Skocz do zawartości

TV SAT TEOFILÓW C ŁÓDŹ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Hmm. Nie jest to czasem efekt uboczny wprowadzenia przez TVN dual audio na niektórych programach?

Na filmach pojawia się wybór pomiędzy wersją z lektorem a wersją bez napisów ;-) (coś chyba nie zabanglalo z napisami w naszej kablówce, nie udało mi się ich znaleźć...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie oglądam tvn-ów, ale włączyłem teraz tvn i tvn siedem i wszystko wygląda normalnie. Obraz jest i zgadza się z dźwiękiem (zarówno MPG, jak i Ac3). Chyba, że chodzi o jakiś inny TVN, ale cyfrowe mam tylko te 2...

 

TVN%20Siedem20110330-20_42_10.ts_000013393.jpg TVN20110330-20_46_31.ts_000008239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie TVN u mnie maja problem. I ja też mam TV Sony tylko ex500. Może to już trop ;) Wiecie dzwoniłem do Panów z TV Sat no i ręce opadają ... Oczywiście po ich stronie wszystko OK, kazali przeprogramować od nowa tv. pomieszałem kolejność kanałów i tyle... Usłyszałem jeszcze, że jak to nie pomoże przyślą mechanika, ale pytam do czego? Do mojego tv? :) Usłyszałem to czego się spodziewałem, tak że bez zmian. Czekam na kolejną promocje N jak mi nie przypadnie to biorę TNK... Już niedługo Panowie DVB-T w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nikt nie zauważył, a tym czasem nasza ulubiona kablówka ma w końcu oficjalną stronę pod swoim adresem wwwteoc.pl :D

Sądząc z "TVP Trwam" i paru innych, to cały wykaz jest skopiowany z mojej strony. Nawet kolory są te same... No pewnie, po co się wysilać, lepiej okraść biednego internautę z jego ciężkiej pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem Toshibę 40SL736G .Super telewizor tylko na kanałach cyfrowych na wszystkich stacjach TVN-owskich mam brak synchronizacji audio wideo. Gdzieś ok. 6 sek !!!

Dzwoniłem do serwisu Toshiby, znajomych elektroników, byłem na kilku forach i wszędzie mam tę samą odpowiedź. Wina leży po stronie operatora kablówki. Coś z niewłaściwą modulacją czy coś w tym stylu. Dzwoniłem do naszego operatora z problemem. Usłyszałem że tylko ja mam taki problem, u niego jest ok. i tak zostanie !!!!

Dla mnie kpina. Pomijając fakt że wszystkie "porządne" kabłówki udostępniają sygnał wraz z dekoderem który następnie podłącza się do TV za pomocą EURO lub HDMI.

Z tego co się orientuje nie tylko ja mam taki problem, bo nieoficjalnie dowiedziałem się że był też ktoś z Sharpem i Sony z podobnym problemem i też ich "olano"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy o sprawie i parę osób z forum też ma problemy z tvn-ami. Chyba czas walczyć z monopolem !!! Tylko jak ? :/ Wiecie może zadzwonię po świętach do UOKiK popytam w końcu biorą kasę i mają monopol...

Odnośnie stronki. Mam nadzieję że będzie forum :) To się wyżyjemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem Toshibę 40SL736G .Super telewizor tylko na kanałach cyfrowych na wszystkich stacjach TVN-owskich mam brak synchronizacji audio wideo. Gdzieś ok. 6 sek !!!

Dzwoniłem do serwisu Toshiby, znajomych elektroników, byłem na kilku forach i wszędzie mam tę samą odpowiedź. Wina leży po stronie operatora kablówki. Coś z niewłaściwą modulacją czy coś w tym stylu. Dzwoniłem do naszego operatora z problemem. Usłyszałem że tylko ja mam taki problem, u niego jest ok. i tak zostanie !!!!

Dla mnie kpina. Pomijając fakt że wszystkie "porządne" kabłówki udostępniają sygnał wraz z dekoderem który następnie podłącza się do TV za pomocą EURO lub HDMI.

Z tego co się orientuje nie tylko ja mam taki problem, bo nieoficjalnie dowiedziałem się że był też ktoś z Sharpem i Sony z podobnym problemem i też ich "olano"

Zdawało mi się że dekodery są dostępne...

 

Czy problem z tvn masz na obu wersjach audio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż też tak myślałem, ale dekodery nie są dostępne. Jak byś chciał canal + tez nie dostaniesz dekodera tylko kartę Ci za którą musisz zapłacić kaucję 100 PLN.

Tak problem z audio mam w obu wersjach audio w TVN. Inne programy do woli MPEG lub AC3, polski lub angielski.

Po za tym z tego co sie orientuje to sygnał TVN pochodzi z satelity HotBird 9, pozycja: 13'E, częstotliwość: 11393.40 i dotyczy to wszystkich TVN-ów i musi być dekodowany i przetwarzany na sygnał DVB T. Tak więc tłumaczenia "speców" z naszej kablówki że oni tylko przekazują dalej sygnał i nic z nim nie robia można włożyć między bajki. Robią i to źle fachowcy od siedmiu boleści.

 

Poza tym wysłałem zapytanie do Toya w sprawie możliwości podłączenia się do nich. Oferta programowa i internet biją naszą kablówke na głowę. 128 programów cyfrowych do tego 12 w HD i internet 10 Mb/sek w promocji mniej niż 70 zł. za wszystko przez cały okres trwania umowy. Nie wiem ile za przyłączenie. Do tego sygnał do TV z dekodera (z dyskiem 500GB) poprzez HDMI ( 30% lepsza jakość niż przy sygnale podawanym na wyj. antenowe). Tak więc jest się nad czym zastanowić a właściwie to nie ma. Jedynie kwestia technicznych możliwości przyłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym my w ogóle mówimy? Jaki dekoder do niekodowanej telewizji?

Jak się kupuje kiepski telewizor, to trzeba się liczyć z kiepskim obrazem, a nie szukać winy wszędzie dookoła, w dodatku tam, gdzie jej nie ma...

Proponuję poczytać narzekania abonentów dużych kablówek, w których kanały są zakodowane, że muszą korzystać z zewnętrznych tunerów, a nie z wbudowanych w telewizor, przez co mają kiepski obraz... Chociażby tu i wiele, wiele kolejnych i wcześniejszych stron. Przy okazji dowiesz się, jak z oferty zadowoleni są wszyscy abonenci Toyi :mrgreen:

A poza tym Toyi u nas na osiedlu nie ma. I chwała Bogu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba, Sharp , Sony to są kiepskie marki ? Mam Toshibę 40SL736 to jest kiepski model??? Oświeć nas jakie marki są dobre, LG?

Proponuję poczytać na forach HDTV lub elektroda o dobrych markach i modelach współczesnych telewizorów.

To dobrze że nie ma u nas konkurencji a jest monopol ???

Konkurencja sprzyja chyba rozwojowi a monopol tylko jednemu operatorowi i chyba masz jakiś udział w tym że tak piszesz.

Opinie jaką wyraziłem dostałem od serwisantów TV, użytkowników for internetowych, programisty z Toshiby. Jutro zadzwonie do UOKiK i może może do KRRiT. Tak po prostu się spytam co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonie do UOKiK i może może do KRRiT. Tak po prostu się spytam co i jak.

 

Powodzenia...

Przeczytaj najpierw umowę. Przynajmniej się nie ośmieszysz... Nikt nic Ci nie gwarantuje, nawet że cokolwiek zobaczysz na ekranie.

 

Co do super oferty Toyi.. miałem i nie tęsknię za jakoś....cią i wieszającym się, przegrzewającym tunerem. Zaliczyłem też multimedia (porażka, udało się im stworzyć idealny system generowania liczb losowych i podłączyć go do uprawnień przesyłanych do tunera), ret sat 1 i radsat2 oraz aktualnie teoc.

Jak na razie w moim prywatnym rankingu prowadzi radsat2, drugie miejsce ret sat 1 potem hmmm niestety teoc (coś muszę wpisać... skoro potem zostają..)

Toya i multimedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...no i miałem rację. Jestem po rozmowie z konserwatorem sieci. Uszkodzone jest jakieś urządzenie . Mają je wymienić na początku maja jak dojedzie z Niemiec.

Te części z Niemiec to chyba płyną promem ;) Wydaje się że to kolejna ściema ze strony panów z kablówki. Kto dzisiaj kupuje części bądź elektronikę w Niemczech jak w Polsce są te same ceny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem , podobno jakieś tam opóźnienie z transportem :-( Już sam nie wiem co o tym myśleć. Na początku maja zawziąłem się wymontowałem tv ze ściany, pojechałem do taty na widzew ( takie samo rozwiązanie jak u nas, sygnał bezp. z kabla do tv) podłączyłem i co ?? I wszystko śmiga jak należy TVN również. Sporo kosztowało mnie to wysiłku ( 40 cali to jest co dźwigać) ale mam pewność z telewizorem jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam że w tym temacie pytanko... Ale czy ktoś z osiedla próbował już odbierać sygnał testowy cyfrowej telewizji naziemnej dvb-t. Jestem ciekawy czy sygnał dociera do teofilowa. Sprawdził bym osobiście, ale brak możliwości tech ;) (nie mam antenki pokojowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na pokojowej na pewno nic nie złapiesz, co najwyżej możesz próbować na jakiejś zewnętrznej, ale to też jakiejś lepszej... viewtopic.php?p=476165#p476165

 

A w naszej kablówce ostatnio jakieś zmiany... Zlikwidowali tą najstarszą, szklaną antenę paraboliczną, a zamiast niej założyli nowy maszt i dodatkową antenę do tv naziemnej... Zobaczymy, co z tego będzie ;)

 

SDC15665.jpg

SDC18886.jpg

SDC18955.jpg

SDC18959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wygląda to na antenę do DVB-T (OPTICUM AX 1000 albo nawet bardziej AT 45TLS 3LINE), więc może należy przyjąć, że po woli idziemy w kierunku odbioru cyfrowego. W końcu oficjalnie przechodzimy na takie emisje telewizyjne.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie ta inwestycja 100zł w antenę przynosi tak rewelacyjne zmiany ;) przecież niedługo każdy z parapetu odbierze te muxy na zwykłej antenie jak tylko skończą się testy i zwiększą moc sygnału. A tuner DVB-t działający na takiej samej zasadzie jak proponują za 199zł można kupić 50-100zł. No chyba że to jakiś Hi-end ;) Wywąchali tani zarobek :)

Co do cyfrowych tvn-ów to nadal problem z fonią, a podobno miało się poprawić na początku maja. Jaja sobie robią z abonentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...