Skocz do zawartości

TV SAT TEOFILÓW C ŁÓDŹ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

W ogóle zauważyłem dzisiaj, że mi przyspieszyli internet z kablówki do 4 mega :D

 

To 2 razy więcej, niż zwykle i 4 razy więcej, niż gdy podpisywałem umowę. Myślę, że to całkiem niezły wynik, zwłaszcza za 36 zł :D

 

852699228.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja bym jednak wolał tę Superstację ;) Kanały HD pewnie i tak byłyby zakodowane, bo przecież nie może być tak, że posiadacze "płaskich" telewizorów za tę samą cenę będą odbierać więcej kanałów niż wszyscy, w dodatku kanałów """premium""".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ostatnio Disney Channel został zastąpiony przez Disney XD. Czy te kanały się czymś różnią? Z tego, co udało mi się zauważyć, XD nie nadaje w nocy, a Channel był całodobowy.

 

disxd.jpg

 

Zmiany w ofercie ostatnio takie bardziej spore. Szkoda, że tylko wśród kanałów dla dzieci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiesz ważąc plusy i minusy naszej kablówki jest najlepsza w mieście. Tylko faktycznie robią co chcą i to nie zawsze zgodnie z naszymi upodobaniami ;) Te ciągłe zmiany programów są irytujące. Wiem że sporo kanałów jest płatna tz. stowarzyszenie płaci za ich "wyświetlanie" ceny się zmieniają i aby zrównoważyć to w jednak stałym abonamencie zmieniają kanały. Tak sobie to tłumaczę... Ja miałem cichą nadzieję że w czasie mistrzostw tp1 będzie w HD ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To chyba zawsze tak jest, że cudza kablówka wydaje się lepsza. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś powiedział, że jest ze wszystkiego zadowolony. Jakbyś dokładnie wypytał ludzi z tych kablówek, to pewnie też byś dostał całą listę zażaleń. Bo jeśli nawet kanały są dobre, to zwykle cena jest nie do przyjęcia ;)

 

Np. u nas jest Deutsche Welle, który jest bardzo dobry kanałem, a w tych 2 kablówkach akurat go nie ma. Za to jest pełno śmieciowych kanałów typu Fox Life, Movies 24, czy Kuchnia tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie znam dokładnie (w końcu to rodzina). Lista kanałów jest niezbyt aktualna (w radsat2) cyfrowych jest prawie tyle co w retsat1. Co do 'śmieciowych' kanałów... no cóż każdy ogląda to co lubi (dla mnie śmieciem jest cały pakiet sportowy ;-) a brakuje mi planete i np.3 kanałów tematycznych AXN). Widać ukierunkowanie na inną grupę widzów.

Cena... zobaczmy (restat1) 23 pln za 81 cyfrowych kanałów + analogowe... (oczywiście są w tej liczbie też dodatkowo płatne) jak dla mnie do przyjęcia ;-).

Co do mojego zdania o kablówce.... hmm pomilczmy... z internetu zrezygnowałem po 3 wpadce providera, wolę płacić nieco więcej i mieć internet.

Co do listy kanałów, jeszcze mam nadzieję (w końcu może ktoś zauważy kierunki rozwoju innych sieci). Jak nie zobaczę zmiany w interesującym mnie kierunku, są inne opcje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szkoda, że nic nie wspomniałeś o tym, że w tej kablówce Ret sat 1, żeby odbierać kanały cyfrowe, najpierw trzeba kupić bardzo drogi dekoder (najtańszy to ponad 200 zł). Bo kanały są kodowane i nadawane w DVB-C, a tego nawet te wasze płaskie telewizory nie odbiorą. Taka informacja jest na ich stronie, no, ale może też zapomnieli zaktualizować i teraz dają za darmo.

 

W dodatku 1 dekoder + 1 karta = odbiór tylko na 1 telewizorze. Podobnie jak w IPTV (Dialog, Netia, które rozumiem są tak doskonałą alternatywą). Ręka do góry, kto ma tylko 1 telewizor w domu niewiem.gif

 

 

Oczywiście, że kanały sportowe są śmieciowe, w dodatku jest ich za dużo (bo aż 8...) Ale Axnów, nawet przy dobrych chęciach, też trudno nie uznać za śmieciowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nic nie wspomniałeś o tym, że w tej kablówce Ret sat 1, żeby odbierać kanały cyfrowe, najpierw trzeba kupić bardzo drogi dekoder (najtańszy to ponad 200 zł). Bo kanały są kodowane i nadawane w DVB-C, a tego nawet te wasze płaskie telewizory nie odbiorą. Taka informacja jest na ich stronie, no, ale może też zapomnieli zaktualizować i teraz dają za darmo.

 

W dodatku 1 dekoder + 1 karta = odbiór tylko na 1 telewizorze. Podobnie jak w IPTV (Dialog, Netia, które rozumiem są tak doskonałą alternatywą). Ręka do góry, kto ma tylko 1 telewizor w domu niewiem.gif

 

 

Oczywiście, że kanały sportowe są śmieciowe, w dodatku jest ich za dużo (bo aż 8...) Ale Axnów, nawet przy dobrych chęciach, też trudno nie uznać za śmieciowe ;)

 

Chyba się nie zgodzę z ceną. Samsung odbiera, łącznie z HD. Wystarczyła karta + CI. Kosztowało około 70 PLN. Załatwiała to rodzinka samodzielnie w kablówce.

Niezłe mają podejście bo dali CI z kartą to przetestowania jak nie zadziała to zwrot bez kosztów. Ciekawe jakie są(/planowane?/) ceny dekoderów w naszej kablówce ? Nie jestem w temacie.

 

Nie rozumiem o co chodzi z DVB-C ?

 

Telewizory mam faktycznie 2 + komp z tunerem TV, tylko że jak oglądam 5-6 godzin w tygodniu to max.

IPTV NAWET NIE BIORĘ POD UWAGĘ. Voip przerasta naszych operatorów (wiem, bo mam). Wolę nie sprawdzać jaka rzeźnia jest z telewizją.

Pozostaje własna antena i któryś z cyfrowych operatorów. Jak urealnią ceny ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Samsung odbiera, łącznie z HD

 

To jeszcze się pochwal, ile kosztuje takie telewizor, który to odbiera. Bo jeżeli odbiera DVB-C, to zapewne jest z tej górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAMSUNG LE32C530,

tam gdzie kupiony... 1486.00 PLN .

Albo czegoś nie rozumiem albo wikipedia kłamie.

DVB-C czyli 'Digital Video Broadcasting - Cable' jest używany tez w naszej kablówce...

I z szybkiego szukania wynika że raczej większość telewizorów LCD/PLASMA umożliwia oglądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W naszej kablówce kanały cyfrowe są w DVB-T (system cyfrowej telewizji naziemnej), a nie DVB-C. Ten telewizor odbiera akurat je oba.

Tylko u nas kanały cyfrowe są niekodowane (oprócz canal+), więc można je odbierać na dowolnej liczbie telewizorów bez kupowania żadnych dodatków. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś ma taki płaski telewizor, a to raczej ma niewiele osób, zwłaszcza na takim starym osiedlu jak Teofilów. Wspominałem już zresztą chyba kiedyś, że nie znam nikogo takiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej kablówce kanały cyfrowe są w DVB-T (system cyfrowej telewizji naziemnej), a nie DVB-C. Ten telewizor odbiera akurat je oba.

Tylko u nas kanały cyfrowe są niekodowane (oprócz canal+), więc można je odbierać na dowolnej liczbie telewizorów bez kupowania żadnych dodatków. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś ma taki płaski telewizor, a to raczej ma niewiele osób, zwłaszcza na takim starym osiedlu jak Teofilów. Wspominałem już zresztą chyba kiedyś, że nie znam nikogo takiego ;)

 

Info o DVB-C dostałem wieki temu od człowieka w biurze kablówki.

Niestety TV podaje mi tylko info o kanale (8Mhz) i modulacji (64QAM) a to jest możliwe w obu przypadkach.

Skoro piszesz że jest DVB-T to musze się z tym zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Dzisiaj rano w czasie burzy zaciął się Viasat Explorer. Tak samo wygląda w analogu i w DVB-T. Czyli wychodzi na to, że cyfrowe i normalne wersje kanałów są "puszczane" z 1 dekodera, a nie z 2 oddzielnych.

 

Z kolei w czasie piątkowej burzy można się było dowiedzieć, z których satelitów nasza kablówka transmituje kanały TVP. I okazuje się, że analogowe TV Polonia i Kultura są teraz transmitowane z Hotbirda. To wyjaśnia, dlaczego analogowa Polonia jest opóźniona w stosunku do cyfrowej i dlaczego na Kulturze co jakiś czas są zmniejszane do 16/9 programy nadawane w 4/3 (czarne pasy).

Na szczęście pozostałe kanały TVP (Historia, Trwam i Sport) są transmitowane z Astry.

Z kolei cyfrowe kopie wszystkich 5-ciu są z Astry. No, ale to tylko dla nielicznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem w czym problem, ale na kanałach analogowych mam problem z autoformatowaniem niektórych kanałów np. na tvn24 obraz rozszerza się i zwęża i tak cały czas w ten sposób skacze... Może to przypadłość mojego tv. Ale na cyfrowej to nie występuje. Ma ktoś podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie od zeszłego tygodnia prawie w ogóle nie działa cyfrówka. Działa tylko TVP1, TVP2, Kino Polska, Puls i TV(P) Trwam. Pozostałe niby się wyszukują, ale nie ma ani obrazi ani dźwięku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam do was pytanie o działanie internetu w tv sat na teo C. Czy to prawda ze zdarzaja sie przerwy w dostawie neta i to calkiem dlugie ?

Cenowo prezentuje sie super ale jak jest z jakoscią ?

Bylbym niezmiernie wdzieczny za pomoc, bo niestety zarowno netia dialog jak i multimedia nie dzialaja u mnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie mam tego łącza, ale mam z nim dość często do czynienia. Nie jest to ADSL i też nasłuchałem się głupot o tym łączu. Ale naprawdę byłem miło zaskoczony gdy zacząłem na nim pracę :) Przy zasysaniu danych transfery trzyma odchyłki niewielkie do przeglądania danych strumieniowych (np. Youtube) nawet tych w HD w 100% wystarczające. Podejrzewam że problem może pojawić się przy np. Torrent ale tu może troszkę poprawi program cFosSpeed. No i ta cena :) ja w Netii płacę 2x więcej za ten sam transfer... Osobiście nie spotkałem się z zrywaniem połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki za odpowiedz :)

Widzisz z tym zrywaniem polaczen to tak ze gram troszke online na ps3....i zerwane polaczenie = walkower i strata punkt nawet jesli jest przerwane z winy neta nie przez moje celowe rozlaczenie.

Pozatym slyszalem ze jesli sa klopoty z netem to naprawa trwa np 2 dni ! :/ a to dla mnie tragedia....ale rozumiem ze to tylko ploty....

a mozesz napisac mi jaka jest cena neta za jakie predkosci up i down ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...