Skocz do zawartości

TV SAT TEOFILÓW C ŁÓDŹ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W MPEG-4 nadawane są programy z MUX-3, TVP Sport oraz programy Canal+ w HD. Reszta jest nadawana w MPEG-2. Problemu doszukiwałbym się w twoim TV. Spróbuj może jeszcze raz przeskanować TV z właściwymi ustawieniami kraju itp. Zobacz czy nic nie poluzowało się w gniazdku antenowym. Możesz też sprawdzić czy odbierasz sygnał podłączając zewnętrzny dekoder do twojego TV ( może pożyczyliby Ci w TV sat). Obejdziesz wtedy dekoder w twoim odbiorniku . Będziesz wtedy wiedział czy coś jest nie tak z samym telewizorem czy też problem dotyczy tylko dekodera DVB-t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się że prowadzą rozmowy w sprawie przesyłu kanałów HD chyba coś niebawem będzie.

 

Ja mam nadzieję, że nieszczęście pod nazwą "chade" nigdy nie dotrze do naszej kablówki. Bo oznaczałoby to wielkie wyłączenia, wielu kanałów... Tak, jak to było parę lat temu w Toyi. Ale Toya tam, gdzie działa, jest absolutnym monopolistą i ludzie nie mają wyboru. Płaczą i płacą... 34 zł za 22 kanały (w tym 11 ogólnodostępnych, darmowych). Jednak u nas konkurencja jest (sic!), co prawda dość nieudolna, ale z pewnością przechwyciłaby część niezadowolonych klientów. Poza tym już po wyłączeniu jednego kanału śmieciowego (TVN Meteo) NIEKTÓRZY grozili skargami do Urzędy Ochrony Konkurencji [i czegoś jeszcze, ale nie pamiętam czego]. A co by było, gdyby tak nagle zniknęło 10 kanałów? Albo więcej? Myślę, że jednak mimo wszystko nie są aż tak głupi, żeby tak ryzykować :)

 

Polsat -Tvn-tv6-polsat sport news nieważny str. fali POMOCY o co chodzi :roll:

 

Zapewne twój telewizor nie obsługuje kodowania MPEG-4 i dlatego te kanały nie działają. Ale nie jesteśmy jasnowidzami i raczej nie będziemy wróżyć z fusów, żeby odgadnąć, co może być faktyczną przyczyną problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany polko co ty jesteś taki anty, po co nam HD po co nam stereo po co nam dolby digital chcesz się cofać czy cieszyć się z nowych technologii naprawdę nie widzisz różnicy między przekazem SD a HD?

No chyba że nie masz TV obsługującego HD wtedy mogę Cię zrozumieć, ale użytkownikami kablówki są też inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację mam SHARPA :( obsługuje tylko mpeg-2 jakie mam możliwości aby oglądać te kanały.

Jedyne co Ci zostaje to albo zakup nowego odbiornika :cry: albo nowego tunera np. http://www.ceneo.pl/12419980s. Nie musi być koniecznie ten, ale ja ten model zakupiłem dla moich synów i jak za tak niewielkie pieniądze jestem w pełni z niego zadowolony. Dodatkowo możesz sobie zakupić do tego tunera talerz satelitarny i masz kablówke + zastaw satelitarny. Możliwość nagrywania programów na zewn. pamięć ( oczywiście "szybkie" przynajmniej class 4). Czytnik kart kart dla płatnych telewizji ( np. Canal+ oferowany w naszej TV sat). Nie jestem żadnym dystrybutorem Fargusona, po prostu kupiłem go i polecam innym. Najtańszy sprzęt z takimi możliwościami za rozsądną cenę na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym już po wyłączeniu jednego kanału śmieciowego (TVN Meteo) NIEKTÓRZY grozili skargami do Urzędy Ochrony Konkurencji

Tak z ciekawości, gdzie to wyczytałeś w moim poście?

[i czegoś jeszcze, ale nie pamiętam czego]

Posty pozostały, możesz poszukać.... :lol2:

 

Ten :twisted: nie znalazł się tam bez powodu. Postępowanie władz naszej kablówki sugerowało mi klasyczny brak podstawowej wiedzy o obowiązujących przepisach. Zwłaszcza:

Zgodnie z prawem przedsiębiorca telekomunikacyjny, który zmienia swoją ofertę, musi powiadomić konsumenta na piśmie o nowych warunkach co najmniej z wyprzedzeniem jednego okresu rozliczeniowego.

Nie wiem jak to jest ze stowarzyszeniami, a taki chyba jest status naszej kablówki ?

Jednak wystawiają faktury Vat za internet to chyba też są traktowani jak przedsiębiorca telekomunikacyjny.

Stanie 'otworem' do klienta w ich wykonaniu jest jednoznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy po podpisaniu umowy na korzystanie z pakietu Canal+ i jak w trakcie trwania umowy operator sieci kablowej wyłącza Canal+ Film HD a zostawia Canal+ Film to jest chyba złamaniem warunków umowy ? Przecież po to płace dodatkowo by mieć przekaż w jakości HD a nie SD. Tak własnie jest od wczoraj. I miej tu zaufanie do dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo wyłączono z przekazu Animal Planet , ulubiony program mojej żony. Jedyny program dla miłośników zwierząt. Co dostaliśmy w zamian ...nic. I niech nikt nie piszę ,że był to śmieciowy program. W sprawie Canal + rozmawiałem z biurem w Warszawie. Trochę niepotrzebnie bo powiedzieli mi, że jest to sprawa pomiędzy mną a TV Sat. Oni przesyłają wszystkie programy Canal+ w jakości HD i nie mają wpływu na to co dalej robią z sygnałem "dystrybutorzy". Czyli ktoś celowo obniża sygnał do SD ??? Idąc tym tropem to może niedługo wrócimy do sygnału tylko analogowego, tak jakby sobie życzył tego jeden z forumowiczów. A później do telewizji monochromatycznej bo po co komu kolory? Na czaro-białym nie widać co się dzieje na ekranie? Wszystkich użytkowników zaopatrzy się w "czarno-białe" telewizory, najlepiej 21' i będzie każdemu po równo. Tak jak to było nie tak dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siej zamętu, kanały HD są dostarczane w HD, a kanały SD w SD i tak są transmitowane w naszej kablówce. Nikt nic nie obniża.... Odrobina wiedzy na temat telewizji wystarczy, żeby wiedzieć, że są i takie, i takie.

Nawiasem mówiąc "specjaliści" z Cyfry+ nie bardzo znają się na tym, co robią...

Kiedyś dzwonił do mnie konsultant tej platformy, który usiłował mi wmówić, że dekoder, jaki chciał mi wcisnąć, odbiera "tylko kanały cyfrowe". Ja mówię, że wiem, że cyfrowe, bo na satelicie (Hotbirdzie) nie ma już analogowych, ale czy odbiera cyfrowe HD, czy tylko cyfrowe SD? A on znów, że "tylko cyfrowe" :lol: Zdaje się, że nie wiedział, że cyfrowe mogą być zarówno w SD, i HD. Ale kiedy zwróciłem mu uwagę, że chyba nie za bardzo się orientuje w tym, co sprzedaje, to się obraził i stwierdził, że jak nie chcę, to mogę nie skorzystać. No to nie skorzystałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jest Animal Planet ( żona jest wdzięczna ;-) i Discovery World Poland i Canal+ Film HD. Za o właśnie lubię forum . Animal Planet mam dwujęzyczny. W oryginalnej wersji i polskiej. Co do Canal + to na ich stronie zauważyłem że nadają swoje kanały tylko w jakości HD . Pytanie, skąd w naszej kablówce część z nich jest w jakości SD. Co do treści oferowanych przez Canal+ to uważam że warto , szczególnie jeśli ktoś interesuje się meczami na żywo. Mecze Barcelony lub Arsenalu oglądane na żywo, fanom piłki naprawdę mogą dostarczyć wielu emocji. A tak na marginesie forum jest właśnie dla ludzi którzy niekoniecznie muszą się na wszystkim znać ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w wersji SD i HD jest nadawane to samo, dlatego podają tylko jeden program (dla wersji HD, pewnie po to właśnie, żeby stworzyć wrażenie, że istnieje tylko taka, żeby ludzie ją wykupowali). Oczywiście są równolegle nadawane obie. Ba! Można mieć tylko wykupioną wersję SD, tak z satelity, jak i w kablówkach. Wersja HD jest praktycznie tylko dla tych, którzy dali się nabrać i pokupowali płaskie telewizory, a teraz męczą się, bo nic nie mogą oglądać z powodu fatalnej jakości obrazu, jakie mają te płaskie telewizory i muszą dopłacać do wersji HD, żeby móc obejrzeć cokolwiek w jako takiej jakości obrazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno z Tobą dyskutować Panie polko. Żyjesz w swoim prymitywnym świecie szklanej bańki i laptopa z drutami za oknem. Swoim tropo na które teraz poczekasz do wiosny ;) I resztą prymitywnych sposobów na wyłapanie dalekich DVB-T

I chyba nigdy nie widziałeś dobrze skalowanego obrazu cyfrowego SD na TV z Full HD bo nie pisał byś takich głupot! Jak nie stać cię na nowe technologie to po co prowokujesz ludzi którzy chcą iść z postępem...

Osobiście posiadam TV Sony Full HD EX500 z tradycyjnym podświetlaniem CCFL i procesorem BE3 który doskonale obrabia cyfrowy SD z naszej kablówki. I nie jeden ze znajomych doszukiwał się znaczka HD przy nazwie nadawanego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Edi730 w 100%. Nie każdy odbiornik dobrze radzi sobie ze skalowaniem obrazu w SD. Ja osobiście zdecydowałem się na Toshibę 40SL736 po konsultacji z "kiki" z forum HDTV. Kto zna to forum to wie o kim piszę. W skrócie jaka jest różnica pomiędzy jakością odbioru SD i HD na przykładzie Canal+ Sport HD. Taka, że jak w meczu piłki nożnej 22 zawodników biega po boisku to mogę na koszulkach odczytać ich nazwiska :-) . Czy istnieje taka możliwość na tradycyjnych telewizorach kineskopowych ? Proszę sprawdzić , tylko nie za blisko odbiornika bo to nie jest zbyt zdrowe dla oczu.

P.s Kanał 56 znowu się wysypał i nic na nim nie ma ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...