Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm to chyba nici z rozwiązywania umowy :)

o czym moze świadczyć poniższy link

 

http://cyfrowypolsatnews.pl/news.php?readmore=2462

 

Ale nas zrobili w bambuko ale ktos już tutaj dobrze pisał stworzą własny kanał i będą mieli nas w d......

 

Jedynym ratunkiem zostanie nam wyłączenie ESPN bo raczej ani zapowiadane kanały Sportklub ni Fightklub ani też dziwny twór Polsat Sport Weekend nie zastąpi ESPN. Chyba że się mylę :)

Któż to wie czym na jeszcze zaskoczy CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem czytałem to wczoraj. Ale pisza że pierwszy kanał ma wystartować 1 września. Więc będą musieli przytrzymać i emitować zza grobu ESPN tak jak to robią z Zone Romanticą. Ale ja jestem dobrej myśli. Przecież to nie będzie ani odświeżenie kanału ani rebranding (czy jak to się zwie). W każdym razie czekam bo już mam dosyć tego cp. Już przeszło tydzień mi przesyłają nadpłatę z mojego konta, szkoda że nie ma odsetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zauważyłem, że na stronie Cyfrowego Polsatu nie ma programu na 1 sierpnia dla ESPN Classic i America (dla innych kanałów jest). Po kliknięciu w zakładkę nic się nie dzieje. Np. dla Zone Romantici jest.

 

Trzymam kciuki za likwidację, bo kupiłem mieszkanie i mam już UPC. Od kilku miesięcy płacę CP 130 zł miesięcznie za TV i LTE, choć nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Czy przypadkiem nie jest tak, że operator ma obowiązek uprzedzić o zmianach na miesiąc przed wyłączeniem kanału?

 

Ta sytuacja wskazuje, że CP wie o wyłączeniu kanału (wiadomo było że zostanie wyłączony już dawno) i potwierdza to nijako brakiem ramówki na 1 sierpnia (na innych portalach z programem TV ESPN nie ma tez i na następne dni).

 

Jeśli 1 sierpnia wyłączą kanały ESPN i dopiero wtedy CP powie - "sorry, tak wyszło", to będzie to delikatnie mówiąc - nieuczciwa praktyka i wprowadzanie klientów w błąd. Każdy uprawniony do rozwiązania umowy będzie im musiał zapłacić za miesiąc więcej, mimo, ze kanały objęte umową nie będą już emitowane (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cyfrowypolsatnews.pl/news.php?readmore=2469

 

Wynika z tego że od 1 sierpnia w CP będą dwa nowe kanały SportKlub oraz FightKlub. Czy jeżeli byłaby to prawda to zniknięcie ESPN będzie mogło być zstąpione tymi kanałami a abonenci nie będą mogli składać wypowiedzeń bez kary umownej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli byłaby to prawda to zniknięcie ESPN będzie mogło być zstąpione tymi kanałami a abonenci nie będą mogli składać wypowiedzeń bez kary umownej?

Samo wyłączenie ESPN Classic wystarczy do rozwiązania umowy.

Zastąpienie go innymi kanałami (nawet pięćdziesięcioma) nie ma wpływu na to prawo.

Nie dojdzie także do rebrandingu, bo Polsat Sport Weekend, Sport Klub czy Fight Klub to oddzielne kanały, nadające na innej koncesji.

 

Co innego jeśli Polsat znajdzie metodę na jakieś pośmiertne nadawanie ESPN Classic, np zapętlone powtórki :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar

 

I tego się boję najbardziej. Choć myślę, że kontent ESPN może być droższy niż Zone Romantica. W takim układzie ciężko by było puszczać ten kanał "z puszki".

 

Tak na chłopski rozum kiedy nie ma programu dla kanału od 1 sierpnia - CP albo już wie że ESPN nie będzie nadawany i gra na zwłokę - albo jeszcze kombinuje na ostatnią chwilę by jakoś jego żywot przeciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sierpnia znika z Cyfrowego Polsatu ESPN, a Zone Romantica będzie nadawana dalej (pewnie do września gdy wprowadzą ten swój kanał z telenowelami), można to wywnioskować po programie dnia na stronach CP: dla ESPN program koczy się na 31 lipca, a dla ZR jest już program na 1 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Z ciekawości wysłałem przez icok do polsatu pytanie czy kanał kończy nadawanie oraz czy będzie możliwość wypowiedzenia umowy. Oto odpowiedź jaką otrzymałem (pisownia oryginalna):

 

"Szanowny Panie

 

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 sierpnia 2013 r. roku zakończona zostanie emisja kanału ESPN Classic. W związku z wycofaniem ww. kanału z oferty w przypadku jego zagwarantowania w Umowię lub Promocyjnych warunkach Umowy przysługuje Panu prawo do rozwiązania umowy abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia, jednakże nie później niż do 30 dni od dnia dokonania takiej zmiany (liczy się data stempla pocztowego), ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego, w którym zostało wysłane pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu umowy abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia. Zobowiązana jest Pani drogą pisemną wysłać wypowiedzenie umowy na adres Cyfrowego Polsatu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wypowiedzenie wysyłasz dopiero po wycofaniu kanału z oferty. :) Natomiast umowa zostaje rozwiązana na koniec okresu rozliczeniowego, w którym CP dostał Twoje pismo. :) Dodam, że okres rozliczeniowy to nie miesiąc kalendarzowy, a 30 dni liczone od dnia zawarcia umowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek
Wypowiedzenie wysyłasz dopiero po wycofaniu kanału z oferty. :) Natomiast umowa zostaje rozwiązana na koniec okresu rozliczeniowego, w którym CP dostał Twoje pismo. :) Dodam, że okres rozliczeniowy to nie miesiąc kalendarzowy, a 30 dni liczone od dnia zawarcia umowy. :)

 

jak to CP dostał pismo? jak byk jest napisane: "..ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego, w którym zostało wysłane pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu umowy abonenckiej".. czyli wysyłamy pismo 1 sierpnia 2013 i osoby, którym okres rozliczeniowy zaczyna się w drugim dniu miesiąca (w tym przypadku 02.08.2013) nie muszą płacić za kolejny okres rozliczeniowy, gdyż umowę uważa się już za rozwiązaną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...