Skocz do zawartości

Nie do wiary


p_96glin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj była 1. część odcinka "Tajemnice Wylatowa" i podczas emitowana jakiegoś materiału z konferencji, czy tym podobne to pisało, że to, tzn. ta konferencja jest z 2006 roku, a jeszcze w poprzednich odcinkach było o końcu świata w 2012 roku to ktoś powiedział, że mamy 6 lat, więc 2012 r. - 6 l = 2006 r., tzn. że emitują odcinki "Nie do wiary" z 2006, może 2007 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]a jeszcze w poprzednich odcinkach było o końcu świata w 2012 roku to ktoś powiedział, że mamy 6 lat, więc 2012 r. - 6 l = 2006 r., tzn. że emitują odcinki "Nie do wiary" z 2006, może 2007 roku.

Ten odcinek pamiętam i chyba mam nawet nagrany. Ten ktoś czasem nie powiedział, że mamy jeszcze 7 lat = 2005? Tak mi się coś zdaje, ale też się mogę mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
To oni to kręcili w 16/9?, dzis jak oglądałem to właśnie leciało w panoramie.

Teraz właśnie oglądam Nie do wiary, czołówka, końcowe napisy, i podpis Macieja Trojanowskiego wskazuje, że obraz został "brutalnie" rozciągnięty z panoramy do 16/9, jak leci materiał to nawet tego nie widać, gorzej jak autor jest w studio, mogli puścić to normalnie w pillar-boxie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał 4:3 letterbox z TVN-u:

niedowiaryoryginaw43let.png

 

Materiał skadrowany do 16:9 z TVN Style:

niedowiaryskadrowanedo1.png

 

Jak tam nie widzę, aby obraz został nieproporcjonalnie rozciągnięty. Widzę jedynie, że zostały obcięte zbędne czarne paski.

Najbardziej absurdalne jest stwierdzenie, że napisy końcowe są nieproporcjonalnie rozciągnięte, gdyż zostały one dograne współcześnie w 2012 roku.

Podmienione je, ponieważ oryginalne zawierały zapowiedź następnego odcinka, a TVN Style emituje odcinki nie po kolei.

 

O ile rozumiem modyfikację końcówek odcinków, o tyle głupotą według mnie jest to, że od 4 maja 2012 zaczęto również podmieniać czołówki w starszych odcinkach na najnowszą. Wycięto również fragment wejścia Macieja Trojanowskiego do studia i po czołówce od razu zaczyna się przemowa. Źle to wygląda, gdyż w trakcie momentu wchodzenia do studia i przy rozpoczęciu przemowy gra jeszcze muzyka z czołówki i teraz po skasowaniu fragmentu wejścia do studia muzyka z czołówki nie pokrywa się z tą z przemowy. Po za tym stare czołówki również były fajne i warte obejrzenia. Teraz powinny lecieć odcinki z taką fajną czołówką z piorunem, ale ktoś "mądry" podmienił na najnowszą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pamięta ktoś następujący odc. "Nie do wiary"?

W pewnym domu pojawiały się na ścianach różne plamy utworzone z wody. Na początku nikt nie wiedział skąd się biorą. Nawet w toalecie skuto całą ścianę do surowej cegły w nadziei, że coś się wyjaśni, nie pomogło. Zainstalowano ukrytą kamerę. Okazało się, że to chłopak (jeden z domowników) lał wodę pistoletem dla dzieci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

         Przeniesiono. Kontynuuję dyskusję w odpowiednim wątku.

Nie do wiary powróciło. Na początek odcinek można powiedzieć pilotowy, zapowiadający to czego możemy się spodziewać w kolejnych.

Raczej na odwrót - pierwszy odcinek Nie do wiary na TTV przedstawiał w większości podsumowanie tego, co było w starych wydaniach programu. Zauważyłem pewną nieścisłość - mianowicie lektor wspominając odcinek 279 Powrót? powiedział, że jego akcja toczy się w Warszawie, zaś w tym odcinku 279 mówił, że akcja toczy się we Wrocławiu. To w końcu w Warszawie czy we Wrocławiu? Wydaję mi się, że teraz mówili prawdę mówiąc, że w Warszawie, zaś w 2006 roku oszukali mówiąc, że we Wrocławiu. Wnioskuję to po czerwonym kolorze tramwaju, który przez parę sekund można było zauważyć w odcinku 279. Warto zauważyć, że w pierwszym odcinku na TTV pojawiły się również fragmenty odcinka 178, w którym to astrolog wedyjski Sadanam Narayanan przepowiedział Maciejowi Trojanowskiego, że umrze za 11 lat w wieku 63 lat. Maciej Trojanowski urodził się 27 stycznia 1951 roku, więc według tej przepowiedni powinien umrzeć w 2014 roku lub na początku 2015. Ja życzę Panu Maciejowi, żeby ta przepowiednia się nie sprawdziła i żeby żył znacznie dłużej niż ten astrolog wywróżył. Nikt tak dobrze nie poprowadzi programu Nie do wiary jak Maciej Trojanowski, więc mam nadzieję, że nikt nie będzie musiał go w najbliższych latach zastępować na stanowisku prowadzącego. Jako ciekawostkę należy zanotować, że Maciej Trojanowski trafił do programu Nie do wiary zupełnie przypadkowo. Na początku powstawania programu w 1996 roku twórcy wpadli w panikę, gdyż program miał nie długo ruszyć z emisją, a oni nie mieli kogo dać na stanowisko prowadzącego. Zastanawiano się nawet nad Hubertem Urbańskim. Wtedy w ostatniej chwili jeden z członków ekipy przypomniał sobie, że ma w rodzinie dalekiego kuzyna, który tajemniczo wygląda. I tak rozpoczęła się przygoda Macieja Trojanowskiego ze Strefą 11.

 

Jeszcze na spokojnie nie widziałem tego wydania "Nie do wiary", tylko na szybko przy wycinaniu reklam i wydaje mi się, że to jest inny odcinek (zjawiska paranormalne), niż ten, który leciał w minionym tyg. w TVN (jasnowidz).

Na TVN-ie puścili inny odcinek, gdyż ten pierwszy odcinek z TTV zawierał w większości materiały archiwalne, które są w troszkę gorszej jakości technicznej, a oni woleli puścić coś w HD, żeby ładnie się na TVN HD prezentowało. Warto zauważyć, że początki odcinka z TVN-u i pierwszego z TTV były identyczne - w obu Maciej Trojanowski witał się z widzami po 5 latach przerwy i tłumaczył, dlaczego zdecydowano się na przywrócenie programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć, że początki odcinka z TVN-u i pierwszego z TTV były identyczne - w obu Maciej Trojanowski witał się z widzami po 5 latach przerwy i tłumaczył, dlaczego zdecydowano się na przywrócenie programu.

W odcinku zatytułowanym "Jasnowidz" pewnie dlatego był taki sam początek, jak w pierwszym (TTV), bo ten odcinek leciał jako pierwszy od wielu lat w TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Warto zauważyć, że w pierwszym odcinku na TTV pojawiły się również fragmenty odcinka 178, w którym to astrolog wedyjski Sadanam Narayanan przepowiedział Maciejowi Trojanowskiego, że umrze za 11 lat w wieku 63 lat. Maciej Trojanowski urodził się 27 stycznia 1951 roku, więc według tej przepowiedni powinien umrzeć w 2014 roku lub na początku 2015.

 

Przepowiednia astrologa wedyjskiego Sadanama Narayanana chyba się sprawdziła. Znalazłem na stronie TTV taki wpis:

 

[*]

To już dzisiaj Panie Macieju

Spoczywaj Pan w spokoju

Wadowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...