Skocz do zawartości

Golden Media Uni-Box 9060/9080 2CR2CI HD PVR


Rekomendowane odpowiedzi

unibox%209080%20zamkniety.jpg

unibox%209060-tyl.jpg

unibox%209080%20tyl.jpg

unibox%209060-otwarty.gif

 

Pierwszy model to Golden Media Uni-Box 9060 2CR2CI HD PVR. Jest to tuner HD z wymienną głowicą, co oznacza, że użytkownik w dowolnym momencie będzie mógł zamienić standardową głowicę satelitarną DVB-S/S2 (oferowana przy zakupie) na głowicę naziemną (DVB-T) lub kablową (DVB-C). Odpowiednie głowice będą w sprzedaży i ich koszt nie powinien przekroczyć 70zł.

 

Drugi model z tej samej rodziny to Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR. Jest to tuner combo (2 głowice) również z możliwością ich zamiany. W tym przypadku możliwe konfiguracje to: satelita + naziemna (DVB-S/S2 + DVB-T), satelita + kablowa (DVB-S/S2 + DVB-C) lub naziemna + kablowa (DVB-T + DVB-C). Standardowo będzie oferowany zestaw głowic do odbioru satelitarnego oraz naziemnego (klasyczne combo).

Ceny detaliczne opisanych urządzeń nie powinny przekroczyć 500zł (model combo) oraz 400zł (model z pojedynczą głowicą).

 

http://www.golden-interstar.pl/aktualnosc.php?id=433

 

Cena i możliwości obiecujące, zobaczymy jaka będzie rzeczywistość.

Początek sprzedaży tunerów Golden Media Uni-Box jest planowany na połowę maja 2010r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trudno oczywiście wyrokować przed ukazaniem się w sprzedaży, ale doświadczeni forumowicze może mają jakieś przypuszczenia lub znają przecieki. Czy nowy tuner combo Golden Interstara ma szanse wyprzedzić konkurencję - Globo i Fergusona? Cenowo - tak się zapowiada, ale pod względem jakości i możliwości. Pytam, gdyż muszę pilnie coś kupić, a nie wiem czy warto czekać jeszcze tydzień. Na forum GI znalazłem taką wypowiedź, która skloniła mnie do zadania obecnego pytania: "Nasz sprzęt ma dużo wspólnego z Opticumem ( 9500 = GI 980), więc rozwiązania sa identyczne". Może i tym razem będzie podobnie?

f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na nowe tunery za stajni Golden Interstar (chodzi mi o combo Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR) czekałem od początku roku,bo wtedy dowiedziałem się że są w fazie testów.Ucieszyłem się,gdy ukazała się informacja,że będą w sprzedaży w połowie maja,jednak mój entuzjazm trochę opadł gdy poznałem cenę,chyba zbyt niską jak na tuner dwugłowicowy w porównaniu do jednogłowicowych GI-S 900 CRCI HD PVR i GI-S 980 2CR 2CI HD PVR.Obawiam się,że ten sprzęt może być na gorszej jakości podzespołach i co za tym idzie będzie miał słabszą jakość obrazu,a wymienione wyżej mają chyba najlepszą w swoim przedziale cenowym.Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt tanieje, i będzie coraz więcej przystępnych cenowo odbiorników HD co nie znaczy że będą miały gorszą jakość obrazu.

Są robione na tych samych podzespołach,procesorach.Mają tylko okrojone oprogramowanie, mniej pamięci itp.

Dobrze że tanieją bo dzięki temu HD w Polsce szybciej się będzie rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie oferowane w sklepach i przez operatorów (w tym CP) moduły CAM są jedno strumieniowe. Moduły tzw. PRO są wielokrotnie droższe i niedostępne w sprzedaży detalicznej.Moduły dwu strumieniowe oferowane są tylko operatorom kablowym. Dlatego posiadanie odbiornika dwu głowicowego wcale nie musi oznaczać niezależnego nagrywania. W Topfildzie 7710 HD PVR z którego korzystam, programiści rozwiązali problem w ten sposób, że jeśli nie jest oglądany program, który jest nagrywany, to strumień jest zapisywany zakodowany. Odkodowanie odbywa się przy odtwarzaniu. Wadą jest czas życia takiego zapisu do momentu zmiany kluczy przez operatora sat.

Staram się nagrywać kiedy nie korzystam z odbiornika, wtedy zapis na dysk jest odkodowany.

Sorry, za off topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już znane ceny nowych tunerów HD Golden Interstar

 

Golden Media Uni-box 9060 2CR2CI PVR HD (jedna wymienna głowica DVB-S/S2) - 439zł.

Golden Media Uni-box 9080 2CR2CI HD PVR (głowica DVB-S/S2 + DVB-T) - 499zł.

 

http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=437

http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie "wyświetlacz wielofunkcyjny VFD" jak długi jest? bo widzę że chyba 8 literowy czy można zwiększyć ustawiając sobie?

 

więc czekamy na pierwsze opinie,nie obejdzie się od wad pewnie,po za tym ciekawe jest to że ma być rozbudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich zainteresowanych, ale w wyniku testów pojawiły się 2 dodatkowe problemy wymagające poprawki. W związku z tym zmuszeni jesteśmy przełożyć termin rozpoczecia sprzedaży, powinno to nastapić w tym tygodniu, informacja zostanie zamieszczona tutaj.

 

Tak piszą na oficjalnym forum Golden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mnie najbardziej interesuje ten "walor":

 

-nagrywanie bezpośrednio do pliku mpeg - mozliwość odtwarzania na komputerze bez zmiany formatu

 

Co to będzie za format dokładnie ? Gdzieś słyszałem, że .dvr.

 

Mam teraz GI-S 980 i obróbka plików HD .trp to istna katasftrofa.

Te programy, które jako tako dawały sobie radę to płatne TSDoctor i DVR Studio HD.

 

Chciałbym po prostu ścinać jednym programem pliki .trp i konwertować do .mkv by je móc oglądać na BlueRay Player Samsung BD-P 1600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie do tunerów Golden Media Uni-box 9060/9080. Wersja 1.1.43.
Plik z dodatkiem w opisie "lista" zawiera domyślną listę kanałów, posortowane kanały polskie wraz z ułożonymi listami ulubionych: 1 - Cyfra+; 2 - Cyfrowy Polsat; 3 - TnK , dodatkowo zawiera krótka instrukcje wgrania.
Drugi z zamieszczonych plików zawiera wyłącznie oprogramowanie, bez listy kanałów.
Oprogramowanie można załadować do tunera bezpośrednio z pamięci USB (Menu->System-> Aktualizacja przez USB), lub za pomoca loader RS-232. 

 

GM Unibox 9060_9080_20100528.zip

 

GM Unibox 9060_9080_20100528_lista.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt tanieje, i będzie coraz więcej przystępnych cenowo odbiorników HD co nie znaczy że będą miały gorszą jakość obrazu.

Są robione na tych samych podzespołach,procesorach.Mają tylko okrojone oprogramowanie, mniej pamięci itp.

Co wcale nie znaczy, że wszystkie dostępne tury są takie same pod względem jakości obrazu. Procesory to też nie wszystko.

Tunery Uni-Box 9080 są już dostępne - może ktoś miał okazję przetestować i podzieli się wrażeniami...

f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...