałek, w środę go już sprzedałem. Przepadł ze względu na współpracę karty C+ i CP (wyświetlały sie ciągle komunikaty o braku tego kanału w abonamencie mimo wyłączenia opcji komunikatów modułu i instalacji różnych wersji softu).

Kupiłem Arivę 200 i jestem zadowolony. Co prawda obsługuje dwie karty mniej, ma USB w irytującym miejscu (z przodu) ale za to elegenacko pracują w niej trzy (na zmianę) karty - CP, C+ i TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Mam pytanko, a raczej mały problem z GM 9080.

Przy odbiorze dvb-t jak jakość sygnału spadnie poniżej 70% tuner już nie odbiera programów (mux2-Skrzyczne), poziom sygnału mam 80%.

Pytanko - czy głowice są tak słabe, niedokładne wskazania?

Poziom i moc z satelity też niżej pokazuje(na humax mam np.100% a na GM 75-80%)

Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźniki cuda pokazują, u mnie przy dvb-t max poziom jakości to 90% i tej wartości nie da się przeskoczyć a więc w tym tunerze chyba 90% oznacza to co w innych 100%. Poniżej 70% zaczyna się pikseloza. Głowica jest dość czuła, odbieram mux3(20kW) ze Śremu z odległości 105km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gorąco z pierwszych testów.

 

Jestem pod wrażeniem ! Wszystko działa. Sam wykrył niuanse mojej instalacji antenowej.

Obraz jak dla mnie żyleta (na kanałach HD).

Szybko przełącza kanały. Nagrywanie bezproblemowe. Nie korzystałem jeszcze z timerów.

Co do DVB-T - muszę poczekać prawdo podobnie do końca lipca.

Na sobotę zostawiam ustawienie obrotnicy.

Będę miał wtedy czas.

 

To tyle na dzisiaj.

 

P.S. Postaram się wrzucić jakieś screeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

U mnie docelowo będzie pracował z modułem nCAM HD dla TNK HD.

W sklepie w czasie testów współpracował z C+, CP i TNK HD.

Pokaz odbył się na dwóch tunerach. Jeden z oryginalnym oprogramowaniem drugi z [beep].

Mogłem sobie wybrać który mi lepiej odpowiada.

Na tym z [beep] karta C+ (sama bez modułu) pracowała bez problemu.

Tak samo moduł dla TNK HD.

Karta CP z modułem.

Nie powiem (byłem zbyt podekscytowany zakupem) czy był moment że wszystkie 3 karty były jednocześnie

w tym samym momencie w tunerze? Ale chyba tak.

Zresztą sprzedawca zapewnił mnie że w momencie jakichkolwiek problemów

mam tylko podjechać do nich a oni od ręki usuwają problemy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzedawca ostrzegał, że karta C+ w czytniku nie zadziała ale zaraz potem zaproponował, że prześle mi oprogramowanie, dzięki któremu będzie ok. I rzeczywiście - na sofcie alternatywnym (nie tylko tym od sprzedawcy) sama karta Cyfry działa idealnie, kanały przełączają się szybko, na odkodowanie czeka się niewiele. Dołożenie CAM-u Polsatu zmienia sytuację diametralnie - tuner zamula, kanały odkodowują się po kilka - kilkanaście sekund ale przede wszystkim, mimo wyłączenia w menu komunikatów modułu, ciągle pojawia się info, że "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" na kanałach wspólnych dla obydwu platform, a opłaconych tylko na karcie C+. Próbowałem kilkunastu softów, zarówno producenta jak i oryginalnych i niestety współpraca kart tych platform jest nie do przyjęcia. Dodam także, że miałem moduł CAM Cyfry i sytuacja wcale nie była lepsza. Za to współpraca C+ z TnK SD jest OK, zarówno w przypadku umieszczenia karty Cyfry w module (dość długo odkodowuje) jak i w czytniku (tu działa szybko). TnK HD nie posiadam.

Co ciekawe, sprzedawca na propozycję zwrotu tunera stwierdził, że nie przyjmie egzemplarza, w którym było "grzebane".

Zmieniłem na Arivę i mimo kilku wad ten tuner zapewnia poprawną pracę z tymi dwiema kartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat będę miał z DVB-T.

Nastawiłem się na TNK HD.

To mi wystarcza całkowicie.

Może kiedy indziej inna platforma satelitarna i raczej jedna.

Może jeśli jest tylko jedna karta (nie ma znaczenia od kogo) to wszystko chodzi stabilnie.

Na razie działa O.K.

Jak dla mnie to full wypas.

Jestem zadowolony.

W sobotę - podłączenie do obrotnicy.

 

Może w sobotę wznowi nadawanie Częstochowa w DVB-T ?

Skrzycznego nie łapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Cyfry miałem od Cyfry nie Aston. Oczywiście próbowałem wszelakich konfiguracji i może bardzo wolne działanie bym przełknął ale wyłączanie komunikatów (nawet 2-3 razy) po przełączeniu na dany kanał było nie do przyjęcia.

Dodam, że mimo tej niewątpliwej wady tuner całkiem przyjemny w użytkowaniu, łatwy w obsłudze no i ma możliwość obsługi czterech kart choć soft do tego nie dorasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Conax / MCAS 1.3.69

 

Poprawione odtwarzanie plików mp3

 

Ustawienie nagrywania jako plik TP - nagrywanie całego transpondera, częstotliwości (wszystkie ścieżki):

- nie działa w połączeniu z TimeShift

- nagrany plik zapisywany w oddzielnym folderze

- odtwarzanie nagrania z opcji File List/Video (odtwarzacz wideo)

- zmiana/wybór kanału (ścieżki) zielony przycisk

- wybór ścieżki dźwiękowej przycisk z ikoną głośnika i znakiem zapytania

 

Podczas włączonej funkcji TimeShift na dysku nie pozostają "śmieci"

 

Poprawione działanie czytnika RSS w związku z tym mogłem dodać inne kanały (wymagana aktualizacja w opcji software+bootloader - wgranie własnej listy programów przywraca zapisane razem z listą programów kanały RSS):

TVN 24:NAJWAŻNIEJSZE

TVN24:NAJNOWSZE

TVN24:SPORT

TVN24:METEO

TELEMAGAZYN HIT DNIA

TELEMAGAZYN DO ZOBACZENIA WIECZOREM

TELEMAGAZYN MULTIMEDIA MATERIAŁY WIDEO

WYNIKI LOTTO

SAT KURIER

 

 

Nowy Bootloader 1.1.6 - pasują listy kanałów z bootloadera 1.1.5.

Soft należy wgrywać w opcji Software + bootloader potem można dograć sobie własną listę z aktualnie używanego software.

 

Można bezproblemowo powrócić do software z bootloaderem 1.1.5 wgrywając w opcji soft + bootloader

 

Lista kanałów z software z bootloaderem 1.1.6 nie pasuje do software z bootloaderem 1.1.5

 

Dodane odtwarzanie plików video (wymaga jeszcze kilku aktualizacji) *. mpg, *. mpeg, *. vob, *.dat, *. ts, *.trp, *. m2t, *. m2ts, *.mkv, *. mp4, *. avi, *. mov ...etc

 

 

GM Unibox or1.3.69 <<< Conax

 

GM Unibox mc1.3.69 <<< Wersja MCAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :!: Czy ktoś już testował GM 9080 jako odbiornik DVB-T :?:

Ustawiając antenę czym się kierować: POZIOM czy JAKOŚĆ sygnału :?:

U mnie gdy JAKOŚĆ spadnie poniżej 70%, programu już nie można oglądać :/

To jest wg mnie jedyna(na razie) wada która mnie irytuje.

Nie testowałem innych combo więc nie mogę porównać.

A jakie są Wasze opinie o głowicy DVB-T w tym tunerze :?:

Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...