Skocz do zawartości

wPolsce24


KENZO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 września znów będzie można oglądać w telewizji wieczorny program informacyjny „Wiadomości” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Teraz będą emitowane w stacji wPolsce 24, należącej do wydawcy „Sieci” i wPolityce, która pojawi się na MUX-8. Szefem programu będzie Marcin Tulicki, poprzednio kierujący „Wiadomościami” w TVP.

 

Serwis ma być nadawany około 19:30  na antena WPolsce24 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy czy zaczerpną pomysł oprawy z wiadomości które 20 grudnia czy walną oprawę z stocka  tak jak mają  na kanale i siostrzanym kanale WPolsce.PL. Oto jest pytanie? 🤨🤔 No chyba że Adamczyk jako pseudo prezes zgrał te  czołówkę na pendrive Tulickiemu by miał na wszelki wypadek gdyby gdzie indziej robił wiadomosci gdy jeszcze byli  W TAI okupując  budynek wtedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no to jeśli tak, to mogą jechać.

Niezbyt jestem z tego zadowolony, bo miałem jeszcze nadzieję że TVP w końcu reaktywuje "Wiadomości" na swojej antenie, być może jak zmieni się jej prezes na mniej zacietrzewionego polityczną zemstą. Oczywiście, chodziło mi o reaktywację "Wiadomości' takich, jakimi były przed 2015 rokiem. A tak to nazwa już na stałe przylgnie do środowiska PiS i będzie mogła być reaktywowana w TVP tylko wtedy jeśli ta partia (lub jej następca) dojdzie ponownie do władzy. Ale to już będzie dziennik tendencyjny ze skrętem w prawo.

Tym bardziej że były minimalne oznaki: TVP zrobiło slogan swojego obecnego programu informacyjnego "Codziennie nowe wiadomości", a na Media2 pojawiła się informacja że ponoć w obecnej redakcji ciągle używają starej nazwy między sobą:

Cytat

Jakiś czas temu Marek Czyż mówił w jednym z wywiadów, że do tej pory ta nazwa jest używana w redakcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tego może jeszcze być fajna zadyma ponieważ to nie jest takie proste, że formalnie zastrzeżona jest nazwa Wiadomości TVP to my sobie walniemy Wiadomości i będzie super. To tak nie działa. Pomimo zastrzeżenia wersji z nazwą stacji można zgłosić roszczenia z samego tytułu zbyt podobnej nazwy w podobnym produkcie i jest bardzo duża szansa to obalić w sądzie. Myślę, ze TVP nie odpuści dla zasady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

A z tego może jeszcze być fajna zadyma ponieważ to nie jest takie proste, że formalnie zastrzeżona jest nazwa Wiadomości TVP to my sobie walniemy Wiadomości i będzie super. To tak nie działa. Pomimo zastrzeżenia wersji z nazwą stacji można zgłosić roszczenia z samego tytułu zbyt podobnej nazwy w podobnym produkcie i jest bardzo duża szansa to obalić w sądzie. Myślę, ze TVP nie odpuści dla zasady :)

A to nie będzie podobna sprawa jak z ośrodkiem wrocławskim TVP oraz TVN, gdzie obydwie stacje dla swoich serwisów użyły nazwy "Fakty", tylko komercyjny nadawca używał przez pewien czas formy "TVN Fakty"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że nazwą "Wiadomości 24" lub "Wiadomości wPolsce24". Oczywiście, ten dodatek "24" mniej eksponowany. Tak jak "Fakty" w TVN. One nadal są prawnie zapisane jako "Fakty TVN". W czołówce dają wielgachny napis "Fakty" i mniejszy "tvn". Gdy zaczynają się lektor mówi: "Minęła 19:00, na Fakty zaprasza …". 
Można jeszcze nazwać "Tu Wiadomości", "Czas na Wiadomości" lub pójść na całość - "Fakty, Wydarzenia, Wiadomości. Dzisiaj". ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, swordfish napisał(a):

Wystarczy, że nazwą "Wiadomości 24" lub "Wiadomości wPolsce24". Oczywiście, ten dodatek "24" mniej eksponowany. 

Może być mniej eksponowany, ale musi być. Niestety, chyba pójdą na całość i przynajmniej na początku będą nazywać się "Wiadomości". 

6 minut temu, Adrian96 napisał(a):

@radiofan Chodzi mi o Lewandowską i Adamczyka.

Właśnie dlatego ich wytypowałem. Zwłaszcza, że prowadzili już główny dziennik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis zapewne będzie wiał nudą, bo stacja nie ma reporterów w różnych miastach. Skupi się na wielkiej polityce sejmowej no i zapewne na Tusku. Aż sam kilka wydań obejrzę żeby sobie zdanie wyrobić. Podejrzewam że kilka wystarczy, aby się przekonać czy coś ponad to co obstawiam będzie w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...