Skocz do zawartości

CANAL+ Premium, CANAL+ Film i CANAL+ Family


szymel222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś oglądał wczorajszą premierę "Piratów"? Odcinek II, włączam opcję z napisami, a tam- odcinek IV :). Lektor mówi co innego, napisy co innego. Ktoś nieźle namieszał :).

W takich chwilach cieszę się, że oglądałem serial bez tłumaczenia, w oryginale. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamyśle moim było, jak został zrobiony film i, czy przy okazji, po drodze nie popsuto i scenariusz i reżyserię. Bo w polskich filmach, to takie modne :/

Szkoda, że "Papusza" jest czarno biała :/ Stroje cygańskie są cudne! Już na samym starcie komuś zabrakło wyobraźni :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że "Papusza" jest czarno biała :/ Stroje cygańskie są cudne! Już na samym starcie komuś zabrakło wyobraźni :/

Nie wiem czy to problem braku wyobraźni... Chyba chodziło raczej o celowy zabieg surowości obrazu. Ma to potęgować wiele statycznych ujęć. Moim zdaniem, wyszło bardzo dobrze. A przy kolorze na pewno nie utrzymali by tego efektu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surowość obrazu można podkreślić barwą. I nie chce mi się tu wymieniać filmów w kolorze robionych w pełni zimy w górach. Dziś taka moda, że jak filmy kręcą czarno białe, to i my. Wtedy, kiedy Papusza żyła i tworzyła, to te tabory były właśnie kolorowe i piękne. Ich tradycje, obyczaje, zwyczaje, ogniska, tańce, śpiewy. Tak właśnie było. I trzeba było tą nowoczesność techniki wykorzystać, aby otworzyć ten czas i ludziom, to przybliżyć. A takie manipulowanie obrazem utwierdza mnie w przekonaniu, że reżyseria nie potrafiła tej surowości wydobyć. Zakłamując obraz obrazem czarno białym. Wymyślili usprawiedliwienie? Ale jak nie potrafią, to po co się zabierają?! Albo kasy było na produkcję brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję tu nieswoje słowa, które się pokrywają z moimi i, pod którymi się podpisuję.

Szkoda tylko, że reżyser robi wszystko, żeby widzowi utrudnić odbiór. Fabularna szatkownica, odjęcie kolorów (wg mnie to nie zabieg artystyczny, ale pójście na łatwiznę - jak można CYGANÓW pokazywać czarno-biało!). Szkoda, film ma ważne rzeczy do przekazania, a do powszechnej świadomości się nie przedostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tooomek - Tomek Mularski.

Drugi jego cytat:

A ja myślę, że czarno-biała klisza to modna maniera. Zobacz, ile polskich filmów w ostatnich latach pozbawiono koloru. Jeszcze zrozumiem, jeśli tak jak na przykład w "Idzie" czarno-biała stylistyka ma naprawdę wartość estetyczną, ale w większości przypadków zdjęcie koloru jest tylko kolejnym trickiem filmowym.

I kolejny pisze @monisia54315

@Saygonky ma rację Krauzowie zastosowali czarno - biały kolor na wzór starych fotografii mówili o tym w wywiadach. A po drugie kolor w tak długim filmie był za drogi mieli problemy finansowe bo sponsorzy się wycofywali. Angelika Kuźniak autorka książki o Papuszy również w swojej książce zamieściła czarno- białe fotografie Cyganów, taborów i Ficowskiego.

A tu o tym można samemu poczytać

Można było zrobić w kolorze?! Można! Zdjęcia tu też są czarno białe! I w tym reportażu - filmie nikomu nie przeszkadzały.

 

[flash=480,385]http://www.youtube.com/watch?v=watch?v=AzYRyyq8VNY

Wspaniała muzyka i gra aktorska, niestety, to nie wystarczy, by zatrzeć niedoskonałości scenariusza. Dużo ważnych wątków z życia Papuszy jest pominiętych lub potraktowanych po macoszemu. Kto jest naprawdę zainteresowany tą fascynującą postacią, powinien sięgnąć chociażby po reportaż A. Kuźniak.

To jest właśnie ten reportaż.

 

 

@Arkon pytasz czy oglądałem! A ty? Może wstawisz tu jakąś swoją recenzję i ją umotywujesz. Fajnie jest pytać nie dając absolutnie nic od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oglądał wczorajszą premierę "Piratów"? Odcinek II, włączam opcję z napisami, a tam- odcinek IV :). Lektor mówi co innego, napisy co innego. Ktoś nieźle namieszał :).

 

Z powtórką na C+ Film było tak samo! :? Także dali napisy z 4. odcinka do odcinka 2. Aż się żona zdenerwowała i chce od razu zrezygnować z pakietu C+. :read:

 

Czy mam rozumieć, że teraz odcinek 4 będzie z napisami odcinka drugiego? :(

 

Czy film "Star Trek: W ciemność" ma oryginalną ścieżkę dźwiękową? Podczas mojej emisji nie udało mi się wyłączyć lektora.

 

Na jaki adres można wysyłać zapytania o błędy techniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...