Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zakręciłem się strasznie, czyli mam rozumieć, że jeżeli posiadam w PW kanał Futbol to muszę aktywować pakiet Sport HD z początkiem maja, a później po zakończeniu emisji kanału będę mógł zrezygnować - wypowiedzieć umowę bez ponoszenia konsekwencji. Bardzo proszę o konkretną i jasną odpowiedź. Bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeśli masz ten kanał PWU to musisz aktywować pakiet Sport HD. Wtedy bez ponoszenia konsekwencji możesz rozwiązać umowę z CP gdy wyłączą Polsat Futbol.

A ja mam jeszcze takie pytanko. Jak ktoś np nie ma dołączonej do umowy PWU to możną ją jakoś zdobyć?

Bo ja np mam a siostra już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje ,że jednak nie tak łatwo będzie można rozwiązać umowę.

Na początku lutego tego roku ten temat był już przerabiany.

...PWU obowiązuje w zakresie pakietów z których aktualnie korzystasz. Jak podpisujesz umowę to na FAM+2 i potem rezygnujesz z 1 albo 2 pakietów (w zależności od promocji) to potwierdzasz to stosownym dokumentem pt. "Potwierdzenie zmiany warunków umowy". Tak samo jak potem włączasz jakiś pakiet to podpisujesz taki sam dokument.

 

@jarek9341 - czytaj co napisałem, na początku wszyscy dostają FAM+2, jak rezygnowałeś i zostawiłeś tylko FAM to zmieniłeś warunki umowy.

 

Na dzień dzisiejszy jest na to sposób, po prostu dołączyć sobie pakiet Sport HD na okres rozliczeniowy w którym usunął PF. Ale coś czuję, że za jakis czas przy aktywowaniu Sport HD będzie się generowało też nowe PWU bez PF...

W związku z powyższym mam pytanie czy ktoś już to przerabiał i aktywował pakiet Sport HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum N, jeden z użytkowników zapytał się, czy w związku z zamianą VH1 European na VH1 Polska będzie można wypowiedzieć umowę. Przedstawiciele N odpisali mu następująco:

Nie, ponieważ VH1 Europe zmienia się w VH1 Polska i traktujemy to jako zmianę nazwy, a nie wycofanie kanału
Podejrzewam, że podobna sytuacja będzie miała miejsce w CP i też z tego powodu nie będzie można wypowiedzieć umowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się nazwa, zmienia się zawartość kanału. Czego trzeba więcej, aby nie doszło tylko do zmiany nazwy, a do zmiany kanału? Tak na prawdę pozostaje tylko nadawca, który jeden kanał zastępuje drugim, a platformy satelitarne wykorzystują fakt, że nadawca nie zmienia się.

 

Jeżeli tak na to patrzeć to z powodu likwidacji Polsatu Futbol także nie będzie można wypowiedzieć umowy, gdyż zmienia się tylko nazwa i rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dniem 24 kwietnia 2012 r. zmianie ulega nazwa kanału z VH1 European na VH1. Jednocześnie wzbogacona zostanie oferta programowa stacji o wideoklipy polskich wykonawców pop i rock.

 

Oficjalny komunikat CP - to tylko zmiana nazwy, brak podstawy do wypowiedzenia umowy :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dniem 24 kwietnia 2012 r. zmianie ulega nazwa kanału z VH1 European na VH1. Jednocześnie wzbogacona zostanie oferta programowa stacji o wideoklipy polskich wykonawców pop i rock.

 

Oficjalny komunikat CP - to tylko zmiana nazwy, brak podstawy do wypowiedzenia umowy :brawo:

Jawne pogrywanie z klientem. Zostawili samo VH1, bo tak jest nazwana stacja w większości PWU.

Zmiana kontentu na taki z reklamami i zmiana formatu nadawania z 4:3 na 16:9 kojarzy się niestety z nowym kanałem, a nie tylko ze zmianą nazwy. Dobry prawnik by sprawę wygrał. Ale kto się będzie sądził o VH1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kontentu na taki z reklamami i zmiana formatu nadawania z 4:3 na 16:9 kojarzy się niestety z nowym kanałem, a nie tylko ze zmianą nazwy. Dobry prawnik by sprawę wygrał. Ale kto się będzie sądził o VH1?

Chyba żartujesz. Jakby Eurosport zmienił format na 4:3 i zaczął puszczać teledyski, to myślisz, że mógłbyś rozwiązać umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze zmienił nazwę na Eurosport Disco? To nie wiadomo. Zauważcie, że identyfikator kanału został zmieniony na taki, jaki jest w większośći PWU.

Ja mam w PWU VH1 European. I co by było, gdybym chciał wypowiedziec umowę?

A poniżej trochę nadziei dla tych co chcą wypowiedzieć z okazji wyłączenia Polsatu Futbol i wszystkich tak zwanych promocyjnych kanałów.

...Trochę inaczej kształtuje się sytuacja abonentów, którzy zostali poinformowani, że dany kanał włączony jest do oferty jedynie na próbę i na z góry określony okres czasu. W takim wypadku operator może bowiem twierdzić, że nie doszło do trwałej modyfikacji oferty, a dokonana zmiana miała charakter jedynie akcji promocyjnej. W takim wypadku istotne jednak jest czy w zawiadomieniu o dodaniu nowego kanału wskazane zostało, na jaki okres został on wprowadzony. W przypadku bowiem jeśli kanał wprowadzony będzie jako świadczenie promocyjne, lecz nie będzie wskazane na jaki okres czasu, będzie to oznaczało, że został on wprowadzony na czas nieokreślony, co będzie równoznaczne ze zmianą oferty. W takim wypadku operator nie będzie chroniony twierdzeniem o rzekomej promocji, a wycofanie programu będzie skutkować możliwością wypowiedzenia umowy.

 

Kancelaria Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy

Cały tekst, mozna znaleźć tutaj:

http://media2.pl/telekomunikacja/87299-Operatorzy-telekomunikacyjni-Zmiana-oferty-TV-a-wypowiedzenie-umowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie sprawdziłam moje PWU "Nowy Cyfrowy Polsat - Zima 2011 ST", z dn. 08.12.2011 r. W Pakiecie Extra HD mam wymieniony kanał VH1 European. Czyli co? Według tego przysługuje mi bezkarne rozwiazanie umowy? Czy jednak nie? Bo szczerze mówiąc, już trochę się zamotałam. Jeżeli nie teraz, to na pewno skorzystam za miesiac z okazji, jak zlikwidują Polsat Futbol. Moze nie zrezygnuję całkowicie, ale trochę z nimi ponegocjuję i może uda się skrócić umowę, lub zmniejszyć pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał nazywa się VH1, to że niektórzy operatorzy dodają European lub Polska, to jest ich błąd. Mają przez to problemy, bo zawsze się znajdzie kilku malkontentów, którzy chcą rozwiązać umowę.

Jak Eurosport kupił prawa do Bundesligi i rozdzielił Eurosport 2 na kilka wersji, to czy też można było rozwiązać umowę? Odpowiedź brzmi NIE, tak samo jest i w tym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem telefonicznie informacje że niemożliwe jest rozwiązanie umowy z związku z wycofaniem TVN HD+1.

Umowę do podpisu dostałem pocztą. Jest to Umowa z datą

wydruku 12-10-2011 r. Do Umowy dołączone są Promocyjne Warunki Umowy z dnia

12.09.2011 roku z kanałem TVN HD+1. W promcyjnych Warunkach Umowy (część

szczególowa) jest zapis:

"Przyjęcie warunków określonych niniejszą umową jest możliwe pod warunkiem

że:

1. Podpisany jeden egzemplarz Umowy zostanie doręczony do Cyfrowego Polsatu

najpóźniej do 15-11-2011 roku. Umowa wysłana w październiku. Chyba miałem prawo do rozwiązania umowy? Pytam ponieważ chce przekazać sprawę do UOKiK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...