Skocz do zawartości

Cyfra - pytania poczatkujacego


hellboyek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do Optimum HD z multiroom potrzebna jest jedna antena 80(podwójny konwerter)? Czy może być do każdego tunera oddzielna antena(obie z pojedynczym konwerterem jedna 60 a druga chyba 100)?

 

@lukaszks Nie naśmiewaj się , bo to jest wątek dla początkujących i nie każdy musi wiedzieć jak to dokładnie działa. :|

 

@fefes

 

Jeżeli nie masz dekodera PVR to do podłączenia 2 dekoderów potrzebujesz anteny 80cm i konwerter podwójny.

Jeżeli z jakichkolwiek powodów jest ci wygodniej, to możesz wykorzystać dwie osobne anteny z pojedynczymi konwerterami do podłączenia. W przypadku anteny 60cm możliwe, że podczas opadów deszczu lub śniegu kanały HD mogą zacinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jestem posiadaczem c+od grudnia 2010 . Mam pakiet kompakt oraz canal+ który jest miesiąc za darmo. Na umowie mam napisane aby zadzwonić do końca stycznia w celu wyłączenia canal+. Na rozliczeniu od cyfry które otrzymałem mam opłatę za styczeń 21,45 za luty 38,90 z włączonym canal + czyli posiadam zniżkę na pakiety 50%. Moje pytanie brzmi czy jeżeli nie wyłącze opcji canal+ do końca stycznia będę mógł zrobić to potem? Po zakończeniu promocji 50% zniżki na pakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma w umowie klauzuli o konieczności utrzymania opcji Canal+ przez całą umowę to możesz go odłączyć kiedy będziesz chciał. Jeśli masz na Canal+ przyznany rabat to wyłączają teraz, stracisz zniżkę, której już później nie będzie można włączyć. Więc chyba lepiej zostawić. Poza tym wszystkie opcje dodatkowe można włączać i wyłączać w zależności od potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym dołaczyć do platformy C+ i w zwiazku z tym mam kilka pytań pewnie gdzieś odpowiedzi są na forum ale wertowac tyle stron to wole sie spytac.

 

1. Czy na Dekoderach C+ jest możliwość zmiany Kolejności kanałów? chodzi o to czy np TVN mozna sobie przesunac z pozyci 5 na pozycje 38?

2. Czy w Dekoderach PVR jest możliwość kopiowania nagrań na nosniki zewnetrzne takie jak Pendrive ? zeby moc nagrac nastepnie sobie film na plytce DVD

3. Jaka jest szybkosc działania dekoderów ? chodzi o czas jaki upływa od przeloczenia miedzy kanalami do wyswietlenia obrazu na dekoderach PVR

4. Jaka jest jakość obrazów nadawanych w jakość SD/HD ( obecnie jestem w CP) slyszalem ze maja kitowa jakosc obrazu jak to jest w C+ ? jak ktos ma obie platformy to moze niech sie wypowie?

 

 

To narazie tyle z moich pytań

 

Pozdrawiam i z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Któryś z dekoderów SD - chyba Strong - ma możliwość układania list, ale widzę, że chcesz mieć kanały HD, więc odpada :]

4. Część kanałów w C+ jest pobierana z transponderów CP (np. Polsat-y, któryś z Cinemax-ów, AXN chyba też), więc możesz sobie porównać. Tak samo i CP ma część kanałów z transponderów C+ (np. paczka 3xHBO SD, TVP1, i jeszcze kilka innych), więc też możesz zobaczyć jak to będzie mniej-więcej wyglądać w C+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze odpowiedzi juz pewnie byly ale czytac 160 stron to ciezko.

chyba ze jakies FAQ by bylo.

 

to do czego sa te USB ?

jakas atrapa jest zeby było?

bo w CP sa ale zablokowane tzn tylko do celow serwisowych zwykly czlowiek nie moze korzytsac...

 

jak mozna USB w C+ wykorzystac?

widzialem ze pare dekoderow ma tuner DVB-T ? działa on ? czy jak to z nim wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do kiedy trwają obecne promocje C+ - np. o połowie ceny przez dany okres?

 

2. Co jest takiego na OrangeSport, że sam kanał kosztuje tyle praktycznie co 3 kanały C+Sport. Ja wiem o lidze francuskiej, portugalskiej, polskiej. Walkach UFC i Bundeslidze ręcznej - jest coś jeszcze?

 

3. Ile trwa umowa z C+ dla standardowego klienta? Ja na stronie C+ widzę informację o 19, ale tu niektórzy mówią o 25 - http://www.cyfraplus.pl/cyfra_opcje-dod ... premium-hd i http://www.cyfraplus.pl/cyfra_promocje- ... entow.html - tam jest coś o 19

 

4. http://img207.imageshack.us/img207/3452/36495267.jpg - szybka piłka, który najlepszy. Kryterium to najlepsza jakość dźwięku i obrazu w SD, bo inne piedoły raczej mnie nie interesują - no żeby miał EPG raczej tylko.

 

5. Można łączyć pakiet Start z opcją C+Sport? - w konfiguratorze można, tutaj też jest o tym: http://www.cyfraplus.pl/cyfra_promocje- ... entow.html , a tutaj chyba jest, że nie można: http://www.cyfraplus.pl/cyfra_opcje-dod ... tml#opcje8

 

6. http://www.cyfraplus.pl/cyfra_promocje- ... entow.html tu jest napisane, że jak biorę Start i C+Sport to na obie opcje mam 8 miesięcy za pół ceny, a w konfiguratorze (http://cyfraplus.pl/cyfra_konfigurator-pakietow.html) jest coś całkiem innego - 9 miesięcy na start i 6 na C+Sport ...

 

 

Z GÓRY DZIĘKI ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tego nikt nie wie :)

2. Kanał ten jest drogi, bo jest tam Ekstraklasa. Specjalnie nic więcej oprócz tego, co wymieniłeś w Orange Sport nie ma (czasem się przewinie jeszcze boks i tenis ziemny).

3 . 19 lub 25 miesięcy. Przy umowie na 25 miesięcy masz Multiroom za 1 zł./mies. (przy umowie na 19 miesięcy za 7,50 zł./mies.) i dekoder HD za 1 zł (przy umowie na 19 miesięcy za 49 zł).

4. Pace SD.

5 . Można lączyć Start z C+ Sport ;) Nie ma problemu ;)

6 . Start jest za pół ceny przez 8 miesięcy, a jeśli złożysz zamówienie przez neta to przez 9 miesięcy. C+ Sport masz 8 miesięcy za pół ceny, jeśli zobowiążesz się mieć tę opcję nieprzerwanie do końca umowy. Jeśli zachowasz możliwość rezygnacji, to 50% rabat jest przez 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, niezłe obeznanie tematu. Wielkie dzięki ale jeszcze zadam kilka pytań.

 

2. Jeszcze apropo Orange to chyba mają NBA, Klubowe MŚ oraz puchary Niemiec i Francji. To drogi z powodu Ekstraklasy mówisz, ale : 1. czy czasami oni odstąpili od przetargu na nast. sezon? 2. w C+ Sport też jest polska kopana?

 

4. A żaden z tych dekoderów nie nagrywa?

 

3. Multiroom za złotówkę powiadasz. A mogę oglądać na jednym tv jeden program, a na drugim co innego? Bo tak to bardzo korzystna oferta - 5 miechów dłużej a praktycznie zyskuję za free na drugi tv ofertę.

 

6. A czyli jest możliwość wyłączenia opcji dodatkowych kiedy się chce? Ale przyjmijmy, że biorę w PUNKCIE na 19 miesięcy się obowiązuje i do Start i do opcji Sport to będzie 8 miesięcy pół ceny na wszystko a przez 11 normalna, tak?

 

7. Mogę w trakcie umowy dajmy na to 19miesięcznej, w 10 miesięcu sobie zwiększyć Start do Kompakt i po prostu płacić te 20 zł więcej tylko do końća umowy - wtedy to będzie 9 miechów do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 2. Ale w Orange masz na żywo 6 spotkań każdej kolejki, a Canal+ tylko 3. I jakie znaczenie ma czy biorą udział w przetargu czy nie, do końca tego sezonu Ekstraklasa jest, więc opłata jest jaka jest. Gdy nie będą mieli polskiej ligi, opłata pewnie się zmieni (jeśli w ogóle Orange sport pozostanie w Cyfrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Żaden z tych dekoderów nie ma dysku twardego.

3. No taki jest przecież sens Multiroomu, żeby oglądać 2 rózne programy na 2 różnych telewizorach :)

6. Jeśli weźmiesz opcję dodatkową BEZ ZOBOWIĄZANIA, to możesz ją wyłączyć i potem włączyć w każdej chwili.

7. Możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 W Canal+ Sport są pokazywane 3 najlepsze spotkania polskiej ektraklasy w kolejce. Resztę kolega wyżej wytłumaczył

Ad.4 Żaden z dekoderów SD nie nagrywa

Ad.5 Już się o to pytasz chyba 5 raz. Możesz oglądać na jednym tv jeden program, a na drugim co innego. Do pakietu START nie można wziąć multiroomu

Ad.5 W pakiecie Start możesz wziąść tylko 1 opcję dodatkowo. Jeżeli nie zobowiążesz się na cały okres umowy to możesz wyłączyć w każdej chwili. W przypadku wyboru opcji START nie ma dodatkowego miesiąca dla internautów!

 

Dla pakietu START jest tylko jedna promocja na 19 miesięcy :

tutaj masz szczegóły:

http://www.cyfraplus.pl/cyfra_promo-201 ... 0-pln.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając tylko powyższą wypowiedź.

Żeby wziąć multiroom trzeba mieć minimum pakiet Optimum.

Inne rozwiązanie to dowolny pakiet i splitter (dzielenie uprawnień na kilka dekoderów). Ale o splitterach poczytaj w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żuko, niedawno podpisywałem umowę właśnie na pakiet Start i C+ Sport. Umowa na 19 miesięcy, tuner Pace DSR 2221 za 49 zł. Jeśli chodzi o abonament, przez 6 miesięcy 19,95 zł, przez następne 2 miesiące 29,90 zł, przez kolejne 11 miesięcy 39,80 zł. Myślę, że dla tych, którym tak jak mi, zależy głównie na sporcie w Canal+, jest to dobra oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda procedura podpisywania umowy w C+ więc napiszę swoją wersją, a wy jak możecie to mnie poprawcie:

 

Ide do punkty. Z miejsca podpisujemy umowę na wybraną usługę i od razu dostaję dekoder z kartą w środku. Lecę z nim na chatę - podłączam do kabelka od konwertera Quad i odpalam i zaczyna się instalacja - kilka razy kliknąć OK jak wyskoczą jakieś komunikaty, np. o wyszukiwaniu kanałów (tak miałem w N) i mogę się w ten sam cieszyć TV.

 

Tak kolorowo czy jednak nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...