Skocz do zawartości

TV SAT TEOFILÓW C ŁÓDŹ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Kolega na stronce www napisał że ITV i TV Puls wyłączono z przekazu cyfrowego, a to nieprawda bo są :)
Kanały cyfrowe ITV i TV Puls zostały przeniesione do pakietu dużego.

Tak lepiej? :)

 

 

Prawdopodobnie jeszcze nie potwierdził mojej listy zmian.

I nie potwierdzi, bo nie ma dostępu do tych kanałów. :?

W ogóle, nie wiem, czy w końcu dostałeś moją wiadomość, czy znowu nie?

 

 

chyba ktoś z kablówki zagląda na forum :brawo: .

 

Myślisz? :roll:

No to zaryzykujmy.

 

Poniżej lista pustych kanałów, które nie są wykorzystywane, chociaż zapewne by mogły być (niektóre kiedyś były)

 

Pakiet podstawowy:

S1

S2

S3

S5

S7 (dawniej podgląd programów)

 

Pakiet średni:

S9

S17

S18 (dawniej Canal+ Film)

S19 (dawniej Canal+ sport)

S20 (dawniej Canal+)

S23

S24

S25

S26

S27

S32 (dawniej Mezzo)

S35 (dawniej Polsat News)

C36

C37

 

Dodatkowo w pakiecie średnim można zwolnić 1 kanał przenosząc 1 multipleks cyfrowy na kanał 32 (nadaje tu naziemne TVP2, więc nie można dać analogowego kanału, ale cyfrowe już tak - tak samo, jak to jest na k. 21-TVN, 56-TV4 i 59-Puls).

Podobnie w pakiecie pełnym można by zaoszczędzić 2 kanały przenosząc 2 multipleksy na kanały 43 i 49 (TVP Info i Polsat).

Jest też niewykorzystany kanał 7, na którym nadaje naziemnie TVP1. Jest on co prawda w pakiecie podstawowym, ale można by tu przenieść pakiet Canal+ i dzięki temu "odzyskać" jeszcze jeden kanał z wyższego pakietu. Canal+ i tak są kodowane, więc nie ma znaczenia, w którym pakiecie są nadawane. Zawsze można postawić warunek, że do wykupienia pakietu Canal+ trzeba mieć co najmniej średni pakiet analogowy (albo i pełny), jak nie to nie wydadzą karty.

W ten sam sposób można by też z przenieść z pełnego do podstawowego pakietu Canal+Film HD i Canal+Sport HD i dzięki temu zaoszczędzić 8-10 miejsc w dwóch multipleksach, co w praktyce pozwoliłoby na likwidację przynajmniej 1 multipleksu i "odzyskanie" kolejnego kanału.

 

A to bezpłatne programy, które z niewiadomych powodów (bo na pewno nie z braku wolnych częstotliwości) są nadawane tylko cyfrowo:

Edusat

TV Silesia

Deutsche Welle (nie tylko zostało "zablokowane" cyfrowo, ale także przeniesione do pełnego pakietu, chociaż dotąd było w średnim).

wcześniej także Patio TV

 

Inne niekodowane kanały z satelity, których nie ma w naszej kablówce (być może nie wszystkie są bezpłatne dla kablówek, w każdym razie z indywidualnej anteny można je odbierać za darmo):

CSB TV - regionalny

Eska TV - muzyczny

Mango 24 (tego to akurat dobrze, że nie ma)

Rebel TV - muzyczny

TV Biznes - informacyjny

TVP Info Warszawa

TVR - muzyczny

 

A to już płatne kanały, które także są nadawane tylko cyfrowo:

Universal

Sci-fi Universal

Superstacja

...na razie są tylko 3, ale Bóg raczy wiedzieć, co będzie dalej.

To chyba największy zgrzyt, bo mogą je odbierać tylko ci nieliczni abonenci, którzy zakupili drogie tunery DVB-T lub płaskie telewizory. A przecież płacą za nie wszyscy, którzy mają wykupiony pełny pakiet, bez względu na to, czy mogą je odbierać, czy nie. Przy tym zapowiadana podwyżka abonamentu z pewnością dotyczyć będzie wszystkich, nie tylko tych, którzy faktycznie mają możliwość odbioru nowych kanałów.

To trochę tak, jakby do ceny każdego biletu MPK doliczyć obowiązkową opłatę za godzinę parkowania w centrum. Nieważne, że nie masz samochodu, bo gdybyś miał, tobyś sobie z tego skorzystał.

 

 

Wniosek z tego taki, że kanały są ustawiane w sposób całkowicie pozbawiony sensu i logiki. Wyłączają kanały analogowe, żeby zrobić miejsce pod cyfrowe, chociaż (na ten moment) jest miejsce i na jedne, i na drugie. Podobnie wyłączają jedne kanały analogowe, żeby zrobić miejsce na inne (Movies24 zamiast DW), a też zmieściłyby się wszystkie.

Przykład Deutsche Welle pokazuje jak to wszystko jest pozbawione sensu. Chyba zdają sobie sprawę z tego, że ktoś go ogląda (zwłaszcza że niektóre programy są tłumaczone na angielski), skoro po przerwie włączyli go cyfrowo. Gdyby nie włączyli można by przypuszczać, że potrzebowali dekodera sat do innego kanału (chociaż stacje chyba dają własne dekodery, tak jest np. z Viasatami). Przełączając ten kanał na cyfrowy i przenosząc go do pełnego pakietu pozbawili jednak możliwości odbioru wielu potencjalnych widzów. A wystarczyło go przenieść na inny wolny kanał i nie było by problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mail dotarł.

Moja poczta na o2 po dodaniu 'integracji z facebook'iem' padła, a serwis przez 2 tygodnie jedyne co robił to przysyłał mi instrukcje resetowania hasła...

O logice doboru kanałów w naszej kablówce wolę się nie wypowiadać, musiałbym używać za dużo ***********....

1. przykład TVTrwam w cyfrówce WTF??? Kanał delikatnie mówiąc oglądany przez osoby średnio kupujące nowe tv...

2. zdublowanie kanałów w 2 paczkach cyfrowych, sprawdzałem 3 razy bo nie mogłem uwierzyć ;-)

 

Hmm.

Właśnie znalazłem ofertę konkurencji w skrzynce pocztowej.

Pakiet TV 51 kan.+telefon 9gr/min+Internet 5Mb/s za 40PLN brutto.

Gdyby nie moje bolesne doświadczenia z VOIP może bym zaryzykował....

Z drugiej strony jeśli sa planowane zmiany cen w kablówce to mogą stać się mało konkurencyjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podobnież w poniedziałek było zebranie kablówki. Szkoda, że nie wiedziałem, bo bym poszedł :roll:

No, ale przynajmniej już wiemy, dlaczego tak nagle pojawiły się nowe kanały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Jestem abonentem sieci TV SAT Teofilów C. Mam pakiet największy jeśli chodzi o telewizję oraz mam też internet przez modem. Mój telewizor ma tylko tuner analogowy (Panasonic LCD). Chcę do niego dokupić tuner DVB-t MPG 2/4 z możliwością nagrywania na dysk twardy. Mam pytanie. Czy przez tuner cyfrowy podłączony do telewizji osiedlowej przez zwykłą antenę będę mógł odbierać wszystkie programy tak jak to teraz robię. Czy będę musiał wyłączać tuner i bezpośrednio podłączać antenę do telewizora aby móc oglądać wszystkie kanały?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tuner podłączasz do telewizora przez scart lub hdmi (jeśli takie jest telewizorze i w tunerze), a antenę normalnie do gniazda antenowego w tv, więc wszystko odbierasz równocześnie. Kanały analogowe będziesz odbierał tak jak dotychczas, a cyfrowe z tunera będziesz odbierał na kanale AV (tak samo, jak np. z wideo lub DVD). Musisz tylko dokupić rozgałęźnik do kablówki, żeby podzielić ją na telewizor i tuner, inaczej musiałbyś za każdym razem przekładać antenę chcąc odbierać kanały cyfrowe zamiast analogowych lub na odwrót (nie wszystkie kanały analogowe są nadawane cyfrowo, podobnie nie wszystkie cyfrowe są analogowo).

A jak masz podłączony internet? Tym samym kablem, co telewizję, czy osobnym kablem ciągniętym z klatki? Czy telewizor masz w tym samym pokoju, co komputer? Od tego zależy jaki rozgałęźnik będziesz potrzebował.

Kupując rozgałęźnik koniecznie wybierz jakiś dobry, nie kupuj chińskiej tandety za 2 złote na straganie, bo taki może zupełnie popsuć odbiór telewizji analogowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Internet mam podłączony tym samym kablem co telewizję. Telewizory (2) są w różnych pokojach i w innych niż komputer. W sumie interesuje mnie tylko to czy przez zewnętrzny tuner cyfrowy będę mógł odlądać RTL więc prosiłbym o radę właśnie w tej sprawie. Jeśli nie to kupię po prostu nagrywarkę.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A, to nie, bo RTL jest tylko analogowy (w dodatku jest to wersja analogowa już z satelity).

Mimo wszystko może warto jednak kupić taki tuner, bo dzięki temu będziesz odbierał kilka dodatkowych kanałów, za które i tak płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous
chyba ktoś z kablówki zagląda na forum :brawo: .

 

Myślisz? :roll:

No to zaryzykujmy.

 

Właśnie minęły 2 miesiące i nadal nie ma żadnej poprawy. Dlatego podejrzewam, że jednak nikt z nich tu nie zagląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem na forum, ale z usług kablówki korzystam od dawna. Przemogłem się żeby coś napisać, ponieważ coraz bardziej jestem zniesmaczony rozwojem tej telewizji. Chciałbym, płacąc regularnie abonament, aby co jakiś czas pojawiały się jakieś nowe, ale atrakcyjne programy, a mam tu na myśli ogólnodostępne programy w jakości HD. Rozmawiałem z prezesem na ten temat, ale odpowiedź jest cały czas ta sama: nie ma możliwości technicznych, przecież nie będzie chętnych w razie jakichkolwiek dodatkowych opłat, a poza tym jest przecież dodatkowy, płatny pakiet Canal+(wg. mnie bardzo drogi). Prezes jest już chyba tak strasznie zabetonowany na tym swoim stołku, że najwyższy czas go już chyba odkuć i wymienić. Tylko nie wiem jak się do tego przyczynić. Jeżeli ktoś ma podobne zdanie to niech się wypowie. A wracając do oferty programowej, to przecież czy nie chcielibyście aby np. włączyli TVP HD, TVN HD, DISCOVERY HD, czy jakieś inne podobne. przecież to nie wymaga chyba aż takiego wysiłku, i nie stają na przeszkodzie aż takie przeciwności, o których mówi pan prezes. A można by chyba usunąć niektóre beznadziejne programy, a w ich miejsce umieścić kolejne, ciekawsze. Inne telewizje w Łodzi od dawna mają w swojej ofercie takie właśnie programy. Proszę wypowiedzcie się na ten temat, może wspólnymi siłami uda się coś zdziałać.

Jak będą naciski ze strony odbiorców, to betonowy zarząd stowarzyszenia musi zareagować!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niech włączają, pod warunkiem, że te kanały będą dodatkowo płatne. Chociażby tyle, ile kablówka płaci nadawcy od jednego abonenta (czyli kilka - kilkanaście groszy za każdy). Kto będzie chciał odbierać, to sobie wykupi. Na kolejne kanały, za które płacić będą wszyscy, a odbierać - nieliczni, nie zgadzamy się. I tu akurat prezes ma rację (jak rzadko), że nie będzie zainteresowania. Zresztą te kanały, które teraz są, też powinny zostać zakodowane/wyłączone lub udostępnione analogowo - dla wszystkich. Zwłaszcza, że w pełni możliwe (pisałem o tym na poprzedniej stronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście mam na myśli. Niech stworzą dodatkowy pakiet płatny 5, 10, czy 15 zł. więcej i kto będzie chciał to sobie wykupi. A w tej chwili to nawet tego nie ma. Ja wcale nie chce, żeby ktoś płacił za to, czego nie ogląda. A z drugiej strony przesył cyfrowy też powinien być rozwijany, bo to przecież przyszłość, i to niedaleka.

Poza tym przecież nie wiadomo jakie tak na prawdę byłoby zainteresowanie dodatkowymi pakietami. Przecież coraz więcej osób posiada już nowoczesne telewizory przystosowane do odbioru programów w przesyle cyfrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pytasz, jakie byłoby zainteresowanie? Patrząc po sąsiadach (sami emeryci) podejrzewam, że niewielkie... ;)

 

Może niech najpierw zadbają o to, żeby wszystkie kanały cyfrowe były dostępne analogowo. I niech rozwiążą w końcu ten problem rozciągniętego obraz na kanałach analogowych, które są dublowane cyfrowo, bo naprawdę nie ma żadnego powodu, żeby tak było, a tylko bardzo utrudnia to życie posiadaczom normalnym telewizorów [porównaj z 2. zdaniem]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście mam na myśli. Niech stworzą dodatkowy pakiet płatny 5, 10, czy 15 zł. więcej i kto będzie chciał to sobie wykupi. A w tej chwili to nawet tego nie ma. Ja wcale nie chce, żeby ktoś płacił za to, czego nie ogląda. A z drugiej strony przesył cyfrowy też powinien być rozwijany, bo to przecież przyszłość, i to niedaleka.

Poza tym przecież nie wiadomo jakie tak na prawdę byłoby zainteresowanie dodatkowymi pakietami. Przecież coraz więcej osób posiada już nowoczesne telewizory przystosowane do odbioru programów w przesyle cyfrowym.

 

5zł 10zł 15zł dodać jeszcze stały abonament 27zł i myśląc rozsądnie już masz N-ke :) a tam w porównaniu do naszej kablówki jesteś 5-10 lat do przodu ;)

I naprawdę trzeba myśleć bo zanim coś wywalczymy za płotem będą nadawać w 3D a HD w multiplexach TVB-T nadawanych w połowie roku w Łodzi będzie standardem.

 

A tak na marginesie ja myślałem że panu Polko mikołaj przyniesie jakieś FullHD a tu rózga ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Może ktoś będzie zainteresowany - 14 marca o 17.00 jest zebranie naszej kablówki dla mieszkańców bloków 301, 302, 304-327. Niestety nie sprawdziłem gdzie... Może warto pójść i upomnieć się o rozwiązanie problemu rozciągniętego obrazu na kanałach analogowych. Oczywiście jeżeli ktoś mieszka w tych blokach... Najlepiej od razu z podaniem, bo na [beep], to wiadomo, ile można załatwić w tym kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech najpierw zadbają o to, żeby wszystkie kanały cyfrowe były dostępne analogowo.

 

 

na to bym nie liczył, zaby oferte programowa w systemie cyfrowym zaoferowac w systemie analogowym.

Po pierwsze zbyt dusze koszty, a po drugie aby rozwijac oferte potrzeba miec wolne częstotliwosci.

Nikt nie bedzie inwestowac w przekaz analogowy kiedy teraz stawia sie na przekaz cyfrowy gdyz taka jest kolej rzeczy podobnie jak mia lo to miejsce z przejscia z czarnobiałego obrazu na kolorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co spi......li nasi pseudo fachowcy z naszej kablówki, ale wszystkie kanały cyfrowe TVN tz. TVN, TVN24, TVNSiedem, TVNStyle mają popsutą fonię! Mój telewizor ma problem z rozkodowaniem audio i dźwięk wchodzi z strasznym opóźnieniem, a w dodatku brak synchronizacji. Myślałem że to TV coś szwankuje... Ręce mi opadają jak mam dzwonić do biura, bo nie znam ich języka i nie wiem czy mnie zrozumieją ;) Osoby odbierające cyfrowo proszę sprawdźcie u siebie bo może to masowy problem, albo zależny od modelu tv :/ a wtedy [beep]a... Bo już na pewno im nie wytłumaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...