Skocz do zawartości

Nowości HD na Cyfrze


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie nie trafiają te nowości HD CYfry. Poprostu przedstawiam inną grupą odbiorców, która oczekiwała innych kanałow HD. Podtrzymuje moje zdanie - Foxlive jest dla kobiet pod 40, nie pracujących - których utrzymują mężowie. A WILD nic nowego nie wnosi - kopia Animal Planet i Nat Geo, poza tym z kiepskim dzwiękiem i słabą jakością obrazu(porównujac z NAt Geo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w takim razie zakazać mojej żonie ogladania na Foxie świetnego serialu Chirurdzy - przecież nie skończyła jeszcze czterdziestki, do tego pracuje i mąż Jej nie utrzymuje. Ja sam Na Foxie ogladałem Sześć stóp pod ziemią i jest to moim zdaniem jeden z leszych seriali jakie pojawiły się w telewizji.

Bredzisz niczym potłuczony. Może pora już zamilknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilos a wystarczyło napisać te dwa programy mnie nie intreresują i byłby spokój. Ja tam też nie oglądam foxa bo nie za bardzo lubię seriale ale sporo ludzi wręcz uwielbia i niech sobie oglądają, a Ty od razu ludzi posegregowałeś,oceniłeś i zaszufladkowałeś :P Tylko już nie brnij dalej w te swoje wywody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox Life to obok AXN najlepszy kanał z serialami.

A są jeszcze jakieś inne? :lol: Chyba tylko Comedy Central! Naprawdę, niesamowita konkurencja! :roll: Swoją drogą nie zdziwiłbym się, gdyby kiedyś zapowiedziano dodanie Comedy Central HD, na którym tak jak na Fox Life HD, większość rzeczy leciałaby w 4/3. A co z zapowiadanymi Kino Polska HD? I kiedy w końcu doczekamy się Canal+ HD? Na razie zamiast tego mamy jakiś śmieszny projekt Canal+ 3D HD, którego nikt poza prezesem C+ oglądać nie może, bo nie ma telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czekam na list od n i przyłączę sie do Was ale zanim to nastąpi to czy możecie z reka na sercu "obiecać" mi ze jakosc C+FILM HD, C+SPORT HD i NGHD jest lepsza niz kanały HD z n? Czy np. wyglądają w/w lepiej czy porównywalnie do APHD, który jak wiadomo jest identyczny wszedzie. Oraz, czy jakosc HD z Pace PVR jest taka sama jak z turbox'a? Moim zdaniem w n najlepiej wyglada TVP HD w zaleznosci od kilku spraw, ES HD(native) i APHD. Na pozostałych pixeloza, mniejsza lub wieksza ale jest a jakosc LM na n sport ostatnio jest taka sobie, trawa zamazana, mało szczegółow. Odpowiedzcie czy sie nie rozczaruje, pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość moim zdaniem napewno jest lepsza niż nfilm hd czy mgm hd. W zasadzie moim zdaniem najlepiej wygląda National Geographic, ale to moje odczucie. W zasadzie wiadomo iz dokumenty nie mają dużo dynamicznych scen i dlatego wyglądają lepiej. I tak kanały Cyfry mają lepszy bitrate niż te z n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Fox Life to obok AXN najlepszy kanał z serialami.

A są jeszcze jakieś inne? .

 

Jest co najmniej 7 innych: AXN Crime, AXN Sci-Fi, Universal, Sci Fi Channel, Comedy Central, BBC Entertainment, Zone Romantica.

Universal, Sci Fi Channel czy BBC Ent. to kanały serialowe? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was wygląda logo Nat Geo Wild ? Czy też zauważyliście ,że literka W jest postrzępiona , czy to wina mojego telepudła ? Ogólnie rzecz ujmując wydaje mi się ze jakość kanałów się jakieś 3-4 dni temu pogorszyła :( ...a może się czepiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam13, potwierdzam, na wild hd gdy oglądałem kilka dni temu przy ruchu to logo trochę się rozmazywało, gdy było w miejscu było normalnie. Masz tak, czy inaczej? Co do jakości Ci nie powiem, raczej na ten kanał nie zaglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak to wytłumaczyć ale wydaje mi się , że występuje jakaś "ziarnistość". Kiedyś , jak oglądałem np.Eurosport HD szczególnie jak było dopisane native to obraz był żyleta , teraz natomiast jakościowo jest do kitu , mimo iż np jest dopisek native to takie mistrzostwa świata w snookerze ,czy dzisiejszy tenis w Rzymie nie wyglądają dobrze :/ Zauważyłem to jakoś 3 dni temu - już kombinowałem na wszystkie sposoby z ustawieniami obrazu ,ale nic nie pomaga. Pamiętam jak ostatniego kwietnia dodali nowe kanały ,to byłem mile zaskoczony jakością ( szczególnie Nat Geo Wild HD) Nie wiem o co chodzi ,może to wina tego Pace HD albo oczy się przyzwyczajają i człowiek chce więcej i więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak to wytłumaczyć ale wydaje mi się , że występuje jakaś "ziarnistość". Kiedyś , jak oglądałem np.Eurosport HD szczególnie jak było dopisane native to obraz był żyleta , teraz natomiast jakościowo jest do kitu , mimo iż np jest dopisek native to takie mistrzostwa świata w snookerze ,czy dzisiejszy tenis w Rzymie nie wyglądają dobrze :/

A co w tym dziwnego? Światło było słabe, więc kamerzyści musieli podwyższyć czułość w kamerach. Na snookerze wszystko rozgrywa się w półmroku. Nie oglądałem tenisa, ale może niebo było zachmurzone i przez to trzeba byłoby stosować dłuższe czasy naświetlania. To wszystko matematyka! Nie da się uzyskać idealnie gładkiego obrazu, chyba że naświetlając obraz kilka sekund albo stosując jakieś filtry do likwidacji szumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak to wytłumaczyć ale wydaje mi się , że występuje jakaś "ziarnistość". Kiedyś , jak oglądałem np.Eurosport HD szczególnie jak było dopisane native to obraz był żyleta , teraz natomiast jakościowo jest do kitu , mimo iż np jest dopisek native to takie mistrzostwa świata w snookerze ,czy dzisiejszy tenis w Rzymie nie wyglądają dobrze :/ Zauważyłem to jakoś 3 dni temu - już kombinowałem na wszystkie sposoby z ustawieniami obrazu ,ale nic nie pomaga. Pamiętam jak ostatniego kwietnia dodali nowe kanały ,to byłem mile zaskoczony jakością ( szczególnie Nat Geo Wild HD) Nie wiem o co chodzi ,może to wina tego Pace HD albo oczy się przyzwyczajają i człowiek chce więcej i więcej...

 

Dokładnie mam to samo odczucie. Jednak to nie tylko odczucie ale i smutna prawda. Na dowód przytoczę, ze przeciętny 100 minutowy film w HD nagrany około rok temu z canal+ zajmował na dysku ok 10-11 GB, obecnie filmy takiej samej długości zajmują max.5-6 GB. Czasami trafi się rodzynek 7 GB. Dla przykładu, tyle miejsca zajmuje film nagrany w PAL z pełnym bitrate np. na DVD9.

To dowód jak bardzo cyfra obniżyła bitrate by zaoszczędzić miejsce na transponderach. Zresztą nie tylko cyfra. Bo jeszcze lepsza jest w te "klocki" n-ka, że o Polsacie już nie wspomnę. Szkoda tylko, że my Polacy dajemy się tak łatwo nabierać na ten ich marketing i bajanie o super jakości HD. No ale cóż, jak ktoś dotąd nie miał okazji oglądać przyzwoitego PAL, to pseudo HD rzeczywiście może robić na nim wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż po części sami sobie jestesmy winni. Najwięcej jest krzykaczy którzy wszędzie piszą - dajcie nowe kanały HD, nieważne jakie ale dajcie. Dotyczy to szczególnie abo. N ale cyfry też. Później się licytują ile to kanałów ma dana platforma,jakoś mniej wspominając o treści merytorycznej i jakościowej. No tutaj odzywają się głosy z reguły "starych"forumowiczów obu platform o jakości. Z dugiej strony tak naprawdę to wina platform. Nas klientów powinno h... obchodzic, że nie mają miejsca i ładują kanały na dany trp. do granic możliwości. Niech do [beep]y kupią,wynajmą nowy.tak robi porządna firma. Koszty? to niech skalkulują je porządnie a nie muszą miec 50 procent lub więcej zysku z każdego abo. Zresztą na pewno znalazło by się wielu którzy zapłaciliby nawet więcej za naprawdę porządną jakośc HD/ np taki mix8 HD ale porządny jakościowo/kogo stac i chce na pewno dałby więcej za najwyzszą jakośc, a tak pocieszamy się, że w sumie nie jest źle :P Bo faktycznie w porównaniu z jakością większości kanałów sd, przejście na lajtowe hd jest skokiem w odbiorze wizualnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że my Polacy dajemy się tak łatwo nabierać na ten ich marketing i bajanie o super jakości HD. No ale cóż, jak ktoś dotąd nie miał okazji oglądać przyzwoitego PAL, to pseudo HD rzeczywiście może robić na nim wrażenie.

 

Absolutnie zgadzam się, że polskie HD to hochsztaplerstwo.

 

Niemniej musisz pamiętać, że niestety nawet najlepszy PAL to niestety tylko 720×486 .

Przy rozdzielczości 1920x1080 jest to ponad pięć razy mniej pikseli.

PAL (nawet z bardzo wysokim bitrate) nie ma szans z obrazem 1920x1080 czy nawet 1280×720. Nawet jeśli ten HD emitowany jest z niskim bitrate. Oczywiście mówimy tutaj WYŁĄCZNIE o porównaniu na dużym telewizorze full HD.

 

Oczywiście nie usprawiedliwia to nadawców którzy powinni nadawać kanały HD z bitrate 13-16 Mbs.

Ale zawsze można w reklamie pochwalić się: "mamy najwięcej kanłów HD".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...