Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mi w APS po padnięciu 305G podczas aktualizacji na soft 165 wymienili dekoder na familijny F300. Dekoder jest nawet OK, ale brak listy ulubionych to mega porażka.

Muszę zrobić sobie sciągę z kanałami od CP. POmału myślę też o rezygnacji z CP z powodu braku możliwości tworzenia własnej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pytanie zwiazane z samsungiem dsb 305g. Otóż mam zamontowany monoblock i tuner nie lapie wszystkich kanalów z ASTRY. Wynajduje tylko kilka Ukrainskich.W menu tunera mam ustawiony DISEQC A na HB iDISEQC B na ASTTRE. Może mi ktos cos podpowiedziec co mam nie tak? Dzieki jestem nowicjuszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja ważna dla użytkowników DSB 305G.

Na dekoderach posiadających nieaktualną wersję oprogramowania może pojawić się błąd „BRAK SYGNAŁU” na kanale TVP1.

Sprawdzenie wersji oprogramowania: Menu -> Ustawienia systemowe -> Informacje Systemowe -> Wersja oprogramowania - 165.

Aktualizacja: MENU -> MANUALNA AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA i zatwierdzić OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam! Mam pytanie do posiadających dekoder cp samsung dsb s305g, a raczej dziwny przypadek do rozgryzienia :D

Dekoder cp samsung dsb s305g był podłączony do LCD Samsung 37" przez kabel EURO-EURO. LCD stał na stoliku RTV pod nim na półce dekoder i wszystko było OK bez żadnego problemu. Po dwóch latach oglądania stwierdziłem, że 37" to za mało i kupiłem 42" no i po zamianie LCD zaczęły się dziać dziwne rzeczy z dekoderem: gdy przełączałem kanały przyciskami numerycznymi 1, 2, 3 to wszystko jest OK ale jak przejdę na przełączanie programów PR+ lub PR- (góra-dół) to tuner zaczyna szaleć, zaczyna się ruletka. Oglądam np. "kanał 1" i dam PR+ to nie wskakuje na "kanał 2" tylko zaczyna przewijać po kanałach i zatrzyma się np. na "kanale 50" innym razem na 150-tym. Tuner był sprawdzany w punkcie CP i wszystko OK i pilot też jest OK. Więc po powrocie do domu jedno wielkie sprawdzanie sprzętu. Niby wszystko OK a dalej się to dzieje. Więc podłączam już jako ostatni pomysł stary(2letni LCD) i wszystko wraca do normy. ZERO ruletki ze zmianą kanałów. Podłączam z powrotem 42" i znowu ruletka :/ Więc przyszedł mi jeden pomysł, przekręciłem dekoder o padre stopni żeby wyświetlacz(przód dekodera)nie był równolegle z ekranem LCD i wielkie zdziwienie WSZYSTKO wraca do normy. Jak to wytłumaczyć :?: Moim zdaniem sygnał z pilota odbija się od LCD następnie od ściany i trafia do dekodera i stąd te dziwne przypadłości ze zmianą kanałów "góra-dół"

Ale się rozpisałem :D Czekam na wasze pomysły i pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie do posiadających dekoder cp samsung dsb s305g, a raczej dziwny przypadek do rozgryzienia :D

Dekoder cp samsung dsb s305g był podłączony do LCD Samsung 37" przez kabel EURO-EURO. LCD stał na stoliku RTV pod nim na półce dekoder i wszystko było OK bez żadnego problemu. Po dwóch latach oglądania stwierdziłem, że 37" to za mało i kupiłem 42" no i po zamianie LCD zaczęły się dziać dziwne rzeczy z dekoderem: gdy przełączałem kanały przyciskami numerycznymi 1, 2, 3 to wszystko jest OK ale jak przejdę na przełączanie programów PR+ lub PR- (góra-dół) to tuner zaczyna szaleć, zaczyna się ruletka. Oglądam np. "kanał 1" i dam PR+ to nie wskakuje na "kanał 2" tylko zaczyna przewijać po kanałach i zatrzyma się np. na "kanale 50" innym razem na 150-tym. Tuner był sprawdzany w punkcie CP i wszystko OK i pilot też jest OK. Więc po powrocie do domu jedno wielkie sprawdzanie sprzętu. Niby wszystko OK a dalej się to dzieje. Więc podłączam już jako ostatni pomysł stary(2letni LCD) i wszystko wraca do normy. ZERO ruletki ze zmianą kanałów. Podłączam z powrotem 42" i znowu ruletka :/ Więc przyszedł mi jeden pomysł, przekręciłem dekoder o padre stopni żeby wyświetlacz(przód dekodera)nie był równolegle z ekranem LCD i wielkie zdziwienie WSZYSTKO wraca do normy. Jak to wytłumaczyć :?: Moim zdaniem sygnał z pilota odbija się od LCD następnie od ściany i trafia do dekodera i stąd te dziwne przypadłości ze zmianą kanałów "góra-dół"

Ale się rozpisałem :D Czekam na wasze pomysły i pozdrawiam :!:

 

Czy opisane zjawisko dzieje się podczas korzystania z pilota TV czy dekodera bo w opisanym przypadku jest to dość istotne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas wyskakuje mi komunikat o kolejnym numerze, dotyczący nowej gazetki TV2 Polsatu. Przyznam, że widząc 10 raz tę nachalną reklamę, trochę mnie to wkurza, bo reklama wisi przez paręnaście sekund i nijak z niej wyjść nie można. Ma ktoś na to jakiś sposób? Jakieś zablokowanie, szybkie wyłączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla ścisłości czy jest taki dekoder w ofercie CP jak ten w tytule tego wątku ? Coś mi się zdaje że powinno być Samsung DSB - S305G - przynajmniej u mnie widnieje takie oznaczenie na tunerku od CP. No chyba że jest i taki jak w tytule to z góry przepraszam za być może nie trafioną uwagę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...