Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawię, nie tyle co od rozdzielczości, co od bitrate danego kanału. Im mniejsza wartość bitrate tym gorsza jakość, ale liczy się także dosył, jeśli dosył do danego kanału jest w beznadziejnej jakości to nawet jakby nadawca dał duże bitrate i rozdzielczość to to nic by nie dało. Np nadawca nadaje kanał z bitrate rzędu 5 Mbps, bo ma miejsce na transponderze, ale co z tego jeśli dosył na np 2 Mbps :?: Jakość nie będzie lepsza. Wiadomo wyższa rozdzielczość i wysokie bitrate (o ile dosył dobry) i jakość jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Tak. Oczywiście. Jakość zależy od nadawcy (czytaj bitrate).

Ale myślałem, żę może to sam tuner "dodaje" coś od siebie.

Pamiętam, jak montażysta zobaczył mój tv Philips. Komentarz był taki, żę te tunery słabo współpracują z tymi telewizorami i jakieś odbicia pojawiające się na ekranie są właśnie spowodowane tym, że te dwie rzeczy nie bardzo się "lubią". Oczywiście poszukałem odpowiedzi w necie i okażało się, że wymiana kabla euro całkowicie uzdrowiła sytuację.

Teraz sytuacja jest trochę inna. LCD ma dużo różnych wejść (tak ogólnie mówiąc), tuner tylko jedno (euro). No i cena za LCD znacząca (ok. 3k).

Myślę, że lepiej się poradzić użytkowników i ewentualnie uniknąć jakiegoś błędu (czytaj wydania kasy).

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i czekam na jeszcze.

Pozdrawiam.

sl@veq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podłączeniem odtwarzacza dvd do telewizora, do którego jest juz podłączony dekoder Samsunga. Problem polega na tym że, jak podłącze dvd do dekodera a następnie dekoder do telewizora (wszystko kablami euro-euro)to, przy odtwarzaniu filmow na dvd pojawia się na ekranie zielone przebarwienie. Próbowałem też z innym kablem i przebarwienia nie ma ale za to pojawia się dość uciążliwie brzęczenie. Czy to może być wina dekodera? Bo przy bezpośrednim podłączeniu dvd do telewizora nie ma żadnego problemu. Dodam jeszcze że mam zwykły telewizor kineskopowy z jednym gniazdem scart i taki kabel link drugi kabel to standart od dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego w zasadzie służy przycisk "text" na pilocie? Teoretycznie powinien służyć do wyboru teletekstu ale czy u kogoś to działa? Bo u mnie jak go wcisnę to się pojawia lista na której w zależności od kanału jest albo pol albo w ogóle nie ma nic . Żaden teletekst się nie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami działa, czasami nie... VBI jest standardem teletekstu odczytywanym przez dekodery TXT w telewizorze. Tego przycisku używamy wówczas, gdy nasz telewizor posiada dekoder TXT, a język nie znajduje się na liście dostępnych języków telegazety odbiornika. Wówczas stosujemy tryb VBI i dekoder TXT w telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobno, że do tego dekodera nie można podłączyć obrotnicy DiSEqC. A tym czasem ja znalazłem info na stronie CP: Sterowanie LNB - 13/18V, 0/22 kHz, DiSEqC™ 1.2 Tone BURST

I to mnie ciekawi, jak jest to wogóle możliwe :D

 

 

 

 

 

 

 

zródło: http://www.cyfrowypolsat.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że do odbioru starczy 1.0 ale to jest tylko teoretyka nie wiedziałem jak jest w praktyce

Kiedyś weszme go do mojego ziomka on ma satke z obrotnica i sprwadzimy czy będzie działał. Tylko, że musze pomyśleć na nowa satka bo zez na 70 jest kiepski. Większy wiatr i sygnał gubi. Fajnie ma mój sąsiad on wziął CP. Po satce pomysłałem, że ma dekoder HD a tu lipa on ma DSB - S305G hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostałem dekoder DSB-305g po skonczonym abonamencie z karta, jak bo pierwszy raz włączyłem, pisało że zablokowany, dałem upgrade oprogramowania, jak się skończył to zaczął wyświetlać się komunikat BŁĄD 09, a gdy wyciągne karte to wyświetla się komunikat o blokadzie camlock. chciałbym aby można było na nim odbierać tylko programy fta, da radę z tym coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed oglądaniem programu telewizyjnego musisz dokonać instalacji. Z tego powodu na początku widzisz na ekranie telewizora wyłącznie wyświetlane menu. Czytaj i postępuj zgodnie z wyświetlanymi komendami.

Po zaprogramowaniu kanałów telewizyjnych u dołu ekranu, za każdym przełączeniem kanałów, zobaczysz obraz (banner), a w nim siłę sygnału, informacje o programie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem tak:

zamontowałem antene za oknem tak na sztuke by można było nią kręcić podpiołem wszystkie kabelki i powoli kręciłem anteną do momentu aż pojawił mi się obraz........i wtedy pozostaje tylko ustawić jak największy sygnał i skręcić antene patrząc czy sygnał nam nie maleje.......i tak od ponad roku ciesze się CP :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych komend tam nie ma. :(

Jak to nie ma. Po wybraniu instalacji wciskasz na pilocie OK, następnie pojawi się komunikat: "Proszę podać kod PIN" - zwykle są to cztery zera - wprowadzasz je z poziomu pilota itd.

 

Mam pytania dwa: Czy antenę masz ustawioną poprawnie? i gdzie nabyłeś dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

 

jak to jest z tym dekoderem cp, ja osobiscie mam c+ i tam lista jest narzucona przez operatora, chyba ze sie samemu wgra, bo wyszukac nie mozna.

 

A jak jest z samsungiem 305G z CP, czy tam normalnie (jak w fergusonach) wyszukuje sie kanaly FTA, czy lista tez jest narzucona przez operatora?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...