Skocz do zawartości

TV SAT TEOFILÓW C ŁÓDŹ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że opinia z Ceneo jest napisana przez jednego z naszych mieszkańców osiedla. Na forum hdtv jeden z kolegów też opisuje problem z synchronizacją okazuje się że jest z Łodzi i jak się można domyśleć z Teoc. Tam oczywiście wielkie zdziwienie... Tak że nie sugeruj się dwoma wpisami w opiniach. Idąc takim tropem i podejściem jednego z naszych kolegów z forum okazuje się że nie kupować tv Sony, Toshiba, Sharp bo to buble :) Może trzeba inwestować w Mantę ? ;) A ciekawostką to owszem jest: podejście do sprawy naszych operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Schody zaczęły się jednak w momencie uruchomienia przekazu cyfrowego za pomocą modułu CAM otrzymanego od operatora kablówki. Okazało się, że na wszystkich stacjach TVN rozjeżdża się synchronizacja obrazu i dźwięku. Wrażenie takie jak przy kiepskim dubbingu. Albo więc oprogramowanie dekodera DVB-C..."

hmmm raczej nie jest to opis naszej kablówki...albo coś przeoczyłem :wink:

Zastanawiam się czy sygnał w kablówkach jest w jakiś sposób przekodowywany czy też jest tylko bezpośredni mux w pakiety.

Może warto poczekać na oryginalny pakiet z anteny naziemnej.

 

Wygląda na to że zmiany w naszej kablówce pozostają kosmetyczne.

Wcześniej nie było informacji o zmianach, były zmiany.

Teraz awansowaliśmy. Mamy informacje, a nie mamy zmian :jupi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem na kilku forach o "moim" problemie chcąc uzyskać poradę , gdzie szukać przyczyny braku synchronizacji na TVN-ach. Na prywatne konta dostałem kontakt do kilku moderatorów z tych for. Również do informatyka z Toshiby. Nigdzie nie krytykowałem Toshiby ani innych markowych telewizorów. Dość długo szukałem odpowiedniego dla siebie telewizora i cały czas uważam, że zakup Toshiby był i jest idealnym zakupem ( pomimo wspomnianych problemów z TVN-ami). Nie będę się specjalnie rozpisywał o walorach tego TV ale zapewniam że ma ich wiele. Od informatyka z Toshiby uzyskałem m.in. informację że podobny przypadek mieli w Pile na jakimś wielkim osiedlu z kilku tys. abonentów. Problem został rozwiązany po wizycie informatyków Toshiby u operatora kablówki . Okazało się że coś tam nie tak było z parametrami przekazu do abonentów. Ale przekonanie operatora żeby zmienić te parametry trwały ....ponad 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobikM Masz rację to mój pośpiech :/ który często u mnie występuje ;) Jeśli chodzi problem z synchro to pakiet z mux nic nie poprawi bo takie kanały jak TVN24, TVNTurbo które często oglądam nie są w nim nadawane. I raczej nie będą :( Jest parę wątków w sieci dotyczących tego problemu z tego jedne dotyczą tunera tv sat. Zmiana softu w wielu przypadkach rozwiązywała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniczne pytanie. Mam problem ze złapaniem pierwszej cyfrowej paczki (TVP1,2 itp). Polko na stronie ma 3 wartości częstotliwości...

-opis zmian kanał C12, 223,50 MHz

-lista kanałów analogowych C12 223,25 DVB-T

-lista kanałów cyfrowych C12 226,50

Może ktoś się podzieli informacją na jakiej jest naprawdę częstotliwości ?

 

EDIT.

Dobra już wiem co było nie tak.

Paczka jest nieco inna od pozostałych (szerokość 7MHz zamiast 8MHz jak pozostałe ;-).

Taka miła niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

czy może coś wiadomo o braku synchro dla grupy TVN? Oglądanie w wersji analogowej to lekka męczarnia. Tak się zastanawiam, problem dotyczy niektórych tylko producentów (Sharp, Sony, Toshiba), na Samsungach jest ok. Może rozwiązaniem będzie strojenie z odpowiednimi parametrami (wyszukiwanie zaawansowane). To tylko luźna myśl laika :-) Oczywiście najlepiej jakby nasza "kochana" kablówka poprawiła co trzeba, ale w tym tempie to mogą nas zastać święta Bożego Narodzenia ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze żeby udało się ten problem rozwiązać. Jeśli tak dalej pójdzie to w kablówce zostaną tylko starsi użytkownicy, a reszta z nowymi telewizorami przejdzie na którąś z platform cyfrowych. Obecnie sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem zostawiając tylko średni pakiet (taniej wychodzi niż multiroom). Jeśli Stowarzyszenie nie będzie reagowało na problemy i trendy w TV (kanały HD) to w końcu wejdzie konkurencja i Szanowni Państwo z kierownictwa zostaną na lodzie. Dla nas, użytkowników, to też nie będzie dobre bo ceny na pewno pójdą w górę. Niemniej, stagnacja nie jest dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę żeby inne sieci kablowe nie chciały konkurować na naszym osiedlu. Coś tu jest nie tak. Kto jest właścicielem tej kablówki ? Może nasza spółdzielnia? Może czas chodzić na zebrania i coś lub kogoś zmienić... Ja już dawno przeszedł bym na talerz i już byłem zdecydowany tylko pozycja mojego mieszkania wyklucza montaż anteny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta ale oczywiście oficjalnie nic takiego nie ma miejsca. Już tłumaczę. Sprawa jest analogiczna jak w przypadku dostępu do internetu. Otóż nasze STK ma cichy układ ze spółdzielnią. Żeby na klatkach schodowych można było umieszczać instalacje to zgodę musi wyrazić spółdzielnia. Jeśli tego nie zrobi - będzie to samowola i mogą taką instalację zdemontować w majestacie prawa. Żeby konkurencja mogła wejść musi położyć swoje kable... I już wiadomo o co chodzi. Rączka rączkę myje... Spółdzielnia nie wyraża zgody na kable, a STK żyje sobie jak pączek w maśle. Z internetem była wielka wojna jak wchodził Vline. Tylko z tego co się dowiedziałem - Vline postawił sprawę na ostrzu nożna i stwierdzili że pójdą do sądu w związku z nieuczciwą konkurencją. I spółdzielnia wraz z STK odpuścili. Trwało to ok roku czasu (w międzyczasie było cięcie kabli i wyrywanie puszek konkurencji). Tylko teraz STK nie bierze pod uwagę że za chwilę w związku z zmianą przepisów spółdzielnie zostaną rozwiązane i w ich miejsce powstaną wspólnoty. Wówczas piękne czasy się skończą bo każdy blok sam będzie wydawał zgodę na nowe instalacje. W związku z tym proponuję aby STK wzięła sobie głos ludu do serca bo za chwilę skończą marnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Vline działa na naszym osiedlu od paru lat. Specjalnie nic oryginalnego nie ma do zaoferowania, ale próbowało "podbić" rynek cenami dumpingowymi, czytaj "specjalnymi promocjami dla mieszkańców Teofilowa C". Jak dotąd jakoś specjalnie nie podbiło...Widać ludziom nie zależy na bajerach i na konkurencji, czyli drogich kablówkach, które nie mają kompletnie nic do zaoferowania poza wysokimi cenami (jak np. Toya). Większość mieszkańców to emeryci, a im jakoś nie zależy na "chade", czy innych picach na wodę... Tak na prawdę na HD nikomu nie zależy, no chyba, że ktoś się dał nabrać i kupił płaski telewizor i teraz się męczy z kiepskim obrazem... Cóż poradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się że takie głupoty pisze ktoś z taką przeszłością na tym forum. Czytam i oczom nie wierzę :)))) Przecież sam ganiasz za sygnałem cyfrowym! Który jest nadawany w większości 16/9 i rozdziałce troszkę większej niż analog. No chyba że jaja sobie robisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat nie dotyczy ISP, ale gdyby nie Vline nie byłoby konkurencji i STK nadal oferowało by dostęp do internetu z zawrotna szybkością 128Kb/s za 50 PLN. A co oferuje Vline (z własnego doświadczenia): zewnętrzne IP za free (jak ktoś używa net do trochę bardziej zaawansowanych rzeczy to wie co daje stałe zewnętrzne IP), BOK z prawdziwego zdarzenia, brak awarii (przez rok 2 razy, usunięte w 30 min od zgłoszenia), małe pingi. Mnie to wystarcza. A żeby nie było to net z STK miałem jako jeden z pierwszych na osiedlu i płaciłem jeszcze za instalacje 199 czy 299 (już nie pamiętam ale drogo na ówczesne czasy) i czekałem 4 miesiące na instalację. A teraz STK "dorobiło" sie 4 Mb/s - LOL. I podobnie byłoby z TV gdyby pojawiła się konkurencja. A emeryci (mam nadzieję że nikogo nie urażę) powoli odchodzą i na ich miejsce wchodzą młodzi ludzie, którzy nie chcą mieć byle czego. Jasne - Toya czy Multimedia to duzi gracze i przeciętny Kowalski nie ma na nich żadnego wpływu. Ale pytam się jaka jest różnica w takim przypadku od tego co mamy teraz? Rożnica w cenie - ale w wyższej cenie jest więcej możliwości. W tej sytuacji już wolę dużego gracza na rynku kablówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd przekonanie że większość mieszkańców osiedla to emeryci? Po "spacerowiczach" osiedlowych? Wystarczy zobaczyć ile jest przedszkoli, szkół i gimnazjów na osiedlu by mieć przegląd jak wielu młodych ludzi mieszka na osiedlu. Poza tym wszyscy płacimy za dostęp do telewizji i internetu (nie tylko emeryci) i pisanie głupot że nikomu nie zależy na programach w jakości HD jest po prostu ....głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem znalezione w necie

"Ostatnio zauwazylem cos takiego na tvn: dzwiek nastepuje okolo 1 - 1,5 sek

po zdarzeniu na ekranie. Taki brak synchronizacji STRASZNIE mnie drazni -

czego to moze byc wina? Moze w kablowce cos namajstrowali?

 

CAT

 

na 100% wina kablowej ,źle mają ustawiony dźwięk na tym kanale w dekoderze

,zamiast stereo mają ustawione na AC3 i dlatego w całej sieci jest

przesunięty dźwięk

 

Arek.

 

Ostatnie moje spostrzeżenie .

Na moim drugim telewizorze problem z TVN-ami nie występuje. Jest to Funai z trochę niższej półki więc i nie na możliwości wyboru dźwięku, jedynie ma stereo ( nie chodzi o wersje kanałów dwujęzycznych). Może problem dotyczy faktycznie tylko odbiorników a możliwością wyboru dźwięku stereo lub AC3. Jeśli faktycznie coś jest źle ustawione u operatora ( powyższy wpis z netu) problem będą mieli tylko właściciele odbiorników z możliwością wyboru dźwięku stereo lub AC3.

W podobny sposób , dźwięki w dwóch systemach nadawane są dla TVP1 i TVP2 ale z nadajników naziemnych w MPEG4

oraz RTL ale chyba z innego satelity niż TVN-y dlatego jest o.k

Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze zauważyłem - podczas przełączania kanałów, przy innych niż TVN, następuje to stosunkowo szybko. W sytuacji gdy przełączał kanał na TVN, dużo dłużej jest ciemny ekran, później wchodzi dźwięk, a na końcu po chwili pojawia się obraz. Tak jak by telewizor próbował synchronizować audio i obraz, nie udaje mu się i puszcza w końcu tak jak jest. Generalnie sprowadza się to mimo wszystko do jednego. Jak w STK nie poprawią to nic się nie wymyśli. a poprawią pewnie jak ktoś z szefostwa zakupi nowy telewizor i na własnej skórze przekona się jak to jest oglądać cyfrowy TVN. O ile korzystają z naszej kablówki :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się u mnie jest tak samo. Czy tez masz możliwość wyboru dźwięku stereo i AC3?

Podłączyłem do Tv zewnętrzny dekoder jaki oferuje nasza kablówka HD 507 i TVN-y chodziły dobrze ale...w nim nie ma możliwości przełączania z AC3 na stereo ( tak samo jak w moim Funaiu) więc nie dziwi mnie że jest ok. Po za tym jakość odbioru delikatnie mówiąc kiepska. Już lepiej odbierają mi kanały analogowe a te mam jakościowo porównywalne ( jak nie lepsze) do starego poczciwego Thomsona 29". Więc na pewno nie zaopatrzę się w ten "sprzęt" . Ja ze swej strony raczej nie odpuszczę ;-) no chyba że wejdzie konkurencja na osiedle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widzę, że doszły nam kolejne 2 analogowe kanały ze zdeformowanym obrazem :D Tym razem to nieszczęście padło na TVN i Mini Mini... Cóż, widać muszą dostawać bardzo kiepskie dekodery od stacji tv, skoro nie są w stanie nawet dodać czarnych pasów. Nie mówiąc już o poprawnym powiększeniu obrazu do 4:3 na kanałach z safe area... Też kiedyś miałem taki bardzo stary dekoder Samsung, czy Sagem od Cyfrowego Polsatu i faktycznie nie było takiej opcji. Ale to było parę lat temu, myślałem, że teraz już wszystkie tunery to potrafią. Nawet Fergusony... To nie wiem, jaki szrot im muszą podrzucać... :D

 

S22%2525202011-07-04_180524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"problem będą mieli tylko właściciele odbiorników z możliwością wyboru dźwięku stereo lub AC3"

Nie wiem dlaczego jest to mocno żależne od... producenta sprzętu. Może jak pojawi się paczka TVN'ów z anteny glebowej wyjdzie w praniu co jest przyczyną.

Jedno pytanie odnośnie TVN'ów i przełączanie dźwięku AC3 stereo. Czy poza zmianą dźwięku ENG/Lektor ktoś dał radę uzyskać napisy na tych kanałach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...