Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kucharz nie zna się na cukiernictwie- kto Ci to powiedział? To Molska, która nie jest szefem kuchni, gotowanie to jej hobby, dziennikarka i podróżniczka ekspertem jest, a facet który zdobyl prestiżową czapkę i inne nagrody nie. Tak wynika z twojego wywodu.

Rozumiem, ze prowadzila Opole w 2016 r. ? Nie oglądałem programu Pulsu, nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucharz jak najbardziej zna się na cukiernictwie, szczególnie jeśli prowadzi, tak jak Bryś, restaurację. W końcu desery też powinien umieć wykombinować i dobrać ;)

A Kołeczek tak, prowadziła "Debiuty" na zeszłorocznym Opolu. Co do programu Pulsu, no to faktycznie zbyt wiele tam nie mogła zaprezentować, ale to z winy specyfiki programu, bo i teksty były drętwe, i też rola prowadzącej tam mała była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło fortuny wraca - wow, fajnie, ale oby ten powrót nie okazał się klapą, jak tamten w latach 2007-2009 (?). I kto poprowadzi? Myślę, że w obecnych realiach największą szansę na to miałby Tomasz Kammel. No bo jeżeli dadzą program Królikowskiemu, to ja wysiadam... Oby przez ten program nie doszło do redukcji emisji 1 z 10 do 3 razy w tygodniu, albo coś w tym stylu. Przyzwyczaiłem się przez te kilka lat do emisji 5x w tygodniu. No chyba, że wpakują go o 19:25, w porę \\', ale to byłoby samobójstwo. Myślę jak Maciek, że to będzie 17:30. 

 

No chyba, że zrobią to pasmo 17-18 pasmem teleturniejowym i o 17:00 wpakują Countdown, o którym ostatnio ucichło. 

 

Oby wzorowano się na wersji amerykańskiej, jak oglądałem ją w syndykacji, to przyjemnie się tę wersję oglądało. Choć każdy kraj ma swój pomysł na ten format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucharz jak najbardziej zna się na cukiernictwie, szczególnie jeśli prowadzi, tak jak Bryś, restaurację. W końcu desery też powinien umieć wykombinować i dobrać ;)

A Kołeczek tak, prowadziła "Debiuty" na zeszłorocznym Opolu. Co do programu Pulsu, no to faktycznie zbyt wiele tam nie mogła zaprezentować, ale to z winy specyfiki programu, bo i teksty były drętwe, i też rola prowadzącej tam mała była.

Dodam, ze przeciez w menu piekielnej kuchni byly desery, a przygotował je właśnie szef. Przeciez także oceniał potrawy, w tym desery w konkurencjach w ramach walki o nagrody. Więc i jurorowanie nie jest mu obce.

Noe oglądałem Debiutów.

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę komentarzy do propozycji TVP2 (w też trochę zaległych) na tematy ramówkowe:

 

Miasto skarbów - no trochę się dziwię, dlaczego jednak nie od wiosny. Jesienią konkurencja jest duża - stałe propozycje TVP1 (Ojciec Mateusz i Komisarz Alex) będą jednak kontynuowane tej jesieni [obecnie trwają zdjęcia; informacje z serwisów typu superseriale, bo z innych źródeł ciężko się dowiedzieć], a o 2. sezonie Belfra (Canal+) i Ultraviolet (AXN) pisałem już wcześniej. Jeżeli przyjąć, że stałe propozycje TVP1 i Belfer będą emitowane o tych samych porach co poprzednio (co do Ultraviolet - wciąż nie można znaleźć informacji na ten temat), to TVP2 ma naprawdę małe pole manewru. Czwartkowe, sobotnie czy niedzielne wieczory odpadają (w wypadku niedzielnych nieco mniej, bo Canal+ jest słabiej dostępny - nie zdziwiłbym się jednak na otwarte okno ze względu na premierę pierwszego odcinka, co zabrałoby widownię z innych kanałów w sieciach kablowych oraz nc+/Orange [w tym z TVP2]). Nie zdziwiłbym się też na manewr rodem z Komisji morderstw - przeniesienie do TVP1 np. na wtorkowe/środowe wieczory (choć opóźnienia w emisji odcinków ze względu na LM niemal gwarantowane).

 

997 - czyli legendarny straszak na dzieci powraca :?:

Znak zapytania tylko ze względu na to, że negocjacje prawdopodobnie nadal są w trakcie (zniknięcie z programu dla prasy, a na razie nowej pory emisji nie określono).

 

Koło fortuny - kolejne zaskoczenie :huh: . Kto będzie prowadzącym? Jakie będą nagrody? Czy tym razem przetrwa dłużej? Wiele pytań, na które jednak brakuje odpowiedzi...

 

Na parę rzeczy nadal czekam (ze względu na wyjazd na wakacje na trzy tygodnie nie zawsze będę na czasie z kwestiami medialnymi):

  • dalsza emisja Sondy 2,
  • dalsza emisja Podróży z historią,
  • dalsze losy dotychczas emitowanych teleturniejów TVP2,
  • co dalej z ofertą kulturalną TVP2 (i poniekąd też z Teatrami Telewizji na TVP1)
Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od Brysia - jeżeli były desery, to mój błąd. Bryś jak najbardziej się więc zna na rzeczy. Zobaczymy, jakim będzie jurorem.

 

A teraz Koło fortuny.

Zauważcie w zwiastunie, że lektor mówi o tym "że teraz czas na Polskę". Co, przeszłości nie zauważyli? Lat 1992-1998 i 2007-2009?

Tak przy okazji mała historia. Wiadomo, że pierwszy odcinek w pażdzierniku 1992, Pijanowski z Masny, początkowo przerywali reklamami, bo nie było ustawy.

Pijanowski odchodzi w 1995, nie wiadomo czemu, jedne żródła, że był skonfliktowany, drugie, że sam zrezygnował. Wiadomo, że prowadził Wawrzecki. Potem ponoć Kopiczyński /ale nie ma nagrań, więc to jest wątpliwe/. Podobnie z Bończakiem. Wiadomo, że do końca emisji teleturnieju prowadził już Mikulski.

I tutaj data zakończenia emisji. Nie żadnego 1 września 1998, tylko 21 lipca 1998. Już w lutym przesunęli na 16:30, bo spadała oglądalność. A w lipcu zdjęli. W następnym tygodniu emitowali już w tym paśmie "Krzyżówkę szczęścia".

 

2007-2009 wiadomo. Zakończyli emisję wskutek nieprzedłużenia licencji. Gdyby ją przedłużyli, to byśmy oglądali nadal, ale ze Szwedesem jako prowadzącym.

 

Tamten powrót klapą? Miał dobrą oglądalność przecież...

 

A co do prowadzących? Na Wikipedii jest wersja oczekująca na przejrzenie i same bzdury. Od 14 września emisja od poniedziałku do czwartku o 20:40 - nie, nie przejdzie.

Masny wraca, ma prowadzić Stefan Pawłowski - litości... Wiem, dobry aktor, ale prowadzący żaden... Same bzdury z Wikipedii, którą edytować może każdy.

A realnie - może wróci Pijanowski? Albo Tyniec. Nie mam nic przeciwko. Kammel? No, wprawę ma, prowadził już kilka teleturniejów, więc może się nadaje. Albo Szwedes. Miał przecież prowadzić po Tyńcu. Albo Rozmus. Ten od Ja to znam. No, prowadził to nieżle, ale to była żenada telewizyjna.

Królikowski nie nie nie, niech lepiej się skupi na aktorstwie.

 

Ponadto znalazłem przyczynę tego, czemu nie użyli fragmentów z 2007-2009. Po prostu wygasła licencja. Tak samo było dekadę temu - też nie używali fragmentów 1992-1998.

 

A nagrody na kole? Koniecznie wycieczka, sklepik, 10000 tys. zł, telewizor, stawki pieniężne, pola stop i bankrut..

 

O, pasmo teleturniejowe 17-18 popieram. Countdown i Koło fortuny. Tureckie telenowele powoli odchodzą do lamusa.

 

997 na pewno wraca, potwierdził Fajbusiewicz, Wolski, więc.. pewnie trafi na czwartki 22:15.

 

I co dalej:

- Sonda 2 - pisałem wcześniej, że powinna się pojawić

- Podróże z historią - nowa seria być powinna, pytanie tylko kiedy. Czy od września, czy od pażdziernika.

- Jeden z dziesięciu na pewno wróci, Familiada też /nowe odcinki pewnie od 2 września/, a Postaw na milion nie wiem...

- oferta kulturalna? Wypadałoby ją poprawić, bo dzisiaj to tak naprawdę nie ma nic. Pomijam Lajk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że "Koło Fortuny" wraca, pamiętam drugą wersję, która klapą nie była, bo oglądalność była dobra, a wersja ta zniknęła dlatego, iż nie przedłużono licencji. Swoją drogą to myślałem bardziej że Polsat coś będzie reaktywować z teleturniejów, ale plus dla TVP że podejmuje inicjatywę. Tak w ogóle to jakiś czas temu na facebookowym profilu Dwójki puszczono post w którym pytano się, czy widzowie chcieliby powrotu "Koła Fortuny". Chyba nawet żeśmy tu o tym pisali. Jak widać - spełnia się.

 

Co do prowadzących to jak na razie wymagań nie mam, Tyniec mógłby być. Ktoś na innym forum proponował Wolnego, ale to by się nieco gryzło, prezenter programu informacyjnego w rozrywkowym show... niezbyt mi to pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Wolny możliwe, i to bardzo. Wszak już prowadzi program o ratowaniu dzieci /o którym nadal cicho, a o II serii w tym okresie powinniśmy już wiedzieć/. Więc z jednej strony tak, ale z drugiej no właśnie. Kraśko prowadzi takie lifestylowe Dzień dobry TVN i poważne Fakty z zagranicy. Więc nigdy nie mów nigdy. Ale zobaczymy.

 

http://www.tvp.info/33422239/fajbusiewicz-wraca-do-gry-jesienia-w-tvp2-nowa-seria-popularnego-programu - to już 100% pewność. Oby tylko muzyki nie ruszali. No jak, kultowy program bez kultowej muzyczki?

Swoją drogą - ciekawe, że dwa lata nie było programu, bo skrytykował go Komendant Główny Policji. Chyba Fajbusiewicz dał inny program, tylko że krótkawy i taki przypominający póżniejsze "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". Dziwne...

 

No to panie Wolski - to jeszcze do Szabłowskiej i Szewczyka i negocjować w sprawie Wideoteki. Piątek, 22:20, idealna pora, jak w latach 2001-2006. W internecie coraz więcej wydań z tego okresu, oczywiście na żywo, goście, archiwalne nagrania. I koniecznie około 50 minut pora emisji.

W ogóle historia jest ciekawa. Zaczynali w studiu oprawy, po czym dostali profesjonalne studio /albo było to to samo/, przez pewien okres czasu w soboty emitowali, jesienią 2005 gwałtowne zmiany - odtąd program z klubów, więcej gości, ale i rzadziej na antenie - raz w miesiącu, po 19:05. Niby OK, ale jednak za rzadko. Od początku 2006 znów w dawnej formule, co tydzień. W wakacje zeszła, jak wiele innych programów, bo nawiązywała do PRL. Tak uzasadniał to Wildstein.

Program wraca jesienią 2007, przez sezon jest OK, piątek 19:05, po czym zaczęli kombinować, środa 19:35, skrócili o pół, w porze głównych Wiadomości, oj, poleciała widownia. Program trafił na sobotę - no dobra, ale o 23:45. Za póżno.

2009 rok to ciągłe kombinowanie. Wiosną we wtorki o 19:35 - oczywiście pora nietrafiona, jesienią piątkowe popołudnia - no lepsza pora, ale program dalej krótkawy.

Wiosna 2010 - totalna rewolucja, zmiany, mi się tam podobały, był chór, był Pijanowski, wszystko pięknie no i pora - sobota 18:35. W końcu ktoś pomyślał. A jesienią znów o połowę krótsza, po Familiadzie. Też dobrze, ale...

Wiosna 2011: też soboty, ale już o 13:25, ale program dalej był dobry. Jesienią już miejsca w Dwójce zabrakło i do końca roku emitowali program w TV Polonia. No też dobrze, ale mogli chociaż wydłużyć, i nie zrobili. I tyle. Szabłowska i Szewczyk dalej robili jeszcze cykl z okazji 60-lecia TVP i letni "Latoteka", ale to dla Jedynki.

Ten program jest potrzebny, wszak wiele polskich przebojów, zagranicznych, z archiwów TVP, już lepsze niż puszczanie powtórek kabaretów.

 

A Przybliżenie tak, powinno wrócić, ale nie na piątek 22:20, a na jakiś inny dzień.

 

http://centruminformacji.tvp.pl/33419515/bake-off-ale-ciacho-w-nowym-skladzie - to o trzeciej serii programu. Pojawią się nowe tematy, nie przypominam sobie by robili na imprezę dla dzieci. A Bryś przejmie rolę Makłowicza w felietonach odcinkowych.

 

I taka ciekawostka. 19 sierpnia kończą się powtórki bieżącej serii "Postaw na milion". 26 sierpnia, by jakoś lukę załatać, puszczą pierwszy odcinek z jesieni 2016. Ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie za realizację "Koła Fortuny" będzie odpowiedzialna firma ATM Grupa, ponieważ dzisiaj dostałem ankietę do udziału w programie właśnie z logiem tej firmy. Chociaż może być tak, że TVP we własnym zakresie będzie kręcić, a od ATM Grupa tylko wynajmie studio jak do TVoP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech np. prezenter sniadaniowki 9 lat temu prowadzil 1 vs 100. We Wloszech aktor znany z Don Matteo prowadzil przez 4 lata Affari Tuoi. Wniosek: kazdy moze prowadzic program. :wink:

Każdy może, ale nie każdy się wpasuje :) To, że w Niemczech jeden prezenter może różne programy prowadzić, to wiadomo od dawna, bo w pewnym momencie Hans Hermann-Gockel był gościem od wiadomości, śniadaniówki, tamtejszego "1 z 10" i magazynu motoryzacyjnego, i to wszystko w jednej SAT.1.

 

Wolny obecnie też prowadzi life-stylową śniadaniówkę i program informacyjny, ale to pierwsze nie jest show rozrywkowym, tak samo jak program o ratowaniu dzieci. Może i by dał radę także teleturniej poprowadzić,ale nie wiem czy to jest dobre połączenie. Ja bym bardziej na Tyńca stawiał, ewentualnie jakiegoś młodego aktora.

 

A co do Bake Off - nie było czasem jakiegoś odcinka na Dzień Dziecka, gdzie był motyw przyjęcia?

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie za realizację "Koła Fortuny" będzie odpowiedzialna firma ATM Grupa, ponieważ dzisiaj dostałem ankietę do udziału w programie właśnie z logiem tej firmy. Chociaż może być tak, że TVP we własnym zakresie będzie kręcić, a od ATM Grupa tylko wynajmie studio jak do TVoP.

To byłoby logiczne, bo skoro nie udało im się pomajstrować przy "Jakiej to melodii?" to zrobią swoje Koło Fortuny.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Koła Fortuny mamy nowe doniesienia. Według źródeł wp.pl, przesłuchiwany do roli prowadzącego był Rafał Brzozowski - może i nawet w kontekście zastąpienia Janowskiego w Jtm. Naprawdę, piosenkarz miałby poprowadzić teleturniej?  Niestety, ciemno to widzę. Ponadto Magda Masny w rozmowie z Superakiem powiedziała, że raczej nie zgodziłaby się na ponowny udział jako hostessa. W sumie racja. Wyobraźcie sobie takiego Brzozowskiego i Masny. Nie wyobrażam sobie Brzozowskiego mówiącego do starszej o kilkanaście lat kobiety "Magdo, pocałuj pana". Osobiście widziałbym już bardziej tego Wolnego albo Tyńca.

 

ATM Grupa to strzał w 10. Pamiętamy, że spod ich rąk wyszły najlepsze teleturnieje Polsatu, "Życiowa szansa", "Awantura o kasę" czy "Gra w ciemno". Mają ogromne doświadczenie pracy przy teleturniejach, więc oni na pewno przyłożą się profesjonalnie do swojej pracy.

 

Chyba był odcinek specjalny Bake-Offu, jeżeli dobrze pamiętam.

 

Nie wiem, czy WDC jest potrzebna w czasach, gdy sobie możemy jakiś stary utwór odtworzyć na YouTube, Spotify albo włączyć Starsa, gdzie lecą hity z dawnych lat na okrągło.  Chyba jakieś tam programy z panią Szabłowską są emitowane w TVP Rozrywka, jeżeli dobrze pamiętam. Widzowie na pewno odebraliby powrót z entuzjazmem, tylko czy oglądalność byłaby zadowalająca, aby móc emitować kolejne sezony programu? Na pewno powinno się wprowadzić element interakcji z widzami na Twitterze i Facebooku z hasztagami #WDC albo #Wideoteka, jakby program już wrócił. To by zachęciło także tych mlodszych do zadawania pytań i komentowania audycji, jeżeli chcieliby. 

 

W ogóle dziwię się, że do tej pory ani Postaw na milion ani Familiada ani 1 z 10 nie otrzymały swojego hasztaga. Chyba to nie byłoby uciążliwe, jakby podczas emisji programu na dole wyświetlały się jakieś komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póżno, ale zawsze.

 

ATM Grupa do Koła Fortuny prowadzi zgłoszenia? Z jednej strony dobrze, bo ich teleturnieje wychodzą dobrze. Ale z drugiej, ostatnio jakieś pasmo porażek. Dom wróżek kuriozalnie słaby, Podróż życia taka sobie, ale słaba oglądalność nawet w paśmie popołudniowym. No ale doświadczenie teleturniejowe spore, więc podejrzewam, że będzie dobrze.

Aha - a Kurski mówił o ograniczeniu produkcji zewnętrznej...

 

Brzozowski? Co, taki z niego omnibus? Zwykły piosenkarz, brał udział w The Voice, SuperStarciu i co? Oj, marnie to widzę. Juz wolę Tyńca. Albo Rozmusa. A Brzozowski nie ma smykałki do prowadzenia no.

Tak myślałem, że Masny odmówi. Nie te czasy. potrzeba tak jak w edycji 2007-2009 kogoś młodszego. Oby to była dobra osoba.

 

A co do prowadzenia, to jeszcze się ponoć Popek i Kołeczek mogą załapać /no obecnie są na fali w TVP, więc kto wie.../

 

Bake Off? Był odcinek wielkanocny w poprzedniej serii. Był świąteczny i karnawałowy. Pawłowski gościł chyba w wielkanocnym.

 

Wideoteka? Tak, jest potrzebna. No oglądalność powinna być zadowalająca, wszystko lepsze niż kabarety wałkowane co chwila. No interaktywność musi być - twitter, facebook, można wysyłać filmy z wykonaniami piosenek, jak to było kiedyś, przy telefonach... Obym się zaskoczył.

 

Komentarze w 1 z 10? No nie, nie zniżajmy się. Byłoby pewnie tak jak w KCP lub Sondzie 2 - wszystko, tylko nie to, co być powinno. Niech będzie tak jak jest.

 

Milo, że dzisiaj TVP2 emituje film "Miasto 44". Obejrzałem też dokument "Tacy jak My" - dobry, Powstanie Warszawskie okiem młodych.

 

Skończyły się też dzisiaj cykle kulinarne - bardzo dobre. Ale po co zamiast coś nowego dać, od jutra pokażą te same serie od początku? Dziwne myślenie.

 

19 sierpnia o 20:05 Dwójka ma zamiar pokazać jakiś film fabularny. O 22:00 o zgrozo Rodzinka.pl - ileż można? Nie wiem, co było pierwotnie planowane, ale pewnie kabarety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto 44 jest zbyt brutalne jak na godzinę 20.

Skoro film był emitowany o 21:50 to można byłoby pokazać znaczek max. od lat 16, czyli taki sam można byłoby pokazać o 20:00.

 

Może dlatego by zainteresowani filmem najpierw obejrzeli koncert na TVP1?

Tylko, że najpierw w ramówkach film "Miasto 44" był o 20:05, a potem film "Kanał". Zmieniać ramówkę kilka dni przed to spory minus. Jedne wytłumaczenie to koncert na Jedynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mnie ta zmiana ciekawi. Zapowiadali na 20:05, a potem przesunęli na 21:50. Możliwe, że to właśnie przez ten koncert na Jedynce. Żeby się podobna tematyka nie gryzła, więc dali inny film, a potem dopiero "Miasto 44".

A film w większości jest brutalny, więc nie wiem, czy 20:00 to dobra pora, ale jeżeli TVP Historia emituje ten film o 20:20 kilka dni póżniej, to coś jest jednak nie tak.

 

Oczywiście TVP2 znów nie wyemituje ani Arki, ani Lecha. Co, tylko Legia się liczy na głównych antenach? A reszta polskich klubów to co? No chyba, że to przez Tour de Pologne. Kamery HD są na TdP i dlatego. Chociaż kiedyś TVP2 już pokazywała mecze eliminacyjne w trakcie wyścigu i jakość była zazwyczaj dobra. Po prostu im się nie chce pokazać i tyle.

 

Od dziś rozpoczęła się kolejna emisja "Zmienników". 31 lat od powstania serialu, a dalej bawi i śmieszy. Naprawdę, polecam każdemu. Oczywiście jeszcze przed rekonstrukcją wersja, ale mniejsza o to na razie.

 

http://www.tvp.pl/prasa/zmiany_programowe/ProgramTVP2/z0821_T2D_07311320.txt - się chyba wkurzę. 21 sierpnia zamiast kolejnego odcinka "Zmienników" pokażą dwa odcinki "Rodzinki.pl" powtórki powtórek. Ileż można ich wałkować? Dalej nie zrozumieli, że od wałkowania są TVP Seriale i TVP HD. Innych seriali to nie macie?

A ta zmiana powoduje, że raczej nie zobaczymy "Daleko od szosy". Zmiennicy kończą się 25 sierpnia, a od 28 coś innego.

 

Aha - jutro poznamy jesienną ramówkę, hurra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...